Author Topic: Новини и общи дискусии - АРХИВ  (Read 683031 times)

Offline eugenio

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
  • DAC_1031
    • View Profile
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #300 on: 12.08.2012, 16:37:12 »
По-интересното в новината е, че Веселин Михайлов ни обещава 80 нови автобуса до няколко месеца, което според мен е поредното обещание и ако все пак се осъществи ще е най-рано догодина. Просто нямам търпение да дойде Димитровден и да прочета ежегодишната статия "До другия Димитровден бракуваме Икарусите". :crazy:

Незнам вече дали и на него да вярвам. Миналата година той и Кирил Йорданов обеща на варненци тролеи като софийските ама се разбра, че няма да стане! Както казва колегата тролей No 164 линия 2 работата с ръчкане става, но с това засягам лични интереси, които са с несравнимо по-големи правомощия от моите в този форум. А какви са моите? На база на всеобщото благо, просто нищо лично. Въобще всеки мой опит да установим помежду си общ диалог, за да бъдем в полза на самите нас и обществото, вече ми се струва просто ненужен, а за някои дори това е провокация. Даже нещо повече, ще те изкарат луд затова, че показваш, че не си доволен, не си съгласен и не си мълчиш, а се опълчваш на несправедливостта. Това крайно много ме обижда и съвсем не остава далеч момента, в който ще поискам от главните модератори да изтрият профила ми веднъж завинаги от този форум.
За развитие на тролейбусния транспорт в Стара Загора!

Offline dj_the_bus

• Защо пиша толкова много?
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #301 on: 12.08.2012, 17:48:56 »
Зелената вълна на кмета- като тръгнеш от Червения с 40 км/ч хващаш всички светофари до този на Полиграфията зелени.
На общината има друг проблем за автобусите- бус-лентата е много тъпо направена. Бордюрът на лентата е направен  така, че "влива" лентата в дясната и автобусите трябва да чакат преминаващите направо, за да влязат в кръстовището. Нищо не коства малко да се заграби от тротоара и от бус лентата автобусите да продължават към спирката. Че така се създават предпоставки за секция на светофара само за автобуси във вечно зелено, тъй като те не си пречат с идващите от Сливница.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #302 on: 12.08.2012, 18:18:45 »
За да спра с голословията си прилагам две снимчици с цел онагледяване. На този компютър нямам нищо друго, освен Paint, поне засега, та затова е калпаво направено. Със зелено са линиите и контактната мрежа, които в момента съществуват. С червени черти е контактната мрежа, която съществува и се нуждае само от ремонт за да е годна за ползване. С червени цифри са линиите, които ще ползват както нея, така и участъци от зелената. Със сини черти е контактната мрежа, която може да се построи на по-следващ етап след години. Със сини цифри са линиите, които ще минават по нея, както и по участъци от зелената и червената. 85 е в червено преди въпросното построяване, а там, където е в синьо значи, че може да се премести след построяването на съответната контактна мрежа. Идеята: 82 и 88 си остават. 83 се движи само между 06:30 и 08:30, между 11:30 и 13:30, както и между 17:00 и 20:00 часа с разписание, съобразено с това на 88, за да не се "застъпват". 84 и 85 се движат с интервал 30 минути, като така в общите участъци сe редуват на 15 мин. 81 по-нататък ще се вмести някакси в тяхното разписание или и трите ще са примерно на 30 минути всяка и на 10 една от друга в общите участъци. Забележете колко малко е синьото, т.е. новото по картата. :)
Quote from: dj_the_bus
Зелената вълна на кмета- като тръгнеш от Червения с 40 км/ч хващаш всички светофари до този на Полиграфията зелени.
На общината има друг проблем за автобусите- бус-лентата е много тъпо направена. Бордюрът на лентата е направен  така, че "влива" лентата в дясната и автобусите трябва да чакат преминаващите направо, за да влязат в кръстовището. Нищо не коства малко да се заграби от тротоара и от бус лентата автобусите да продължават към спирката. Че така се създават предпоставки за секция на светофара само за автобуси във вечно зелено, тъй като те не си пречат с идващите от Сливница.
Зелената вълна, която аз никога не съм "ползвал", поради което не съм и виждал. Като завия от Чаталжда наляво към Осми приморски в далечината на Червения площад виждам токущо светналото червено за направо и надясно и зеленото за наляво. После, заради "напълно достатъчните" 20 секунди зелено на общината, 2-те колони автомобили почти винаги стигат до пешеходната пътека при кръстовището с Братя Миладинови и съответно минавам на второто, а понякога чак на третото зелено... абе знам я аз тази зелена вълна :D. Иначе наистина съм напълно съгласен с предлаганото от теб отнемане на част от тротоара, в името на бус лентата, която винаги съм се чудел чий пилешки мозък е измислил да свършва така "в нищото". Така се губи и смисълът от нея. Нещо като зелена вълна слава богу има поне по Владислав, но само за светофарите с Георги Бенковски и дрин, защото при шофиране с въпросните 40 км/ч като наближа светофара на кръстовището с Отец Паисий винаги виждам как остава едноцифрено число секунди още на 150-200 метра от него и почти винаги ми светва жълто, когато съм някъде на нивото на Експресбанк. Да не ги коментирам повече...
« Last Edit: 12.08.2012, 19:02:37 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Tony

