Author Topic: Aвтомобили  (Read 446681 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Aвтомобили
« Reply #2960 on: 01.05.2022, 00:41:24 »
Това е обява за чужденци, на мен един беше оценил моята на нещо от този сорт заради оригиналния вид, но тази от обявата е от най-новите, междувременно не е и изключително рядка, така че тази цена ми се вижда леко напомпана, поне със сигурност не е за нашия пазар, където такива мотори не са нещо свръх уникално, че да има склонни да пръснат хиляди за такъв. Хубавите без да са прекалено наддадени вървят на около 2 000.
« Last Edit: 01.05.2022, 00:43:26 by AGENT 006 »

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 79 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2961 on: 01.05.2022, 00:52:14 »
Скъпи са но ETZ 251 може да се намери за към 1800-2000 лева, чак 3 000 много ми се вижда. Даже тия дни из обявите, които ми излизат като реклама като цъкаш по разни сайтове точно загледах един такъв за 1800 или 2000 на вид доста добър, но в Провадия. Ако можеш с него да дойдеш на самоход, иначе трябва с платформа и става по-сложно.

Обаче сребрист струва 5 000 евро и цената дори не се коментира. Явно сребристите са голяма рядкост. https://m.mobile.bg/details/51651171617777161  Обаче пак се намира чак в Долни Чифлик.
Ами човекът го търси поне половин година, но предполагам, че е гледал да е по-близо до София. А не e от хората, дето не си знаят парите и с лека ръка са готови  да платят, колкото им кажат. Не, че не е намерил и по-евтини, но в доста по-лошо състояние. Иначе от трите цвята (251-иците бяха само три цвята, доколкото помня) сребристото изглеждаше най-добре. На кола стои много безлично, но този мотоциклет изглеждаше най-добре именно с него. На мен лично най-не ми харесваше червения, какъвто той си взе. Иначе беше много доволен, че е с дискова спирачка  :D
« Last Edit: 01.05.2022, 11:49:01 by Стререомонокъл »
Нация от лошо гледащи директори

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2962 on: 01.05.2022, 01:28:20 »
В София и района не се продават ретро мотори, закон. Ако искаш ретро мотор, стара MZ-тка или нещо подобно от социалистическата ера ще трябва да биеш път, няма други варианти.

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2963 on: 01.05.2022, 01:33:33 »
Ами не съм съвсем сигурен, но той май го намери някъде в селата към Елин Пелин.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2964 on: 01.05.2022, 11:07:02 »
Обаче наистина повечето обяви за такива са от района на Варна. Аз това си го обяснявам с климата, там е доста по-подходящо за мотор от района на София. Там, макар и доста рядко се срещат, хубаво е да се отиде лятото като има някакви ретро събития там и понякога показват и доста мотори. Варненци като цяло имат интересни и редки попадения.

Иначе един колега от работата е маняк на тема мотори, и беше ходил до Варна с мотор, та не е толкова невъзможно. Е, каза не е особено комфортно и е уморително, но за него кефа бил незаменим и пак би го направил.

По великденските празници 2-3 пъти виждам из София много добре реставрирани трабанти, веднъж дори няколко един след друг, може би е имало някаква сбирка някъде, но бях постоянно на работа по празниците и не съм следял.

Иначе за мен изключителна рядкост са например да видиш Москвич 403 комби, Москвич с 4 фара комби( такъв неотдавна бях видял около Своге, такъв може да удари и 20 бона дори в лошо състояние) или Вартбург 311 комби. Този последния е много красив и един единствен път съм виждал такова нещо.
« Last Edit: 01.05.2022, 11:08:40 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2965 on: 01.05.2022, 11:48:05 »
А още по-голямо попадение според мен са 311 coupe и кабрио. Купето наистина изглежда много красиво. М/у другото, 311 за известен период е продаван в САЩ.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #2966 on: 16.05.2022, 10:42:43 »
Хубав ключ за гуми, който си няма да си купува, че оригиналните за нищо не стават:

https://www.lidl.bg/p/avto-moto-izkushenia/kliuch-za-gumi/p70079
Свобода за Украйна !

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2967 on: 16.05.2022, 13:47:00 »
Дай мнение за този ако си купувал такъв: https://mr-bricolage.bg/krstat-klyuch/p/859018

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2968 on: 16.05.2022, 14:17:27 »
Дай мнение за този ако си купувал такъв: https://mr-bricolage.bg/krstat-klyuch/p/859018
Кръстачка не ми харесва, имам такава от преди 45 години, и мога да ти я подаря.
Този от ЛИДЛ е много по добър и функционален, и ако се кара с тасове върши добра работа също. Кръстачката може да е удобна само за железни джанти.
Свобода за Украйна !

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2969 on: 16.05.2022, 16:30:41 »
Да ви поразходя малко.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2970 on: 16.05.2022, 18:35:33 »
Е ся Путлеровите поклонници ще могат да си купят по едно ново Москве, не знам само дали с рубли ше ги продават:

https://realniistorii.com/%d1%89%d0%b5-%d1%81%d0%b5-%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b6%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b2%d0%b8%d1%87-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d1%8a%d1%80%d0%bd%d0%b5-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8/?fbclid=IwAR2jGXCocNPJTh-2yCTBYbostiLObkTi3IdrFoopHTT4CZhWa4T9Lf0IiaU
Свобода за Украйна !

