Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 861458 times)

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6520 on: 23.07.2021, 17:13:48 »
На 29 юни, около 19 часа, такси аварира на светофара на Граф Игнатиев и Е. и Хр.Георгиеви. Водачът на претъпкания автобус 2505 по линия 72 стои в дясна лента зад жълтото превозно средство, което е в невъзможност да премине кръстовището, без да бъде бутано от шофьора. 2505 не подава сигнал и не прави опит за престрояване в съседна лента като пречи и забавя още два автобуса зад него (идващи от НДК за Орлов мост).
9 юли, около 19 часа, трамвай 3024 (линия 10) преминава моста на канала на Граф Игнатиев и Е. и Хр.Георгиеви на забранен сигнал. Това става в посока бул. Хр.Смирненски в момент на светене на зелено за леки коли и автобуси (от НДК за Орлов мост). Обикновено трамваите изчакват, защото много пъти са ставали катастрофи по този начин.
████████████████████████ 

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6521 on: 27.07.2021, 00:31:41 »
Какво стана с филмчето с нахалния ватман, която се заяждаше с човека, който единствено изискваше от него да си пусне оповестителната система? Защо го изтрихте?

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #6522 on: 27.07.2021, 11:04:43 »
Форумът не е място някои хора да си правят евтина реклама. Не е нормално и да вдигат скандали на ватмана, защото не си е включил системата - има си ред за оплаквания.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6523 on: 30.07.2021, 00:19:18 »
Напоследък редовно попадам на некадърни водачи на тролеи. откачат щангите на най-абсурдни места - на прави участъци (или където има леки криви), на места където няма съоръжения като стрелки, кръстовки и други такива. почти всеки ден ставам свидетел на подобни изцепки.

Ето например

това беше в вторник след 5 часа.

Потели резко от спирката и успя да направи каскада - лявата щанга я премести на съседния проводник а дясната щеше да повреди трасето в посока НДК. Това е виртуозна некадърност.

Не е нормално и да вдигат скандали на ватмана, защото не си е включил системата - има си ред за оплаквания.
Тоя ред за оплаквания не работи!

И кво - да оставим ватманите да си правят каквото искат????? разбира се че трябва да им се търси сметка!

Online davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
« Reply #6524 on: 30.07.2021, 01:01:06 »
Единият от групата на троловете, чакащи с нетърпение - лятна отпуска, известна още като бан.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6525 on: 30.07.2021, 08:07:18 »

Потели резко от спирката и успя да направи каскада - лявата щанга я премести на съседния проводник а дясната щеше да повреди трасето в посока НДК.
И как разбра, че е потеглил рязко, след като очевидно не си в тролея? Или просто поредното съчинение по картинка.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #6526 on: 02.08.2021, 12:15:39 »
Тази стрелка от години прави номера.
« Last Edit: 10.08.2021, 23:29:46 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline rado84

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #6527 on: 07.08.2021, 21:06:18 »
Форумът не е място някои хора да си правят евтина реклама. Не е нормално и да вдигат скандали на ватмана, защото не си е включил системата - има си ред за оплаквания.
А кой изобщо я слуша тази система? В повечето случаи е толкова тиха, че едва се чува. Отделно и че е работа на пътника да си следи спирките, за да не си изпусне неговата. Аз отдавна не ги слушам тези системи - имам си и гугъл мапс на телефона, и едно приложение за разписанията на градския транспорт. Като си пусна услугата са местоположение, то автоматично ме намира къде съм и ми показва спирките, така че оповестителната система е напълно безполезна.

Offline simeonivanov01

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6528 on: 07.08.2021, 22:07:24 »
А кой изобщо я слуша тази система? В повечето случаи е толкова тиха, че едва се чува. Отделно и че е работа на пътника да си следи спирките, за да не си изпусне неговата. Аз отдавна не ги слушам тези системи - имам си и гугъл мапс на телефона, и едно приложение за разписанията на градския транспорт. Като си пусна услугата са местоположение, то автоматично ме намира къде съм и ми показва спирките, така че оповестителната система е напълно безполезна.
Обаче в градския транспорт не се возят само хора със смартфони. Тази система е направена не само да пречи на някои водачи, но и да е от ползва на пътниците, които не се возят всеки ден по дадената линия и не знаят спирките наизуст. Това, че ти не я слушаш, не означава, че е напълно безполезна.

