Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 344775 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #4040 on: 07.03.2021, 19:21:16 »
Искам да кажа, че ако бях на мястото на Румен Радев на 27 март щях да обява извънредно положение по причини:
1. Корупция заплашваща честното провеждане на изборите
2. Провал в здравеопазването
А) Висок брой заразени
Б) Провал във ваксунирането на желаещите и заплаха за националната сигурност.

Щях да намеря редови прокурор, който да започне разследване срещу Гешев и да арестувам Министър Председателя за корупция в особено големи размери.

Разбира се според Конституцията на РБ, следващия парламент трябва да потвърди извънредното положение обявено от Президента в максимално кратък срок.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4041 on: 07.03.2021, 19:26:26 »
Значи добре, че не си на неговото място...
Аз пък се надявам следващия парламент да разкара палячовците от щаба и да приравни "обстановката" с извънредно положение, налагано само с решение на парламента. Абсурдно е изпълнителната власт да може еднолично и без критерии да може да ограничава основните права и свободи.
« Last Edit: 07.03.2021, 19:29:58 by bdz43r »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4042 on: 07.03.2021, 19:44:34 »
Той щаба е помощен орган на МС, така че е пряко свързан с правителството и МП.
Иначе разбира се, че хаосът от кани е за пълен ремонт.

И да, добре е, че не съм Румен Радев и не съм зелен чорап, а се занимавам с технически неща. Представи си щом сега ми е такъв акъла, какво щеше да е, ако бях военен!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4043 on: 10.03.2021, 19:23:22 »
Според „Галъп интернешанъл“ и по думите на Виктория Петрова от БТВ Бойко Борисов бил сред най-харесваните хора в държавата.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 45 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4044 on: 10.03.2021, 22:05:18 »
Според „Галъп интернешанъл“ и по думите на Виктория Петрова от БТВ Бойко Борисов бил сред най-харесваните хора в държавата.
За Виктория Петрова още по-харесван е Красен Кралев. Ама това не значи, че го харесват още много.
Всичко е лъжа - хем виждаш с очите си на протестите, че не го харесват, хем струи по новините обратното.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4045 on: 10.03.2021, 22:08:40 »
Аз затова не казвам нищо повече, за да си преживея пълноценно смеха зад кадър.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 45 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #4046 on: 10.03.2021, 22:11:43 »
Всичко е лъжа - хем виждаш с очите си на протестите, че не го харесват, хем струи по новините обратното.

Па посочи друг по харесван ?
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4047 on: 10.03.2021, 22:22:09 »
Ще си проличи на изборите :) То и против кметицата уж много софиянци плюха, ама на изборите друго се оказа.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4048 on: 10.03.2021, 22:24:02 »
По-харесван е традиционно президента в България, а в действителност не съм врачка, че да знам.
Във всеки случай нормален човек с акъла си няма да харесва комунист, живковист, сикаджия, лъжец, корумпиран индивид, гол Пр балон и т. н.
Нали ви го казаха шефовете на републиканците и демократите в комисията по външните работи в сената на САЩ, каза ви го европейския парламент и комисията Либе,, каза ви го и Кьовеши.
Е Путин, Ким Чен Ун, Мадуро, Али Хаменей не ви го е казвал.
Ще си проличи на изборите :) То и против кметицата уж много софиянци плюха, ама на изборите друго се оказа.
Братче, какви избори?! Първо ми обясни както все ми казва колегата на работа за последните кметски избори:
Вие нали у вас вкъщи, гласувахте уж за ДБ пък накрая се оказа, че не сте гласували изобщо....

И то си е така - два гласа за ДБ за общински съвет, които ги няма преброени.
« Last Edit: 10.03.2021, 22:30:27 by ooleg »

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4049 on: 11.03.2021, 04:51:19 »
Бат Бойко е един пъдар, пазвантин, реално държавата се управлява от Ахмед Доган. Отделно ченгетата от ДС са направили всичко възможно България да е окупирана от руската мафия. За което всички неосъзнати българи също имат вина, сляпо вярвайки в лъжите за братята освободители от една страна, а от друга всеки път гласувайки за ДС. Затова има пет милиона по чужбина, и то все интелигентни хора. Една приятелка има два празни апартамента в София, в Изток и в Гео Милев, друга пък на Паметника Левски, и въпреки това са в Канада и плащат по 2 хил. долара наем заради тоталната цигания в родината ни.
« Last Edit: 11.03.2021, 04:57:16 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: دخثبزبتہ=?
« Reply #4050 on: 11.03.2021, 07:58:22 »
За братята освободители, проблемът е, че за разлика от другите исторически неща, тука има една наистина добрина, строена обаче лично от Александър II, зад която другите висши руски функционери като граф Игнатиев са набутали руските дела като гарнитура.
Тъпия начин на учене на история е довел до това, едно изключение на трона като Александър II ри да бъде смятан от българите за норма в управлението на пол-феодална Русия.
Така хем се вписва е в руските порядки да не харесваме Александър IIри, като не му отдава е индивидуални заслуги, хем награждава е руското по принцип.
Така никой не пита, защо за толкова руско-турски войни само последната е освободителна, както и защо не личи опит за подпомагане на априлското въстание.

