Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 503110 times)

Online fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #6140 on: 02.05.2022, 19:42:48 »
Колкото до природният газ и неговото спиране, надявам се идната седмица всички евроатлантици да се зарадват на новата евроатлантическа цена на газта - същата руска газ, закупена от Германия и продадена на България на двойни европейски цени. Девет месеца назад в една друга тема написах, че това покачване на цената няма да доведе до нищо добро. Каквото съм прогнозирал до сега, все е вярно.

От днешното обръщение на Булгаргаз към медиите:

"...Относно спекулациите за цените, на които са реализирани тези сделки, следва да се има предвид, че дори България да бе приела искането на руската страна за използване на механизъм за заплащане на доставките на природен газ, различен от този уговорен с договора, то цената най-вероятно би търпяла непредвидими промени, предвид липсата на яснота за обменния курс и липсата на възможност на българската страна да осъществява контрол в процеса на превалутиране, заложен в предложението на "Газпром експорт", уточняват от "Булгаргаз"...."

Ние може да сме евроатлантици, ама доматите не ги ядем с колците както си мислят в Русия...

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6141 on: 02.05.2022, 19:59:55 »
Хубаво е да разберете най-после, че масовият българин НЕ харесва ЕС и НАТО и по някакви причини симпатизира на Русия - независимо дали говорим за Путин или друг ръководител на РФ/СССР. Масовият български гражданин не вижда своето представителство в тези две отявлени антибългарски организации и по

Хубаво е да разбереш, че ти, Agent006 и шепата шумно кряскащи пред парламента развяващи руски знамена предатели на родината не сте "масовия българин", а представлявате една маргинална група в обществото, която е обречена на изолация. Никой не симпатизира на " ръководителите" на СССР,  масовият българин не таи нищо друго освен презрение и омраза към времената на проваления съветски строй, точно както и украинците които с всички сили се хванаха да пресекат този опит за реставрация на съюза, който сами градиха над 70 години.. И колкото и да не ти харесва - България е в НАТО и ЕС, има глас там, там ще си остане и така искат над 70% от българските граждани.

Напротив, чувствам се отвсякъде масов българин, защото през последните два месеца почти всеки, с когото съм общувал заема или неутрална или проруска позиция. Единици са тези с украинските знамена по профилите като най-често тези хора са си просто трендаджии, така да ги наречем (разбирай такива като теб) които днес са с украинския флаг, вчера бяха Je suis, утре ще яхнат вълната на следващото viral движение по социалките и т.н. винаги ще се правят на интересни с най-актуалната позиция от дневния ред. Е, за ваше нещастие, има и то немалко българи на които им е писнало от подобен шумнокряскащ умнокрасивитет около тях, така че не е добре да се правите, че тази огромна маса не съществува. Естествено, София не е България и това също трябва да се има предвид. Но да видим фактите след 15 години в семейството на ЕС:

Евростат: България с най-нисък стандарт на живот в ЕС за 2020 г
Евростат: България е на дъното в почти всички класации за качество на живот
България остава сред най-нещастните страни в Европа
България на дъното по покупателна способност в ЕС
България изпадна до дъното по икономически растеж в ЕС
Евростат: България е на дъното в ЕС по минимална заплата
България е в дъното на ЕС по изпълнение на целите за устойчиво развитие на ООН
Стържем дъното на Европа по средно заплащане на труда

Това достатъчно ли е, че затъваме и има ли нужда от още примери?

Ние може да сме евроатлантици, ама доматите не ги ядем с колците както си мислят в Русия...

