Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 406439 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #4620 on: 11.10.2021, 20:04:05 »
Обожавам герберската тъпотия! Тя е най-тъпата в България от всички тъпотии!
Искам да питам кой нормален човек ще даде фслшив донумент на  съд, още повече на Конституционен? Че нали ще те хванат на 90%, а шансът да ти се размине е 0%.
Това е като да разкажеш виц на съдията по време на дело.

По-скпро прочети "има нещо сбъркано в това". Дали някой в ПИК или гЕРб не страда от параноя?
https://mobile.frognews.bg/article/227603/

Айде за отмора и малко разкази от охранител на Борисов пред народ.бг.  Линка е към 3та част за жените, а вътре има препратки към пурвите две части.
https://narod.bg/2021/10/10/%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4-narod-bg-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b8-%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b4-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%b9%d0%ba%d0%be-%d0%be%d1%82-3/

П. С. Щеше да е по-добре да замълчат малло от ГЕРБ и да не се правят на толкова ревностни защитници на закона.
защо? Двама гербаджии - криСталина и Дянков са в международен скандал за манипулация на класация в Световната банка и то в полза на комунистически Китай.
Третото чудо от ГЕРБ е забравил да си декларира офшорката пред ООН.
« Last Edit: 11.10.2021, 20:23:37 by ooleg »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4621 on: 13.10.2021, 23:01:25 »
Започнах работа в книжарницата на „Хеликон“ в бившото кино „Витоша“ и днес открих нещо, което ме накара да се усмихна. Тетрадка фотоалбем с черно-бели, доста качествени, явно официални, снимки на Тато, който усмихнат до уши освещава, реже ленти и отваря заводи, училища, гари и какво ли още не из цяла България.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 54 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #4622 on: 13.10.2021, 23:33:08 »
Започнах работа в книжарницата на „Хеликон“  снимки на Тато, който усмихнат до уши освещава, реже ленти и отваря заводи, училища

Приличаш ми на дете за първи път хапващо сладолед. Май някой ти пълни главата с бръмбари.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4623 on: 13.10.2021, 23:53:16 »
Прати я на Тато-2 в Банкя и за следващото му правителство може да ти се "отвори парашута" !  ;)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4624 on: 14.10.2021, 00:06:00 »
Започнах работа в книжарницата на „Хеликон“  снимки на Тато, който усмихнат до уши освещава, реже ленти и отваря заводи, училища

Приличаш ми на дете за първи път хапващо сладолед. Май някой ти пълни главата с бръмбари.
Включи си чувството за хумор по-добре, вместо да влизаш в пропагандизъм. Има едно нещо, което се нарича невербална комуникация и е също толкова важно, както и вербалната. Когато става дума за текстова комуникация би следвало да ти направи впечатление, че употребих местоимето Тато. Да, не подсилих усещането за шега с емотикона, но контекстът трябваше да ти стане ясен. На мен лично заместването на истинските и пълни имена на политици, както показва опитът в България, показва как народът е неспособен да демонстрира, че може да се издържа сам политически, а чака да дойде някой „Тато“, някой „Цар“ или някой „Бат Бойко“, който да го влачи на гърба си. На мен лично тези местоимена ме хвърлят в дълбок смях, особено това за „Царя“. Особено, който ме познава по-отблизо със сигурност знае, че аз не приемам нищо за чиста монета и първообраз на божественото съвършенство на земята. Не симпатизирам на никого. Ако не се адаптираш няма да оцелееш и историята е смачкала всички, които не са могли. Дали имам някакви интереси към онова време, да имам, както към историята по принцип, особено политическата, защото от нея има много какво да се научи и пряко засяга посоката на развитие на света ни днес, тук и сега. Да му стане на човек неудобно да напише нещо в тази тема, дори и да има някакъв смисъл. Мненията трябва да бъдат оценявани по достойнство всяко само за себе си. Аз тази тема не я чета, защото нямам време и нерви да чета преобладаващите мнения на Олег и реших да публикувам напълно случайно. Не ме интересува какви са контекстите и кой кого е бил хванал за гушата в рамките на последните мнения(защото политиката в България в днешно време е точно това - егоцентричен процес на мачкане на противника, а онзи текст от клетвата „и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа“ остава просто един сбор и подредба от букви и думи без особено значение).
« Last Edit: 14.10.2021, 00:22:24 by AGENT 006 »