• Moderator
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #303 on: 12.08.2012, 20:39:01 »
Не мисля, че има смисъл от тези успоредни и близкоразположени тролейбусни мрежи по Сливница и Цар Освободител.
Не мисля, че е нужно да изпадаш в подробности относно интервали на движение и разписания. Това, което може да се направи занапред с тролейбусите мисля, че вече е обсъдено и то няколко пъти.

RIP 8155 (1992-2019), 8157 (1990-2019)

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #304 on: 15.08.2012, 02:07:43 »
Днес 1140 беше 32 цял ден.

Offline l_bard

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #305 on: 22.08.2012, 18:00:30 »
Автобусният билет във Варна става 1,40 лв. ?

1,40 лв. без печалбата е реалната стойност на билета за автобус, това сочат разчетите на фирма „Градски транспорт“, съобщи пред „Черно море“ изпълнителният директор на предприятието Веселин Михайлов. Той разкри, че вчера е пратил писмо с предложения за актуализиране на цените до кмета Кирил Йорданов.
Ако не повишим стойността на билетчето, ще трябва цените на пенсионерските карти да се увеличат от 2 на 5 лева, каза Веселин Михайлов. Другият вариант, според него, е доплащането на пенсионерските карти за 2012 г. да се върне на ниво 35%, а не както бе намалено от 1 януари на 25%. Ако някои от тези предложения не станат факт, не виждам как ще издържим до ноември, алармира Веселин Михайлов. Той добави, че „Градски транспорт“ трябва да се справя и с високите цени на електрическата енергия, защото в автопарка има включени тролейбуси.
Ще внесем официално искане до местните власти за увеличение цената на автобусния билет, каза шефът на „Транстриумф холдинг“ Антраник Шикариян. Той добави, че месеци наред са алармирали общината за тенденцията към поскъпване на горивата, но реакция не е имало.

Offline Tony

• Moderator
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #306 on: 22.08.2012, 18:09:01 »
Определено доплащането и цената на пенсионерските карти са по-добрите варианти.

RIP 8155 (1992-2019), 8157 (1990-2019)

Offline l_bard

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #307 on: 22.08.2012, 21:11:43 »
Май най-добре ще е да се оптимизира транспортната схема, като се премахнат дублиращите и намалят курсовете на някои от губещите линии (дори и да се закрият някои), като по този начин ще намалеят загубите на фирмите от полупразните автобуси и цената на билета няма защо да се вдига. А ако се вдигне билетчето на 1,40 лв, още повече хора ще започнат да вървят пеша, а в автобусите ще се возят най-вече пенсионерите с карти и резултата от повишението на дали ще е положителен, а може дори и да е отрицателен.
Аз лично мисля че такова повишение с 40 ст. няма да има, най-много 1,20 лв. да стане билетчето, защото винаги превозвачите искат по-голямо увеличение, за да разреши общината някакво вдигане, но тепърва ще видим какво ще стане този път.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #308 on: 22.08.2012, 22:45:13 »
Монополното положение на две фирми в явен картел прави така че превозвачите да надцакват пътниците под претекст че уж били на загуба от операциите си. Няма как в град с 300 000 постоянни жители и още толкова през летния сезон като Варна реалната стойност на билета без загубата да е 1,40 лева а в 4 пъти по малък Перник автобусните превозвачи да возят на 0,80лв и да имат печалба.Тайната е в това че във Варна двете фирми си правят каквото искат а при нас като един вдигне цената пътниците отиват при друг превозвач - 7-8 превозвача са.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #309 on: 23.08.2012, 08:41:22 »
Цяло лято ДАП-а правят луда печалба от Тедомите, като се има предвид високата цена на билета до Златните и това, че карат на метан и не мисля, че билетчето трябва да е толкова пари и да се бърза. Трябва да е най-много 1.20, и то да се изчака нафтата да стане 3 лв. и тогава чак да се прави някакво поскъпване.
« Last Edit: 23.08.2012, 08:44:50 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #310 on: 25.08.2012, 14:35:18 »
И аз съм против покачването на цената на билета, но знаете, че винаги има нещо, които не се съобщават и те играят главната роля и причина за промените.Впрочем, "Свободен гъбъл", може да са 300 000, от които доста са пеша, с колела, кола и всякакви други превозни средства.Верно, печелят от останалите, иначе нямаше да работят изобщо, но, какво да се прави...