Така е, прав си, ние сме силна нация. Нищо че метанът на някой места днес започна да превишава 4 лв/kg. Ще става все по-интересно идните месеци, но сметката ще я плащат обикновените хора - нито някой то ЕС, нито Киро и компания.
« Last Edit: 02.05.2022, 20:01:47 by Sixkiller »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6142 on: 02.05.2022, 20:35:34 »
Че какво му е на ЕС и НАТО? По лични впечатления откакто ми започна трудовия стаж преди 16-17 години заплатите са се повишили от около 400 лева на почти 2 000 лева. Хората започнаха да си купуват имоти, да ходят по планини и морета, като се съберат празници като сега не можеш да си намериш свободни места за почивка, включително и по хотели където нощувките са по 200-300 лева на вечер. В новите блокове в София и Варна апартаменти за по 200 000 се разпродават на зелено като топъл хляб. Около мен няколко човека си купиха и ваканционни имоти дори. По магазините има опашки от хора с пълни кошници, по моловете е пълно, по заведенията петък вечер няма места.

И аз обичам и имам носталгия по соц.нещата и времената когато бяхме 9 милиона, и аз мисля че някои неща са доста сбъркани сега и не е правилно да заклеймяваме всичко от онзи период но не може да се каже на черното бяло. Факт...качеството на живот се подобри в пъти и то само за 20 години. Един общак взима вече по 2 бона заплата в големите логистични бази.

Факт и че на доста хора им липсва спокойствието и социалния весел живот през социализма, но поручванията показват че напоследък много повече хора подкрепят НАТО и ЕС, а другото им остава хубав романтичен спомен.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6143 on: 02.05.2022, 21:10:24 »

Напротив, чувствам се отвсякъде масов българин, защото през последните два месеца почти всеки, с когото съм общувал заема или неутрална или проруска позиция.

Движиш се в лоши среди, може би е време за нови приятели? Пообщувай например с украинци, дошли в България.

Но да видим фактите след 15 години в семейството на ЕС:

Евростат: България с най-нисък стандарт на живот в ЕС за 2020 г
Евростат: България е на дъното в почти всички класации за качество на живот
България остава сред най-нещастните страни в Европа
България на дъното по покупателна способност в ЕС
България изпадна до дъното по икономически растеж в ЕС
Евростат: България е на дъното в ЕС по минимална заплата
България е в дъното на ЕС по изпълнение на целите за устойчиво развитие на ООН
Стържем дъното на Европа по средно заплащане на труда

Това достатъчно ли е, че затъваме и има ли нужда от още примери?

На дъното на ЕС и пак по-добре от Русия. Не е ли добре това, или на теб не ти харесва? Предпочиташ да сме на последно 16-то място в класацията на съветските социалистически републики ли?

Така е, прав си, ние сме силна нация. Нищо че метанът на някой места днес започна да превишава 4 лв/kg. Ще става все по-интересно идните месеци, но сметката ще я плащат обикновените хора - нито някой то ЕС, нито Киро и компания.

Е, и? Цената на газа ще падне веднага след като Русия загуби войната.
« Last Edit: 02.05.2022, 21:12:27 by fafan »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #6144 on: 02.05.2022, 22:09:04 »
Лошите американци:

Nikolay Hadjigenov - Николай Хаджигенов
3 ч.  ·
САЩ и друг път са подпомагали държави, които се борят с фашизма. В годините на Втората световна #война доставките по #ленд – лийз на СССР включват милиони тонове суровини, 50 000 леки джипа и всъдехода, 376 000 камиона, 8 000 самолета, около 10 000 танка, друга техника и 4,5 млн. тона храна.
Сега се наложи доставките да продължат срещу #фашизма на #Путин.
Свобода за Украйна !

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6145 on: 02.05.2022, 23:43:28 »
Че какво му е на ЕС и НАТО? По лични впечатления откакто ми започна трудовия стаж преди 16-17 години заплатите са се повишили от около 400 лева на почти 2 000 лева. Хората започнаха да си купуват имоти, да ходят по планини и морета, като се съберат празници като сега не можеш да си намериш свободни места за почивка, включително и по хотели където нощувките са по 200-300 лева на вечер. В новите блокове в София и Варна апартаменти за по 200 000 се разпродават на зелено като топъл хляб. Около мен няколко човека си купиха и ваканционни имоти дори. По магазините има опашки от хора с пълни кошници, по моловете е пълно, по заведенията петък вечер няма места.

