Author Topic: Коронавирус  (Read 167327 times)

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
Re: Коронавирус
« Reply #3740 on: 22.04.2021, 12:13:06 »
На база. И аз така плащам на ВиК, супер е, най - вече за тях.
НОЩниците, съобщаваха едни цифри, а после чакахме от НСИ изравняване и преброяване  8) Едва ли някой си е правил труд да провери, дали всички цифри съобщени тук и там, съвпадат в цялата тая стъкмистика.
Грипа със сигурност е в зависимост от метеорологията, но да не забравяме, че има и летен. Ще има търсене на ТХ  :P
Dream on

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3741 on: 22.04.2021, 13:07:23 »
Сега ще е добре и ако си кажеш каква ти е тезата :)
Тезата ми е е, че отново, както и много пъти преди, извеждаш закономерности, които не съществуват в данните, от които изхождаш.
Също така, смъртността закъснява с 3-4 седмици спрямо случаите, а не с 10 дена.
Тяхната е закъсняла с 10 дена. Нашата закъснява с 10-15 дена. И двете не са 3-4 седмици.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3742 on: 22.04.2021, 18:23:52 »
Ба си и престъпниците! Ходят си на гости!
Никога не съм предполагал, че германците могат да са толкова недисциплинирани и да си позволяват такъв произвол!
Сигурен съм, че дори не си слагат маски вкъщи!
Аз честно казано се чудя дали при ядрена атака ще има такива мерки.
Чудя се шо не забраните телевизите да събират екипи вътре в студиата, войниците да спят в казарми и футболистите да играят без маски.
@млк ти сигурен ли си , че не си го изкарал това нещо?

Даже и протести правят:
Трамваите се клатят, лашкат и повреждат? Тролеите са бавни? Попитайте Карлос Контрера и Зафир Зарков защо! - Защото ем тека...

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #3743 on: 23.04.2021, 18:37:47 »
Вирусна бронхопневмония. Кой ни го наби, и защо реагира ПСРа?
Говори се за разделение на ваксита и неваксинирани. Едва ли ще има /конц/лагери, защото карантинирането и локдауните проработиха, но кой знае докъде ще стигнат отегчените невъзможно богатите откачалки.

Wake up and fight.
Dream on

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3744 on: 23.04.2021, 19:13:28 »
Мда, репертоарът на Rage Against the Machine, едните ще пеят Wake Up, другите ще "изпълняват заповеди" с Killing In The Name Of...
Трамваите се клатят, лашкат и повреждат? Тролеите са бавни? Попитайте Карлос Контрера и Зафир Зарков защо! - Защото ем тека...

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3745 on: 23.04.2021, 22:17:08 »
Вирусна бронхопневмония. Кой ни го наби, и защо реагира ПСРа?
Говори се за разделение на ваксита и неваксинирани. Едва ли ще има /конц/лагери, защото карантинирането и локдауните проработиха, но кой знае докъде ще стигнат отегчените невъзможно богатите откачалки.

Wake up and fight.

Е не забравяй, че правителството, което можеше да смачка хората и по тоя признак си отива. Няма да има кой да  наложи тъпотии вътре. За извън страната може и да се намери някой.
Смятам, че повечето правителства управлявали през. 2020 г в ЕС ще изгърмят.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #3746 on: 23.04.2021, 22:34:02 »
Бях учуден, че италианците не знаят кой им е МП, но го отдавах на ексхибиционизма на милиционерчето ни. Оказа се, че в Италия почти не се гласува - въртят се служебни/назначени правителства.
Т.н. "щабове" които се пръкнаха навсякъде, не само отсвириха структурите и правилата, създадени за подобни ситуации, но и подчиниха всичко на волята си, включително правителствата. Играят го посланници на зловещия план, забъркан преди поне 10 години.
Оправданията с "протоколите" на назначените в СЗО слуги се поизтъркаха; вече се спряга ECDC.

Кой к'во ше пее, си е негова работа. Явно обаче, на тия отгоре пак не им стига, а на другите отдолу, 'почва да им писва - класическото определение за революционна ситуация.
« Last Edit: 25.04.2021, 09:23:59 by madbatt »
Dream on

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3747 on: 28.04.2021, 00:40:55 »
Хмммн!
Задържане на смъртността и асиметрия при спада...

