Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Disturbed - The Sound Of Silence

2
Трамваи / Re: Schindler Waggon AG Be 4/6 (659-686)
« Last post by fafan on Today at 12:29:09 »
То и 200 жалби да пуснеш тунела на „Люлин“, стария „Стамболийски“ и „Илиянско шосе“ няма да се оправят като с магическа пръчка и за едно мигване на окото, така че дори да започне рехабилитационна програма веднага ще минат години и още доста датчици ще се счупят през това време.

Което значи, че краставици там не трябва да се пускат и следва да работят по други линии - 3, 4, 18 и т.н.
3
Разни / Re: Коронавирус
« Last post by ooleg on Today at 12:24:06 »
Аз ще отговоря, защо хората не се ваксиниеат.
1. Няма класически ваксини, които да съдържат всички белтъци на вируса получени от истински вируси, които да са убити или почти.
2. Информираните съгласия са лицемерни, защото показват, че не е като да пиеш тамифлу или да си биеш ваксина против грип.
3.В България всички са на ясно, че лекарите доста условно ср наричат лекари.
4.Представителите на т. нар. наука се държат като научни сектанти и говорят заучени заклинания
5. Отговарят само на най-идиотските обвинения стещу ваксините, като чипове, 5G и ппдобни, но си траят за смислените обвинения като например използването на клетъчни линии от ембриони
6.Хора като Лъчезар Томов толкова също са се вживяли, че не пруличат на себе си.
Има и още.

Всъщност разговорът в "Ничия земя" по НоваТВ с отец Евгений показва много добре,  защо лекарите изглеждат нелепо с отговороте си на въпросите, които задава един свещеник.
Псевдо лекарите в България нямат нивото да будат на ниво!

А ето и предаването
https://nova.bg/news/view/2021/09/18/340134/%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/
4
« Last post by bdz43r on Today at 10:31:45 »
Моите настроения не са против ваксините, аз самият съм "преболедувал", и ваксиниран по своя инициатива.
Против съм това да е задължително и обвързано с някакви привилегии, против съм и драстичните ограничения и мерки, защото те дългосрочно водят до по-лош резултат от липсата им.
След повече от година все повече си личи, че колкото по-строги са мерките в дадена държава, толкова по-голямо увеличение на смъртността има. При някои може да закъснее и да успеят да ваксинират достатъчно хора преди това, но са изключение.

В допълнение на горния ми пост, в Норвегия "карантиниран" значеше, че на опашката в магазина трябва да спазваш 2 метра дистанция, а не 1,5 метра като останалите и да носиш маска (само ти) в обществения транспорт докато се прибереш.
5
« Last post by RADOCVET on Today at 10:26:01 »
На мен все още ми е чудно на фона на високия процент ваксинирани в Европа, защо тук има противоположни настроения.
6
« Last post by bdz43r on Today at 10:04:40 »
От днес Норвегия отменя всички противоепидемични мерки и се връща към нормалния живот.
Преди някой да изкоментира, че те са се ваксинирали, трябва да се има предвид, че техните мерки през цялото време бяха съвсем символични и въпреки много открити заразени, нямаха никакво увеличение на смъртността дори без ваксини.
Когато другите бяха в тотален локдаун, в Норвегия всичко работеше и не носеха маски дори в обществения транспорт и не са носили (задължително) в нито един момент.
7
Вчера - 20.09.21г. - на заседание на СОС е одобрена промяна на маршрута на ТБ 3 - вместо УМБАЛ Св. Анна - Надлез Надежда, ще бъде УМБАЛ Св. Анна - Левски Г (по марштута на ТБ 1)
Промяната трябва да се осъществи до 14.10.21г.
Кой гараж ще го поеме? Пак Надежда или Искър?
Би трябвало 3 да се поеме от Искър, а 8 от Надежда.

Един вариант е:

Депо Искър
ТБ3,ТБ4,ТБ5, ТБ8, E6, E84, E123, E184

Депо Надежда
ТБ6, ТБ7, ТБ9, E60, E73, E74

Депо Левски
ТБ1, ТБ2
Най-смислено е 3ката да отиде в Искър и 4 коли от 5цата да отидат в Надежда.
9
Снимки / Re: Снимки (трамваи)
« Last post by lion_sofiq on Yesterday at 22:53:12 »
Две от тази вечер
4106/4124

4113/4115

Две от вторник вечер
4119/4105

4125/4127

10
Има куп обжалвания в КЗК по двете обособени позиции за закупуване на електробуси, от страна на БЪЛГАРСКА АВТОМОБИЛНА ИНДУСТРИЯ ЕАД, КОНСОРЦИУМ "ЕКО ТРАНСПОРТ ВАРНА", КОНСОРЦИУМ "ГОЛДЪН ДРАГЪН БУС БЪЛГАРИЯ" ДЗЗД и КОНСОРЦИУМ "ЕКСЕЛОР - АЛФА".
Pages: [1] 2 3 ... 10