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4625 on: 14.10.2021, 00:30:58 »
Включи си чувството за хумор по-добре

Ми аз никога не съм го изключвал.......
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4626 on: 14.10.2021, 00:40:21 »
Владо, запознат съм, че дълго време беше без работа, но внимавай - Хеликон хич не са читав работодател, изцеждат хората, плащат малко, казвам ти го от личен опит. Данчо Панайотов държи хората по 12 часа прави, понеже смята, че "Седнал човек - заспал човек - заспал човек - умрял човек". Гинка, жена му, също е пълен катил. Жена ми преди 10 години работи на същото място, бяха много доволни. Но аз лично отпрах едно оплакване в инспекция по труда за стоенето прав по 12 часа. Разбрали са отнякъде кой е подал сигнала, та почнаха да и тровят живота, накрая я принудиха да напусне "по взаимно съгласие". Удържаха от заплатите пари заради някакви ревизии, че уж някой бъркал в касата, крадял книги и ги продавал на Славейков. Така че по-скоро търси друг вариант....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4627 on: 14.10.2021, 09:45:48 »
Почти всички работодатели са така или се опитват да действат така, особено за работи без специална квалификация или с разпространена такава.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4628 on: 14.10.2021, 10:03:57 »
Само не разбрсх,  защо точно Агентс няма нерви да ми чете мненията. Разбирам да е ялта, ама... там имаме гризване в името да не заспим от скука.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4629 on: 14.10.2021, 10:52:04 »
Целта не ми беше да те обиждам по някакъв начин, разбира се, но мненията ти просто са твърде натоварващи. И са дълги и са със сложно оформление и т.н., а пораждат след себе си обемни дискусии.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4630 on: 14.10.2021, 11:19:25 »
Те даже не пораждат дискусии и стават монолози. Иначе на мен точно ми се иска да има дискусии.
Пък, че такъв род теми са лесно смилаеми най-вече, ако си следил нещата от 89-та година до днес, което за някои хора, например при теб е невъзможно - по възрастови причини....
Затова аз много ценя това, което съм видял от теб, като се има предвид, че иска ровене, четене и мислене!

И хайде за да не звучи наставнически мнението да сложа един малко по-различен въпрос, който не е съвсем за тая тема, ама смятам, че няма да е спам ако е вътре.
Та да питам - при вас дойде ли някой да ви преброи?
Аз супер се изненадах като чух, че преброяването е свършило. Хем си стоя вкъщи много повече, отколкото преди години и изобщо не съм видял каквито и да е следи от преброител. Нито бележка, нито друга следа.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4631 on: 14.10.2021, 11:24:14 »
Баща ми видя от съседи, които си бяха залепили кода от онлайн преброяването на вратите си. Нашият още стои на вратата, може и да е видян, но няма как да съм сигурен.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4632 on: 14.10.2021, 11:34:25 »
Аз нямам желание да се броя онлайн! В смисъл не виждам причина да свърша цялата работа за моя сметка, а за други хора това да се води работа. Пък и като смятат, че не трябва да се гласува електронно не виждам причини, когато е в чужд интерес, защо за моя сметка да улеснявам друг. Т.е. предпочитам старомодния начин поради това, че е малко по-интересен.

Иначе, да - учудващо е например с електронен подпис как се вади удостоверение за съдимост за по-малко от час. За това време няма да мога да стигна до спирката на автобуса. Също и регистрация в бюро по труда и НОИ става бързо.

Ама ето има случаи, като тези на ДБ в Стара Загора, където лелките от РИК почват да създават мизерии. Ама в тоя случай ДБ показаха, че наистина са за електронно управление, дори когато е в техен ущърб. Като например Атанас Славов да сложи подпис с текст "Вярно с оригинала" на хартията и да я признае за копие.

