Author Topic: Коронавирус  (Read 193212 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: Коронавирус
« Reply #4040 on: 18.07.2021, 22:17:11 »
Ми от време на време отчитат дейност...............
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4041 on: 18.07.2021, 22:39:27 »
Добре дошъл в нормалния свят откъм Ковид-19 и ненормалния в почти всяко друго отношение!

Ще ползвам момента да се изповръщам виртуално от българските разбирания покрай последните случки с Пирогов!!

Значи много народ ще измре още от Ковид с такива лекари (не толкова) ама с такива разбирания!

Не знам откъде да го почна!Затова давам отзад-напред!

1. Стойчо Кацаров в качеството си на МЗ има право да смени шефът на Пирогов. Има доклад на НЗОК, който никой не е опровергал! Балтов има право да обжалва в съда!
2. Днес виждам как телевизиите разполагат с ИЗ-та и документи (здравни) на Стойчо Кацаров, които твърдят, че са им предоставени от "Пирогов"! Да, но "Пирогов" няма право да предоставя лични данни на който и да е пациент без негово съгласие. От личен опит знам, че ИЗ (История на заболяването, нещото заместващо амбулаторния лист в болничната помощ) не можеш да получиш от болница (своето ИЗ) дори при поискване. Искал съм , питал съм - НЕ! Можеш да получиш Епикриза, което е по-скоро кратък преразказ на записаното в ИЗ.
Как медиите имат цялото ИЗ? Без съгласие на пациент? Защо без съгласие? - ами по репортажите им се вижда, че му показват неговите документи на крак навън вкл. и на телефон и той си ги вижда за първи път?
Що за идиотщина да иде журналист с ТВОИТЕ документи и да ти ги бута в лицето и ти да си ги виждаш "на крак" на място за сефте?!
3. Тази дофторка, която твърдеше, че пред нея са подписани всички документи - излъга най-нагло е вфир, че пациента може да откаже да лежи в болница! Да, той може да откаже, ама те си губят парите от касата. Или се получават частично!
Основно условие на НЗОК е клиничната пътека да се ЛЕЖИ! Допускат с писмен документ само "домашен отпуск".
Когато се водиш приет в болница - НЯМАШ ПРАВО да бъдеш лекуван по НЗОК от друго място, както и да получаваш лекарства по каса! Как ще допуска касата да не лежиш?! Няма такова нещо!
Да, има клинични процедури, които са без лежане. Те не са клинични пътеки, а са клинични процедури!
ВСЕКИ РАБОТЕН ден се подават т.нар. "ежедневни" отчети до НЗОК, където се описва какво си правил на пациента предния ден. В понеделник следобед се подават за петък, събота, неделя, а във вторник за понеделник и т.н.
В края на месеца се подава окончателен отчет за месеца.
Питам аз сега, дали "Пирогов" в отчета за понеделник са отчели незавършена 3дневна клинична пътека и са упоменали, че пациента си е тръгнал? Или са я отчели цялата без пациент?
4. Ползвали ли са копие на личната карта на Стойчо Кацаров, за да го чекират в Хадеса на НЗОК за дехоспитализация?
5. Фалшивата епикриза с описана терапия не е ли престъпление? Че вътре са набутали терапия без да е провеждана? А в ежедневния отчет? Има ли терапия? Щото  за да се плати всяка клинична пътека има изскване за минимален брой диагностични и терапевтчини процедури.
6. Никога пациента не подписва документ, от който да МУ стане ясно по коя клинична пътека лежи, колко дневна е тя, какви процедури (диагностика и терапия) включва. Нито пък разбира дали подписва нещо за клинична процедура, за която не се лежи.
Това, че някой е подписал информирано съгласие значи толкова, колкото някой, дето го подписва при ваксиниране да разбира нещо друго от него, освен че някой си е измил ръцете.
7. Така като се хваща  някой за информираното съгласие и оправдава цяла тридневна хоспитализация какво после да очакваме при проблем с ваксина?!
8. На менми се е случвало да водя дете под 18 години и да ми се каже в прав текст, че трябва да се направят изследвания, които са скъпи. Аз да попитам - нали има ВСД, МДД, ВСМДИ и да ми се каже, че е супер важно да се направи еди си кое, което не се поема в доболничната помощ. И да се издаде направление за хоспитализация за отделение, в което бачка лекарката. В частна болница. Там цялата диагностика става ремуут по телефони и компютри. И накрая лечението на детето да е мазило от рода на едно от тези дето ги рекламират по телевизията. И да напишат, че ниския хемоглобин е от "месечен цикъл по време на хоспитализацията". Дали е така, от това и  т.н. върви разбери!
Та в случая е абсолютно ясно, че се прави нещо подобно. Забавят се контролните прегледи повече от месец (нали никой не вярва, че можеш да идеш на лекар без той да се съгласи по телефона с ден и час) и се пускат ИЗ-та!
9. Защо след като допуснаха тая висока смъртност:

се държат толкова нагло, сякаш са спасили света!

