Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 862828 times)

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6540 on: 13.09.2021, 22:03:54 »
Две неща:
1. На картата виждаш ли спирка НДК отбелязана?! Отбелязана е само посока Прага!
Да. Има отбелязана спирка в тунела.

Източник.

Освен това никъде в цялото съобщение за маршрутните промени не е упоменато за закриване на спирката в тунела или за  промяна на нейното местоположение.

2. Най-вероятно като си слизал надолу си пропуснал полицаите, които бяха застанали на входа на тунела в частта на бившето трамвайно трасе. Причината е ясна - не могат да разграничат ГТ от останалия трафик.
Когато аз бях там (след 11:30 часа) полицаи не е имало.

А защо да не могат да ги разграничат?.. Мисля, че разликата е очевадна.

И последно за твоя информация:
От 07.30 до 13.30 часа на 06.09.2021 г. да се забрани влизането на пътни превозни средства

Тунела на НДК, участъка водещ към бул. „Черни връх” и бул. „България” /бившето трасе на трамвай № 6/.

Не знам откъде е тази информация, но очевидно и от моите снимки се вижда как автомобилите се движеха свободно по бившето трамвайно трасе. Това е валидно за след 11:30 часа. Преди това не знам как е било.

Извод: спирка там не е имало по време на маратона , тоест негласно е била преместена на старото си място.

Ето точно тук е проблемът - негласно.

Не би било проблем, ако на редовния спиркознак имаше съобщение, което да информира хора да отидат да чакат на перона на бившата спирка. И по-важното - там да спират всички тролейбуси и автобуси.

Ще се опитам да съм максимално кратък...
38 реда.
Дали си кратък?!
По принцип щях да преразкажа цялата история стъпка по стъпка - предполагам наближавайки технически максимално допустимия брой символи в един пост. :D

А и за да бъдем коректни - част от тези 38 реда всъщност са само линкове към снимки.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6541 on: 22.09.2021, 14:51:01 »
1131 по 5тм мина в 10:58 на червено от Възраждане към Македония. Светофарът тъкмо беше пуснал движещите се направо по Ботев и автобусЪТ (мерси) се изниза пред тях бавно-бавно без да се впечатлява.
« Last Edit: Yesterday at 21:16:24 by Metan »

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6542 on: Yesterday at 19:46:42 »

А и за да бъдем коректни - част от тези 38 реда всъщност са само линкове към снимки.
Аз не съм дребнав , но понеже ти си - 28 реда са ти пледоариите , останалите 10 реда са линкове с обяснения , някои повече от подробни.