Просто това е най-страшното в България - и при работодателите и при държавната администрация, нещата могат да се разминат с правилата супер драстично.
« Last Edit: 14.10.2021, 11:40:22 by ooleg »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4633 on: 14.10.2021, 12:55:55 »
Аз нямам желание да се броя онлайн! В смисъл не виждам причина да свърша цялата работа за моя сметка, а за други хора това да се води работа. Пък и като смятат, че не трябва да се гласува електронно не виждам причини, когато е в чужд интерес, защо за моя сметка да улеснявам друг. Т.е. предпочитам старомодния начин поради това, че е малко по-интересен.
Странно мнение. А това, че ще изгубиш повече време, за да чакаш преброителя и да го каниш в дома си, което създава риск от пренасяне на вируси, от потенциални кражби и т.н.? Отделно, че се хаби много хартия.
Помня преброяването през 2001г., бяха една камара листа за попълване и отне сигурно 30 минути да се попълни всичко, онлайн е доста по-бързо. Така че и сега, и през 2011г. се преброих онлайн. Не знам кога и дали са идвали в нашия вход, код не съм давал и не смятам, че е необходимо.

А иначе не знам Агента какво толкова се е впечатлил от тетрадките с лика на Т. Живков, явно има търсене на подобни продукти, понеже е пълно с разни носталгици по соц-а. Затова имаме и успешни частни соц-музеи. Да не говорим колко групи са във фейсбук, където не дават и дума да се напише против това управление. Такава носталгия има и в бивша Югославия по Тито, пълно е със сувенири с негови образи...

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4634 on: 14.10.2021, 13:10:38 »
От нищо не съм се впечатлил, просто изпробвах какви ще бъдат реакциите.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4635 on: 14.10.2021, 13:12:18 »
Ами нямаше да го каня вътре, освен ако не вали дъжд. Щяхме на двора да го попълним.
Пък и той едва ли щеше да има желание да влиза в дом, където живее Дари, която тежи над 50 кг и изглежда на усмихнат ротвайлер само като ми се подмазва за ядене.
Пък и гледам да не гледам компютри повече от минималното необходимо.

От нищо не съм се впечатлил, просто изпробвах какви ще бъдат реакциите.

Аз нямах реакция, защото го помня този период. Помня също промиването на мозъка в училище. Колко били успехите и т.н.
Самият факт, че по география основния слоган беше "България е страна богата на полезни изкопаеми", който се повтаряше бая често, а е доста неверен е достатъчен.

За българите някак идиотски е нормално и до ден днешен някаква държава-бензиностанция да ти дава без пари или за мижави пари някакви ресурси - нефт, въглища и др. , в замяна ти също без пари да и пробутваш боклучавата си храна. И понеже в това няма икономика, да препродаваш ресурсите на друг и хубавата храна на други държави срещу смислени неща.
Т.е. някак е алогично да се очаква, че това е нормално и може да продължава вечно.
« Last Edit: 14.10.2021, 13:19:12 by ooleg »

Online Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #4636 on: 14.10.2021, 14:50:49 »
Аз се преброих онлайн, но с две думи - много тромава система! Сайтът беше в общи линии функционален, но голяма част от въпросите са доста объркващи. Целият процес по регистрация и въвеждане на данните не е особено лесен, което вероятно е спънало доста хора. В крайна сметка се оказва за пореден път, че ако искаш да свършиш нещо онлайн в България, или трябва да имаш подходящо образование и солидни нерви, или да чакаш някоя леличка/чичко на крака да ти свършат работата.

А иначе не знам Агента какво толкова се е впечатлил от тетрадките с лика на Т. Живков, явно има търсене на подобни продукти, понеже е пълно с разни носталгици по соц-а. Затова имаме и успешни частни соц-музеи. Да не говорим колко групи са във фейсбук, където не дават и дума да се напише против това управление. Такава носталгия има и в бивша Югославия по Тито, пълно е със сувенири с негови образи...

