Author Topic: MAN Lion's City G CNG (1150-1189, 1601-1620, 2000-2045, 2300-2319, 3100-3159)  (Read 420884 times)

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
Охладителен  :blink:?
за пистовия говорех, не знаех, че така се казва

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
Температурата малко се повдигна...и...полските МАНове почнаха да бучат; днеска в 1182 беше убийствено :D :rev:

Offline SashoGrigorov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
3149 с бели тасове като на 3112 и 3131.

Offline Бобсън

• Приятел на ГТ
    • View Profile
3118 има проблеми с осветлението. Днес докато пътувах, лампите постоянно премигваха.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Автобус 3153 е с повреда в окачването на първа ос вдясно, от няколко месеца. Причина са повдигнатите пешеходни пътеки.
████████████████████████ 

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Причината е умението някои водачи да скочат на пешеходната пътека , да я минат половината и да подадат газ докато задницата е горе и автобуса пада с най-тежката си част. Наблюдавайте ги тези неща .
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
3100 се ремонтира в сервиза на МАН, нали?

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 50 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Lionscity

• Напредващ
    • View Profile
1168 по 102 е с неработещи табла

Online davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
Забелязвам, че в старите на Лиони на всички гаражи, климатиците не се пускат. Та въпросът е, дали в гаражите са спрели обслужването на климатиците или шофьорите им нямат желание да е хладно на пътниците. От всички автобуси в момента, може би те са най - горещи, особено в ремаркето, защото греят яко. От около 20 автобуса, само 1 беше с пуснат климатик.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Сега работят по въпроса как да се разделя covid-въздуха, от стерилния въздух.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
Забелязвам, че в старите на Лиони на всички гаражи, климатиците не се пускат. Та въпросът е, дали в гаражите са спрели обслужването на климатиците или шофьорите им нямат желание да е хладно на пътниците. От всички автобуси в момента, може би те са най - горещи, особено в ремаркето, защото греят яко. От около 20 автобуса, само 1 беше с пуснат климатик.
А пък в новите, климатиците бичат на максимум - и в двата дето се возех вчера измръзнах. Също така, забелязвам, че и новата партида МАНове са започнали да вият като събратята си от 2014 година... :rev:

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Да вият? В тази тема 100 пъти се обясни защо бучат, ако това е виенето. Аз поне друго "виене" не съм забелязал. Климатиците вероятно (не)работят по усмотрение на водача - така и така на газовите автобуси норми не се удържат доколкото знаем тук.
Иначе драма не виждам - факт вчера беше по-топло, но чак за климатик не е било, стига някой да се сети да отвори прозорците.

Online davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
Всички прозорци бяха отворени, но това не помага. Вчера беше 30 градуса, това си е напълно достатъчно за климатик.
А някои от старите явно толкова греят, че карат с отворен капак на двигателя, да се проветрява...
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
Да вият? В тази тема 100 пъти се обясни защо бучат, ако това е виенето.
За същото; мани че е говорено, говорено е разбира се, но друга ми е мисълта - новите МАНове, на 2 години прегряват, с тия задръстени филтри след 10 години през летата не ми се мисли какво ще е. Давидчо, тоя номер и на Белдетата съм го гледал ;)

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Не прегряват, с това ти мнение показваш точно, че не си прочел грам за какво става дума. Всичко е описано назад.
« Last Edit: 12.05.2021, 18:06:22 by wiNt »

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
Вече за трети път го пиша аз, сигурно поне още 10 е писано от други - шумят не двигателите, а охлаждането. Абсолютно всички метанови автобуси шумят по този начин, включително БМЦ-тата, и включително Ютонгите. Вероятно МАН прегряват по-лесно, защото все пак са съчленени и с по-големи двигатели. Това за О305 няма да коментирам, че само се афектирам излишно с дръвници.

//под "прегрява" визирах включването на режима на по-силно охлаждане
Режим на по-силно охлаждане имах в предвид, както и ти си го казал..
« Last Edit: 12.05.2021, 19:21:45 by TRIZUBECA »

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
МАН-овете вият защото им се разбиват лагерите на перките. По-назад в темата е коментирано.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Lionscity

• Напредващ
    • View Profile
В гаражите са задължени да ги поддържат. Ако не могат столичен автотранспорт да подпишат договор с МАН

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Предстои изработване на кабини на автобуси MAN Lions CNG 2014/15 г. Те ще са от плексиглас и найлон. Да се има предвид от желаещите да си запазят пердетата. Така дори да няма заповед за пускане на климатика, отделната охладителна инсталация на шофьорите ще работи ефективно, когато те желаят. Молим сервиза на MAN да извърши резетване на еквалайзера на звуковата уредба на пристигащи за окомплектоване автобуси. Най-много базикани са тези в поделение Дружба.
« Last Edit: 15.06.2021, 06:27:59 by tm0 »
████████████████████████ 

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Вместо да нложат по един шперплат и дръжка от “Икарус”…
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"