Author Topic: MAN Lion's City G CNG (1150-1189, 1601-1620, 2000-2045, 2300-2319, 3100-3159)  (Read 453740 times)

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Явно в ЦГМ имат доста излишни пари  8)  :help:

Пилотно стартира проектът за достъп до визуална информация за нашите пътници, които имат специални сетивни потребности. Заедно с новаторите от екипа на ИБИС техници - София   · Компания за информационни технологии и инж. Лъчезар Пеков от екипа на ЦГМ подменяме хартиените табели с електронни, така че информацията да стига до всеки бързо и удобно. Първият автобус вече е по линиите с номера 11, 83, 111 и 102 и се радва на добър прием от пътуващите.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Чак пък излишни... Това не са чак толкова много пари, да мащабът е голям, но пък могат да аго проточат в рамките на няколко години. Някъде бях чел, че една такава табела е 200-300лв, така че за 200 автобуса са 600000лв, което е цената само на един тролей, а това неимоверно ще подобри информационната система, със сигурност ще разкара некролозите, а това е една гигантска стъпка напред към европейския вид на транспорта ни.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Чак пък излишни... Това не са чак толкова много пари, да мащабът е голям, но пък могат да аго проточат в рамките на няколко години. Някъде бях чел, че една такава табела е 200-300лв, така че за 200 автобуса са 600000лв, което е цената само на един тролей, а това неимоверно ще подобри информационната система, със сигурност ще разкара некролозите, а това е една гигантска стъпка напред към европейския вид на транспорта ни.

Това са едни 600 000  лева които транспортът ни в момента ги няма, той е в практически фалит. Ако тези допълнителни табели бяха написани в тръжната документация при купуването на автобусите нямаше сега да ги дават и някой да дупчи най-хубавите автобуси в София и да си прокарва кабелчетата срещу тази крупна сума, МАН щяха да ни ги сложат тези табели още от завода напълно безплатно.

Offline 04Boris22

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email

Това са едни 600 000  лева които транспортът ни в момента ги няма, той е в практически фалит. Ако тези допълнителни табели бяха написани в тръжната документация при купуването на автобусите нямаше сега да ги дават и някой да дупчи най-хубавите автобуси в София и да си прокарва кабелчетата срещу тази крупна сума, МАН щяха да ни ги сложат тези табели още от завода напълно безплатно.
1) Не са 600,000, а 60,000 лв.
2) Реално погледнато 60,000 лв няма как да ги нямат и могат да ги дадат за ел. табели. По-добре това, отколкото да ги откраднат.
и 3) И ти си прав. Реално погледнато можеше от Ман да ни ги сложат заводски, когато поръчахме автобусите, но кой ще се сети. Орязват от екстри, за да откраднат нещо.  :angry:
« Last Edit: 23.10.2021, 22:40:07 by 04Boris22 »
Най-добрите автобуси:
2155, 2165, 2752, 3588
Най-добрите трамваи - CKD
Най-добрите тролеи:
2703,2115

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile

Айде айде, чак във фалит, чак едни табели да го разорят, малко се изсилваш. Приеми, че сега ще се похарчат спестените, чрез орязването на всички възможни екстри при поръчката пари. Както сега ще се похарчат и за кабините на МАН 2014 примерно  ;)

Offline mgt

• Маниак
    • View Profile
По скоро не 200лв, а 200 евро е тая табела. Да кажем с монтажа и окабеляването. По спомен, комплект табели и контролер при поръчката на Автото, излизаше около 4000лв. Имаме 126+60 Мана х €200 са €37200. И това са само тези автобуси. А за тролеите?
Дори и сумата да е по-малка, всичко трябва да минава през обществени поръчки. По този начин всичко е открито и се знае на кого, за какво и кога се плаща. А е добре да има и конкурентност. Особено във финансовото състояние, в което се намира транспорта като цяло. Сега ЗОП се заобикаля, чрез евтини трикове и хитринки.
Иначе идеята и реализацията са похвални, но не и ако се прави от "нашите хора".

