Author Topic: Лентите и забраната за ползване на първа врата, досадните съобщения за маски  (Read 2170 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Каква част от тези болни са с Коронавирус, и каква част от болните с коронавирус (ако има такива) са се разболели на работното си място?

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
От утре ги махат лентите, който бил недоволен вече няма да му бодат в очите. Само не знам какви ще са билетите, които ще се продават, класическите или новите напечатани.

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
От утре ги махат лентите, който бил недоволен вече няма да му бодат в очите. Само не знам какви ще са билетите, които ще се продават, класическите или новите напечатани.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/shofiorite-na-gradskija-transport-v-sofija-otnovo-shte-prodavat-bileti-262120
« Last Edit: 28.04.2021, 19:30:30 by Stoi4o »

Offline 111

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Явно десетките жалби които писах до общината, ЦГМ, РЗИ и други, са дали резултат. Лентите най после ще бъдат премахнати. Нямам търпение да седна отпред вече.   :D

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Е ако заради това си писал жалби....
Далеч повече има смисъл заради неудобството когато има двойни спирки да не се ползва първа врата на второто возило.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
https://www.monitor.bg/bg/a/view/shofiorite-na-gradskija-transport-v-sofija-otnovo-shte-prodavat-bileti-262120
При нормални условия всички (желаещи) шофьори би трябвало да бъдат ваксинирани вече преди да бъдат излагани на риск. Както се направи с медицинските работници, учителите, членовете на СИК. Но вече по традиция, всяка мярка и нейното разхлабване е плод на безпринципни решения. Дано Бог бди над здравето над шофьорите, че няма кой друг.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
да седна отпред вече.   :D

Ако не си ваксиниран, най-добре да седнеш най-отзад или още по-добре изобщо да не се качваш и да си ходиш пеша.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Много тъпо решение. Разбира се днеска, още първия ден видях как при тръгване от спирка и излизане от джоба една жена в МАН залитна и замалко да се облегне на волана и таблото. Поне в МАН-овете без кабини трябваше да останат тези ленти, с цел безопасност.

Дано се навдигнат синдикати и шофьори и бързо да ги сложат обратно. Поне в МАН-овете без кабина да се уреди. Нито има чак такъв пътникопоток нито нищо което да разполага към махането на тези ленти. Никакъв аргумент. Аз лично се чувствах доста по-комфортно и безопасно с тези ленти, водача има много повече спокойствие, добра видимост без хора на главата оттам и пътуването е по-комфортно. Спокойния и отпочиналия работник е най-добрия работник.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Да се твърди, че първите седалки трябва да са заградени заради разпространението на зараза го разбирам... така е модерно и обществено приемливо, въпреки че едва ли има осезаем ефект. Но да се твърди, че трябва да са заградени, за да не залитне някоя баба към таблото или за да му е тихо на водача вече няма как да го приема за нормално.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Попринцип е така, но дефакто проблема е в дисциплината на хората. Още първия ден при първото ми пътуване на 2 пъти видях човек залепен за челното стъкло точно до шофьора в автобус без кабина. Застанал по-напред дори от водача. Това е причината да се застъпвам за тези ленти. Добре, ако може да се вържат с една дръжка по-напред и първите 2 седалки пак ще са използваеми, така преградено ще е само мястото, където не трябва да стои никой и без друго и само в автобусите, където няма абсолютно никаква преграда като МАН 2014-та.

Иначе имаше случаи дори на разбити глави и челни стъкла заради хора застанали там, при натискане на спирачки. И проблема е в такива недисциплинирани хора, които са опасни за себе си и за обществото буквално.

В автобусите на запад много хубаво е решено това, като има едни летящи вратички точно на нивото на 1-вия ред седалки и пред тях не трябва да остава никой, иначе автобуса не тръгва. Всички сте ги виждали в автобусите, които не са поръчани чисто нови а внесени втора употреба.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
И по принцип, и дефакто, тези заграждения бяха поставени с определена цел и трябва да отпаднат в момента, в който бъде преценено, че са изгубили значението си в контекста на тази цел. Всякакви други съображения са отделен въпрос и няма как да оправдават нещо, което е поставено временно с друго предназначение. Досадници до предното стъкло имаше и преди и нищо ново не се случва. Обратната идея предполага заграждането на първите седалки или врата за постоянно, което няма как да е обект на тази дискусия, нито се прави с найлонови ленти, а се отнася до конструкцията на автобуса.

А и аз не съм убеден, че всички водачи подкрепят загражденията. Някои все пак имат желание за допълнителни приходи от билети.
« Last Edit: 29.04.2021, 20:36:28 by bdz43r »

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ясно беше че на шофьорите им харесва да е така и че трябваше да ги пазим,но беше ясно че това е временно и ще свърши някога,а дали му е дошло времето...ще видим.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Предната врата си е врата, каквито са всички останали - пътниците ИМАТ работа там, за билети и за да се качват/слизат. Найлонови лентички, понеже някой някога ги е поръчал без кабина тези автобуси, е пълен абсурд. Чак ми е странно, че на някой му е хрумнала такава логика.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
ПОНЕЖЕ ПИША ОТ ТЕЛЕФОНА А КАКТО ЗНАЕТЕ ,ИМАМ ХОРЕОРЕТИНИТ И НЕ ВИЖДАМ ДОБРЕ БУКВИТЕ,ТА- НЕ Е ЛИ ВРЕМЕ ЗА КЛЮЧ НА ТАЗИ ТЕМА?!

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
Май не; още не сме били изпълнили плана.

За справка:
Абе човека ви каза яко ще измрат. :neznam:

Май под 20 000 жертви на корона вируса няма да се разминем.  :neznam:

А в началото на темата като ви смятах някой не ми вярвахте. :neznam:

А и то хем си мре народа хем всичко си върви все едно няма нищо. То всъщност това реално са малко жертви при 1% смъртност от всички заразени. Ама представям си какво щеше да бъде ако смъртността е като при предните му два TORC-SARS и MERS събратя който са били по над 10% :neznam:
Dream on