Offline Tisho

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #311 on: 27.08.2012, 00:13:29 »
Това е абсолютно малоумие, а София дето е милион и половина, и общината даже си позволява да харчи луди пари за ремонтите и въпреки това картата за всички линии за студенти е 20лв, в Пловдив по-малко, обслужването е на по-високо ниво с по-добри возила, пътищата са по-добри, и не само те, който и град да хвана, няма проблемите на нашите приятели Веселин Михайлов, Антраник Шакариян, Кирил Йорданов и всичките боклуци, които управляват общински предприятия с цел опорочаване и обезобразяване на град Варна!!!!! Колко по-ниско дъно се цели да удари този град?? :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Както и да е, транспортното обслужване също е под всякаква критика, но има и наченки на подобряване.
Днес 0283 на арменска църква, отдавна не го бях виждал, графика също.
На 33 - 1137 с шофьор Миро, който кара по принцип 35. Този автобус от поне 2 години не е ходил там, или поне аз не съм го виждал от толкова.
На 118 - 4162, вчера на 10 - 1872
на 32 от време на време през делниците се вижда 1140, обикновено вечерта, не знам кой го кара и май не е и по наряд, но това си е доста ефективна мярка, а и в това няма лошо за транспортната мафия :devil: .

2096 - най-добрият варненски автобус
Най-добрите софийски возила: 2155,9060,317,2505 (автобуси) и трамвай 503
Метрото е най-добрия транспорт!

Ама О405 са много грознииии

Offline l_bard

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #312 on: 30.08.2012, 17:04:03 »
"Рено" блъсна тролей 82 във Варна, трима в болница!

Двама пътници са пострадали, след като „Рено Лагуна“ се ударило в тролей №82 на бул. „Ян Хунияди“ до спирка „Гюрлата“ около 8 часа тази сутрин. Шофьорът на колата заявил, че е искал да изпревари тролея, но черен джип не го е пуснал. След това се е ударил отзад в тролея и се е завъртял. Момче е със счупена ръка след удара. Пострадали са и две жени. Едната е със строшено коляно, а другата е с комоцио.

60 000 пътници по-малко в „Градски транспорт”-Варна

60 000 пътници по-малко са се возили в автобусите на „Градски транспорт” през юни тази година, в сравнение със същия месец на 2011 г. Това съобщи изпълнителният директор на общинското предприятие Веселин Михайлов. Причината за масовия отлив на пътници е икономическата обстановка. Освен това мнозина варненци предпочитат да вървят пеша или да се возят на велосипед.
Експерти от транспортния сектор не се наеха да прогнозират какво би станало с броя на пътниците, ако билетчето за автобус поскъпне и стане 1,40 лв., както поискаха превозвачите през миналата седмица.
« Last Edit: 30.08.2012, 17:46:28 by Tony »

Offline BB

• Маниак
    • View Profile
« Reply #313 on: 31.08.2012, 01:23:11 »
Към феновете на автобусите Икарус ,да се возят че малко им остава http://news.varna24.bg/377149.html ;)

