Author Topic: А3 Струма - отсечка бивша "Люлин"  (Read 329412 times)

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: А6 Люлин
« Reply #180 on: 21.06.2009, 15:11:54 »
Може да се разшири и от там да се прекара транзитния поток. Там е трябвало да се прокара тролейбусно трасе което да обикаля квартал Мошино. Личат се лъковете по стълбовете.

Дори няма нужда и да се разширява-шосето е вече широко направено е още за тролеите широко,просто трябва да се преасфалтира защото е в много лошо състояние....

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #181 on: 21.06.2009, 16:30:38 »
Предполагам, че говорите за "зеленото" трасе. Неприятното е, че до окончателното завършване на АМ Люлин ще се преминава през доста населени места - кв. Изток и Мошино, Големо Бучино и Мало Бучино.

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #182 on: 21.06.2009, 16:55:32 »
Аз споменах за началото на червеното трасе и от там от северната страна на кв Мошино към зеленото трасе има улица по която е трябвало да се прокара ккм някъде около 1989г. Както винаги зарязано.А червеният път незнам дали съществува, но ако да той трябва да се разшири при всички случаи защото ако магистралата стане платена трябва да има добър алтернативен път около магистралата който да поема част от потока. А и през кв. Мошино на никому няма да е приятно да чува денонощно дандания до прозореца си. То и през жк Люлин хората ще трябва да свикнат на повече шум, особено живеещите около булевардите П.Дертлиев( от целия Люлин, бул. Захари Стоянов и Джаварахал Неру, бул.Цалица Йоана и бул П.Владигеров, бул .Европа, бул. Сливница. Те ще са нещо като Цариградско, бул.България, Цар Борис Трети, Г.М.Димитров, Малинов в Младост,Е.Георгиев, Сливница в центъра и др. Не ми се мисли за жителите на Люлин.
« Last Edit: 21.06.2009, 17:03:26 by AROS »

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #183 on: 21.06.2009, 18:03:36 »
Все пак жк Люлин няма да поеме целия югозападен входящо-изходящ трафик даже и при напълно завършена АМ Люлин. Доста хора ще си карат през Владая, още повече при напредване на южната дъга на околовръстното.
А обикновеният път през Бучинският проход трябва да бъде ремонтиран сега, а не след завършване на магистралата. Той е нужен, за да има полза от частично откритите отсечки на АМ ЛЮлин.
Това с алтернативните безплатни пътища не се спазва навсякъде. В Словения и Хърватия няма алтернатива на платените магистрали, практически и в Сърбия няма, както и на редица места в Италия (примерно Болоня-Флоренция).

За това ли става дума в Мошино (синьозеленото):

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #184 on: 21.06.2009, 19:33:29 »
точно за това. Аз не знам в кръга на майтапа или сериозно - да се прекара тролейбусно трасе от Люлин 3  през магистралата до кв.Мошино в Перник - така да стане обща тролейбусна мрежата  за София и Перник. Знам че в Украйна и Русия има междуградски тролейбусни маршрути.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #185 on: 21.06.2009, 23:14:57 »
направо метрото да го пуснеме към Перник  :D
НЕ на хейтърството!

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #186 on: 22.06.2009, 12:36:39 »
Ето го и обещаният фоторепортаж:
Тук е целият албум: http://www.blagun.snimka.bg/album.php?album_id=392057. Снимките са подредени отгоре надолу.

Нещото като път над Мало Бучино:

Входът към АМ Люлин откъм Мало Бучино - не е болка за умирачка, във всеки случай е много по-равно, откоолкото в прохода:

По магистралата. Чичкото ми каза, че мога да карам и с 200 км/ч, но усещането е като по "Цариградско море", така че не успях да го тествам на скорост:

Изходът към Околовръстното - два стопа и ляв завой:

Парадният вход откъм Люлин - като за еврокомисарки:

Евротабелата:

Тънката черна ивица, призвана да поеме входния и изходен трафик към София - Филиповско шосе:

« Last Edit: 22.06.2009, 12:43:16 by blagun »

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #187 on: 22.06.2009, 13:10:30 »
Сега те разбрах какво искаш да кажеш с тези два стопа - просто пътен възел Люлин, който е в договора на турците и част от околовръстното (със зеленото на схемата долу) няма да го пуснат заедно с 5-те готови киломентра.  :bounce:

А двата стопа са местата с черено (извинявам се за грозното левашко изпълнение на Paint-a).
A ти пробва ли  да се качиш на (полу)готовия участък откъм околовръстното посока идвайки от бул Европа?

