Author Topic: Въпроси към администратори и модератори  (Read 410278 times)

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Като тръгнем да наказваме някого, взимаме предвид давността на предишни наказания и ги махаме… Рядко чистим наказания просто ей така периодично, но ощетени досега няма. Висящите наказания не носят някакъв негатив, освен при системното им натрупване за кратко време или повтарящ се мотив.
« Last Edit: 11.05.2023, 17:46:43 by difian »

Offline Chezare

• Наистина съм луд
    • View Profile
Защо темата за нощния транспорт е заключена?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Не е ли време да започне форума да разбира и от ipv6 адреси? Вярно е, че в България почти не се използват поради особености на месната фауна от доставчици, но то може и да се ползва Ipv6 тунел. Тъй като е пълно с IPv6 адреси можеш да си вземеш Ipv6 безплатно някъде от чужбина и да ти "дойде" до компютъра по Ipv4.

Пример:
https://ipv6.he.net/
« Last Edit: 31.05.2023, 17:06:15 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
А защо искаш да посещаваш в форума от твоето IPv4, маскирано с някакво "външно" v6?
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
По-скоро искам моето IPv6 да върши повече работа в България, а не само като отварям Google и подобни мастодонти. В интерес на истината бих искал да си имам Ipv6 истинско ама Булсатком изпитват зор да поддържат изобщо нещо като услуга.
Само като погледна суича как го вали дъжда ....
« Last Edit: 31.05.2023, 17:09:52 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Не е ли време да започне форума да разбира и от ipv6 адреси?
Не.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Online xr1st0

• Наистина съм луд
    • View Profile
По-скоро искам моето IPv6 да върши повече работа в България, а не само като отварям Google и подобни мастодонти. В интерес на истината бих искал да си имам Ipv6 истинско ама Булсатком изпитват зор да поддържат изобщо нещо като услуга.
IPv6 изобщо не е популярен даже за такива големи като Виваком. А не разбрах какъв е зора да се ползва тоя нов и не особено смислен стандарт с голямо IP

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Стандартът е много смислен и е жизнено необходим за бъдещето на Интернет изобщо. Просто у нас въвеждането му предполага големи инвестиции, които никой не иска да прави, а и предполагам някои наши оператори успяват да се сдобият с IPv4 адреси, освободени от други части на света, където са преминали изцяло на IPv6.
Освен това, ние сме в челните места по достъп до Интернет и почти всички евентуални потребители вече имат IPv4 адреси, което значително намалява нуждата от нови такива.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
IPv6 изобщо не е популярен даже за такива големи като Виваком. А не разбрах какъв е зора да се ползва тоя нов и не особено смислен стандарт с голямо IP

Някой път много се излагаш и съм ти го написал! И на мен са ми е интересни в някои аспекти ЖП инфраструктурата ама поне гледам да изразявам горе-долу аргументирано мнение!
https://docs.hetzner.com/robot/dedicated-server/ip/ip-basics/
Къде ще сравняваш тъпата БТК с Хецнер! Вярно е Хецнер не са телеком, но са гигантски!

Стандартът е много смислен и е жизнено необходим за бъдещето на Интернет изобщо. Просто у нас въвеждането му предполага големи инвестиции, които никой не иска да прави, а и предполагам някои наши оператори успяват да се сдобият с IPv4 адреси, освободени от други части на света, където са преминали изцяло на IPv6.
Освен това, ние сме в челните места по достъп до Интернет и почти всички евентуални потребители вече имат IPv4 адреси, което значително намалява нуждата от нови такива.

Не иска чак толкова инвестиции ако не караш с антична купешка техника, което имайки предвид скоростите едва ли е възможно. По-скоро проблемът е, че ще откачат системните администратори, защото всичко правено за ipv4 трябва да го направят паралелно още веднъж за Ipv6. Още повече рутиги, втори вид firewall, още едно раздаване на IP - dhcpv6, RA, DNSv6 и т.н. Общо взето по същия хартуер трябва да изградиш софтуерно паралелен доставчик.
« Last Edit: 07.06.2023, 15:44:43 by ooleg »
Украйна, победа!

