Author Topic: Re: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 2130 times)

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Защо ме цитираш мен като изказвам мнение близко до твоето ?
Коментирам предходното мнение
 !
Значи все пак шофьори и ватмани няма да продават залежалите си билети, докато свършат.

:neznam:

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
Нямам в предвид твоето становище, извини ме. Просто това са Държавни ценни книжа, и не може излезли от обръщение да продължават да се разпространяват. Дечковците не са в час за тези неща...................
Свобода за Украйна !

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
грешка :)
« Last Edit: 20.02.2014, 19:20:12 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Това е третата тема , в която чета една и съща информация !
Вероятно ще я прочета поне на още 2 места !

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Както написах и в моя пост, предположих, че това ще е отговорът!

Но ако човек си зареди картата за всички линии има свободата да пътува до където си поиска.  ;) И например, когато отива някъде с развекателна цел, отива на пазар, да си оправи някой документ в общината(или друга институция) няма да е изкушен да пътува гратис, защото картата му покрива всички тези възможности.

Сега ако животът на някой е толкова скучен, че се изразява само в пътуване от дома до работата и обратно и никъде другаде - тогава разбирам.

Колко много потребители на форума си споделят, без да се притесняват, че са гратисчии... :(
« Last Edit: 06.12.2014, 15:43:09 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
Защо му върнахте правата, защо? Сега пак ще почнат кавгите, скандалите, кой е по-прав... А беше спокойно в този форум...  :/

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Сега, нека се обърнем към официалната статистика:

Според НСИ, средната заплата за София е била 1235 лева за последното тримесечие на 2015 г. (в това не се включват годишните и коледните бонуси) - източник.

За тези, които не се ориентират - нека да гледат втората таблица, предпоследната колонка (където пише само "ІV") и ред "София(столица)". Това е точното територията на Столична Община, той като тя съвпада напълно с административната област София-град(столица). А тук коментираме цените на градския транспорт в рамките на Столична Община. ;)

Следователно, чистата средна заплата (сума за получаване) е ~1000 лева.  ;)
Това ми звучи като:

Средната заплата в България била 727 лева. До този извод се стига по следния начин:
- Иван има 10 ябълки. Петър има 0 ябълки. Средно, двамата имат по 5 ябълки!
- Директорът яде месо, работникът яде картофи - средно, двамата ядат мусака.
- Мая спи с целия квартал, а Пепа само с мъжа си.
Средно - и двете са к*рви!

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Пътувах гратис - разпъни ме на кръст!  :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Ето това е нещо, което никой не иска да разбере и съответно от тук идва грубата манипулация с броя гратисчии. Как така може да се говори за 20% пътуващи гратис, като има редица предхождащи стъпки (изследвания), които не са направени. Типичният пример е с изключването на коли от линия, където от един редовен пътник в следващия момент може да стане нередовен, защото е принуден да се прекачи. Друг безумен момент, поради който аз съм категорично против постоянния контрол - контрольорите НЕ проверяват всички. Десетки пъти в София, както и в редките случаи на пътуване с ГТ във Варна (където има постоянен контрол) ми се е случвало просто да не ме проверят (качват се и ме подминават). Всичко това изкривява данните и създава погрешна нагласа - лъжа. Това няма как да бъде променено с вдигане на цената, а по-скоро с вдигане на задниците на малоумниците в ЦГМ и СО, които трябва да измислят система за подобряване на тарифирането така, че да е справедливо! Не е ОК сутрин в павилиона за карти и билети да няма дневна карта. Не е нормално от две години да пише на билетите карти, защото тия тъпунгери не могат да се впишат в законодателството (или да го променят - нали са мнозинство). Не е нормално някой да иска да си купи талон за 10 пътувания, но да не може да ги ползва в метрото. Не е нормално картата за 1 ден ако се купи в 10/12/14/16ч на ден А да важи само до 24 ч на същия ден. Не са нормални още милион неща, които не зависят от честността или готовността за плащане на пътника, а само и единствено от системата - системата на СО, ЦГМ, МТИТС, МРРБ и т.н.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
В Пловдив защо направиха автоматите, пък сега не се ползват? Някой има ли някакво понятие какъв им е случая?
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Може да подаде жалба и до отговорния за София протопрезвитер Кусан Хадавян и архиерея на арменската епархия архимандрит Исахак Похосян. :)

Offline spicy_e

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 03.12.2018, 19:24:19 by spicy_e »

Offline zdravk0

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Една правилна стъпка, браво  :fan:

Украинските бежанци без пари в градския транспорт в София
Мярката е за срок от три месеца

Бежанците от Украйна ще ползват безплатно градския транспорт на София за срок от три месеца, реши на заседание днес Столичният общински съвет (СОС).

Безплатен градски транспорт ще могат да ползват украински граждани, избягали от Украйна след 24 февруари, когато започна войната. Те ще трябва да представят паспорт или регистрационна карта, съдържаща личен номер на чужденеца.

Предложението е на общинските съветници от групите на ГЕРБ-СДС и "Патриоти за София" като част от мерките, които Столичната община предприе от първия ден на войната в Украйна в помощ на хората, които търсят спасение у нас, допълва БТА.

Групата на ГЕРБ-СДС и районните кметове на ГЕРБ събраха лични средства за купуването и даряването на 100 месечни абонаментни карти за всички линии, на украински неправителствени организации за техни доброволци в София, като израз на съпричастност и подкрепа за усилията им.

https://www.dnes.bg/sofia/2022/03/24/ukrainskite-bejanci-bez-pari-v-gradskiia-transport-v-sofiia.524529

Безплатен градски транспорт? 40 лева на ден? Пари за три месеца наем? И какво ли още не?

А на българите, които са социално слаби какво им дават?

Украинците са много по-богати от нас. Ние какво сме им виновни, че не може да се разберат със съседите си и тръгнали да бягат? Да ги пуснем на нашата територия - добре. Но оттам нататък да се справят с живота като всички останали - да си намерят работа, жилище и т.н.