И аз обичам и имам носталгия по соц.нещата и времената когато бяхме 9 милиона, и аз мисля че някои неща са доста сбъркани сега и не е правилно да заклеймяваме всичко от онзи период но не може да се каже на черното бяло. Факт...качеството на живот се подобри в пъти и то само за 20 години. Един общак взима вече по 2 бона заплата в големите логистични бази.

Факт и че на доста хора им липсва спокойствието и социалния весел живот през социализма, но поручванията показват че напоследък много повече хора подкрепят НАТО и ЕС, а другото им остава хубав романтичен спомен.

С риск да стана банален, Ivo, потретвам се и за теб отново - София не е България! Излезте от София, отидете в провинцията - без значение дали в Плевен, Велико Търново, Добрич, Пазарджик, да не коментираме дори Видин, Ловеч, Сандански и по-малки градове от този род - какви повишения, какви 2000 лева - това са абсолютни глупости. В провинцията масово се работи за минималната заплата и под нея, ако не вярвате отворете jobs/zaplata/jobtiger или някой друг портал за работа за да се убедите с очите си, че никой в Плевен, Ловеч, Габрово не взима 2000 лева в частния сектор! Ако пак не ми вярвате, пуснете по една молба или просто се обадете на няколко обяви по телефона да ги питате за какви пари ще ви наемат и пак елате да коментирате. Ако в провинцията някой даваше по 2000 заплата нямаше 2 милиона и половина наши сънародници да ходят в чужбина черноработници - бели роби на възхваляваните от някой хора тук нови западни господари, нямаше да има и масово преселение към София, за да се чуди после СО къде да им намери места в детските градини. Тези хора са и причината за наличието на имотен балон в момента, тъй като нормален човек с българска заплата не може да си позволи жилище на актуалните цени за София и Варна в момента. Изобщо, четейки подобни мнения, човек ще остане с убеждението, че живеем в някакви паралелни държави  :blink: явно дупката между София и провинция вече става пропаст.

Е, и? Цената на газа ще падне веднага след като Русия загуби войната.

Цената няма да падне, но бедата е, че разликата няма да я плащат хора като теб, което би било най-приемливо предвид силната ви евроатлантическа принадлежност на думи. Колкото до средите ми, не се притеснявай, общувал съм и общувам с повече руснаци и украинци (а и не само с тях), отколкото можеш да предположиш и със сигурност много повече от теб 8)

