Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 947096 times)

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6620 on: 08.06.2022, 20:04:30 »
Може да нарушавам някои правила, движейки се там с колелото, но го правя, защото е удобно.
Проблемът от моя страна не е, че нарушаваш правилата (както казах, спазването им буквално не винаги е добра идея), а че се излагаш на неоправдана и очевидна опасност. Аз не бих роптаел срещу поведението на водача на автобуса, когато намирайки се там бих го очаквал. Не, че не съм минавал и аз с колело от там (последно преди 10 години), но се движех средно по-бързо от автобусите.
И макар тротоара от другата страна да е забранен за велосипедисти, аз вече минавам по него, съобразявайки се с пешеходците, които наистина почти липсват. Нарушавам, но съм в относителна безопасност, а дали ще застраша някой друг, зависи само от мен и ако трябва спирам, но за 1 минута по-бързо няма шанс да сляза на платното.

Освен това смятам, че движението с велосипед в повечето случаи е много по-удобно и бързо по маршрути извън основните булеварди. Велосипедът може да минава през паркове, градинки, малки улички и др, но съм забелязал, че доста хора по навик се придържат към маршрутите, по които биха минали и с кола или градски транспорт.
Така например най-голямата улица, по която минавам между Изток и Централна гара е Раковска и то на спускането, където поддържам скоростта на трафика.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #6621 on: 08.06.2022, 20:34:26 »
Вече стандартен велосипед развива до 60 км/ч , а тези с тротинетките (джигитите) развиват и 70 км/ч. Миналата година с велосипед , от военна рампа до Надежда стигах за 9 минути. По булевард Илиянци, на триъгълника през линиите прехвърлям колелото на ръце, и през триъгълника по Ломско по велоалеята. Никога не съм се качвал на надлеза с колелото, а и няма да го направя. Щот......всякакви тъпанари се навъдиха.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6622 on: 09.06.2022, 19:34:22 »
В допълнение ще кажа, че в Залцбург тролеите масово стържат бордюра при спиране- всички спират плътно прилепени до тротоара ... Защо ли...
Едва ли в Залцбург карат тролеите с гуми , докато не се изметнат или скъсат.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #6623 on: 22.06.2022, 20:31:25 »
1118 прелетя на червено на Мария Луиза и опълченска, в момент в който светофара беше пуснал спускащите се по опълченска.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #6624 on: 27.06.2022, 18:05:26 »
Не че има значение, тъй като кадровата политика в ГТ я знаем, но все пак, след поне пето возене последните месеци при тази мила женица, да си споделя:

Тролей 1629 тази сутрин. Милата женица, която за всеобща радост беше напуснала или в майчинство, но от около година отново радва кого ли не с ултра-неграмотното си каране, за 20 спирки веднъж не пожела да спре на по-малко от метър-метър и половина от бордюра, но като имаше майки с колички, за всеки случай спираше на два-два и половина. Каране с подаване на пълна тяга и рязко отпускане поне по десет пъти от спирка до спирка, на мен успя почти да ми призлее, което принципно е почти невъзможно. Страшно противен, некадърен и откровено нефелен водач е тази, същата навремето е спирала така, че да сляза в двуметрова пряспа, в половинметрова локва и т.н., без значение от коя врата, и нарочно целеше дупките навремето с 1616, който караше първа смяна навремето. Необятна е селската руска душа...
С такива фенове на софийския градски транспорт нито врагове, нито ЦГМ, нито Фандъкова му трябват...