Author Topic: Регистрационни номера на МПС  (Read 587563 times)

Offline bagercho

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Регистрационни номера на МПС
« Reply #2540 on: 05.07.2023, 21:45:22 »
Може би офтопик, но има ли някой по-запознат с Румънските номера. До офиса ни спира нова KIA с номер TC 251153 със сини цифри на бял фон. Другите Румънски номера са във формата например: B 67 SDE
Надали става въпрос за поръчков номер от типа с 6 цифри като у нас.
Дали е възможно да е кола на лизинг? На някоя институция?
В Румъния лизинговите коли бяха с номера с червени символи от областния код, следван от 5 или 6 цифри, слвд това на червена лентичка до кога са валидни, като нашите транзитни. Тези номера обаче вече не ги издават. Отбелязвам за протокола, нишо че вече е изяснено какъв е бил номера.

Offline Archilion

• Писател
  • **
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2541 on: 18.07.2023, 19:03:57 »
TX **** MT свърши. Някой има ли инфо коя ще е новата серия?

Offline Archilion

• Писател
  • **
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2542 on: 19.07.2023, 16:42:17 »
TX **** MT свърши. Някой има ли инфо коя ще е новата серия?

С малко ровичкане в гаранционния фонд - новата серия на Добрич е ТХ **** ТМ

Offline bagercho

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2543 on: 19.07.2023, 17:13:31 »
Продължават традицията да са една от най-нелогичните области, що се отнася до последователност на регистрационните номера...

Offline Archilion

• Писател
  • **
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2544 on: 19.07.2023, 18:36:43 »
Продължават традицията да са една от най-нелогичните области, що се отнася до последователност на регистрационните номера...

Живея в тази област от много години. Логиката им не е сложна - повтарят букви от кода на областта. От 1999 до 2017 ползваха Х от ТХ, с изключения на няколко серии (АХ, ВХ, СХ, МХ, РХ, НХ, ТХ, КХ  ХА, ХВ, ХС, ХК, ХМ, ХН, ХР, ХТ). Между тях имаше АМ, АН, като след ХТ ползваха АТ и АР. След това почнаха с МТ и сметнах, че ще почне тренд с Т-та (ВТ, КТ, НТ и т.н.). Изглежда, че ще се въртят около Т-та, но в различна позиция. МТ, ТМ, НТ, ТН. Ще видим, изненадват ни всякак в последните години.

Offline momchil

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #2545 on: 28.07.2023, 14:20:10 »
Забелязах преди малко два номера от по-старичките със синя лента -  А 0777 АН и ЕН 2739 ВМ (който за мое учудване също беше с българския флаг и двете табели бяха правоъгълни). Мислех, че плевенският ще е с ЕУ знамето, ама явно в Плевен са най-напред със сериите в сравнение с градовете Велико Търново и Хасково, които са почти на същото ниво и темпо като Плевен. Между другото забелязвайки в града ми стари автомобили на 30 години с номера, издавани например през 2001 - 2003 г. и абревиатура от град, намиращ се в другия край на България, съм възхитен, че са успели да изминат 500 км наведнъж без проблем. Всички знаем каква лудница е по пътищата и особено по магистралите. За протокола - във Видин серия АН, в Монтана СВ и във Враца СН сериите им са с издадени номера над 10** нататък.

Offline bagercho

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2546 on: 28.07.2023, 21:58:20 »
Ти ако видиш циганите с какви коли пътуват по западна Европа, съвсем ще се възхитиш. Онзи ден видях стар Форд Транзит, със силистренски номер, доволно грохнал, на околовръстното на Париж. А миналия месец на магистрала А9 в Австрия - един Мерцедес 124ка комби с пловдивски номер, пътуващ към Германия. Принципно тия коли, внесени и регистрирани преди 20 и повече години у нас, рядко са при първите си (за БГ) собственици. Повечето са препродадени по няколко пъти вече, къде са прехвърлени, къде не, къде са с редовни документи, къде не, особено и откакто не е задължително да се сменя регистрацията, трудно ще се установи коя кола е "на гости" и коя е станала отдавна местна.

Offline T_H_A

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #2547 on: 08.08.2023, 16:12:49 »
София минава в следваща серия ХН

Offline bagercho

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2548 on: 09.08.2023, 10:50:41 »
Въпреки силно завишените цени на вторичния пазар, изглежда вноса върви, защото сериите минават по-бързо.