* * *
@Ялта, абе не мога да се сдържа! Имам един въпрос. От лятото се стискам да те питам...
Защо един път реагираш все едно мислиш като мен на 100%, друг път сякаш си на 100% на обратното мнение?
Хем си харесал мнението на  ИКАР, както и аз,  хем някой път спориш с мен за почти същите неща, казано по моя си начин!
« Last Edit: 11.03.2021, 10:08:30 by ooleg »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4051 on: 11.03.2021, 14:27:20 »
... - два гласа за ДБ за общински съвет, които ги няма преброени.

Два гласа могат да скрият, но 2000 не !

Не призовавам да се гласува за някой, а просто да се гласува, защото стойността на купения вот спада драстично при голям процент гласували!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4052 on: 11.03.2021, 15:02:37 »
Туй е ясно, че капацитета за преправяне на изборите го няма при голям брой гласували. Само дето никой не се интересувеа истински какво си мисли българинът вкъщи, а и той както през комунизма има плоча с две страни - за пред хората и за пред своите.
Напоследък стигам до извода, че основния проблем не са управляващите, а медиите! Управляващите просто правят това, което могат. А за да  могат толкова - вината е в медиите.
Сякаш на тях им приляга повече ролята на държавен чиновник, който си затваря очите при липса на финансови проблеми.

Online georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4053 on: 16.03.2021, 21:49:23 »
Я кажете каква е разликата между това да не гласуваш и да гласуваш в графата не подкрепям никого. В първия случай гласовете на не гласувалите автоматично отиват към всички партии защото броя на депутатите е фиксиран на определен не изменен брой. Втория случай май пак е същото.  :neznam:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4054 on: 16.03.2021, 22:10:49 »
Разликата е само, че не може да излезе, че те е мързяло да идеш до секцията.
Всъщност не! Причината да има графата е, че в РБ гласуването е задължително. Поради тази причина трябва след като те задължават да идеш, да ти предоставят 100% възможност да имаш квадратче за зачертаване.

Online georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4055 on: 17.03.2021, 01:33:10 »
Да измиват си ръцете . :neznam:

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #4056 on: 17.03.2021, 17:12:51 »
От нета:
Мъж влиза в заведение. Отива на бара, обаче там вместо барман, стои робот и го пита:
- Колко е Вашето IQ?
- 150 – казва посетителят.
Роботът веднага му сипва 25-годишно уиски и започва разговор за кварки, нанотек, линейни диференциални уравнения и пр.
Човекът бил много впечатлен и на другата вечер решава да се пробва. Когато роботът го пита за IQ му, казва - 90.
Роботът му сервира бира и го заговаря за футболни отбори, манджи, жени и пр.
Все така заинтригуван, човекът на последващата вечер отново отива, и на обичайния въпрос отговаря с 0 .
Роботът, налива двойна ракия и намигвайки, му прошепва:
- И са, ко прайм на 4-ти? Пак за ГЕП, нали?

Dream on

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4057 on: 20.03.2021, 00:00:23 »
Това сериозно ли е? Наистина ли има толкова ентусиасти да гласуват за Слаби?

Ако стане така, то ще имаме "Slavi is the new Boiko"

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #4058 on: 20.03.2021, 03:47:16 »
Да, има - голяма част от подкрепящите го очакват да ги "оправи"  :devil: Накрая ще стане като Бареков, но пак ще е на гърба на всички.
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4059 on: 20.03.2021, 05:17:00 »
Да, за съжаление социолозите им дават 3-4 място в следващия парламент. Много хора ще се излъжат да гласуват за Славчо, включително и от пишещите тук. А има достатъчно индикации, че партията му няма да е това, за което се представя. Самият факт, че избягват предизборните диспути в националните телевизии, е достатъчно показателен. Няма нищо общо с 1996-97г., когато Каналето и Ку-ку бенд се включиха много активно в събарянето на Виденов, сега участието им в протестите беше по-скоро формално - единствено съм виждал някой от сценаристите да предава на живо за тяхната телевизия, или по стерео уредбата да пуснат някоя песен на Славчо. За мен това е някакъв вид бизнес партия, подобна на Бареков, Яне Янев, а и на Любо Дилов-син, който сега е от ГЕРБ. Ако не са официален коалиционен партньор на ГЕРБ, ще има достатъчно депутати от тях, които ще бъдат напазарувани - вече има няколко случая на разни областни координатори във Видин, Монтана, които се оказаха от ГЕРБ, и ги изключиха. Самият Славчо ще иска да си оправи бизнеса и да намери финансиране за телевизията си, тъй като сега, като се махна от битивиту, резко му секнаха приходите... Тъй че на потенциалните им гласоподаватели бих казал - ако гласувате, гледайте с "Гергьовден" какво стана, какви далавери направиха в Столична община преди години, Софийски имоти и т.н., Бареков, Яне Янев... Това е даже по-ниско ниво от "Гергьовден" и Любен Дилов-син, той е доста по-умен от Славчо.
"Изправи се! Мутри вън!" също е някакъв сбирщайн, където също са внедрени гербаджии и бивши комунисти, бивши седесари, с неясна концепция, но с ясни политически лица, претърпели катарзис...
Очаквам също така "Републиканци за България" да влязат в парламента, тъй като част от симпатизантите на ГЕРБ ще гласуват за тях, имат стабилно финансиране и т.н. Целият Люлин е налепен с техни плакати, включително доста магазинчета, ресторантчета... които бяха с плакати на ГЕРБ преди.
БНО на Божков също е възможно да се намеси, но той, ако влезе в парламента, ще намери начин да изтъргува това с ГЕРБ.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община