17
« on: 07.06.2026, 13:52:30 »
В града има над милион жители. Ако попиташ всички ще се получат поне 100 000 мнения за това как и дали трябва да се преномерират линии. Факт е че дублирането създава неудобства, особено видно при поемането на 9 от гараж Искър. Настоящата преномерация може да не е най-добрата или най-изчерпателната, но е стъпка в правилната посока. С преномерирането се цели да има група линии, които има обща посока на движение - за югоизточна посока е избрано да са 18*, към Гоце Делчев ще са 7* и т.н.
Проблемът с дублирането на номера, особено на тролейбуси и автобуси с покупка на нови возила (кои газови, кои електрически) все повече ще се задълбочава и ако за някой не е проблем, то за мнозинството ще стане. Все пак МГТ не се организира за фенове, а за масата жители и гости на града. И в този ред на мисли дори "ергономията" на номерата е важна.