Защо тоя идиот дето го допусна това не получи кьорава критика от мейнстрийм медиите? Защо никой не размаха ИЗ на здравен министър?
Разбирам да не бях ходил по времето на Кирил Ананиев с МЗ и да не видях с очите си к'ви гъзове са, та да гледам тоя цирк!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4042 on: 22.07.2021, 23:03:57 »
Бихте ли коментирали интервюто!
https://bnr.bg/post/101500753

Пуснете си аудиото, все пак е интервю по БНР!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4043 on: 22.07.2021, 23:11:24 »
В общи линии съм съгласен, че ваксините не блокират инфектирането, размножаването и предаването на вируса и затова те не могат да докарат стаден имунитет. Те пазят от разболяване и от смърт. Ефектът им върху инфектирането и размножаването е много по-скромен.
Ами стадният имунитет е точно това - стадото е предпазено от разболяване и смърт, не от заразяване. Абсолютно същото е и с повечето останали вируси - ние повечето сме се заразили с тях по един или друг начин, но стадният имунитет ни е предпазил от разболяване.
Повечето страшни грипни вируси от близкото минало - разни свински, пилешки и подобни си циркулират и до днес и заразяват много хора, но няма масово боледуване, защото има стаден имунитет.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4044 on: 22.07.2021, 23:18:30 »
Аз по-скоро търсех едно негово интервю от тази седмица, обаче вече не помня по какво го четох, видях или слушах. То беше като това интервю, но имаще едно според мен МНОГО ВЯРНО и незнам защо умишлено пропускане ...
Та това, което го няма в това интерю, но го каза тая седмица , че
при естествено заразяване с вирус, имунната система изгражда антитела към множество антигени на вируса.  При ваксинирането, антителата са само към един антиген - тоя на спайк протеина. Съответно имунитета от преболедуване е много по-устойчив към мутации, защото имаш антитела към множество антигени, отколкото имунитета от ваксини, защото имаш антитела само към спайка, който е и най-изменчив.

Допълнение:
Сетих се къде го каза! Така става, като бачкам от вкъщи! СЛушам какво ли не и после забравям. Интервюто беше във факти при Лили Маринкова. Тя нали работи  в БНР и понеже го слушах....
https://fakti.bg/video/598051-doc-mangarov-pred-fakti-ako-medicinskite-lica-baha-spokoini-za-dohodite-si-namashe-da-pravat-maimundjilaci-video

Гледай видеото долу!
« Last Edit: 22.07.2021, 23:21:37 by ooleg »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4045 on: 24.07.2021, 11:16:49 »
Лоша работа, нещо ми се струва че от есента пак ще сме в поредния локдаун. Тая сага имам чувството че ще продължи до безкрай докато не срине тотално всичко икономически.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4046 on: 24.07.2021, 12:26:11 »
Локдаун дефакто е имало в България само по време на извънредното положение, когато не беше нужен изобщо! Обаче,нали изведнъжнещо им станана всички,  човек си вика -едва ли ще си позволят лукса да тормозят и разбиват без никакво основание.
Пък в България основанието било да крадат.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4047 on: 26.07.2021, 07:17:18 »
Ковид фашисти срещу хора:
Живей и не пречи на другите да живеят!

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #4048 on: 26.07.2021, 23:48:53 »
Нещо май много ни лъжат с тая статистика и много балъци вярват сляпо.

Нали карантината за положителен случай е 14 дена.и всеки положителен който не прояви симптоми и няма нужда от лечение - на 15-ия ден трябва да бъде обявен като излекуван и да влезе в статистиката на излекуваните.

значи активните случаи трябва бъдат сбора от всички положителни за последните 14 дена + тия в болниците.

ето положителните за последните 17 дена - да има малко аванс заради бавната бюрокрация:

10.7.2021   61
11.7.2021   32
12.7.2021   16
13.7.2021   83
14.7.2021   74
15.7.2021   84
16.7.2021   94
17.7.2021   76
18.7.2021   57
19.7.2021   35
20.7.2021   113
21.7.2021   145
22.7.2021   96
23.7.2021   121
24.7.2021   135
25.7.2021   54
26.7.2021   57

