Author Topic: Моделизъм  (Read 427903 times)

Offline 01Milen09

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 797
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1680 on: 23.02.2026, 02:47:50 »
922 с рекламата на "Lion", това мисля че е една от най-неизвестната реклама, която е била на някоя от 9ките.
 :blink: :angel:


20260223_021844 by Milen Nenkov, on Flickr

20260223_022040 by Milen Nenkov, on Flickr

20260223_022447 by Milen Nenkov, on Flickr

20260223_022510 by Milen Nenkov, on Flickr
Любим тм-933
Любима линия: 11 Илиянци-Княжево
Депо "Банишора"
Луд фен на ретро поп фолка
Любител на българските трамваи и историята им

Offline Ilian

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1625
    • View Profile
    • Laptop screens and laptop repairs
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1681 on: 23.02.2026, 14:17:02 »
Милене, твоите модели са за музей не само на транспорта. Белана вече не съществува. Кой знае колко още рекламодатели ще отидат в историята докато си завършиш серията.

Offline 01Milen09

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 797
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1682 on: 09.03.2026, 03:19:28 »
Малко промяна  :angel:

20260309_031047 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_030334 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_030017 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_025738 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_025638 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_025407 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_025204 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_025112 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_025027 by Milen Nenkov, on Flickr

20260309_024847 by Milen Nenkov, on Flickr
Любим тм-933
Любима линия: 11 Илиянци-Княжево
Депо "Банишора"
Луд фен на ретро поп фолка
Любител на българските трамваи и историята им

Offline tiristor

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6459
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1683 on: 15.03.2026, 18:32:28 »
03.04.1979 - 03.04.2026 - ....
Любимите трамваи от детството - СОФИЯ-100 скоро също ще ги има на 3д файл :fan:

Offline Ivo

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16116
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1684 on: 20.03.2026, 13:13:23 »
https://buswelt-shop.de/?fbclid=IwdGRjcAQqCrljbGNrBCoKQ2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHqzIckYHTmP2pFT2xnyXIWUwucTmpKW7C4jb6TzkVQvD9KlgLOb1m2c-YKhe_aem_GM8u1PiNlzBhAEZed459Nw

Онлайн магазин за всякакви модели градски автобуси Мерцедес, МАН и Соларис. Изглеждат доста детаилни и цените са ок.
« Last Edit: 20.03.2026, 13:23:38 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline milko.banicata

  • Начинаещ
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
    • Youtube канал
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1685 on: 20.03.2026, 15:30:51 »
Някой има ли снимки на 922 с реклама на Lion? Не намирам никъде, а това трябва да се види.
Zivot je lep Kada te boli Kurac za Sve
#EmmaKok4Ever

Offline 01Milen09

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 797
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1686 on: 20.03.2026, 19:37:47 »
922_3 by Емил Шиваров, on Flickr

Снимката е на Емил Шиваров.
Любим тм-933
Любима линия: 11 Илиянци-Княжево
Депо "Банишора"
Луд фен на ретро поп фолка
Любител на българските трамваи и историята им

Offline milko.banicata

  • Начинаещ
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
    • Youtube канал
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1687 on: 23.03.2026, 13:59:48 »
Господи...
Zivot je lep Kada te boli Kurac za Sve
#EmmaKok4Ever

Offline IKAR

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6860
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1688 on: 24.03.2026, 03:21:53 »
Западногерманска листовка за моделчета на автобуси, 88а година.
По рейс и по жена не се тича!
A developed country is not a place where the poor have cars, it is where the rich ride public transportation.

Offline 01Milen09

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 797
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1689 on: 04.04.2026, 11:12:19 »
Определено ми липсва 701 в синьо-жълта разцветка   :D

20260403_033729 by Milen Nenkov, on Flickr

20260403_033830 by Milen Nenkov, on Flickr

20260403_033845 by Milen Nenkov, on Flickr

20260403_034931 by Milen Nenkov, on Flickr

20260403_035136 by Milen Nenkov, on Flickr
Любим тм-933
Любима линия: 11 Илиянци-Княжево
Депо "Банишора"
Луд фен на ретро поп фолка
Любител на българските трамваи и историята им

Offline Usted

  • Начинаещ
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Моделизъм
« Reply #1690 on: 15.04.2026, 14:57:32 »
Здравейте

Подариха ми макет на T6A5 на MB Modely и ще запретвам ръкави, но

на листчето с указанията за боите не мога да се ориентирам в кодовете, и въобще - какви цветове се изискват:

червеното е RO4
сивото за врати и линията под прозореца е H123
а бялото - H220
пантографът е H69
и тн

Може ли някой да ме ориентира в кодовере по RAL, които трябва да се използват?
Знаем ли какви са RAL кодовете на нашата ливрия (която май си е оригиналната пражка?).

Благодаря за отделеното време!
Като напредна ще се похваля със снимки.

Поздрав

Offline 01Milen09

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 797
    • View Profile
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1691 on: 21.05.2026, 19:12:24 »
Новото попълнение - 862 и разни промени по трасето

IMG_1056 by Milen Nenkov, on Flickr

IMG_1421 by Milen Nenkov, on Flickr

IMG_1427 by Milen Nenkov, on Flickr

IMG_1433 by Milen Nenkov, on Flickr

IMG_1492 by Milen Nenkov, on Flickr
Любим тм-933
Любима линия: 11 Илиянци-Княжево
Депо "Банишора"
Луд фен на ретро поп фолка
Любител на българските трамваи и историята им