Author Topic: Оптимизация на трамвайните маршрути  (Read 432050 times)

Offline Bl3iz3

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Не знам, колко ще е ефектно, но няма ли да е по-добре линия 23 да няма почивка на Гео Милев? За линия с 14 спирки да има на всеки курс по 10 мин почивка ми се струва прекалено много. Ще стане като линия 18, защото на журналист нямат почивка. Ако карат и по-бързо ще стане една нормална линия.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Със сегашните интервали няма как да стане нормална линия, но наистина няма нужда от почивки и на двете крайни спирки - двупосочният курс е под 40 минути без почивките. :rolleyes:

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
Нали не забравяте че на ул.Обиколна тези 10 минути са повече за смяна на посоката на движение,смяна на кабини и т.н.Така че не бройте че има почивка в Дружба.

Offline Bl3iz3

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Нали не забравяте че на ул.Обиколна тези 10 минути са повече за смяна на посоката на движение,смяна на кабини и т.н.Така че не бройте че има почивка в Дружба.
Аз живея пред спирката на трамвая и го използвам почти всеки ден. Моите наблюдения са различни. Преместването на нещата от едната кабина на другата не отнема много време. Повечето пъти се вижда как си гледат в телефоните през почивката.
Със сегашните интервали няма как да стане нормална линия, но наистина няма нужда от почивки и на двете крайни спирки - двупосочният курс е под 40 минути без почивките. :rolleyes:
Те като карат с макс 10 км/ч между Обиколна И 28-ми пощенски клон няма как да стане. Маршрут, който при нормални условия се минава за 5 мин, в случая се минава за 10 или повече.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Точно така, вземете им и почивките на хората да видим дали ще се намери някой балама да кара 60-годишните бараки по маршрута.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Смяната на кабините и посоката реално отнема около минута и остава време за почивка. 20 минути почивки при по-малко от 40 двупосочен курс са прекалено много :rolleyes:

Offline Bl3iz3

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Точно така, вземете им и почивките на хората да видим дали ще се намери някой балама да кара 60-годишните бараки по маршрута.
Не знам как на искърски линии като 20 и 22 със 2 пъти повече спирки и сходни почивки не се оплакват. Че са бараки са бараки, но това не ги прави трудни за управление и повече изморяващи от другите.