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6146 on: 03.05.2022, 11:11:50 »
Иво за не знам кой си път показва, че живее в приказките. Да почнем от имотите. Ти знаеш ли, че строително - банковата мафия умишлено държи едно поне 30-40 процента от апартаментите празни и не ги пуска на пазара, за да може целенасочено да се генерира недостиг на предлагане и голямо търсене, съответно да надуват цените до безумие и да принуждават нормалните хора да теглят безумни кредити и да купуват на тези абсолютно нереални цени? Друг е въпроса, че трябва да си пълен идиот да не знаеш колко реално струва строителството и да купуваш на тези безумни цени, и мафията точно от това се възползва - надува цените и след като се продължава да се купува, защо да не надува още. Не се ли сещаш за яденето на една баница? Знаеш ли, че новото напудрено строителство е пълен боклук, изписват скъпи материали, пък влагат боклуци....чуваш как комшията сере и си пуска водата в кенефа? Знаеш ли, че чрез строителство най-лесно се перат пари? И същата тази мафия продава жилища на определени "избрани" хора на жълтостотинкови цени? И като ти дадат апартамент на замазка и шпакловка още толкова пари трябва да закопаеш, за да стане годен за живеене? Знаеш ли колко хора искат еднофамилни къщи, а не да си купуват апартаменти от мафията, но не могат да си направят - законодателно само от проекти, бумащина (архитектура, строителна част, ВиК, електро, ПОЙС), съгласуване и подписи, цената на една обикновена къща нараства В ПЪТИ - и не може сам да строиш, трябва фирма, понеже било опасно, ако къщата някога се продава? Питай на чичо ти Благо съружника колко години не може да си оправи къщата заради тези глупости. Имотите по морето поевтиняха просто защото техните руски собственици ги напускат - покрай санкциите не могат да си теглят парите от руските банкови карти, респективно сметки.
За моловете не може да се каже друго освен фукня и позьорщина - като си купувате оттам дънки, ризи и т.н. по 200-300 лева, за да се фукате, знаете ли че плащате наемите на магазините, а стоките се шият за стотинки в Бангладеш и че същите работи ги има онлайн може и десет пъти по-евтино? Че аз си купувам същите дънки, които ги има в Мол Сердика за 30 лева? Ама българинът няма да ги купи за толкова, а ще иде да го видят всички, че пазари скъпо в мола "за престиж". Чак и кредити теглят и затова.
Същата е работата и с хотелите - знае се, че почивките в Гърция и в Турция са много по-евтини, че и до Дубай може да стигнеш....Същото се отнася и за заведенията - да ме видят че съм паралия, нищо че през другото време изплащам заеми и едвам свързвам двата края......Не съм видял другаде, освен в София, заведения фрашкани когато хората би следвало да са на работа и толкова скъпи коли на всяка крачка.
Също прехвалените епълски китайски телефони струват преко сили седем долара, и са също толкова некачествени - при мен има огромни опашки в центровете за ремонт и обслужване на Епъл, и трябва да висиш с часове, за да ти обърнат внимание. Пък нека пикльовците си ходят да се фукат с тях по дискотеките, та пиклите да им обърнат внимание.
Знаеш ли колко Ай-Ти та и програмисти с огромните си заплати постоянно ме питат по канадските форуми и по телефона как могат да имигрират в Канада, за да осигурят по-различна от ганьовската среда за децата си? И им отговарям, че от воле ще покрият точковите изисквания, имиграционните ще ги пуснат да дойдат, но да забравят за финансовата страна на стандарта на живот, който водят в България, защото тука ай-ти та и програмисти си имат достатъчно, отделно университетите бълват нон-стоп нови, също многото индийски и пакистански програмисти страшно подбиват заплатите, само и само да са в Канада, а животът е адски скъп - как ти се струва две хиляди долара наем за апартамент с една спалня? И че ще трябва да почнат от нулата, независимо от достигнатото ниво в България, докато за седем - осем години придобият канадски опит и се изкачат отново по стълбицата - независимо колко си добър, какъв си бил и какъв опит имаш извън Канада, в Канада почваш всичко отначало....
Добре, заплатите в София да приемем, че са станали по два бона, а може ли на сегашните цени семейство, особено с деца, да живее с два бона, предполагам знаеш какви са наемите в Младост. Два бона, че и по-малко, могат да те оправят във Враца примерно....ако има кой да ти ги даде там.
« Last Edit: 03.05.2022, 15:03:39 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6147 on: 03.05.2022, 11:59:15 »
Като много се ровиш в статистиките вземи извади преброяване на населението от 80-те години и това от миналата и тогава говори.
В соц. лагера населението нямаше къде да иде да не го броят. Освен това масово населението броено през комунизма се е рабдало пред 44та. При мен това бяха леля, калеко, две баби, дядо.
Броите хора, ама те са се родили преди да има комунизъм в семейства с частен бизнес и земеделие.

А БВПто на глава от населението го обръщате в долари по курс, който не е решен -на БНБ.
От дядо знам, че високите добиви продукция се изкарваха като се сееше по-голяма площ, а се отчита засята по-малка.

Колкото до природният газ и неговото спиране, надявам се идната седмица всички евроатлантици да се зарадват на новата евроатлантическа цена на газта - същата руска газ, закупена от Германия и продадена на България на двойни европейски цени. Девет месеца назад в една друга тема написах, че това покачване на цената няма да доведе до нищо добро. Каквото съм прогнозирал до сега, все е вярно.

