Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 490618 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #2340 on: 10.08.2017, 23:28:33 »
Като изключим някои забележки по стила на писане изглежда правдоподобно написаното. Специално аз винаги след 90та година, когато можеше да се намери информация съм твърдял, че Вапцаров не е имало легален начин за пощада поради естеството на проблема:
- Терористична дейност по време на война в полза на противника.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Украйна, победа!

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2341 on: 20.08.2017, 16:16:25 »
и че много от депутатите я ръководят.

Депутатите са кукли на конци, и естествено им ги дърпат..............

И изглежда не ги боли (за простия народ) като ги дърпат.
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
Свобода за Украйна !

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2343 on: 20.09.2017, 21:50:45 »
Нормално е всяка държава да гони своите интереси, е има само едно изключение- Третата българска държава.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
Свобода за Украйна !

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #2345 on: 24.09.2017, 21:38:17 »
Ялта, изглеждаш ми интелигентен човек, не зная как можеш да се връзваш на този  калтак и мизерник, който имаше наглостта да обяви Достоевски и Толстой за посредствени автори, а читателите му са с психически отклонения, както си личи от коментарите. Този е от най-гадните видове комунистически изчадия, от бояджиите, които се обръщат на 180 градуса като им запари на задните асти. Как може този "антикомунист" да завърши Московския държавен университет като е срещу режима? Същия като Магърдич Халваджиян, който е завършил училище за цирково майсторство в Москва и сега обяснява колко лоши са комунистите и руснаците.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2346 on: 24.09.2017, 21:55:35 »
Не обиждай журналиста, който следя от 91ва година! На Волен ли да вярвам според тебе, дето на сватбата си кани Борисов, а беше крепеж на Орешарски. Иво е последователен откак беше директор на БТА. Заради Доган загуби поста, а заради Първан екрана. 1000 пъти е по-стойностен от ББ, ДП, Доган, Първанов, Слави Трифонов, Желю Желев, Кеворк Кеворкян и т.н.

И аз искам МОЧА да се разкара!
И аз искам българите да са толкова интелигентни, че да правят разлика между СССР и Русия, така както може би правят разлика между Богдан Филов и Вълко Червенков....

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 24.09.2017, 21:59:16 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2347 on: 24.09.2017, 22:16:52 »
Ялта, изглеждаш ми интелигентен човек

Хайде да се въздържаш от оценки ! Кой в какво вярва мен не ме интересува, мнението си пази за себе си, ако ти е интересно-попиваш, ако не ти е интересно забравяш. От коя камбанария оценяваш Инджев , колега си му журналист ли ?
Темата не е за коментарии, а за факти.
Свобода за Украйна !

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #2348 on: 24.09.2017, 22:59:21 »
Темата не е за коментарии, а за факти.
Интересно, мислех си че форума е да коментираме.

Кое от всичко в статията наричаш факти? Фактът е нещо, което може да бъде доказано, било по логически, било по научен път. Макар твърденията в статията да образуват логическа цялост и безпротиворечивост, те обаче почиват на списъци и документи до които нит Иво Инджев, нито ти или аз бихме могли да имаме достъп, документи, които се пазят много добре или са унищожени отдавна. Така че нито едно твърдение в статията не е факт.

Не обиждай журналиста, който следя от 91ва година!
А защо не е надигал глас преди 1989-та година, като е бил недовлен? Отговорът е простичък, защото преклонена глава, сабя не я сече!

На Волен ли да вярвам според тебе, дето на сватбата си кани Борисов
Според мен на никого не вярвай, много по-полезно е

И аз искам МОЧА да се разкара!

Аз не искам, паметникът на съветската армия е символ на един период от нашата история, който ние някак много напористо се опитваме да изтрием като молив с гумичка, ама не става. Паметникът е символ на невинните жертви на този период, той е символ и на онези, чиито глави са хвръкнали с право, на онези, които доведоха България до националните катастрофи. За мен е безумие опитът, от 28 години да се изтрие цял период от нашата история, паметниците са там, за да ни напомнят, лошото е, че ние трудно се присещаме.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2349 on: 24.09.2017, 23:16:21 »
Интересно, мислех си че форума е да коментираме.
Пусни си една тема и си коментирай.
Свобода за Украйна !