Offline Magirus deutz

• Нямам спирка
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2549 on: 09.08.2023, 11:19:25 »
В Софийска област вече върви СО **** СТ.

Въпреки силно завишените цени на вторичния пазар, изглежда вноса върви, защото сериите минават по-бързо.
Да, последните месеци изглeжда има някакво раздвижванe на автопазара, защото освен в София, сериите в Пловдив, Варна и Бургас също вървят една идея по - бързо от обикновено.
« Last Edit: 10.08.2023, 09:48:23 by Magirus deutz »

Offline T_H_A

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #2550 on: 11.08.2023, 12:57:04 »
Не съм я снимал аз, попадна ми в нета, но на мен ми идва леко нарцистично.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2551 on: 11.08.2023, 22:18:05 »
Що за номер е това? Шрифтът не е български, румънците нямат 4 цифри и 2 букви

Offline bagercho

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2552 on: 11.08.2023, 22:51:48 »
Фалшив, то е ясно. Въпросният автомобил очевидно не е редовен, тъй като няма екостикер, следователно не е минавал ГТП в последните две години. Не е и от дубликатите, преиздадени в Украйна с техния шрифт, които по всяка вероятност закона също тълкува като фалшиви.

Сега го проверих всъщност - автомобил с номер В 6198 РМ има активна ГО, но ГТП няма от юни 2019... Възможен вариант ми се струва някой да го е купил това Исузу от Варна, то да е нямало номера и така да е решил да го придвижи до София с някакъв изпринтен номер.
« Last Edit: 11.08.2023, 23:01:20 by bagercho »

Offline desho

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #2553 on: 12.08.2023, 07:27:38 »
Реално това е испански номер, от старата структура на Барселона. Сложена е лепенка BG, виждал съм и други такива например със CA, не само B

Ето тук може да се видят кодовете в Испания: https://licenseplatemania.com/landenframes/spanje_fr.htm
« Last Edit: 12.08.2023, 07:46:05 by desho »

Offline Teo

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #2554 on: 16.08.2023, 16:33:43 »
Реално това е испански номер, от старата структура на Барселона. Сложена е лепенка BG, виждал съм и други такива например със CA, не само B

Ето тук може да се видят кодовете в Испания: https://licenseplatemania.com/landenframes/spanje_fr.htm

Докато е вярно, че в Барселона също имат номера от серията В **** РМ, това не е никакъв испански номер със стикер.

На долната снимка съм сложил реален такъв испански номер и очевидно се вижда нередността в размера и разположението на символите в българската табела. При нашенеца табелата изглежда е просто пластмасова с картинката на номера принтирана върху нея (напълно плоскa). Да, възможно е това да е копие на испански номер, но не виждам смисъла, и не е испанска табела със стикер.

« Last Edit: 16.08.2023, 16:36:39 by Teo »

Offline desho

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #2555 on: 17.08.2023, 22:16:55 »
Ето този си е оригинал от Испания и е с лепенка БГ
  https://u.pcloud.link/publink/show?code=XZDBQaVZ6fA6yv0G7z7UvLsV5kmO2VfoJgKy 

Лично съм го снимал.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2556 on: 18.08.2023, 01:12:33 »
4-ката, запълнена с маркер, кърти мивки. Това е доста долнокачествена подделка и няма никакъв шанс при проверка, а и като е паркирал, ще направи впечатление.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #2557 on: 18.08.2023, 11:12:49 »
Интересно, колата реално в България ли е купена или допълнително е тунингована рамката за номера?!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2558 on: 20.08.2023, 02:53:32 »
Това нещо е 100% незаконно...Засекли са го на Кулата.
https://trafficnews.bg/bulgaria/spetsialen-registratsionen-nomer-granitsata-ozadachi-287411/

Иначе в Канада срещу около 20-30 долара можеш да си поискаш какъвто номер ти харесва, включително и с името ти, това, за което нашето МВР сака седем бона. Отделно табелата е само една и се слага отзад, отпред номер няма.
По рейс и по жена не се тича!

Offline pavkata_5555

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #2559 on: 21.08.2023, 19:55:13 »
Плевен продължават с МВ