От днешното обръщение на Булгаргаз към медиите:

"...Относно спекулациите за цените, на които са реализирани тези сделки, следва да се има предвид, че дори България да бе приела искането на руската страна за използване на механизъм за заплащане на доставките на природен газ, различен от този уговорен с договора, то цената най-вероятно би търпяла непредвидими промени, предвид липсата на яснота за обменния курс и липсата на възможност на българската страна да осъществява контрол в процеса на превалутиране, заложен в предложението на "Газпром експорт", уточняват от "Булгаргаз"...."

Fafan,  прави ли те впечатление, че ТЕ не реват за 2 пъти по-евтини я азерски газ, от който са се отказали, но реват за Руския, който поскъпна супер много щото зависи на 70% от борсовите цени.
Т.е. проявява се газов нацизъм. Не им пука за цената, а чий режим го е родил.
Напротив, чувствам се отвсякъде масов българин, защото през последните два месеца почти всеки, с когото съм общувал заема или неутрална или проруска позиция. Единици са тези с украинските знамена по профилите като най-често тези хора са си просто трендаджии, така да ги наречем (разбирай такива като теб) които днес са с украинския флаг, вчера бяха Je suis, утре ще яхнат вълната на
« Last Edit: 03.05.2022, 12:51:30 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6148 on: 03.05.2022, 12:04:11 »
Гаранционното обслужване и софтуерната поддръжка на Епъл са на ниво Ечмиадзин.  :) Работя по КАД система с версия за Мак и винаги там са най-големите ядове.  :)

Online fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6149 on: 03.05.2022, 12:44:15 »
Fafan,  прави ли те впечатление, че ТЕ не реват за 2 пъти по-евтини я азерски газ, от който са се отказали, но реват за Руския, който поскъпна супер много щото зависи на 70% от борсовите цени.

Ясно е защо реват, когато е от "нашия" газ има проценти, има прекупвачи, има корупция. Р. Овч. и компания са ми толкова прозрачни, че няма какво да се обсъжда, затова досега висяхме на руското кранче и държахме 90% ниво на руски газ, със всичките последствия от това. А газа е като всяка стока - който го продава най-изгодно, най-бързо и най-качествено той печели, затова свободния пазар е толкова хубаво нещо и един от фундаментите на Европейския съюз и затова Путинския Евразийския съюз е един балон под налягане и на практика не същестува. То не става да изграждаш общ пазар със заплахи, насилие и изнудване. Днес при странни обстоятелсва е умрял между другото още един висш служител на Газпром, там почна да става направо опасно да работиш: https://www.dnes.bg/rusia/2022/05/03/oshte-edin-menidjyr-svyrzan-s-gazprom-nameri-smyrtta-si.528822

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6150 on: 03.05.2022, 12:57:47 »
Ако знаете колко влиятелни твари всячески пречат да се постигне диверсификация, съответно искат България да е зависима от руския газ во веки веков...къде от "русофилия", къде получавайки огромни подкупи. Като например фирмата въздух под налягане "Овергаз" на Александър Дончев, в действителност собственост на Газпром, която е пряк наследник на Топенерджи. По времето на Жан-чето целта на създаването на Топенерджи - дъщерна на Газпром беше буквално да подарят цялата българска газопреносна мрежа на руснаците. Но Жан не разреши и това беше една от причините да го свалят. Същите тези русофилски говеда по-късно шарнаха на "еколозите" да скочат да протестират, та парламентът да наложи забрана на проучванията за добив на шистов газ, че било екологично опасно. Дрън-дрън. С две думи, не са страшни руските въшки, а българските русофилски гниди. Р. Овч и тези над него са за обесване пред мавзолея. Когато ставаше дума за Вальо Топлото, той че е крал, крал е, ама други отгоре са крали в пъти повече.....Съдилищата от ДС да си казват и оправдават каквото си искат.....
« Last Edit: 03.05.2022, 13:15:35 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6151 on: 03.05.2022, 13:26:40 »
Те се скараха Сашо Дончев и Овъргаз с Газпром още преди години. Не щото нещо друго, ами Газпром искаха да му вземат бизнеса. И той спря да се разбира и да крепи руснаците.
Миналата година с американци стана съакцинер по спомен.
Така, че при Сашо Дончев е като с Украйна - едно време СССР, ама като се почувстваш жертва следва обратното.
https://www.mediapool.bg/s-amerikanski-saaktsioner-overgaz-se-pritseli-v-sasednite-gazovi-pazari-news323967.html

