Author Topic: Ескалатори и траволатори  (Read 51994 times)

Offline Jorr

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 776
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #100 on: 14.03.2011, 17:25:07 »
Хубаво обсъждаме метростанциите, но има много други примери (моловете), където опцията е главно ескалатор и пак човек бърза (да хване филм на третия етаж) и пред него само дето не са залюпили семки разни понацапани девойки...

Offline fizik

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 792
    • View Profile
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #101 on: 04.07.2014, 19:09:11 »
Днес някакви япончета бяха разглобили ескалатора на Джеймс Баучер - от перона към общата зала за дългите ескалатори посока Витоша от страната на Кемпински (сори че е толкова дълго описанието, но не се сещам как по-кратко). Стъпалата бяха свалени напълно и подредени на самия перон, а ремонтът беше внимателно ограден. Ескалаторите са на Фуджи, затова предположението ми е че жълтурите бяха японци.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline Petko21

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7078
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #102 on: 04.07.2014, 20:23:44 »
Не знаех, че е интересно, е тогава ще разкажа на кратко.
 Японци са, и се занимават основно с поддръжката на ескалаторите. На НДК преди няколко седмици бяха разглобили и двата ескалатора от към фонтаните. Общо взето си се занимават, и поддръжката им е качествена. Видях ги днес на Баучер, причината поради която бяха дошли беше постоянното показване на дефект в ескалатора. Вече до колкото видях е ремонтиран.

Offline bigblondewolf

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 922
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #103 on: 08.07.2014, 01:19:32 »
Това средният ескалатор ли е? През зимата доста време не работеше, после го пуснаха в посока нагоре, после пак не работеше, после пак го пускаха... Явно е било заради проблеми.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Petko21

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7078
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #104 on: 08.07.2014, 07:48:16 »
Не, ставаше дума за малкия ескалатор от страна на Кръста на перона на пристигащите влакове. Средните ескалатори не случайно не ги пускат, а ги редуват с другите.

Offline bigblondewolf

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 922
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #105 on: 08.07.2014, 11:57:18 »
А защо, ако е неслучайно?
Другите два винаги работят, не ми се е случвало да са спрели някой за почивка и да го замества среден
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Petko21

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7078
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #106 on: 08.07.2014, 12:45:18 »
Поради липса на стълби, при авария на един от ескалаторите, трябва да има друг който да го замести. Същото се практикува на станциите които нямат стълби. Но в пикови часове обикновено работят три ескалатора. На Баучер и на Ст. Васил Левски, това доста често се практикува, с цел бързото извозване на пътниците от перона.

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #107 on: 09.02.2016, 18:29:59 »
Днес забелязах, че подвижната пътека от източния подлез на университета до "Орлов мост" най-сетне работи, а тази в обратна посока по обяд я ремонтираха. Сложили са и плъзгащи се врати с фотоклетки на изхода на коридора към подлеза на "Орлов мост". На изхода към "Цар Освободител" от източната страна на станцията също има такава врата. Може би за да не влизат гълъби, но все пак все още си намират начин да се проврат.

Offline jabcho

  • Начинаещ
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #108 on: 12.09.2016, 14:43:38 »
Може ли някой да каже какъв е смисъла от траволаторите на станцията на СУ. От както спряха маршрутка номер 9, ползвам метрото и за тия 2.5 близо 3 години съм ги виждал по- малко на брой от пръстите ми на едната ръка да работят и двата заедно, а от известено време нито един го няма?

Offline Petko21

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7078
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #109 on: 12.09.2016, 21:41:58 »
Ще се пуснат с откриването на станцията на Орлов мост, идеята е да осъществяват бърза връзка от едната към другата метростанция. Не веднъж вече е коментирано.

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #110 on: 12.09.2016, 22:22:24 »
А каква е целта нарочно да не работят в момента, ако е така, защото в момента и двата не работят?

Offline hitar_potter

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2270
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #111 on: 12.09.2016, 22:49:59 »
В момента са само за украшение.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #112 on: 13.09.2016, 08:07:45 »
Ами да, аз точно това питам, като са сложени да работят ако не се отнася до технически проблем. Мнението на Петко прозвуча абсурдно. Иначе вероятно е технически проблем, защото са преградени. И ескалаторът за слизане на перона, пак от същата страна на станцията, не работи и е преграден, има и извадени стъпала.

Offline viktorlc

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7127
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #113 on: 13.09.2016, 08:55:46 »
Абсурдно е, защото повтаря абсурдното мнение на Братоев.
Истината е, че пътеките са амортизирани и е необходима смяна на ключови компоненти. Логиката на Братоев е - защо да ги сменям сега? Няма смисъл защото няма много хора (според неговите представи). Има смисъл да го ремонтирам когато ще има много хора.

И затова обяснява, че ще бъде пуснато след изграждането на третия диаметър.
Този абсурд е смешен, не смятате ли?
Траволаторът на ИЕЦ към Дружба работи, пък там няма толкова хора...
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #114 on: 13.09.2016, 08:57:37 »
Разбира се, че е смешен, аз го казах още преди да разбера каква точно е работата от твоето мнение.

Offline Petko21

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7078
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #115 on: 13.09.2016, 09:14:30 »
Абсурдно или не, нещата са такива каквито са. Дали е амортизирана пътеката или не, това могат да го кажат само хората които ги поддържат и разбира се управата на метрото. Може пътеката да е амортизирана, но това не пречи да се ремонтира лесно, както останалите ескалатори и траволатори в метрото. Тя не е по-различна от останалите, така че няма как да чака "за части" до откриването на МД 3.
« Last Edit: 13.09.2016, 09:29:51 by Petko21 »

Offline viktorlc

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7127
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #116 on: 13.09.2016, 09:50:10 »
Пречи, защото се разваля често и ремонтът струва много пари. За да ги спести - Братоев просто не ги дава и чака да "опре ножа в кокала".
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Unicode

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 600
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #117 on: 13.09.2016, 12:14:42 »
Миналата седмица на Младост-1 по някаква причина е спрян и преграден в неработещ вид ескалаторът на изхода в посока ул. Йерусалим на перона в посока Люлин. (Не знам сега как е.)

Offline wiNt

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1682
  • 9060
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #118 on: 13.09.2016, 18:32:16 »
Ние си говорим за Младост и Орлов Мост, но преди седмица-две вече поправяха ескалатора на Витоша, изхода след тунела за мола. Явно просто е претенциозна техника и си иска поддръжка.

Offline Petko21

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7078
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #119 on: 13.09.2016, 20:39:59 »
При голям пътникопоток по-често дефектират, но това е с всяка една техника. Един пример, когато Баучер беше крайна станция много често ескалаторите се повреждаха. От както влаковете се движат до Витоша, само веднъж един от ескалаторите беше отказал.