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3748 on: 30.04.2021, 11:54:17 »
Абе човека ви каза яко ще измрат. :neznam:

Май под 20 000 жертви на корона вируса няма да се разминем.  :neznam:

А в началото на темата като ви смятах някой не ми вярвахте. :neznam:

А и то хем си мре народа хем всичко си върви все едно няма нищо. То всъщност това реално са малко жертви при 1% смъртност от всички заразени. Ама представям си какво щеше да бъде ако смъртността е като при предните му два TORC-SARS и MERS събратя който са били по над 10% :neznam:
« Last Edit: 30.04.2021, 12:01:52 by georgi64 »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3749 on: 30.04.2021, 17:20:54 »
А как искаш да си върви? Хората да не са интензивни отделения? Няма как в болниците да си карат еваш-еваш и вместо тях някой друг да се заема със спасението на хората.
Ето например Ангеловска тъпа епидемична мярка.
Накарали Рила Експрес https://www.rilaexpress.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/ моля ти се да спрат автобусите до Рлския манастир.
Първоначално им разрешили от вчера, обаче ги резнали!
И шъ пазят от коронавирус като затруднят ходенето до манастира!
Глупаците от йелоу такси пък турили специална цена за 100 лв до манастира с такси, обаче то нямало да те изчака за връщане. Демек да се връща празно. Ако искаш да чака и да се връщаш - на апарат!
Така ли се лекува Ковид?!

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #3750 on: 30.04.2021, 23:55:09 »
На границата с Гърция е било яко бъркане по дупките  :)
Тест на теста ...
« Last Edit: 01.05.2021, 08:55:23 by madbatt »
Dream on

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3751 on: 01.05.2021, 10:57:11 »
Българинът за да стигне до Гърция на Великден би се вързал и на възел, така че...  ;)
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #3752 on: 01.05.2021, 15:55:20 »
Глупаците от йелоу такси пък турили специална цена за 100 лв до манастира с такси, обаче то нямало да те изчака за връщане. Демек да се връща празно. Ако искаш да чака и да се връщаш - на апарат! Така ли се лекува Ковид?!

Човек, който поне малко се прави на загрижен за здравето си, няма да отиде да се бута в тълпата на манастира точно в този момент. Еднопосочната цена на Йелоу е отлична предвид софийските стандарти. Конкурентните им фирми вземат една идея повече. И тази забрана на автобуса по-скоро е плод на недоглеждане (подобно на забраната за сватби и кръщенета) в заповедта, отколкото реално да я е въвел някой.

Това тестване на Кулата също не е нещо извънредно - напоследък има епидемия от фалшиви PCR. Но гърците също са хитри  :D

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3753 on: 01.05.2021, 20:23:52 »
Тo цената е добре, ама ако имаше автобус за обратно. Без автобус и с такси, което ще се чупира оставаш в капан насред нищото.
А автобусът е спрян не заради Великден, а от няколко месеца.
Т. е. Ангелов пази да не се зарази в манастира по принцип, но не пази от заразяване в столичния транспорт!
Много обичам така - да се гъчкаме където е удобно на някой управляващ - няма проблем, но да се гъчкаме евентуално в манастир - там не!
Ама ако имаш кола - гъчкай се колкото искаш. Включително и екскурзии има от 1 седмица! Не може да се гъчкаш с автобус от Овча купел или от Благоевград!
Не че схващам защо да не мога да се гъчкаме,  след като имам антитела и след като детето според образователния министър може да се гъчи в училище!
Днес се изказал същия тоя Ангелов, че промените в изборния кодекс били цитирам "грях"!
Много е праведно обаче, да не се ходи в Рлския манастир без да имаш кола и да си шофьор!

Проблеми и с руската ваксина
https://m.fakti.bg/mnenia/575526-ruskata-vaksina-sputnik-v-dopusnata-li-e-nebrejnost
« Last Edit: 01.05.2021, 23:22:01 by ooleg »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3754 on: 01.05.2021, 23:31:48 »
ОФФ: В една друга тема писах, не само този автобус, ами и множество други междуградски от година поне никакви ги няма, също и моето предположение че съвсем скоро БДЖ ще остане единствен превозвач на междуградско. Колеги от работата, на които родните места са им където няма влак също ми споделят че от година-две вече няма автобуси и въобще никакъв транспорт или е сведен до критичния минимум.