Радан Кънев:
https://fakti.bg/mnenia/675359--radan-kanev-ne-se-pravi-taka
Евродепутатът Радан Кънев написа кърваво писмо до президента Румен Радев, лидера на БСП и министър на икономиката Корнелия Нинова, и лидера на ГЕРБ и експремиер Бойко Борисов. В него той зове за единна позиция по всички теми около войната, като даде за пример държави от бившия соц блок.

Ето какво пише Кънев:

Преди една седмица, Путин и Газпром спряха - в грубо нарушение на договора и въпреки редовно плащане - подаването на газ за България. Враждебен акт срещу всеки български гражданин от страната-агресор, която запали войната в Украйна.

Оттогава държавният глава, лидерът на опозицията, един от коалиционните партньори и маса "публични говорители" и медии започнаха активна, организирана и видимо съгласувана атака срещу... българското правителство.

Не срещу агресора, не срещу този, който незаконно спря доставките и постави българските граждани и бизнес в риск. Не. Срещу собственото ни управление, и то без свян да разпространяват лъжите на Кремълската пропаганда (например, че останалите държави от ЕС плащат в рубли).

Г-н Радев, г-н Президент,

Г-н Борисов,

Др. Нинова,

Не се прави така. Не. Се. Прави. Така.

Не прави така опозицията в Полша. Не прави така президентът на Чехия, тежък комунист и враг на правителството. Не правят така коалиционните партньори (бивши комунисти като Вас, др. Нинова) в Румъния. Никой, освен Вас, не прави така...

Днешното правителство може да има много кусури. И аз виждам доста, и не премълчавам. Но първо, Путин не спира газа на правителството, а на България. Второ, това е част от неговата война срещу ЕС, а не следствие от наша политика.

Трето и най-важно - атаката Ви уврежда и отслабва позициите на България. И спрямо Газпром, и вътре в ЕС.

Знаете ли, че през 1876г. е имало много българи, които са били против Априлското въстание, защото са се тревожили да не ядосаме Султана в Цариград?

Знаете ли, че през 1885г. е имало много българи, които са казвали - нека не признаваме Съединението, защото Императорът в Петербург не го признава?

Възможно е да не знаете. Защото не го пише в учебниците. Така работи системата на националното образование - в учебниците пише за хората, с които сме горди, а не за тези, от които ни е срам.

Радан Кънев, Фейсбук
« Last Edit: 03.05.2022, 15:17:51 by ooleg »
Украйна, победа!

Online fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6152 on: 03.05.2022, 15:30:11 »
Ето една хубава идея, дано стане трайна инсталация:

Паметникът на Съветската армия в столицата ще бъде опакован със знамената на България и Украйна в знак на солидарност с украинския народ

https://frognews.bg/novini/znak-solidarnost-opakovat-pametnika-savetskata-armiia-sas-znamenata-balgariia-ukraina.html

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6153 on: 03.05.2022, 15:44:51 »
Четейки мненията на разузнавания и журналисти ми се струва супер логично твърдението, че по 9ти май, Путлер ще обяви война и мобилизация. И според мен с мобилизираните ще напусне Одеса и Молдова.
Ще е доста от интересно да обречеш на глад наборната си армия. Ама нищо, те носят.

Хаджигенов към Радев:
https://petel.bg/m/444433

Николай Хаджигенов от "Ние идваме!" отправи 10 въпроса към президента Радев във връзка с днешното му изказване:

1.      Ако управлявахте само БСП и България изпрати оръжие на опожарената Украйна, щяхте ли да напуснете коалицията, за да оставите страната ни без правителство и без работещ парламент по време на криза?

2.      Поименно кого визирате като „милитаристи“, „шарлатани“ и „хора без собствено мнение“?