Общо 1333 положителни случая. дори да добавим всичките 716 в болница - въпреки че някои от тях сигурна са част от тези 1333 - това прави 2049. най-много толкова трябва да са активните случаи. ама на балъците разправят, че са 7341, за да ги плашат колко е опасна болестта, за да се боцкат и да правят пари на големите фармацевтични гиганти.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4049 on: 27.07.2021, 10:36:37 »
Проблем няма с боцкането чисто теоретично!
Проблемите са практически.
1. Ваксините нямат период на наблюдение от няколко години. Демек вече е ясно какви опасности крият в краткосрочен план. Факт е, че Астра Зенека се оказа "най-кървавата". Обаче няма как листовката да бъде допълнена на тоя етап от ефектите за рак, автоимунни заболявания и др.  Както и не се знае това дето го бодеш за какъв период от време се боде.
2. Не се знае, ако се наложи да се бодеш 3,4,5-та доза, дали тогава няма да се появят нови проблеми.
3. Продължава да се хиперболизира (според мен) значението на антителата към спайк протеина! Според мен това е супер слабо място на ваксините.
4. Нужна е появата на класическа ваксина срещу Ковид, която да съдържа грубо казано смлени протеини от истински коронавируси, които просто да си ги биеш и каквото покаже имунната система.

Най-големия хит, обаче за мен е т.нар. "информирано съгласие". особено в страните, където залитат по задължителната ваксинация. Няма как да ми искаш съгласието, а да ме задължаваш!

Според мен е проблем и сравнително малкия брой на видовете ваксини. Т.е., че са всъщност два вида. Много по-лесно е според мен вируса да заобиколи еднообразния имунитет. Особено в държави като Израел или Индия, които бодат предимно с един вид ваксина. Става като с Windows и Линукс и Андорид при устройствата. Само Линукс е относително сигурен благодарение на разнообразието и многообразието му. Андорид например, който е Линукс ядро поради стандартизацията и типизацията му е лесен за справяне.
Има неща, при които многообразието и разнообразието дава сила.

Не малък проблем в случая е и постоянният натиск от типа на "плашене"!
Не могат ли да схванат, че с постоянния натиск , особено от журналисти, т.нар. "звезди" и други хора, дето нищо не вдяват, но имат силно мнение постигат обратен ефект. Това е като хваленията от джипката на Борисов. Ти натискаш, отсрещната страна натиска още повече в обратен знак! Не могат ли да схванат, че изглеждат тези неща като тормоз?!
« Last Edit: 27.07.2021, 12:00:44 by ooleg »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4050 on: 27.07.2021, 12:26:11 »
По-подходящи ваксини идват - Novavax и Valneva. Първата е базирана на протеини, а втората - на инактивиран вирус. Novavax я дават, че щяла да бъде много добра, но дори и да игнорираме факта, че чичо Бил я е спонсорирал, реалният проблем е, че пак се фокусира върху спайк протеина. Valneva е на практика западната версия на китайската Sinpharm и вероятно няма да е с много висока ефективност. Въпреки това, аз лично смятам, че има потенциал в нея.

За сегашните е що годе ясно Pfizer/Moderna (не знам, защо изобщо ги водят две различни) е най-добрата, но е потенциална бомба със закъснител + има притеснителни данни за страничните ефекти.
Астрата освен, че е по-слабо ефективна, вече знаем и за тромбозите и т.н. За Джонсън се говори по-малко. На практика, там май се ползва по-читав вектор, но има сходни проблеми като Астрата.

Спутник нямаме още, но тя и не е много по-различна, като изключим, че ползват два различни вектора за всяка от дозите, което е елегантно решение.

А скорошните данни за делта от Израел и другите ранно ваксинирани ни показват, че и тези ваксини ще са като противогрипните - който иска, ще трябва да се боде всяка година.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4051 on: 27.07.2021, 12:51:48 »
Спутника е много зле като ефективност за Делта варианта.
https://news.bg/disasters/ruskata-vaksina-sputnik-v-po-malko-efektivna-sreshtu-delta-varianta.html
Руската ваксина "Спутник V" срещу COVID-19 е показала, че е по-малко ефективна срещу силно заразния вариант "Делта", предаде руската официозна агенция ТАСС, позовавайки се на разработчиците на ваксината.

Ефективността на "Спутник V" се понижава 2,6 пъти срещу индийския щам на коронавируса, уточни заместник-директорът на центъра "Гамалея" Денис Логунов, като това било незначително понижение.

"Виждаме, че има незначително понижаване на серумната активност по отношение на щама "Делта" - това е приблизително 2,6 пъти за Спутник V", отбеляза той на пресконференция.
Инспектори на СЗО откриха сериозни нарушения при производството на "Спутник V"

Инспектори на СЗО откриха сериозни нарушения при производството на "Спутник V"

Под съмнение е стерилността, контролът...

