В момента в Казанлък градския транспорт е почти умрял.Линия 13,която се обслужваше от съчленен автобус преди години,сега се обслужва от "обикновен" такъв и то само курсовете,които карат и връщат хората от работа.През другото време е бус.Линия 1 се обслужва от бус.Линия 12 е автобус,но спокойно и тя може да се обслужва от бус,с изключение на сутрин и следобед.Линия 10 и 11 съществуват на хартия.Преди време имаше практика 12ката да се отклонява от маршрута си и да слиза до завод Арсенал.Един път сутрин и един път следобед за работниците там.Единствените по-натоварени са 5,6 и 14,но там ги удрят под кръста таксита.Минават няколко минути преди автобуса и обират пътниците за селата.Линия 3 и 4 не са на основния играч в града,но и те не са особено натоварени...