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
« Reply #6529 on: 09.08.2021, 14:39:28 »
Вчера/снощи шофьора на 1837 по 65 (вечерта към 20:00) се изцепи със селските си изблици. Слезнах от 102-ката на Ручей и знех, че 65 ще е зад мен, за да го хвана. 1837 даже не беше влязъл в мястото за спиране на рейсовете, но изглеждаше, че нямаше и такива намерения - тръгна да прави ляв, но аз почнах да му махам. Разбира се, че ми отвори, ама като влезнах стабилно бях посрещнат от псувни и критики " да не съм бил на автостоп". След мен, също от 102, една жена искаше да хване 65-цата - тя като мен беше посрещната от псувни и "да не си била изпуснала кафето" и как "щяла да бъде оставена на следващия светофар"...не бе то става смешно :laugh:...Като потеглихме - мале как пресече булевард България, за да се преустрои в най-лява лента да направи завоя към Гоце Делчев - аз не вярвах, че Конекто ЛФ може да ускори толкоз бързо и да вдигне такава скорост...Сега, на него може да му е било криво, но това не му оправдава изцепките, камоли пък рискованото каране.

Offline SONESTO

• Маниак
  • ♥ 64 ♥
    • View Profile
« Reply #6530 on: 02.09.2021, 18:41:45 »
Изключително много благодаря на боклука с 1216 по 83/13, че ми затвори вратата точно като се качвах и дори щеше да ми затисне ръката. Сега ще си изчакам 11 минути следващата кола за да се прибера, а през това време ще си отправя оплакването към ЦГМ

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #6531 on: 04.09.2021, 17:03:58 »
Днес видях тролейбусния водач на 2805 по 9 да пуши докато шофира... Кой знае как е воняло в тролейбуса...  :bag:
« Last Edit: 04.09.2021, 17:05:41 by difian »

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6532 on: 04.09.2021, 17:05:30 »
Изключително много благодаря на боклука с 1216 по 83/13, че ми затвори вратата точно като се качвах и дори щеше да ми затисне ръката. Сега ще си изчакам 11 минути следващата кола за да се прибера, а през това време ще си отправя оплакването към ЦГМ
Ти беше ли на спирката, когато автобусът пристигна?

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #6533 on: 05.09.2021, 10:42:31 »
Днес видях тролейбусния водач на 2805 по 9 да пуши докато шофира... Кой знае как е воняло в тролейбуса...  :bag:
Повечето водачи държат цигарата през прозореца, за да не мирише навътре. Иначе ако са си затворили кабината не се усеща миризма в салона.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #6534 on: 05.09.2021, 18:57:24 »
Повечето водачи държат цигарата през прозореца, за да не мирише навътре. Иначе ако са си затворили кабината не се усеща миризма в салона.
И това позволено ли е!?!

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6535 on: 05.09.2021, 21:08:09 »
И това позволено ли е!?!
Не , но си има телефон за оплаквания залепен във всяко ПС. Като толкова е непоносим цигарения дим за някой , да се обади . Нито ще го накарате да откаже цигарите , нито да спре да пуши в тролейбуса , но както и да е.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline vaz2106

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #6536 on: 05.09.2021, 21:56:14 »
За жалост кабини имат само трамваите.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6537 on: 13.09.2021, 00:12:48 »
Ще се опитам да съм максимално кратък, аз да не натоварвам останалите с прекалено дълги разкази. А и ще се опитам да огранича емотиконите до минимум :P .

Проблем: Автобусни шофьори не изпълняват правилото "Спира на всички съществуващи тролейбусни и автобусни спирки в променения участък на маршрута" по време на маршуртни промени.

Ситуация: Маршрутни промени във връзка с VII-ти ЕКИДЕН Маратон София - Денят на Съединението, 06.09.2021 г.