Може пък тетрадката да е била оформена красиво или снимките да са ценни! Агента трябва да пусне снимка. Другото обаче си е напълно логично следствие от 31-годишния продължаващ разпад за нас като държава, така и за страните от бивша Югославия. За държавата-бензиностанция обаче мога да кажа само едно - убеден съм, че пенсионерите в тази държава живеят доста по-добре от техните български и ex-югославски връстници. И не само те. Но това е дълга тема! Ама там пък не могат да сключват еднополови бракове, каква драма.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4637 on: 14.10.2021, 15:07:02 »
Беднички са много извън големите градове в държавата-безиностанция!
Но ги бяха оставили до скоро да се измъкват рано от системата на бачкане и да стават пенсионери. И все още се измъкват по-рано от нас.
Иначе не ми ги хвали като хора! Много са арогантни и нагли - говоря за тези, които живеят в България!
Държат се като турците - не се интегрират в обществото, а си правят руски общности, които са затворени и се говори на техния език и се ценят техните празници и разбирания.
Цената работеше за едни руснаци като втора работа, обаче онези или по-точно шефът на онези не можеше да приеме, да се бачка като второ работно място и да не си 100% зависим от него.
Иначе работниците си непрекъснато ги изхвърляше като носни кърпички и ги уволняваше или местеше по фирми както си реши.
И като видя, че никой няма да стане зависим на 100% от него и да си напусне основната работа и се врътна веднага.
Гадини са си и като такива няма как да направят нещо хубаво!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4638 on: 14.10.2021, 16:23:58 »
Не само, че ЦИК не поправи грешката на РИК- Стара Загора и не отмени идиотското решение да се отхвърли листата в Стара Загора, защото е подписана с електронен подпис, ами стана точно обратното!
1. Сега решението за Стара Загора трябва да се обжалва във ВАС
2. Някой в ЦИК много обнадежден започва да търси и намира 7други РИК-ове , които са приели документите с ел. подпис и започва да се чуди как да ги отмени!
3. Бареков в Пловдив сам започва да иска отмяна на листата там, щото била подписана с ел. подпис!

https://segabg.com/hot/category-bulgaria/cik-mozhe-da-otrezhe-listite-na-db-obshto-8-izbiratelni-rayona

Явно след като не мина номерът във ВАС да изкарат, че Христо Иванов и Атанас Атанасов не са лидери, сега се хванаха за глупостта, че ел. подпис не важи за избори, което е абсурдно. След като има закон, който постановява ел. подпис като законен, е абсурдно друг закон да не го допуска. Особено без изрична забрана.

Сега вече е ясно, че ДБ много пари под престъпните дупета на някой(и)! Сещам се за два абсурдни подобни казуса.
Имаше един случай, чиито подробности забравих от времето на Борисов2, когато Христо Иванов беше правосъден министър. Там някаква институция твърдеше, че подписът на нещо не е на Христо Иванов, докато самият той твърдеше, че това е неговият подпис.
През 2009-та година при Синята коалиция имаше случка, че се твърдеше, че документите в ЦИК не трябва да ги подпише Мартин Димитров като лидер на СДС, а предния председател на СДС.
Всичкото това отпадна, обаче маниерът е показателен!
Естествено, че няма пречка Пеевски да е депутат, но Божков не може да се яви на  избори! Все заради Магнитски

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4639 on: 14.10.2021, 23:30:32 »
Официална позиция на ПП ГЕРБ:

Във връзка със спекулативни твърдения на Христо Иванов от “Да, България”, от ГЕРБ заявяваме:
Всякакви опити от страна на “Да, България” да се вмени каквато и да било вина на ГЕРБ за решението на ЦИК да откаже регистрация на листата на “Да, България” в Стара Загора, са несъстоятелни. ГЕРБ няма мнозинство в ЦИК. Напомняме, че този състав на ЦИК беше назначен от президента Румен Радев и в него доминират партиите на протеста, а ГЕРБ е в абсолютно малцинство. В заключение заявяваме, че ГЕРБ никога не би си позволила да саботира регистрацита на сестринска партия от семейството на ЕНП.