3.      Бихте ли помогнал на Украйна, виждайки агресията, смъртта и разрушенията в нападнатата страна, без да са Ви помолили от ЕС и НАТО? Има ли такава молба от алианса и съюза?

4.      Откривайки географското положение на България, на какво разстояние от конфликта са Румъния, Молдова, Полша, Литва, Латвия, Естония, Словакия, Унгария?

5.      Наличието на огромна историческа българска диаспора в Украйна не е повод Путин да спре бомбардировките, но е повод председателят на Асоциацията на българите в Украйна Антон Кисе да заяви, че голяма част от етническите българи в страната са на фронта и са без бронежилетки, а Украйна се нуждае от оръжие, за да се защитава, а не за да напада. Интересувате ли се от мнението на украинските българи?

6.      Обемът руски газ за Испания може да бъде констатиран и без посещение в страната, но изглежда късно е открит обема руски газ в България, защото Вашият служебен премиер, Вашият служебен министър на енергетиката и Вашият шеф на „Булгаргаз“ отказаха 2/3 от обемите евтин азерски газ. Ако смятате, че рисковете са били известни отдавна, това означава ли, че отдавна сте съдействали да останем без алтернативни доставки?

7.      Обсъждан ли е въпросът за противовъздушната отбрана и радарната система от Дуранкулак до София на Национален съвет за национална сигурност? Ако да, кога и какви мерки взехте като върховен главнокомандващ?

8.      Ако състоянието на изтребителната ни авиация и защитата на територията ни са в тревожно положение, по каква причина назначеният от Вас премиер, а впоследствие – военен министър, се противопоставяше на предислокацията на сериозни сили на НАТО на наша територия, твърдейки, че след време ще подготвим наш батальон, ще попълним само липсващите ресурси и ще допуснем само българско командване?

9.      Как като президент на Републиката оценявате информационната война срещу страната ни, засиленият шпионаж и поведението на руския посланик в София?

10.  Г-н Радев, чия територия е Крим?
А най-гнусното ще се окаже, че на Радев грам не му пука да отговори на Хаджигенов, нищо че Хаджигенов и сие. организираха протеста да пазят задника на Радев от Иван Гешев.
Явно щом мандата вече е взет няма нужда от театъра да се правим на демократи. Въх кой ми бутна Кирил Петков в джоба!
« Last Edit: 03.05.2022, 17:53:15 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6154 on: 04.05.2022, 03:01:15 »
Стига сте възхвалявали хора като Хаджигенов - всеки мислещ човек вече знае каква мъка е за хора като него да НЕ бъдат в парламента и във властта, но на тях това им е фикс идея. Спомнете си точно вие какво мислехте и какво пишехте за образуванието "Изправи се! Мутри вън!" преди около 2 години! Хаджигенов е като Радан, Христо Иванов, Шиши Мирчев, Гроздан Караджов & компания политически бояджии, но най-вече видни грантаджии от едно определено място със стремеж непременно да бъдат във властта, приемайки себе си за нещо толкова велико без което Kleta Majka Balgariq няма да съществува  :help: Не ми се коментира и като адвокат какво му е поведението, но това пък е съвсем друга тема.

Ясно е защо реват, когато е от "нашия" газ има проценти, има прекупвачи, има корупция. Р. Овч. и компания са ми толкова прозрачни, че няма какво да се обсъжда, затова досега висяхме на руското кранче и държахме 90% ниво на руски газ, със всичките последствия от това. А газа е като всяка стока - който го продава най-изгодно, най-бързо и най-качествено той печели, затова свободния пазар е толкова хубаво нещо и един от фундаментите на Европейския съюз и затова Путинския Евразийския съюз е един балон под налягане и на практика не същестува. То не става да изграждаш общ пазар със заплахи, насилие и изнудване.