Online xr1st0

• Наистина съм луд
    • View Profile
Къде ще сравняваш тъпата БТК с Хецнер! Вярно е Хецнер не са телеком, но са гигантски!
Кога съм ги сравнявал? Даже сега погледнах отново 3 пъти, но нито в твоето мнение, на което отговорих, видях да са споменати тия Хецнер, нито никъде. Между другото сега па за сефте ги чувам като корпорация/фирма. Еми евала им правя на хората - яки сървъри си имат, големи са. За у нас БТК са един от големите телекомуникационни оператори и това е.
Айде и ти да не правиш съпоставка Германия/България - нито като население, нито като икономика, още по-малко като манталитет може да се съпоставяме - снощи четох нещо по въпроса - "С Германия ни делят около 1000 км разстояние и няколко вселени разминаване в манталитет и развитие" - цитирам потребител на ФБ.
Просто БТК за у нас са един от големите оператори и до там.
А по темата - без да се правя на разбирач си мисля, че щом за текущия ни брой потребители и спрямо нуждите от нови адреси IPv4 ни върши работа и се справяме. И както прочетох от другото мнение - скъпо е като инфраструктура и поддържане - може би не е икономически оправдано да го вкарват като стандарт

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Професор!
БТК са едно нещо дето след привстизацията става все по-голямо нищо. Скоро ще загубят доколкото четох и телевизионните кули и РРРЛ като ги продадат на някакви саудитци.
Иначе подкарвснето на Ipv6 на форума бих го свършил бавно щото не съм слагал A запис на IPV6 адрес и ще чета сто мнения преди да го направя.
Даже се амбицирах тези дни да взема да си пусна един web на ipv6 с домейн.
Иначе почти всички нови устройства имат SLAAC ipv6 частно IP примерно телефоните. То се получава автоматично от MAC адреса на картите. Само дето в България стои за красота.
Но е голяма цигания при толкова много IPV6 адреси мобилните телефони да са скрити в десета глуха с частни IPта. Вярно е, че у нас нищо не можеш да отвориш по IPV6 щото няма, ама като се сетя, че като компилирах Linux ядро спира ipv6 Support още 2000та година...
Във форума е нежелано щото много трудно ще се хваща кой ползва двойна регистрация. Схванах го.
Украйна, победа!

Offline poly911

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
А аз мога ли да попитам кого подразних толкова че да получа предупреждение от модератор
А да чакай това е за отговора ми на поста на @andrey98 /Иван Андонов/и защо и други като му отговарят за тях нищо а аз винаги съм с предупреждение,това че пише глупости е факт и всички модератори си затварят очите явно

Ако искате ме банвайте дреме ми на фара
Довиждане на всички

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
А аз мога ли да попитам кого подразних толкова че да получа предупреждение от модератор
А да чакай това е за отговора ми на поста на @andrey98 /Иван Андонов/и защо и други като му отговарят за тях нищо а аз винаги съм с предупреждение,това че пише глупости е факт и всички модератори си затварят очите явно

Ако искате ме банвайте дреме ми на фара
Довиждане на всички
Вие демонстрирате поведение на субективно раздразнение, друг не сте подразнил… Модераторският екип се старае да подхожда обективно, за да е справедлив, затова се обуславя на правилата на форума за действията си.

При получаването на наказанието сте уведомен и за основанието за получаването му. Мнението Ви в темата за Разписанията е откровен оффтопик, а освен това правите и лични нападки към потребител с откровена проява на враждебност и омраза.

Освен произтичащо от правилата на форума, бяхме предупредили да се спре с оффтопика относно конкретно този потребител при всяко негово мнение. Казусът му се обсъжда между модераторския екип,    Но все още няма крайно решение. Но това какво Ви засяга лично, както и откъде знаете други потребители какво предупреждение или наказание са получили в аналогични ситуации!?

Във форума не дискриминираме на база възраст, пол, ментално развитие или друго, като всеки има право да изказва аргументирано позициите си. Неаргументирани или повтарящи се прекалено место вече изказани тези се пресяват и премахват. Но в случая за какво затваряне на очите става въпрос!?

Вашето мнение нарушава повече от едно от правилата на форума и може би наистина можем да говорим за известно затваряне на очите и смекчаване на наказанието, но това в точно проява на желание за модериране на взаимоотношенията с уважение между потребителите, а не да прилагаме диктатура.

На изказването в последния абзац дори не знам как да го възприема и просто ще го подмина…
« Last Edit: 29.06.2023, 22:25:55 by difian »

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
аз се включвам да попитам, защо имам 25% внимание. от 9 април :neznam:
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
аз се включвам да попитам, защо имам 25% внимание. от 9 април :neznam:
Друг модератор го в наложил и нека той да допълни за кое мнение и в коя тема става въпрос, но основанието за даването му е “употреба на нецензурен език”.

Offline Chezare

• Наистина съм луд
    • View Profile
Аз ще се отклоня от тази тема- защо темата за нощния транспорт е заключена?