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #314 on: 31.08.2012, 08:29:16 »
Тези журналисти малоумни ли са, какви са?! Ние Икарус на 30 години нямаме, камо ли на 40... :D То си личи за грамотността на човекът, писал статията още от заглавието ("икарусите")...
Че ще ги махнат като дойдат нови автобуси е пределно ясно, заедно с повечето, да не кажа всичките Рена и всичките Неоплани. Тук изникват два въпроса-дали ще дойдат автобуси, за да махнат Икарусите, или нещо пак ще се обърка в последния момент както купуването на ТТ и това ще е поредното обещание. Вторият по-съществен въпрос е какво ще има за ТТ от цялата работа? И там автопаркът не е цвете и няма да им дойдат в повече нови автобуси. Шакариян повдигна този въпрос преди време, надявам се да не остане безучастен.
Допълнителен разход за "Градски транспорт" заради фаровете, финансите привършват
Toва с фаровете е върховна глупост и безмислица, само в някои случаи има полза като се кара на междуградски път. От друга страна е оправдание за вдигане на билета. Още по-голяма глупост е да се въведе каране с 30 км/ч в града, ако пътуваш с автобус и 2 часа няма да ти стигнат да отидеш до работа/училище, но това е друга тема. Не само вдигат разхода светлините, ами и има автобуси с неизправни такива- вчера 5030 цял ден кара без предни светлини, защото са повредени, добре че му свърши смяната в 20:00. На 5029 задния ляв фар не работи, други автобуси също имат неизправни фарове.
9065 излезе на 13 вместо 5118, 9064 излиза на 31 вместо 8280, а 5791 вместо 1604.
5032 е повреден, вместо него излиза за първия курс на 23 2941, след което е изкаран 3932.
« Last Edit: 31.08.2012, 08:37:27 by transtriumf »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #315 on: 31.08.2012, 17:09:47 »
ШОФЬОР НА ТРОЛЕЙ НАДУ КЛАКСОН В УШИТЕ НА БЕБЕ ВЪВ ВАРНА
Aз съм с двете ръце ЗА шофьора на тролейбуса. Аман от такива нахалници. Шофьорът пътя ли да гледа, или този господин и бебето му, че щял да го събуди?! Голямо чудо станало, че бебето се събудило. Не стига, че шофьорът му отговорил, ами и "допълнителни обяснения" ще иска нашия. Как няма да го напсува като онзи стои и нахалства да му дава обяснения като че ли е пред прокурора? Едва ли не този се изживява на КАТ-аджия (даже и те не биха се занимавали с подобно нещо). Такива чак мен ме дразнят, пък какво остава за шофьорите дето нервите им са опънати до крайност заради жегите и ненормалниците по улиците, които постоянно им вземат предимството.
« Last Edit: 31.08.2012, 17:16:50 by transtriumf »

Offline ari_91

• View Profile
« Last Edit: 01.09.2012, 11:12:40 by Tony »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #317 on: 01.09.2012, 18:41:13 »
Автобусът е 0952, стоя на аварийни до Лидъл доста време.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #318 on: 04.09.2012, 17:28:54 »
Отскоро отново започнах да пътувам с 14-ката и положението с новото разписание и спазването му не е толкова розово, колкото си мислех. 5117 днес беше на 14 и се счупи малко преди Почивка, 7113 се притече на помощ, но оттам нататък не знам дали го е теглил до гаража или са отстранили проблема на място. Повредата на 5117 допринесе за неизпълняването на един курс (отиване и връщане) и то в най-нередовната част на разписанието на 14-ката (когато е на 20 мин.)... Спокойно можеше 5913 да дойде от ЖП гарата и да го подмени, защото мисля, че беше свободен по това време.
На 41 излязоха 2 дълги Икаруса (5908 и 5031) вместо счупени къси Мерцедеси. Преди около 2 години по едно време 70% от автобусите на 41 бяха дълги Икаруси, няма да е лошо и сега да пускат някой друг по наряд.
6918 и 8280 са повредени, вместо тях за изкарани 4869 и 9064. 9064 поне от седмица го гледам с персоналът на 8280, поредната калпава бройка, с която за пореден път се мъчат. В крайна сметка поне козметично и откъм окачване го стегнаха.
« Last Edit: 05.09.2012, 23:28:05 by transtriumf »

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #319 on: 04.09.2012, 18:25:27 »
Днес 9064 беше на високоскоростната линия 18. Не съм се качвал въобще на Волво от поне 3 години насам, но ако състоянието на каросерията на въпросния автобус е кашкавалено, както се беше изразил един от съфорумците(не помня точно кой, а и няма значение :)), то аз ако пишех наряда, бих го залагал на някоя по-бавна и по-ненатоварена линия, и с по-малко дупки по трасето - даречем 118 и 209(обикновен) ми се струват удачни, може би донякъде и 7, макар че си има доста неравности по улиците Младежка, Вярност и легнали полицаи тип бабунки по Андрей Сахаров. Иначе днес ми се стори, че 14-ката изобилства от Икаруси - мярнах само един турчин о345Г и май един от оранжевите о405Г, иначе 5030,5037,5113,5117,5871,2130, дотук 6 Икаруса ги изкарах :D. Макар че в това прохладното време именно Икарусите са си идеални, но само ако са с истински отваряеми прозорци, а не като например прозорченцата на 5907 :crazy:.
Едит: Днес подменят част от светофарната уредба на кръстовището Сливница/Вяра и съответно светофарът е изключен. И съответно без кой знае какво закъснение, някъде по обед, се беше случило и ПТП със сериозни материални щети но без преобръщане и дай Боже да се е разминало без ранени. Съответно единият от дошлите КАТ-аджии беше застанал насред кръстовището в ролята на регулировчик.
« Last Edit: 04.09.2012, 18:34:21 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!