Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 861467 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6440 on: 20.05.2021, 21:51:26 »
Ама да го вържеш, щот ще избяга след третия час. И пак няма нищо да разбере, защото са празнични дни. В час пик требе да го возиш 9 часа, и в шише да се изпишква- та да види кво е !
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #6441 on: 21.05.2021, 00:16:42 »
А, що бе? Колко му е да пренесеш хидравличните инструменти по поне 50 кила единия на ръце няколко преки, че смущаваш на Васко изроденото гражданско самосъзнание? А че може и хомежду другото да нарамиш сапаните и да дръпнеш обърнатия автомобил на ръка, нали.... :help:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6442 on: 21.05.2021, 01:12:11 »
А случайно дали се замисли дали този камион не е там за да изправи и изтегли тази кола? Аз знам отговора, просто задавам риторично въпроса.
Аз също знам отговора. Автомобилът е изправен и избутан на ръка от няколко човека. Не е имало участие на аварийния камион.

Искам да те поканя в Събота, Неделя или Понеделник да се возиш при мен - в кабината - за една цяла смяна .Аз си поемам отговорността, че ще има човек при мен . Ще взема противоепидемиологични мерки, за да си сигурен за здравето си .
Ще работя на 10 - от Хладилника до Журналист , от 6.50 до 15.00. 16 пъти ще се завъртим , имаме 1 почивка в 9 часа - 15 минути . Поканата ми е съвсем сериозна . Искам да видиш нещата и от другата страна.
Знам, че твоята работа (и на всички водачи в наземния градски транспорт) е много трудна. Няма нужда да наблюдавам цяла смяна, за да го знам това. НО това не дава основание на някой да си прави каквото иска, само защото работата му е трудна.

Всъщност твоята работа е толкова трудна, защото много други хора не спазват установените правила. А те от своя страна си имат своите "оправдания" защо го правят. Например, шофьорът на куриерския автомобил, който ще те засече някъде и едвам ще предотвратиш ПТП, ще каже "Моята работа е много трудна! Ела да изкараш една смяна с мен и ще видиш".

И така се получава една огромна верига от недобросъвестност, псувни и оправдания. "Държавата е скапана и затова и аз така ще го карам". Така до нищо хубаво няма да се стигне. Дори напротим - достигат се все по-лоши резултати, както на индивидуално, така и на колективно ниво. Веригата трябва да се прекъсне някъде, иначе обществото няма да спре да деградира.

А, що бе? Колко му е да пренесеш хидравличните инструменти по поне 50 кила единия на ръце няколко преки
В случая имало ли е нужда от тези хидравлични инструменти? - Не!

А дори и да са необходими тежки инструменти в друг случай - може камионът да спре за малко, инструментите да се разтоварят и след това да се паркира на място, където няма да пречи. Виждал съм ситуции, при които по време на цялата процедура по отстраняване на авария, аварийният камион стои в активна пътна лента и прави огромно задръстване, без нищо да се взима или слага в него за това време. Това не е редно!
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6443 on: 21.05.2021, 01:18:18 »
Аварийно-възстановителните превозни средства винаги, при възможност, се спират непосредствено до мястото на работа. Така е безопасно за работещите, защото не е необходимо да пресичат натоварен път постоянно, така е удобно, защото често се взимат и оставят инструменти и оборудване, така е необходимо, защото самият камион е инструмент. Така е и така ще бъде. Точка.
Ако не ти харесва, купи си колело и се придвижвай с него, полезно е и за здравето.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6444 on: 21.05.2021, 02:24:58 »
Аварийно-възстановителните превозни средства винаги, при възможност, се спират непосредствено до мястото на работа. Така е безопасно за работещите, защото не е необходимо да пресичат натоварен път постоянно, така е удобно, защото често се взимат и оставят инструменти и оборудване, така е необходимо, защото самият камион е инструмент. Така е и така ще бъде. Точка.
Съгласен съм. Аварийно-ремонтните дейности са важни и трябва да се случат бързо и безопасно. НО трябва да се търси баланс. При възможност трябва да се намали негативното въздействие върху останалите участници в движението и трафика като цяло.
« Last Edit: 21.05.2021, 02:28:59 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #6445 on: 21.05.2021, 11:36:22 »
Олигоф... мненията ти тук е начин за хармонизиране на обстановката във форума спрямо иначе адекватните мнения на останалите ли? :crazy:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6446 on: 21.05.2021, 13:48:26 »

Знам, че твоята работа (и на всички водачи в наземния градски транспорт) е много трудна. Няма нужда да наблюдавам цяла смяна, за да го знам това. НО това не дава основание на някой да си прави каквото иска, само защото работата му е трудна.

