Author Topic: Човешки ресурси в МГТ  (Read 196841 times)

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Човешки ресурси в МГТ
« Reply #1400 on: 15.07.2021, 15:12:09 »
А това прави ли се!? От лични наблюдения масово полицаите карат без колани, мигачи и т.н. глупости не ги владеят, като обикновените водачи... Най-забавни са КАТ-аджиите, които спират в нарушение/опасно, когато ще правят проверки. Или спират водачи на места, където пречат на движението/принуждават те да ги разминаваш в насрещното при непрекъсната линия...

И да имаме 1-2 читави закона, като се спазват под 1% от случаите, какво от това!?  :help:

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1401 on: 15.07.2021, 15:38:05 »
Аз масово забелязвам патрулки с неизправни светлини, дори от новите Шкоди и Киа
The Grand Tour

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1402 on: 15.07.2021, 15:52:13 »
Аз масово забелязвам патрулки с неизправни светлини, дори от новите Шкоди и Киа
Служебно не са им осигурили, както на времето горките сами си пълнеха резервоарите (с кеша от събраните подкупи). В съботния ден преди изборите минах покрай Софийската професионална гимназия по туризъм на Сливница между Мария Луиза и Раковски. Явно се готвеха за изборите, на една от вратите пишеше, че в зоната от 20 м. около училището не се пуши, точно до табелката една фуражка това правеше...

В Най-великата Книга има една история, как и в най-малкото да си верен и съвествен... Това за тези, дето ще кажат - какво толкова...

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #1403 on: 16.07.2021, 02:54:16 »
Значи не става дума за липса на административни и правни норми - закони има, при това, част от тях доста качествено написани. Проблемите, отново и най-вече, са свързани с личния състав. От там тръгва всичко. Най-правилното решение, при такива случаи, е грузинското - независимо от последиците. Резултатите обаче си заслужават, дори с цената предложилите решението да бъдат порицани публично  :rolleyes:

ПП - вече нямат разходни норми, но имат норми за установяване на нарушения - което, само по себе си, не е превантивно действие, но е най-лесното и води до отчитане на парични постъпления след себе си, които да бъдат използвани за заплати, естествено.
« Last Edit: 16.07.2021, 02:57:55 by Sixkiller »

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1404 on: 17.07.2021, 23:05:58 »
За това с глобите на полицаите го знам от служебно лице. Но доколкото знам по-скоро са за пътни нарушения, които са в случаи на прекомерно използване на режим и нещата произлизащи от него. За дребни нарушения не глобяват, само забележка.