Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 873413 times)

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6540 on: 13.09.2021, 22:03:54 »
Две неща:
1. На картата виждаш ли спирка НДК отбелязана?! Отбелязана е само посока Прага!
Да. Има отбелязана спирка в тунела.

Източник.

Освен това никъде в цялото съобщение за маршрутните промени не е упоменато за закриване на спирката в тунела или за  промяна на нейното местоположение.

2. Най-вероятно като си слизал надолу си пропуснал полицаите, които бяха застанали на входа на тунела в частта на бившето трамвайно трасе. Причината е ясна - не могат да разграничат ГТ от останалия трафик.
Когато аз бях там (след 11:30 часа) полицаи не е имало.

А защо да не могат да ги разграничат?.. Мисля, че разликата е очевадна.

И последно за твоя информация:
От 07.30 до 13.30 часа на 06.09.2021 г. да се забрани влизането на пътни превозни средства

Тунела на НДК, участъка водещ към бул. „Черни връх” и бул. „България” /бившето трасе на трамвай № 6/.

Не знам откъде е тази информация, но очевидно и от моите снимки се вижда как автомобилите се движеха свободно по бившето трамвайно трасе. Това е валидно за след 11:30 часа. Преди това не знам как е било.

Извод: спирка там не е имало по време на маратона , тоест негласно е била преместена на старото си място.

Ето точно тук е проблемът - негласно.

Не би било проблем, ако на редовния спиркознак имаше съобщение, което да информира хора да отидат да чакат на перона на бившата спирка. И по-важното - там да спират всички тролейбуси и автобуси.

Ще се опитам да съм максимално кратък...
38 реда.
Дали си кратък?!
По принцип щях да преразкажа цялата история стъпка по стъпка - предполагам наближавайки технически максимално допустимия брой символи в един пост. :D

А и за да бъдем коректни - част от тези 38 реда всъщност са само линкове към снимки.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6541 on: 22.09.2021, 14:51:01 »
1131 по 5тм мина в 10:58 на червено от Възраждане към Македония. Светофарът тъкмо беше пуснал движещите се направо по Ботев и автобусЪТ (мерси) се изниза пред тях бавно-бавно без да се впечатлява.
« Last Edit: 24.09.2021, 21:16:24 by Metan »

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6542 on: 24.09.2021, 19:46:42 »

А и за да бъдем коректни - част от тези 38 реда всъщност са само линкове към снимки.
Аз не съм дребнав , но понеже ти си - 28 реда са ти пледоариите , останалите 10 реда са линкове с обяснения , някои повече от подробни.

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6543 on: 08.10.2021, 10:04:27 »
Снощи в 18:13 10/14 е сниман от видеорегистратор как минава на забранен сигнал на кръстовището на Кошарите в посока Хладилника при пуснато перпендикулярно движение. Вероятно му е писнало да не може да мине заради чакащите за ляв завой на релсите, но това не е оправдание.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6544 on: 11.10.2021, 01:09:14 »
Първото нещо, което бих искал да споделя от наблюденията си при над 30 пътувания в превозни средства по променени маршрути във връзка с маратона, не е свързано с задължения на водачите, а с проста човечност.

Имаше много пътници, които бяха объркани от маршрутните промени и отиваха при водача, за да попитат откъде ще мине превозното средство, къде ще спира и т.н. Повечето водачи, на които аз попаднах, бяха нелюбезни или дори направо груби към обърканите пътници. Имаше обиди и псувни, имаше и липса на реакция, а имаше и отговори от сорта на "на спирката си пише".

Ето какво пишеше по спирките:

Нека всеки искрено да се замисли колко хора могат да се ориентират при толкова много текст, десетки изброени улици и булеварди и т.н. Дори и без никакви затруднения при четене. А какво да правят хора, които имат зрителни проблеми? А фактът, че на тези съобщения са изписани всички промени, а не само тези, засягащи линиите, които минават на въпросната спирка? А това, че няма схеми? А ако съобщението е изчезнало? И към всички тези неща като добавим и дъжда...

Разбира се имаше 2-3 случая, на които попаднах аз, при които водачите бяха изключително любезни и не само обясниха откъде минава конкретната линия, а дори и дадоха допълнителен съвет как хората да се придвижат до желаната си дестинация. :fan:

И сега една идиотска недобросъвестност:

Някъде към 13:30 водачът на 1609 по ТБ4 реши, че няма да се занимава да си сваля ръчно токоснемателите, за да завърти пред стадиона. Направо се отдалечи от контактната мрежа доста преди Орлов мост и токоснемателните прътове се откачиха в движение от проводниците и се застопориха във въздуха. :eek:

Тролейбусът не спря на спирка 1288 "Пл. Орлов Мост" (за ТБ3, ТБ4, ТБ5, ТБ11 и А280), както е според маршрутната промяна, а направо на спирка 1289 "Пл. Орлов Мост" (за А9, А75, А76, А94, А204, А304, E84 и E184) и там пътниците имаха възможност да слязат.

Ама той да не е балък като колегите си да слиза в дъжда и да си сваля токоснемателите ръчно, а пък и после да се престроява през три ленти за стотина метра. :crazy:
« Last Edit: 11.10.2021, 01:15:10 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6545 on: 11.10.2021, 10:25:23 »
Все пак действията на 1609 са рискови - можеше да закачи и повреди контактната мрежа на кръстовището. Не би трябвало професионален водач да постъпва така. :rolleyes:

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6546 on: 11.10.2021, 12:06:39 »
Все пак действията на 1609 са рискови - можеше да закачи и повреди контактната мрежа на кръстовището. Не би трябвало професионален водач да постъпва така. :rolleyes:
Той сигурно е карал подобен тролей в Чехия, търсил е безутешно бутон за сваляне на прътите и докато го намери, тролеят излязъл от трасето  :)

Offline HST

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6547 on: 11.10.2021, 12:40:42 »
Че не трябва така да се прави - не трябва... ама предполагам, че е видял, че прътовете се държат от макарите под мрежата и затова е продължил...
Предполагам...

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
« Reply #6548 on: 11.10.2021, 14:16:15 »
Ако 1609 беше ЗиУ и беше направил такова изпълнение, тогава щеше да е лошо, но макарите на Шкодите и Икарусите са хубави и прибират, така че няма проблем да се придвижи за някакви метри така. Щом го е направил, значи е по - наясно с нещата от вас и няма място за притеснения. Надявам се vasko да спи спокойно.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6549 on: 11.10.2021, 14:28:12 »
Все едно такова изпълнение не е безопасно - рискът да закачи и повреди контактната мрежа е реален дори макарите да са изправни още повече, че в неделя няма задръствания и престрояването за ляв завой не е трудно.  :rolleyes:

Offline Mammoth

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6550 on: 11.10.2021, 14:35:19 »
Точно по този начин се сваля контактна мрежа, няма значение дали им работят макарите или не.
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)