Всъщност твоята работа е толкова трудна, защото много други хора не спазват установените правила.
Аз не съм написал никъде , че е трудна, просто искам да видиш монетата и от другата страна. няма как да опиша тук това, което ти ще видиш със собствените си очи .
« Last Edit: 21.05.2021, 15:08:12 by София 70 »

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #6447 on: 21.05.2021, 22:37:35 »
Кой номер мотриса ще караш? Може да дойда с детето да се повозим, ако успеем да се организираме навреме. Не съм минавал по резервния коловоз на Журналист откакто бяха пуснали 14 по него.
« Last Edit: 23.05.2021, 19:05:11 by qwerty95 »

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6448 on: 23.05.2021, 17:35:57 »
Разписанието важи и за утре. Трите дни съм с различни трамваи .

Offline CNN

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6449 on: 24.05.2021, 00:48:52 »
Къде отиде стария Бай Марин. Той поне беше с голям опит във всичко.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6450 on: 24.05.2021, 01:31:34 »
Vasko го замества.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
« Reply #6451 on: 27.05.2021, 14:57:20 »
Днешната новина, че 2108 е на 3 лично за мен е хубава, но съм шокиран от уменията на водача втора смяна. Такива ритници и сецания с тролея не бях виждал. Потегляне с пусков педал до пода и силене по Цариградско и цепене на спирачки без никакъв повод. На прав участък в бус лента, пусков и спирачен педал се редуваха на всеки 5 секунди. Шофьорът гледаше по изплашено от първолак на първия учебен ден, а уменията му бяха по - лоши от тези на дете бутащо пазарската количка в Кауфланд. Лично аз бих го съветвал да си скъса книжката, защото човек работещ на линия не може да кара по този начин. На няколко пъти пътници политаха, но за щастие запазваха баланс. Би било хубаво да не се подбират водачи колкото да има бройки, а да се гледа дали категорията в книжката отговаря на уменията.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6452 on: 27.05.2021, 16:00:49 »
Оправданието за такива работи е, че не достигат водачи и че няма достатъчно желаещи.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6453 on: 30.05.2021, 06:31:42 »
Малко след предния ми пост имах нещастието да се возя в Песа,ватман с 17 години стаж- рязко подаване на тяга,и отнемане на тяга,на 3 секундни интервали.Спирането-също.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6454 on: 30.05.2021, 14:38:16 »

:help: :help: :help: :help: :help: :help:

3110 по А76 от вчера (29.05.2021), късен следобед.

Да добавя, че този човек не само беше седнал на преградата до водача, ами редовно манипулираше някои от контролните уреди на таблото - основно отваряне и затваряне на вратите. :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Автобусът затисна ниска възрастна жена, докато тя се качваше на спирка "Ул. Граф Игнатиев". Казвам автобуса, тъй като не знам в случая кой е оперирал с вратите - шофьорът или неговият "помощник" :blink: :blink: :blink: За щастие на жената ѝ нямаше нищо, тъй като очевидно се задейства защитата на вратата.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline CNN

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6455 on: 30.05.2021, 15:43:06 »
Васко не завиждай. Имай в предвид, че  едни най -добрите водачи в градския траспорт са били ей като това момче и са се возили цял ден за да натиснат по едно копче.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6456 on: 30.05.2021, 16:02:09 »
Кой говори за завист?!  :blink: :neznam:

Въпросната ситуация е забранена и много опасна. Само шофьорът трябва да управлява автобуса и да има пълен контрол върху всичко, което се случва.

Ако някой трябва да се учи, не е това начинът!
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline CNN

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6457 on: 30.05.2021, 16:31:56 »
Ама ти от всичко правиш проблем. Това дразни. Ти за безгрешен ли се имаш?

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6458 on: 30.05.2021, 18:39:55 »
Въпросната ситуация е забранена и много опасна. Само шофьорът трябва да управлява автобуса и да има пълен контрол върху всичко, което се случва. Ако някой трябва да се учи, не е това начинът!
Бъркаш се. Това е начинът.
Казвам го с пристрастие, защото аз преди да получа право да карам влак, имам хиляди километри каране (не натискане на някое копче, а пълноценно управление) на влакове със стотици и дори хиляди пътници в пълна нелегалност и не бих си позволил да съдя който и да е, че е предоставил на някой възможността да натисне няколко бутона в автобус. За самостоятелно управление разбира се е друга история, но в контролирана среда без пътници, на голямо разно място, бих приел дори това.

Естествено това не снема отговорността на водача, но знаем, че затиснати от вратите има постоянно и при водачи с дългогодишен стаж, така че няма как да знаеш кой точно е пипал в този момент и нямаш право да обвиняваш никой само по предположения.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
« Reply #6459 on: 30.05.2021, 18:46:22 »
Васко е поредният пример, че тук почти не са останали фенове, а някакви мрънкачи за щяло и нещяло. А и как точно вратите са затиснали човек, не мога да си обясня. При Лионите като си близо до тях се връщат, пък видиш ли ти, били затиснали жената. Това не е номерен състав или български трамвай, та да има затиснати хора. Винаги си в центъра на събитията и яко в джаза, как го правиш не знам.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!