Author Topic: Архивни документи  (Read 27075 times)

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Архивни документи
« Reply #80 on: 20.03.2019, 23:13:29 »
Газгенераторите е разковничето. Не е правилно да се изказваш, че работят с дърва и въглища. Можеше да изпишеш цялото изречение иначе не е сериозно.
The Grand Tour

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #81 on: 21.03.2019, 00:05:27 »
То по време на 2-рата световна война германците, понеже нямат нефт, са измислили някаква технология да правят бензин от въглища.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline TheShadow

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #82 on: 21.03.2019, 13:01:30 »
Надявам се, че това е правилната тема, има вече стари билети в нея...
Днес се сдобих с този изключително интересен "домакински" билет.
Виждал съм доста от царско време, но за първи път такъв специализиран за off-peak пътувания.
Любопитно е, че явно лятно време се е работело до по-късно в сравнение със зимата.
Както виждаме добрите идеи не са от вчера, но защо не се прилагат и днес е въпросът...

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #83 on: 21.03.2019, 20:27:53 »
Газгенераторите е разковничето. Не е правилно да се изказваш, че работят с дърва и въглища. Можеше да изпишеш цялото изречение иначе не е сериозно.
Сериозно-несериозно, от техническа гледна точка горивото, което използват е дървени въглища. В какво се превръща то е друга тема.

А този домакински билет е бил за 4 пътувания в рамките на час и половина извън пиковите моменти. Иначе през 30-те години трамваите са се движили до доста късно, имало е движение и след полунощ.

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #84 on: 13.07.2019, 14:13:31 »
Интересно какви ли са били тези 30 нови луксозни автобуса от Италия. Статията е от края на юни 1966

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #85 on: 14.07.2019, 01:16:34 »
Може би са били OM. Има доста снимки в бяло и синьо из българските курорти.
The Grand Tour

Offline TheShadow

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #86 on: 06.11.2019, 17:47:58 »
Днес се сдобих с тези интересни кочани с билетчета от някаква стара детска игра, предполагам от 60-те години.
Ще се оглеждам и за самата игра, предполагам е включвала кондукторска шапка и щипка за перфориране, и кой знае какво още...
Представям си дечурлигата как си късат и раздават билетчета, и си играят на трамвай. Готино!  :D

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #87 on: 29.08.2020, 17:51:23 »
Абонаментна карта за автобусни линии №33 и №83 от 1977г., която някога е принадлежала на дядо ми. На снимката е 43-годишен, но до края си му остана тази голяма коса и прическа  :) Много красиви са таксовите марки с МТБ-82/ ДТО ТБ - 51/55.
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #88 on: 05.09.2020, 23:43:08 »
Имате прилика. Иначе интересно, че 33 не е даден като линия, а само като маршрут, за разлика от 83.

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #89 on: 14.02.2021, 10:19:43 »
Абонаментна карта за автобусна линия №94 от 1977г., принадлежала на студентка от Виетнам.
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна