Author Topic: Пътуванията ви с влак  (Read 114757 times)

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Re: Пътуванията ви с влак
« Reply #220 on: 29.08.2018, 22:04:00 »
С извинение за закъснението на отговора.

Не пътувах точно с този влак, това беше по-скоро примерна илюстрация на Веларо, но това е един от влаковете, които са категоризирани като ICE Sprinter, и могат да вдигнат 300км/час по новото трасе. Иначе моят влак е ICE 1001. Преди една седмица отново пътувах с него към Мюнхен, от Берлин-Зюдкройц до Централна Гара Мюнхен го взе за точните 3 часа и 55 минути. Навръщане бях с ICE 800, това беше ICE от първата генерация мисля, вдигна 280, което му е и максималната скорост.

Интересното е, че по направлението Мюнхен - Хамбург половината влакове вече са през Берлин, другата половина са през Франкфурт и Хановер. Покрай новото трасе между Бамберг и Ерфурт Берлин се превърва в един от най-големите железопътни възли в Германия - за 4 часа се стига до Мюнхен, Франкфурт, Кьолн и Дюселдорф, за 2 часа до Хамбург. Само до Щутгард се стига да 6 часа.

Offline тролей №164 линия 2

• Защо пиша толкова много?
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #221 on: 01.09.2019, 13:11:12 »
Във връзка с посещението ни на Черни връх, имам някое и друго впечатленийце от чифта БВ 3636/7 от изминалата нощ, както и тази преди нея.
Формалното беше, че и двата влака пътуваха с по 7 вагона между София и Повеляново, като и в двата случая, единият от второкласните беше серия 50, а всички останали - 74. Спалните са си турските. Даже имам подозрението, че същата композиция от 3636 предната вечер беше използвана за 3637 снощи, само че обърната обратно (снощи серия 50 беше най-отпред).
БВ 3636 закова пристигането си по разписание - имаше закъснение от някакви си 30-40 секунди, което си е буквално нищо. :)
Снощи беше по-интересно с БВ 3637. Естествено, разписанието не го знам наизуст и не ми направи впечатление, че от Карнобат потеглихме точно в 05:10. Сега виждам, че по разписание, потеглянето трябва да е в 04:37. Аз спах през по-голямата част от отсечката София - Карнобат и не знам какво е ставало, но така де... Престоят на гара Карнобат беше 11 минути. Това, което със сиг. ми направи впечатление е, че се разминахме в Карнобат с товарен влак, който съм почти сигурен, че идваше откъм Синдел - помислих си: "Разписанията не ги ли правят така, че при нормални условия товарният влак да пристига в дадена гара една или няколко минути преди такъв, возещ хора (бил той пътнически или бърз), за да може хем пътническият да не чака разминаване, хем товарният да не чака дълго?". Сега виждам, че си е имало причина да стане така.
Но това не е най-интересното! Истинският сеир дойде, когато след Карнобат влакът почна да спира на всевъзможни местенца из Балкана (дори още преди гара Лозарево). :help: :D :rolleyes: На разсъмване, някъде около Дългопол питахме един кондуктор защо така. Отговорът беше: "Ами те след Карнобат го пуснаха като пътнически." :crazy: :/ Питахме постоянно ли ще е така? Отговорът беше, че само за днес било - че, дето има един израз, сме изтеглили късата клечка. Пристигането на 8-и коловоз в гара Варна стана около 08:30 (по-точно 08:28) при по разписание 07:15. Коментарите оставям на вас. Аз само се чудя каква може да е била причината - може би отменен пътнически влак по някаква причина?

едит: За слушателите :) :P:
БВ 3636 от нощта на 30 срещу 31 август 2019
БВ 3637 от нощта на 31 август срещу 1 септември 2019
« Last Edit: 01.09.2019, 14:46:39 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #222 on: 01.09.2019, 14:41:10 »
Не специално за този влак, но в последно време това е почти ежедневие - да се обединят пътнически и бърз влак, защото някой локомотив или мотриса се е скапал.
http://www.bdz.bg/bg/aktualno/otmiana-bv-8637-plovdiv-varna-v-uchastuka-karnobat-varna.html

А ето и причината за твоя случай - локомотивът от пътническият влак е пратен за смени повредения и са закачили вагоните на бързия с който си пътувал.
http://www.bdz.bg/bg/novini/noshtniiat-burz-vlak-ot-varna-za-plovdiv-prestoia-v-uchastuka-bezmer-kermen.html
« Last Edit: 01.09.2019, 15:18:45 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

• View Profile
    • Email
« Reply #223 on: 01.03.2020, 14:24:35 »
През изминалите 2 нощи си направих една разходка до Враца с цел снимане на тролеи. На когото му се гледат видеа от тях, нека да цъкне тук. А иначе, отново на слушателите (както беше и миналата година) предлагам малко материал за по-лесно заспиване или кой за каквото друго намери. :) :D
Първото е от 28.02 с БВ 3636
Второто е от 29.02 с БВ 7620 до Враца
Третото е от 29.02 с БВ 7623 от Враца
Четвъртото е от 29.02 с БВ 3637
Малко се получи нещо като бенефис - последното минаване с този чифт влакове преди ремонта на тунел "Козница" (надявам се да не е последното изобщо :/).

Offline svilata

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • http://trolei.pleven.bg/

• View Profile
    • Email
« Reply #225 on: 06.09.2020, 19:51:32 »
Ако някому се окаже интересно...:
БВ 3636 с дата на потегляне 04.09.2020
БВ 3637 с дата на потегляне 05.09.2020
Към датата на този пост, и двата влака заобикалят по маршрут Казичене - Пловдив - Карлово - Пловдив - Казичене

Забелязах, че върви работа по път 1 в участъка между гарите Прилеп и Ведрово мисля, че се пада. Това е един участък, в който влаковете преминават (по моя скромна преценка) с около 25 км/ч по път 2 и в двете посоки, докато път 1, допреди около година някъде, беше обрасъл с високи храсти. Другото интересно беше, че полагането на новия релсов път върви в посока от Ведрово към Прилеп, докато демонтажа на старата контактна мрежа върви в обратната посока. Така в момента са се получили две половини:
1. източната, откъм Ведрово, е с нов релсов път и непокътната, стара, контактна мрежа;
2. западната, откъм Прилеп, е без релсов път и с изгребана баластова призма май се наричаше чакълената основа... Там върви полагане на нова призма, слой по слой, а старата контактна мрежа е изцяло демонтирана. Навсякъде са сложени нови стълбове редом със старите.
« Last Edit: 06.09.2020, 19:58:09 by тролей №164 линия 2 »

• View Profile
    • Email
« Reply #226 on: 21.09.2020, 21:56:46 »

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #227 on: 28.12.2020, 10:32:39 »

ЕМВ 32033/034
Не съм съвсем сигурен, но снимката трябва да е от бургаската гара. Пък и щом плача, сигурно сме си тръгвали от морето  :D
Трудно е да направиш нещо както трябва, вместо как да е.

• View Profile
    • Email
« Reply #228 on: 29.12.2020, 23:21:35 »
30152 - за Карнобат в пълния му блясък!  :D :rolleyes: ;)
Днес се покатерих и теглих един запис на електричката от прикачената снимка.
Табелата изглеждаше по точно същия начин като последната снимка от цитирания от мен пост на колегата. Поради това се наложи да питам закъде, всъщност, ще пътува електричката. :crazy: :rolleyes:
Става въпрос за ПВ30152 на отиване и ПВ30155 на връщане. Жалко, че електричката не я пуснаха на ПВ30177 - тогава щях да имам около 2 часа време за разходка из Карнобат. Но нищо, тя беше целта на това пътуване, а и така пак се получи добре. :) Пък и, по този начин, се прибрах по-навреме у дома.

Малко снимки от гара Синдел Разпределит. Не съм снимал западния вход на гарата, но, като цяло, заходът откъм гара Юнак ми се стори променен. Има една нова стрелка, встрани от всички останали, явява се първата за влаковете, които идват откъм гара Юнак. Стори ми се, че досегашната крива тръгва от нея направо, а влаковете по трета линия минават по нова крива, от тази стрелка в отклонение надясно, която се влива във втора линия почти на същото място, където го правеше и преди, странно ми се стори цялото това нещо, може и да не съм го видял добре. Посока Провадия се е появил един трети коловоз, не успях да видя каква му е дължината, глух ли е и откъде започва.

Допълвам и няколко изречения относно участъка Прилеп - Ведрово. Път 1 го намирам за почти напълно-завършен. Единствено остава да се довърши ККМ по първия километър след гара Прилеп (новите стълбове, с монтирани нови конзоли на тях, вече са застопорени на местата си. Видях само две нови стрелки - чрез тях са оформили една S-ка между двата пътя в западния край на гара Прилеп. Допреди поставянето им, път 2 продължаваше напред към "шикана" и нататък към гара Подвис. Сега пак е "шикан", но дясната му крива е с малко по-голям радиус, защото вече тръгва от път 1, а път 2 вече свършва 20 метра след S-ката (преди ремонта беше обратното).

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #229 on: 30.12.2020, 03:21:14 »
Те сега къде са преместили маневрите от Синдел Разпределителна, докато правят ремонта?

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #230 on: 01.01.2021, 13:07:17 »
ЕМВ 32033/034
Не съм съвсем сигурен, но снимката трябва да е от бургаската гара. Пък и щом плача, сигурно сме си тръгвали от морето  :D
32033/034 действително беше зачислена към депо Бургас, така че снимката е на Бургаската гара.Правена е от вагон на намиращ се на 5- ти коловоз (най - вероятно БВ 824 за София през Пловдив, заминаващ по разсписание в 09:45).
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline djoni

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #231 on: 28.03.2021, 21:10:07 »
Доста интересно ЕМВ 32 на БВ

• View Profile
    • Email
« Reply #232 on: 11.04.2021, 11:42:32 »
Стана банално вече, но пък така и така си качвам резервно копие в MediaFire, така и така съм си прекарал двете почти безсънни нощи, що пък да не споделя с вас и от това пътуване, може пък някому да се окаже интересно за слушане. :rolleyes: :)
БВ3636 от 09.04.2021
БВ3637 от 10.04.2021

Направиха ми впечатление две неща:
1. път 1 в участъка между Прилеп и Ведрово е бил въведен в експлоатация през първото тримесечие на 2021г.
2. с БВ3637 при входния светофор на гара Лозарево чакахме няколко минути да се разминем с една товарачка, теглена от Смартрон/Вектрон. Чува се и на записа първо на 06:09:40 как машинистът изсвирва в знак на недоволство (първоначално помислих, че е заради някакъв жп-прелез), после пак преди самото спиране в гарата - на 06:17:05. Все ми се струва, че пътническите влакове би следвало да са с предимство, но може би има разни изключения...

• View Profile
    • Email
« Reply #233 on: 05.05.2021, 19:15:13 »
Не бях пътувал никога по пета главна жп линия, но в понеделник запълних тази празнина. :) Приятно слушане:
БВ 5621 + КПВ 50241
КПВ 50244 + БВ 5624

Хубаво впечатление ми направи ландшафтът между София и Перник. Такова едно тучно, зелено, свежо, на изток Витоша с телевизионната кула, на запад други хълмове - дори си помислих: "Да не би да съм объркал локацията, хехе :D". Да не би да съм се качил на теснолинейката за Добринище и да съм близо до гара Аврамово, вместо да се кача на влака за Петрич. :crazy: На отиването бяха 4 вагона серия 43, боядисани в синьо, с бели линии плюс бял шрифт на буквите и цифрите. На гара Генерал Тодоров откачиха първия от тях, за да продължи към Кулата, докато към останалите три се прикачи едно локомотивче серия 61, което ни закара до Петрич.
На връщане беше още малко по-интересно. Откъм Кулата пристигна един от "Хановете" (ще го познаете на втория запис по неподражаемата свирка :P, а и по интензитета на употребата й от страна на машинистите 8) :devil: - все едно се хвалеха по детски с новата си играчка :)), който теглеше един вагон серия 43 в оригинална разцветка. Очаквах да го закачи най-отпред към нашата композиция от Петрич, но не. Остави го на четвърти коловоз и се прикачи да тегли нашата композиция (на трети коловоз - в състав от един серия 43 в оригинална разцветка, с първокласна секция по средата, "ограден" като в сандвич отпред и отзад с по един от онези с двата нюанса на синьото - небесно и синьо-зелено, с автоматично-отварящите се врати (серията на тези вагони не я знам), аз пътувах в този отзад, пада се трети в композицията), а локомотивчето 61 се прикачи към самотния вагон и остана там. Вчера, след като се прибрах, отворих разписанието и видях, че е щял с този вагон да изпълни по-късно КПВ 52213.
« Last Edit: 05.05.2021, 19:21:47 by тролей №164 линия 2 »

• View Profile
    • Email
« Reply #234 on: 13.06.2021, 11:17:29 »
Вчера добавих и седма главна жп линия към колекцията си аудио-записи.
БВ7620
БВ7625
На път към София имаше малко драма и suspense до последния момент. Имах да се прибирам към Варна с БВ3637 в 22:40, а БВ7625 пристига на Централна гара в 22:10. Това значи, че времевият диапазон за грешка е 20 минути (ако приемем, че са ми нужни минимум 10 минути да дотърча от единия влак до касите, да заверя билета (ако няма дълги опашки) и да се върна обратно до другия влак). Е, в гара Бойчиновци набързо изпапкахме въпросните 20 минути под формата на чакане за среща с БВ7624. Видях в темата Въпроси и отговори се коментира спортното каране. Машинистите го приложиха (или поне някакво негово подобие), при което успяха да избият 8 от 20-те минути, за което получават едно голямо "Благодаря!" :fan: Спестиха ми притесненията и ми дадоха възможност спокойно да се оправя на Централна гара.
На радара често виждах "поради изчакване на възможност за разминаване с друг влак" в гара Мездра, или пък в гара Зверино. На живо видях причината - изработва се БРП по път 1 в междугарието Зверино - Мездра Юг

В допълнение, преди няколко седмици забелязах, че текущото приложение запис на звук, което ползвам, записва "обработен" звук от микрофона, което обработване включва и много неприятно заглушаване, най-вече при някои по-шумни настави, а и не само звуци от настави. Има моменти, в които в продължение на 10 секунди почти през цялото време звукът е леко заглушен, поради поредица от силни звуци през 2-3 секунди. Потърсих и намерих друго приложение, което позволява да избереш опцията "необработен" звук от микрофона. Тествах го една седмица у нас, впоследствие го използвах вчера и при четирите записа. Вече наистина няма никакво неприятно заглушаване. Поради тази причина, ще кача и линкове към пътуването ми с БВ3636/7, за да направите сравнение и, ако искате, да споделите мнение с кое от двете приложения е по-добре? :)
БВ3636
БВ3637

Накрая един любопитен факт - навръщане с БВ3637 ми се падна същата кондукторка, която ми продупчи билета на 30.08.2019 (тогава с БВ3636). Не й бях запомнил добре физиономията, но веднага я познах по гласа, а и по това как всеотдайно помагаше на няколко пътници да се ориентират къде е техният влак. Освен това, винаги е вежлива с пътниците, пожелава приятен път и така. :) Линк към въпросния запис има във втория пост отгоре-надолу, на тази страница.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #235 on: 13.06.2021, 21:47:21 »
Защо е било необходимо да пътуваш чак до София за връзка? Не е ли по-удобно да я направиш на Лакатник с влак през Горна?
« Last Edit: 13.06.2021, 21:59:49 by blagun »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #236 on: 13.06.2021, 22:12:36 »
Значи са почнали ремонт на Зверино-Мездра, това обяснява защо напоследък Варненските и Видинските закъсняват с 10-тина минути все.

На мен пък ми направи добро впечатление, колко много пътници пътуват по линията за Кюстендил, от Перник до Земен имаше сигурно поне 20-30 правостоящи в дизел Дезиро, на Земен доста слезнаха но вижте и каква тълпа имаше качващи се. Имаше дори чужденци, а една група слезе на Скакавица в Земенския пролом.Въпреки обезлюдяващия се край, увеличеното времепътуване заради влошеното състояние на РП от над 2 часа и половиня от София до Кюстендил и въпреки прекачванията. Преди години беше час и 50 минути, при това със смяна на машината. Интересно че влака се води директен от София, но на отиване е с ел.Сименс до Драгичево и там чака дизела, навръщане същото но на Батановци.

Друго че Дизел Дезиро не знам технически по-зле ли са от електрическите, но видимо са доста по-запазени. Не са така нашарени целите с графити, въпреки че са по-стари салона им е по-чист и запазен от на електрическите.
« Last Edit: 13.06.2021, 22:14:23 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #237 on: 13.06.2021, 22:25:25 »
Дизеловите работят в по-забутани райони, далеч от навалицата и като цяло са доста по-изпипан модел с произведени стотици бройки, съответно качеството на салона е друго.
Електрическите нощуват в по-централни места с повече графитаджии, по-бутиков модел са и возят повече хора.

• View Profile
    • Email
« Reply #238 on: 14.06.2021, 15:20:08 »
Защо е било необходимо да пътуваш чак до София за връзка? Не е ли по-удобно да я направиш на Лакатник с влак през Горна?
Лично предпочитание. По втора главна линия вече почти не остана НРП и не е толкова интересно, а и съм пътувал няколко пъти по нея до София. Идеята е по маршрута на 3636/7 (не че и той вече не е изработен в една голяма част, но все пак). Единственият проблем е тръпненето дали ще се осъществи връзката. На Лакатник/Своге е резервен вариант, когато стане очевидно, че закъсняваме много.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #239 on: 14.06.2021, 16:15:12 »
След няколко години и по дефилето няма да остане НРП.
А ако искаш да се насладиш на НРП с висока скорост, пропътувай Пловдив - Карлово. Там преобладава 90-100 км/ч и все още няма никакъв БРП.
Също и по 5-та линия от Благоевград надолу БРП е само един малък нов участък, а скоростите от Кресна нататък са 90-95.