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
По скоро не 200лв, а 200 евро е тая табела. Да кажем с монтажа и окабеляването. По спомен, комплект табели и контролер при поръчката на Автото, излизаше около 4000лв. Имаме 126+60 Мана х €200 са €37200. И това са само тези автобуси. А за тролеите?
Дори и сумата да е по-малка, всичко трябва да минава през обществени поръчки. По този начин всичко е открито и се знае на кого, за какво и кога се плаща. А е добре да има и конкурентност. Особено във финансовото състояние, в което се намира транспорта като цяло. Сега ЗОП се заобикаля, чрез евтини трикове и хитринки.
Иначе идеята и реализацията са похвални, но не и ако се прави от "нашите хора".
Табелите се поставят само на превозни средства, които нямат табели на страничния си прозорец, а горе над него. Шкодите имат, но най-новите май са над прозореца. Трамваите също сигурно ще ги оборудват по модел на 3014.
   Да наистина е 60-70000, което са смешни пари за община, която има бюджет близо милиард лева. За обществените поръчки съм сигурен, че ще го направят по хитър начин и на партиди, до 10000лв и така да избягат от ЗОП. Въобще не се и съмнявам, че ще направят нещо такова.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
По скоро не 200лв, а 200 евро е тая табела. Да кажем с монтажа и окабеляването. По спомен, комплект табели и контролер при поръчката на Автото, излизаше около 4000лв. Имаме 126+60 Мана х €200 са €37200. И това са

А така мразените некролози или парцали са по левче, максимум 2 лева. И се "препрограмират" за 10 секунди...

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
1609 e почти готов , но 3100 не е почван дори.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Изглежда страхотно! Щом за ~60 хиляди ще оборудват всички манове нищо не пречи да се заделят по толкова всяка година и набързо ще приключат гадните парцали по стъклата.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Изглежда страхотно! Щом за ~60 хиляди ще оборудват всички манове нищо не пречи да се заделят по толкова всяка година и набързо ще приключат гадните парцали по стъклата.

60 тук, 60 там и скоро ще чакаме рейсовете по 40-50 минути по спирките. Колкото повече пари се дават за такива глупости, толкова по-малко коли ще има на линия.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
1609 е на линия вече :fan:
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
Автобус 1183 с повреда в окачването на 3-та ос отляво. Пореден ремонт на ново превозно средство, в следствие на повдигнатите пешеҳодни пътеки.
Не знам дали въобще са го ремонтирали, ако да - ами хич не е премахната повредата. Вчера се возех по 102 - направо ми стана жал за рейса като се движехме по разбитичкия Г.М. Димитров.

Offline Alex4oYotov

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
1609 e почти готов , но 3100 не е почван дори.
3100 въобще ще го правят ли?

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Свръхексплоатацията на този модел си има последици. На 1 ноември сутринта автобус 2037 беше с повреда. В процес на потегляне и подаване на газ от двигателя (в салона и отвън) се чуваше звук като от зил. При инерционно движение това го нямаше.
Хората недоволстват в интернет,протестират на улицата,др.са доволни от положението.Когато дойде време за избори много граждани не отиват да дадат своя вот,а това е от голямо значение за положението ни.ГЛАСУВАЙТЕ!Не оставяйте шепа подставени хора да дирижират съдбата на всички

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
В процес на потегляне и подаване на газ от двигателя (в салона и отвън) се чуваше звук като от зил.

Като на 131 или като Джуган ?  :devil:

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Една гарнитура и е готов. Може и колекторЪТ да е спукан.
« Last Edit: 07.11.2021, 03:01:00 by difian »
The Grand Tour

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
МетановияТ двигател си е все едно бензинов, за това звукЪТ е такъв, не мърка като дизеловия.
« Last Edit: 07.11.2021, 03:01:25 by difian »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Глупости, по-тихи автобуси от газовите няма. Това, което се описва е съвсем друго, и аз съм попадал.

Offline Transporter

• Приятел на ГТ
    • View Profile
3100 сигурно е в сервиза на Man