"Ние" не ревем за "нашия газ", а просто констатираме цените му, още повече че проценти от него не вземаме - за пореден път казвам, че никакви рубли не са ми идвали по сметките, вярвам че и при Агента ситуацията е същата, казвам го за пореден път просто за да бъдете максимално спокойни  8) При нормални взаимоотношения между двете държави обаче, цената на газта в момента щеше да бъде най-малко 2 пъти по евтина, защото общоевропейската позиция никога не е била в полза на България, естествено, защото хора като вас не плащат разликата в цената на обикновените хора, но подкрепят подобни позиции и политици. Общият пазар има много добър замисъл, но защо не приложихте принципите му на практика и не изравнихте минималните заплати у нас и в Румъния поне с тези в Германия за изминалите 10 години? Или господарите, раздаващи щедри грантове, не ви дават право да коментирате такива теми, не дай боже+ да се събуди някой и да се усети?  :crazy:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6155 on: 04.05.2022, 09:14:22 »
Рискувам да те обидя. Държиш се с хората тука все едно са ти ученици, а то не е

Защо ми обясняваш примерно на каква партия съм член през твоята призма?!
По-добре кажи каква държава си представяш да бъде България, ама по-детайлно и кои политици харесваш машини чужди.
Бас ловя, че ще се получи като със "специалната операция" и "неутралитета" - дето всичко види към ала-бала и накрая Бум?
« Last Edit: 04.05.2022, 09:21:15 by ooleg »
Украйна, победа!

Online fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6156 on: 04.05.2022, 10:27:21 »

"Ние" не ревем за "нашия газ", а просто констатираме цените му, още повече че проценти от него не вземаме - за пореден път казвам, че никакви рубли не са ми идвали по сметките, вярвам че и при Агента ситуацията е същата, казвам го за пореден път просто за да бъдете максимално спокойни  8) При нормални взаимоотношения между двете държави обаче, цената на газта в момента щеше да бъде най-малко 2 пъти по евтина, защото общоевропейската позиция никога не е била в полза на България, естествено, защото хора като вас не плащат разликата в цената на обикновените хора, но подкрепят подобни позиции и политици. Общият пазар има много добър замисъл, но защо не приложихте принципите му на практика и не изравнихте минималните заплати у нас и в Румъния поне с тези в Германия за изминалите 10 години? Или господарите, раздаващи щедри грантове, не ви дават право да коментирате такива теми, не дай боже+ да се събуди някой и да се усети?  :crazy:

Ясно че не приемаш плащания в рубли, ти не си Газпром. Най-видните русофили в България не са рублофили, обичат облагите им да пристигат в твърда валута за да си ги харчат в прогнилия запад. И един удобен пост в някоя прекупваческа фирма, която оскъпява реалната цена на газа също си е един вид облага, много видни другари висят в бордовете на такива структури. Ако има не един Булгаргаз и една тръба от Русия само, а реален свободен пазар с доставки от Гърция, САЩ, Азейбарджан, Израел и къде ли още не и 5-6 равнопоставени доставчици нещата ще изглеждат зле за тия същите другари и затова не им мирясва устата да ни говорят по телевизиите колко е безалтернативен руския газ и колко е изгоден. Опорките със заплатите също ги въртят, наравно с други заучени фрази - грантове и т.н.
« Last Edit: 04.05.2022, 10:32:53 by fafan »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6157 on: 04.05.2022, 10:39:49 »
Баш Sixkiller си ги обича безплатно. Уверен съм. Руският народ масово също си обича безплатно.
Украйна, победа!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #6158 on: 04.05.2022, 11:28:22 »
6 руски олигарси самоубили се семейно, загинаха при съмнителни обстоятелства от началото на 2022 г.

https://darik.bg/6-ruski-oligarsi-zaginaha-pri-samnitelni-obstoatelstva-ot-nachaloto-na-2022-g-?fbclid=IwAR1NHDkVxsHev0RgPthD5nLHsl7cJvkQz68yQZIqEYw-e3ECGoRc7pYpmMA

Като станеш непотребен и много знаещ, ей така по Ленински и Сталински изчезваш.
Свобода за Украйна !

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6159 on: 04.05.2022, 11:31:42 »
Познавам страшно много руснаци тук в Канада и като им кажа нещо за Путин, отговорът е един и същ: "Это дикий человек!" или казано на български - дивак.