Просто транспортната схема тотално ще се промени според мен, защото сега е сбъркана. Ще се промени подобно, както се променя в София около метрото, а именно влаковете ще останат основен транспорт по дългите дестинации, а до села, градове и курорти където няма ж.п.линия ще има довеждащи автобуси от най-близките или удобни ж.п. гари. Автобусни линии, дублиращи ж.п.линии като такива до Пловдив, Бургас, Варна, Русе и тн. е ясно че са на доизживяване.Пределно ясно е че при днешните условия не е рентабилно да се разкарват празни автобуси из цяла България за няколко човека. До Рилския Манастир най-удобната връзка е от Кочериново, и вместо да има само 2 неудобни автобуса от София в рамките на същия пробег може да има връзка за поне 4-5 влака съответно много по-редовен транспорт, и не само от София ами връзката ще е от цяла България. Така множество градове и села ще намажат с много по-редовен транспорт.

Нека дискусията да си отиде в правилната тема.
« Last Edit: 01.05.2021, 23:33:48 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3755 on: 01.05.2021, 23:47:00 »
Ама в случая на фирмата и е забранено да изпълнява автобусната линия. Т.е. говорим не за липса на изгода, ами за набърквяне на държавата с "грижа за хората".
Т. е.  разрешено й е да извозва хора до гр. Рила, където сигурно никой не иска да ходи,  но и е забранено да иде още 20 км, където има желаещи.
Вчера се получи и затапване на Тракия и МАРТИН Димитров е написал статия, която съдържа и констатация та на  Ivo за влака.
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/sofiya-sinemorec-10-chasa-na-razpeti-petuk-po-magistralata-mu

Стигаме до поредната констатация,  че всячески се стимулира да имаш личен автомобил до положението, в което почва да не става и с него. БДЖ се държи в изкуствена кома. Става така,  че всички решения водят до това територията да е пълен кошмар! Виновника за това, пратил на оня свят с бездействията и действията си хиляди хора почва да се изживява и като патриарх.  Хубавото е, че навярно на 7 май няма да е нито министър, нито депутат, нито шеф на болница.

Ангелов ме изразни и за още нещо. Прави изказвания от рода на "през август ще направим"! Какво ще прави някой през август знае само господ! Супер нагло е да говориш в множествено число,  сякаш си абониран за тоя пост на здравен министър!
Аз дето съм роден през този месец, не говоря така все едно съм абониран за безсмъртие и здраве, пък претендиращия за праведност се държи като господ!
Дори Исус Христос е бил повече човек от такива като него!
« Last Edit: 02.05.2021, 00:56:24 by ooleg »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3756 on: 03.05.2021, 00:28:53 »
Преди два дена СЗО са обновили сайта си и най-накрая са включили това, че Ковид се разпространява и по въздушен начин. Не че много това ще промени нещата, но все пак е стъпка в правилната посока.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3757 on: 03.05.2021, 11:18:48 »
Аз смятам, че името на болестта също е тъпо! Ама ми дреме на шапката дали СЗО мисли така.
Няма как SARS1 да причинява SARS,  пък SARS-Cov-2 да води до Covid19. Логика показва,  че трябва болестта да се казва или SARS2, или SARS 2019.
Щото болест на коронавирус 2019 не подсказва, че основния симптом е при дишането и белия дроб ами само, че си болен от коронавируса от 2019та.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3758 on: 03.05.2021, 11:31:07 »
Още малко актуални статии:
https://www.biorxiv.org/content/biorxiv/early/2020/12/04/2020.12.04.409144.full.pdf
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.03.05.21252960v1.full
https://medicalxpress.com/news/2021-04-sars-cov-spike-protein-lung.html

Накратко,
1. повечето от проблемите явно се причиняват от Spike протеина.
2. заболяването трябва да се класифицира като васкуларно, а не като респираторно.

За последното даже д-р Симидчиев още през лятото беше коментирал, например тук:
https://infacto.bg/d-r-simidchiev-kovid-e-v-po-golyama-stepen-vaskulit-otkolkoto-pnevmoniya/

А по т.1 ще ми е интересна връзката с ваксините, които по стечение на обстоятелствата се целят именно там.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3759 on: 04.05.2021, 15:26:53 »
Последната актуализация на инструкцитие в Индия. Има няколко интересни неща. За пръв път виждам препоръка за инхалация и гаргара.