Той твърди, че по отношение на чуждестранните ваксини понижението било от 3 до 5 пъти. "Следователно ние сме оптимисти по отношение на ефективността, която получаваме. Има спад, но спадът е незначителен", добави заместник-директорът на "Гамалея".

Естествено той в типично руски стил казва  нещо от сорта на:"нашето е л@йно, но е най-хубавото от всички л@йна".
Това за спайк протеина е вятър и мъгла! Не може да ме убеди никой, че е най-изменчивата част на всеки щам. И то е логично! Нали силната заразност означава, че шиповете са станали по-добри! А нали спайка е на върха на шипа!?
Освен това има търговски причини (според мен най-вече) да не се нагласят все още  към новите спайк протеини!
Причината е, че ако ей сега някой от Пфайзер (примерно) каже, че от другия месец почват да пускат подобрена ваксина идеална за "Делта" - никой няма да иска да си сложи старата версия щото журналята плашат само с "Делтатат". Съответно правителствата ще се окаже, че са наблъскали кашоните в складовете или казано по друг начин, наблъскали са фризерите с няколко милиона дози, за десет пъти повече милиони долара ваксини?! И хората ще спрат да се ваксинират!
Правителствата ще трябва да ги изхвърлят, ще стане по-зле с ваксинацията и ще почнат огромни проблеми!
Затова е най-евтино да се кара по инерция!

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4052 on: 31.07.2021, 13:23:43 »
Вив ла Революсион!
« Last Edit: 31.07.2021, 13:25:24 by monte carlo »

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4054 on: 05.08.2021, 14:48:59 »
Вече има жертви от протестиращите срещу неофашизма.
Ютуп забраниха на Skynews Australia да качват нови клипове, понеже не се съобразяват с новата официална световна фашистка доктрина. В техните новини се споменават инвермектин и други лечебни препарати.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4055 on: 05.08.2021, 17:50:50 »
Няма нищо страшно - настанените в болници нарастват бавно, голям брой хора получават висококачествен естествен имунитет от преболедуване, несравнимо по-добър от скалъпените РНК ваксини, които не включват цялата обвивка на вируса съответно не могат да мобилизират напълно имунната система. :)

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4056 on: 09.08.2021, 13:57:06 »
Здравейте, ние сме властите. Ние сме страшно загрижени за вашето здраве, затова ви гърмим със сълзотворен газ. Приятен ден!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4057 on: 17.08.2021, 16:35:06 »
Направо се потрисам и разтрисам!
https://www.mediapool.bg/nova-zelandiya-vavezhda-palen-lokdaun-zaradi-edin-sluchai-na-covid-19-news325383.html

Нова Зеландия въвежда пълен локдаун заради един случай на Covid-19

Нова Зеландия въвежда тридневен национален локдаун заради първи случай на Covid-19 от 6 месеца насам, съобщават световните агенции.

Случаят е на мъж от Окланд, заради който градът ще е в едноседмичен локдаун, а останалата част от островната държава ще е под карантина за три дни.

Здравните власти проверяват дали става въпрос за Делта варианта, който е по-силно заразен от предишните.

До момента 20% от населението е Нова Зеландия е напълно ваксинирано.

"Най-доброто, което можем да направим, за да се измъкнем от това възможно най-бързо, е да подходим с твърдост", каза премиерът Джасинда Ардърн.

"Взехме това решение на базата на това, че е по-добре да започнем от високо и след това да смекчим нещата, отколкото да подходим леко, да не ограничим вируса и той да се разпространи по-бързо", каза още Ардърн.

Нова Зеландия се прочу с крутите си мерки срещу вируса. Тя често е давана за пример като успешно справяне с пандемията чрез  бързи и строги, но навременни мерки, които да пресекат разпространението на заразата.

Островната държава, която има близо 5 млн. население, има само 2926 случая от началото на пандемията до сега, а жертвите на инфекцията са 26. 

Абе тия там изкуфяха ли! За един случай от 6 месеца ще правиш локдаун от 3 дни!!!!!
Защо ми се струва, че биха понесли по-спокойно война.....

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4058 on: 17.08.2021, 16:41:21 »
Нова Зеландия винаги е реагирала крайно неадекватно и си съсипаха икономиката за да спасят шепа дъртаци с хронични заболявания, които така или иначе ще умрат скоро - за останалите коронавирусът е практически безвреден. :help:

Offline yogimax

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #4059 on: 18.08.2021, 09:09:16 »
От 11 октомври Германия премахва безплатните тестове и въвежда достъп до почти всичко само за ваксинирани и за тествани, които си плащат теста от джоба. Ресторанти, театри, кина, хотели, шопинг центрове, фризьор... Всичко това няма да е достъпно за неваксинирани и бедни хора. На тях са им отнети основните права!