Offline zirka

• Наистина съм луд
  • www.GTBURGAS.eu
    • View Profile
    • Email
Относно темата Ж.П. транспорт и Вагони:

След всичките небивалици, нещата не започват от това или онова. Но все пак едно от конкретните е, за което попитах  –  ''Филма гледа ли? – той ми отговаря: – ''Филма съм го гледал... още като излезе '87... О. К. най -напред си от всички ... ама машиниста казва друго, а не твоите небивалици... Та да попитам чио мнение е компетентно, на този от първо лице - машиниста, или онзи, който не пропуска да спомене навсякъде неговото собствено ''Аз'' и обкръжението му! Но това е само част демонстрацията... даже зная че Вие добре го разбирате, но с цел да запазите активност във форума толерирате подобно. Почти сте прави и аз го разбирам прекрасно, но по този начин, с едно непрекъснато подобно поведение... Още повече че малките пораснаха и започнаха да разсъждават логично, а насреща все един и същ репертуар... от примери и извратени сравнения далеч от нормалните. А ако трябва да обясна кой са нормалните, че ще ме накажете: Детството е период в който поради ред причини се смята че индивида е защитен... В поезията е възпято, като безгрижно... Тук непрекъснато душмански сравнения... внушения идващи от всеки пост независимо от темата...
Баба Лили – кога му е била баба? Сега или преди! Нали се бяхте разбрахме че ще престане да използва подобни... Въртешната неприязъм е във всяко изречение и всеки пост... Та това ли е начина - не за моя или неговия рейтинг, а за форума!
« Last Edit: 08.07.2023, 17:40:32 by zirka »
WWW.FORUM.GTBURGAS.EU

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
Форума отдавна толерира плюването, описал съм го преди 10 години сигурно..........
Спрете си просташките мнения !

Online xr1st0

• Наистина съм луд
    • View Profile
... а насреща все един и същ репертуар... от примери и извратени сравнения далеч от нормалните.... Въртешната неприязъм е във всяко изречение и всеки пост... Та това ли е начина - не за моя или неговия рейтинг, а за форума!
Искам да подкрепя колегата zirka от гледна точка, че наистина малко става дразнещо постоянната драма колко дадения потребител е онеправдан, колко е лошо било в България, как България никога няма да се оправи и как трябва да отидем в Канада, за да видим що е то рай. Не че нещо, ама мисля, че би трябвало и на него да му се направи забележка понеже вече разбрахме мнението му и не е наложително да ни бъде напомняно под всеки пост и във всяка тема. Нека да има истинска демокрация и всеки да може да си запази личното мнение по тези въпроси. Не сме народно събрание, за да политиканстваме във всички теми и по всички поводи

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ей, защо само си чешете телефоните, та сте написали един камион приказки за коша? Въобще двама-трима ги творите все едно чета дядо ми....За него беше разбираемо, понеже младостта му и целият активен живот е минал по онова време. Ама вие и един ден не сте живяли тогава или най-много майките ви да са ви возели в количката? Конкретно за филма, даваха го навремето по първа програма, някъде лятото, по това време, та го гледах на черно-белия телевизор на село. И точно през тия години няколко пъти пътувах точно с тоя влак, понеже имам леля в Плевен. Всичко, което казват хората е вярно, вижда се че и вагоните са в отвратително състояние, въпреки пердетата, килимчетата и т.н. Вижда се също как една врата зее по време на движение, също кенефите в какво състояние са, няма и вода. Кондукторът е прав и за новите тогава вагони на Чайката (74та серия), за които имаше отделен репортаж, че се крадат помпички за сапун, стойки за хартия, дръжки, режат се седалки повсеместно....Въобще навсякъде по влаковете си беше такова, конкретно за Плевен накрая ми писна и накарах майка ми следващия път да пътуваме до Плевен с Панонията за  Берлин през Горна - и той не беше много тамандан, но поне беше с немски вагони. Вече и аз нямам търпение да излезе втория том на книгата на дядо ви Стефан - там всичкото това дередже е описано подробно. Един път на прибиране от Кулата се примолих на баща ми да отидем за кебапчета и картофи в ресторанта на Пирин-а. "Айде, вика, аз ще пия една бира." Да, ама не даваха бира без храна, та се наложи да си поръча ядене и за себе си, и накрая - осем лева, немалка сума за тогава. "Само сетне да не кажеш на майка ти, че ще ни заколи!" Колкото за чужбина - не е розово никак и там, но абсолютно никой от хубаво не е отишъл. Защо от Австрия и Швейцария никой не бяга в Америка? Освен всичко друго, занимавам се и с една група, която събира пари за лечение на раково болни деца и майки/татковци срещу баснословни суми в Турция. А защо това лечение не се провежда в България - лекарства ли няма, доктори ли, болници ли? Защо в Канада никой не прави такива кампании? Защо толерирате и подкрепяте да се дават за циганиите на Софи Маринова, Гъзис, Галена, Мара Отварачката и т.н толкова мангизи за една вечер, колкото аз с 20те си години опит вземам в чужбина за два месеца? Единственото, за което се сещам, е за яденето на една баница. Та спрете да пишете глупости, молим вас! Вече сме на по 50 години и като нещо не е ясно питайте, не творете детинщини, характерни за 20 годишни.
« Last Edit: 09.07.2023, 00:10:11 by IKAR »
По рейс и по жена не се тича!