« Last Edit: 22.06.2009, 13:19:01 by LG_ »
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #188 on: 22.06.2009, 13:19:46 »
А околовръстното от пътен възел Люлин до Милево ханче е в критично състояние. Само дупки. На самото Милево ханче е някакъв ужас. Подобно е на кръстовището при Драгалевци с бул.Черни връх. Нататък посока Нови Искър незнам как е настилката но е много тясно. Ще мислят ли изобщо някога да правят второ платно от пътен възел Челопечене до пътен възел Люлин.
« Last Edit: 22.06.2009, 13:23:32 by AROS »

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #189 on: 22.06.2009, 13:30:31 »
A ти пробва ли  да се качиш на (полу)готовия участък откъм околовръстното посока идвайки от бул Европа?
Няма никакви проблеми да се мине покрай евротабелата. Платното е напълно готово, има знаци "Влизането в две посоки забранено", но поне в събота нямаше ефективна охрана. Докато снимах, минаха няколко АТВ-та. То и откъм Мало Бучино има знаци, но питах човекът, който охраняваше, и ме пусна.
Между Филиповско шосе и Сливница/Европа е направо лудост да го преминаваш, освен ако не си транзитно преминаващ ТИРаджия.

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #190 on: 23.06.2009, 00:11:41 »
И на това ли се казва завършена автомагистрала!? Че са сложили само асфалта и някаква недовършена маркировка!? Как не я е срам Плугчиева да се тупа в гърдите какво е свършено - не знам, ама лицемерие и наглост до безобразие!!!
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #191 on: 23.06.2009, 10:09:20 »
И на това ли се казва завършена автомагистрала!? Че са сложили само асфалта и някаква недовършена маркировка!? Как не я е срам Плугчиева да се тупа в гърдите какво е свършено - не знам, ама лицемерие и наглост до безобразие!!!

http://vbox7.com/play:7aa3b85d

явно и асфалта не са сложили до край  :angry:
Живей и не пречи на другите да живеят!

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #192 on: 29.06.2009, 11:42:18 »
Явно ще трябва старият път за Мало Бучино да го преместят защото преди края на завършения участък има подлез за пътния възел при  мало бучино, а при сегашния път той се пресича с магистралата тук още в строеж на ниво терен.

Offline Vladislav

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #193 on: 13.07.2009, 15:50:11 »
М-да, последният пост е доста показателен. Аз се сетих, че беше обещано първите пет километра от магистрала "Люлин" да бъдат пуснати през юли, та затова преди няколко дена с взех апарата, тъй като имах път към тази част на София. Резултатът? Снимките са красноречиви - маркировката за еврокомисарки все още стои по цялото протежение на отсечката, т. е. последните два (?) пласта асфалт изобщо не са положени. Никъде няма оформени канавки, да не говорим за банкети. Пътният възел преди Мало Бучино тепърва се строи - подготвяха баластровата основа. Как мислите, дали ще стане до края на юли?

Offline Vladislav

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #194 on: 13.07.2009, 15:51:04 »
И още малко:

Offline Senna

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #195 on: 20.07.2009, 22:25:14 »
Днес се вършеше добра работа на пътният възел на Магистрала Люлин до Филиповци. :fan:

Offline naster1

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #196 on: 20.07.2009, 22:53:23 »
Senna, направи някои снимки пак, когато можеш :)

Offline Senna

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #197 on: 20.07.2009, 23:28:00 »
Senna, направи някои снимки пак, когато можеш :)
Утре ще ходя да щракна тогава. ;)

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #198 on: 21.07.2009, 15:13:04 »
някой знае ли на коя дата ще се открие участъка люлин-мало бучино

Offline 4a4i

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #199 on: 21.07.2009, 15:26:13 »
някой знае ли на коя дата ще се открие участъка люлин-мало бучино

По план трябваше да го пуснат между 28 и 31-ви юли и след това да започнат ремонт на владайския проход. След изборите обаче се сещаш, че въобще явно не им е до това. Най-много ме притеснява, че няма да почнат Владая и ще го отложат незнайно за кога.  :angry:
"velbujd" in the other forum