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2971 on: 16.05.2022, 22:39:35 »
Те от години разни руски тролове пускат по нета някакви рисунки на "новия Москвич" и статии със заглавия от рода "Ако Москвича беше жив щеше да сложи западните коли в малкия си джоб". Мокрите им сънища изглежда ще се сбъднат. То и ние имахме и аз като бях малък много му се радвах и си мислех, че е "по-як от Ладата", но после ми стана ясно защо изчезнаха, а по пътищата все още се виждат и Жигули на по 40 години...

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2972 on: 16.05.2022, 23:02:25 »
Никой не иска чудеса - ако разработят някакъв относително читав автомобил със здрав мотор и по възможност без електроника (или с минимална такава), вероятно ще избият рибата. Дано успеят. А подвижни миксери в стил iPhone с геврек и телевизор произвеждат всички останали. Аз бих се зарадвал да продължат производството на ГАЗ 3110 или някакъв негов наследник с актуална дата на производство. Със сигурност ще бие по качество доста китайски и корейски недоразумения. Така че нека им пожелаем успех!

Кръстачка не ми харесва, имам такава от преди 45 години, и мога да ти я подаря.
Този от ЛИДЛ е много по добър и функционален, и ако се кара с тасове върши добра работа също. Кръстачката може да е удобна само за железни джанти.

Благодаря ти, но няма нужда да ми я даваш. Питах главно заради здравината, понеже има много ментета на пазара и нерядко се случва такива кръстачки да се чупят. Ключът от Лидл наистина е по-практичен.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2973 on: 17.05.2022, 00:08:22 »
То самото желязо на кръстачката няма да се счупи, по вероятно е влошките да се спукат, но пък нови се продават и са евтини. И аз бях замислил на моята кръстачка да и заваря нови, но все още си е само проект. Оригиналните са железни и се раздуват.
Свобода за Украйна !

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2974 on: 17.05.2022, 14:42:56 »
Знаете, че няма нито една читава руска кола - едно време купуваха Лада и Сговнич поради липса на друго....а дори Вартбурга и Трабанта, независимо от всички кусури на мукавата и двутактовия двигател, бяха много по-добре от тях. За полски Фиат и Дачия даже и приказката не ми се отваря, даваха дефекти на поразия, но пък почти не се чакаше ред за тях. Москвето беше отврат и за каране, и за возене, и за ремонт. Жигулата/ладата също беше калпава, ако че и по лиценз на Фиат. Баща ми 13 години беше монтьор в Инжстрой - за руските камиони и стоителна техника една хубава дума не каза, също и за полските, чешките, както и за идващите за поправка по някакви договори Ниси и Жукове...Дори се говореше, че шуменските ГАЗ-ки били по-здрави от оригиналните. Казваше, че са се родили с багерите Бенати, бетоновозите МАН, големите кранове Колес, Либхер и влекача Магирус. Та мислите ли, че сега резултатът няма да е същия?
« Last Edit: 17.05.2022, 14:48:07 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2975 on: 17.05.2022, 23:15:27 »
Относно обсъждания по-горе инструмент искам да дам един приятелски съвет: Инструментът трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е качествен и здрав. Никога не работете по кола с калпав китайски боклук. Пиша ви го от опит, след като един такъв (нов) инструмент се счупи (точно при смяна на гума беше), хем очаквах това да се случи и го бях увил в 4 слоя парцали, дунапрени и някаква друга по-дебела защита. Щото по една кола си трябва сила и инструментът се натоварва сериозно. Като се спраска, мина през всичко порейки наред, мина през ръката ми и излезе от другата страна. Вече 25 години след това още ме е шубе, не съм ли убеден в здравината на инструмента, не барвам. Не си правете експерименти със здравето, ползвайте само качествен инструмент. Ръката ми никога не си върна първоначалното състояние.
« Last Edit: 17.05.2022, 23:18:19 by qwerty95 »

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2976 on: 18.05.2022, 00:26:21 »
Относно обсъждания по-горе инструмент

Е германски !
Свобода за Украйна !

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2977 on: 18.05.2022, 01:49:44 »
Да се надяваме, че е качествен  :fan:

Иначе понякога се случва някой от болтовете да не може да се развие и да се счупи инструмента. Когато имам възможност гледам да завивам и развивам с въздух, но такива инструменти никога не са излишни, особено на път.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2978 on: 18.05.2022, 11:01:46 »
Специално в Лидл, когато пускат периодично различни не-хранителни стоки (дрешки, инструменти, играчки), са качествени наистина, нищо че пак са китайски, то кое вече не е. А колегите на чичо ви Васко, които навремето като са ходели в Германия да докарат рециклираните 0-305 (тогава Германия си е била хубава и подредена, не като сега), са окрали ключовете и отвертките от завода, в който им е извършен ремонта, по време на обедната почивка на работниците, та следващата група вече не са я пуснали вътре.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2979 on: 18.05.2022, 11:09:21 »
но такива инструменти никога не са излишни, особено на път.

Аз съм си купил електрически гайковерт, че изпуснах първите в ЛИДЛ с батерия, а този ми изпадна за 70 лева- полски, и върши много добра работа.
Свобода за Украйна !