Междуградските автобуси могат да спират само на съгласувани с общината спирки - подават се документи, плаща се малка такса и евентуално се открива спирка. Всяко спиране извън тях е нарушение. Предполагам, че не е много трудно да се съгласува спирка край Експо Център - няма да пречи особено на сравнително редките крайградски автобуси. От друга страна спирането на междуградски автобуси на натоварените градски спирки Плиска и Св. Анна сериозно затруднява градския транспорт и не би трябвало да е разрешено.
