Author Topic: Новини от София  (Read 655307 times)

Offline Марин Петров

• Маниак
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #5200 on: 06.04.2020, 22:08:47 »
Така или иначе аз съм пуснал жалба до Столична община и до ЦГМ (една и съща жалба, но подадена и до двете места). От отговора по тази жалба ще разберем каква е ситуацията. ще публикувам отговора тук веднага след като го получа.

Възможно ли е да публикуваш тук вхдящият й номер до Столична община, за да можем да следим и ние движението й в сайта на общината?
За съжаление на сайта на ЦГМ деловодната справка не работи. Излиза че "вашата жалба е в процес на обработка" и нищо повече, така че номерът от ЦГМ е безполезно да се публикува.
Разбира се.

СОА20-КЦ01-11881

Още вчера щях да да го напиша. но такъв още нямаше. чак днес се е появил този дългия входящ номер, с който може да се проверява в деловодната справка на Столичната община. www.sofia.bg/registry-report

До тази сутрин си стоеше само поредният номер, който се генерира веднага при подаване на документа. чак сега като проверих виждам, че има дълъг входящ номер. а обикновено съм забелязал, че отнема 10-20 минути след подаване.

Обаче си мисля, че тази жалба вече не е актуална.

Днес Министърът на здравеопазването е издал Заповед № РД-01-179/06.04.2020 г. www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/04/06/rd-01-179.pdf

Цитирам т.5:
"Да се преустановят или отменят всички допълнителни ограничения, въведени от органи на местната власт, които не са в съответствие със Закона за здравето и със Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на Народното събрание от 13 март 2020 г."

Направих си труда подробно да прочета и двата закона. Там не открих нито едно от следните:
- спиране на продажбата на билети от водачи на градски транспорт;
- заграждане на предната част на возилата на градски транспорт;
- не отваряне на първа врата на возилата на градски транспорт;
- спиране на контрола на нередовните пътници в градски транспорт.

Следователно кметът на Столична община е длъжен да отмени всички тези ограничения, според изричната заповед на Министъра на здравеопазването.

Ще изчакам ден-два, технологично време за реакция. И ако тези неща не се забележат във возилата на градския транспорт в София - ще подам нова жалба за това, че кметът на София не изпълнява заповед на Министъра на здравеопазването. Този път към Министерството на здравеопазването и към компетентния съд.
« Last Edit: 06.04.2020, 22:20:35 by Марин Петров »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #5201 on: 06.04.2020, 23:48:17 »
 :angel:
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #5202 on: 07.04.2020, 00:13:58 »
Предлагам да отидем на гости на Марин - ако не ни пусне, ще подадем жалби до МЗ и компетентния съд!

То бива глупости и свобода на словото, ама става прекалено! Едно е свободата на придвижване, съвсем друго е правото да искаш да си правиш каквото искаш в общинска собственост. Дори смятам, че тази заповед на министъра не може да отменя функции, отредени на местната власт и не незаконна.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5203 on: 07.04.2020, 18:52:52 »
Нещо ми подсказва, че Марин живее в ОБЕЛЯ и се казва Васил. А междувременно да продължим да му търпим писанията.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5204 on: 07.04.2020, 18:55:25 »
Нещо ми подсказва, че Марин живее в ОБЕЛЯ и се казва Васил. А междувременно да продължим да му търпим писанията.
И аз имам същите подозрения. Появи се горе-долу по същото време, когато беше баннат Васко. Като стил на писане е почти едно към едно.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #5205 on: 07.04.2020, 19:12:10 »
И аз имам същите подозрения. Появи се горе-долу по същото време, когато беше баннат Васко. Като стил на писане е почти едно към едно.

Да, милиционерската логика и изказ са почти същите, не се бях замислял. Макар че, без да искам да ви притеснявам, този тип хора образно казано една майка ги е раждала, в смисъл под калъп са. Та може да е всеки с подобно... мислене, макар че тук думата "мислене" е малко оксиморон, но нищо.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #5206 on: 07.04.2020, 20:50:09 »
И аз съм си помислял, че е същият човек, но мисля, че бай Марин е по-тежък случай. Това е в което Васко ще се превърне на стари години.  :D

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #5207 on: 07.04.2020, 21:32:34 »
Явно много хора си го мислят. Може да е баща му или дядо му.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline Марин Петров

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5208 on: 07.04.2020, 22:55:53 »
Край! разобличихте ме!

това ли можахте да измислите, след като не ви идват добри доводи в нашия дебат?

Това е малко детинско: когато виждаш че събеседника ти има по-добри аргументи от твоите - и  минаваш на лични нападки и/или измислици които да отклонят разговора в друга, несериозна насока.

дръжте се на годините си!

А сега по темата.

Днес не открих никаква промяна във возилата на градския транспорт. Което означава че кметът на София не изпълнява заповед на министъра на здравеопазването.

Ще изчакам и утре. и ще подам сигнал.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5209 on: 08.04.2020, 00:32:47 »
 :help:
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5210 on: 08.04.2020, 08:06:35 »
 Как не си се сетил до сега да се обадиш на 112 и да подадеш сигнал?!

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5211 on: 08.04.2020, 17:46:31 »
Ще ме прощавате, ама целия зор е що има ограничители и не се отваря първа врата ли?