Място на наблюдение: Тунелът НДК между 11:30 часа и 14:00 часа.

Мнозинството автобусни шофьори по А72, А76, А204 и А604 не влизаха по бившото трамвайно трасе, за да спрат на тролейбусна спирка 1139 "Национален дворец на културата". Всъщност за времето, през което наблюдавах случващото се, само два автобуса преминаха през трамвайното трасе и спряха на тролейбусната спирка. Останалите преминаваха по основното платно като някои спираха на перона на бившата тролейбусна спирка, а някои изобщо не спираха, независимо от това, че на перона имаше чакащи.

Допълнително се случваше нещо много странно: част от тролейбусите преминаваха редовно през бившето трамвайно трасе и спираха на редовната спирка, а друга част по основното платно в тунела и спираха на бившия перон на спирката.

Още по-допълнително се случваше нещо още по-странно: част от тролейбусите преминаваха на дизелов двигател, а други с редовно закачени токоснематели...

3151 по А204 летящ през средна лента на основното платно, без никакво намерение да спре на спирка.

3123 по А76 летящ през средна лента на основното платно, без никакво намерение да спре на спирка.

Други автобуси, преминаващи през основното платно на тунела: тук (не спря на спирката) , тук (не спря на спирката) , тук (не спря на спирката), тук (спря зад тролейбуса, но не отвори врати), тук (премина с висока скорост, без да спира на спирката), тук (профуча, без да спира на спирката) , тук (средна лента на основното платно) , тук (средна лента на основното платно) , тук (спря на спирката) , тук (спря на спирката) , тук (спря на спирката) , тук (спря на спирката).

Тролейбуси, преминаващи през основното платно на тунела: тук , тук , тук , тук , тук , тук , тук , тук.

Тролейбуси, преминаващи редовно по бившето трамвайно трасе: туктуктуктуктуктуктук.

Както виждате от снимките, част от тролейбусите се движеха на алтернативно захранване, а другата част си бяха в редовно движение на ток. Коя от двете групи водачи бяха недобросъвестните, аз не мога да кажа. Дори имаше и такива, които се движеха на дизелов двигател веднага след колега, който си беше на ток:  тук и тук (на тази снимка се виждат и как хората пресичат бившето трамвайно трасе с опасност за живота и здравето си).

Всичко това объркваще постоянно хората, които чакаха - те постоянно се местеха от мястото, където по настоящем се намира редовната тролейбусна спирка към бившия перон на тролейбусната спирка и обратно (с притичване през бившето трамвайно трасе). Някои си изпускаха тролея. Трябва да отбележим, че тук вече няма маркирана пешеходна пътека (нито с маркировка, нито с пътен знак) и пресичането беше изцяло на риск. А някои хора пресичаха при другия край на оградата.

Спиркознакът, който си работеше редовно, но нямаше никаква информация за промяна (нито на ламинирана хартия, нито на екрана).

П.П. Извинявам се за качеството на снимките! Те са само с информативен характер. Правени са с камера на по-старичък смартфон и при неблагоприятни условия - светлина и движещи се обекти. Благодаря за разбирането!
« Last Edit: 13.09.2021, 09:32:54 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6538 on: 13.09.2021, 11:01:19 »
Две неща:
1. На картата виждаш ли спирка НДК отбелязана?! Отбелязана е само посока Прага!
2. Най-вероятно като си слизал надолу си пропуснал полицаите, които бяха застанали на входа на тунела в частта на бившето трамвайно трасе. Причината е ясна - не могат да разграничат ГТ от останалия трафик.
И последно за твоя информация:
От 07.30 до 13.30 часа на 06.09.2021 г. да се забрани влизането на пътни превозни средства

Тунела на НДК, участъка водещ към бул. „Черни връх” и бул. „България” /бившето трасе на трамвай № 6/.

Извод: спирка там не е имало по време на маратона , тоест негласно е била преместена на старото си място.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6539 on: 13.09.2021, 20:28:50 »
Ще се опитам да съм максимално кратък...
38 реда.
Дали си кратък?!