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5212 on: 08.04.2020, 18:18:35 »
Да изчака със сигнала до неделя - все едно няма кой да го приеме и разгледа по-рано, компетентната институция не работи с граждани тази седмица до тържествената литургия за Възкресение Христово. :)

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5213 on: 08.04.2020, 19:56:33 »
Аз, не в качеството си на член на форума, а като много, ама много прост юрист, запознат чудесно и с двата закона, само ще отбележа, че всички мерки взети от Столична община и ЦГМ съответстват на двата закона!!! Това, че нещо не го пише в закона, не означава, че не може да се случи. И още нещо, дори Столична община да отмени част от тези мерки, защото според Марин Петров, те са незаконни, същата тая столична община, чрез Столичния общински съвет, който упражнява правата на едноличен собственик в капитала на "Център за градска мобилност" ЕАД може да вземе решение,с което да задължи изпълнителните органи на ЦГМ да вземат същите тези противоречащи на закона мерки и вече това няма да е ограничение въведено с акт на орган на местната власт, а ще е политика на дружеството, което е автономен правен субект, нямащ нищо общо със Столична община.

ПП: Компетентия съд ще се произнесе много след прекратяването на извънредното положение и накрая ще платиш едни 250 лв. юрисконсултско възнаграждение. Защото в момента процесуалните срокове са спрени :D :D :D

« Last Edit: 08.04.2020, 19:59:09 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Марин Петров

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5214 on: 08.04.2020, 21:34:13 »
Ще ме прощавате, ама целия зор е що има ограничители и не се отваря първа врата ли?
Не само.

Освен тези неща, целият "зор" е и заради:
- това, че водачите не продават билети;
- гратисът в градския транспорт е разрешен, което пък е функция на горното. А това е голям проблем!

А освен това има и други по-дребни (но все пак значими) проблеми като това какво да правят хората с проблем с вестибуларния апарат.

И допълнително можем да кажем, че има и пречки за безопасността на транспорта. Може вероятността да е малка, но я има.

За мен въпросът е и принципен. Според мен водачите в градския транспорт на София нямат моралното право да изискват такива мерки на защита за себе си! Нямат моралното право да го искат това от нас - гражданите и пътниците, защото ни обслужват по отвратителен начин през последните години. Излиза, че касиерките на ЦГМ и контрольорите са много по-долна категория хора от водачите. последните се затварят като в крепости. а касиерките и контрольорите - на първа линия.

Аз, не в качеството си на член на форума, а като много, ама много прост юрист, запознат чудесно и с двата закона, само ще отбележа, че всички мерки взети от Столична община и ЦГМ съответстват на двата закона!!! Това, че нещо не го пише в закона, не означава, че не може да се случи. И още нещо, дори Столична община да отмени част от тези мерки, защото според Марин Петров, те са незаконни, същата тая столична община, чрез Столичния общински съвет, който упражнява правата на едноличен собственик в капитала на "Център за градска мобилност" ЕАД може да вземе решение,с което да задължи изпълнителните органи на ЦГМ да вземат същите тези противоречащи на закона мерки и вече това няма да е ограничение въведено с акт на орган на местната власт, а ще е политика на дружеството, което е автономен правен субект, нямащ нищо общо със Столична община.
Аз не съм юрист и с моята обща юридическа култура разбирам, че взетите мерки противоречат на заповедта на министъра на здравеопазването от понеделник - 6 април.

Само ще отбележа, че в Стара Загора са махнали вечерния час. А в Пловдив са разрешили на фризьорските салони да работят. Това е в резултат на същата тази заповед. Тамошните общински власти са преценили че трябва да отменят тези мерки, защото трябва да изпълнят заповедта на министъра от 6 април.

Аз уважавам всеки професионалист и не споря с хора на теми, които са от тяхната професионална компетенция. ти си юрист - ти разбираш по-добре. Пък и не се учудвам - така са написани законите в нашата държава, че всеки добър юрист може да намери 2-3 вратички и заобиколки във всеки закон.

Аз предлагам да изчакаме отговорите на сигналите и жалбите, които съм пуснал и ще пусна. Ще ви информирам за всеки един резултат, когато е готов.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #5215 on: 08.04.2020, 21:35:10 »
Другарю! Хапчетата!
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5216 on: 08.04.2020, 21:46:33 »
Другарю! Хапчетата!

Късно е !

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5217 on: 08.04.2020, 23:01:00 »
Аз честно казано никъде не съм видял забрана за работа на фризьорски салони и салони за красота, стига да спазват дезинфекццията. А консолидира и актуален текст на заповедта на министъра на здравеопазването може да видите тук:
http://sibi.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5
ПП: А утре, след извънредния брой на Държавен вестник, вероятно ще го актуализират.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5218 on: 08.04.2020, 23:13:47 »
Този защо още е във форума. Преди 2 седмици имаше същия спор. Айде разкарайте го вече.

Offline Марин Петров

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5219 on: 08.04.2020, 23:34:34 »
Аз честно казано никъде не съм видял забрана за работа на фризьорски салони и салони за красота, стига да спазват дезинфекццията.
В Пловдив кметът беше забранил всичко различно от аптека, хранителен магазин, банки и застрахователни офиси да работят:

https://www.bnr.bg/plovdiv/post/101248908/plovdiv-zataga-merkite-sreshtu-covid-19-ot-utre

И това вече е отменено, защото Министъра на здравеопазването изрично е заповядал да се отменят всякакви мерки, които противоречат на общите такива, които важат за цялата страна.

А пък местния шеф на полицията е против: https://www.monitor.bg/bg/a/view/shefyt-na-policijata-v-plovdiv-skochi-sreshtu-otvarjaneto-na-friziorskite-saloni-195424