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2350 on: 24.09.2017, 23:21:14 »
Всичките са един дол дренки! Иво беше журналист и през "ония" години, което автоматически означава, че просто няма как да не е работил и за ДС. Крайно време е да се разбере, че докато всичката тая паплач, нейните деца, внуци и т .н. не се разкара, вкара в пандиза и не им се отнемат нашите пари, както и правото да упрявляват и имат фирми, нещата в България няма да тръгнат. Независимо кой с каква "боя" е, както беше казал Алеко Константинов, всичките са маскари. И съответно такива като мен ще продължават да започват живота си от нулата някъде в чужбина, а децата им ще бъдат всичко друго, но не и българчета....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2351 on: 25.09.2017, 13:04:46 »
Не може да се слагат хората под един знаменател, а за семействата им да не говорим!
Това, че Иво Инджев е бил сътрудник на ДС е било задължително, за да има кариера. И то каква кариера - пратеник в Бейрут! Все едно сега в Сирия, че и по-лошо!
За мен е важно, че тогава през 93-та година взеха специални мерки при мутризацията да го махант, а е бил първия директор на БТА избран с гласуване на работещите.
Освен това, защо трябва да се засяга семейството и жена му? Тя е оперна певица, ако се изразявам по-грубо - казва се Росица Павлова - сега Инджева. На снимката по-долу е тя:

Източник: http://ivo.bg/2017/09/23/%d0%bc%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d1%8a%d1%81%d1%82-%d0%b1%d0%b5%d1%88%d0%b5-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%bc%d0%b0%d1%85%d0%b0%d0%bd-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89%d1%83-%d0%bf/

Що се отнася до МОЧА - не приемам да се прави мономент да чужда армия на наша територия, която тук не се е била с никой, нито, е давала жертви тук. Напротив обявила е война на страната ни! И да припомня, че когато Богдан Филов подписва за влизането на България на страната на тристранния пакт, СССР и Германия имат договор за ненападение и са си поделили Полша! Нито са имали военна необходимост да отиват на юг през 44-та година към Румъния и България при положение, че са били на територията на Източна Прусия и са имали равен път към Берлин, нито е морално да обвиняваш България в неща, които самия ти си правил - съюз с Хитлер.
Украйна, победа!

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #2352 on: 15.10.2017, 12:18:33 »
Интервюто на Иван Костов от тази сутрин по Нова телевизия. За пореден път се убеждавам, че друг толкова качествен политик в наше време не сме имали. Жалко, че остана неразбран от народа.
Интервюто е с продължителност 14 минути.
https://nova.bg/news/view/2017/10/15/195689/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-50-%D1%88%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D1%81/
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2353 on: 15.10.2017, 17:42:49 »
Иван Костов просто за съжаление го използваха да свърши черната работа, тоест да направи отлаганите с години тежки реформи, без които не може и колкото повече се отлагаха, толкова по-тежки ставаха и респективно да обере негативите. И аз съм на същото мнение, независимо, че и той е работел за ДС. А отделно от това нещата в България имаше шанс да тръгнат 91-ва година и да станем поне като Полша, Чехия или Унгария ако не бяха свалили правителството на Филип Димитров. Но и в СДС всички се оказаха ченгета и доносници, Желю Желев, на който много хора вярваха, също много е виновен. Единственият друг държавник, който е мислел за България, е Стефан Стамболов. Нормално е всяка държава да си защитава интересите, а България единствено не го прави - все робува и се подлага я на руснаци, я на американци, а нито на едните, нито на другите им пука за нас. Тука в Канада почти няма имигранти от Полша, Чехия или Унгария, а с румънци и българи е пълно....И понеже в началото наистина е много трудно, жена ми взе да реве за България. Но аз съм категоричен - може да се върнем един ден, когато маймуните от ДС и сволочта около тях си изринат лайната, които направиха и България заплилича на нормална държава. Точка. В България например се счита за нормално шефът ти на работа да ти се кара и да те унижава. Тук, ако го направи и подадеш жалба за психически тормоз на работното място, ще изхвърчи моментално от мястото си, а ще го осъдят и да ти плати огромни обезщетения, с които да си живееш с години, а ако е собственик на фирмата, може и да му я закрият....Просто в Канада всички се считат за равни, от чистачката до мениджъра и никой няма право да ти вика и да ти се кара, дори и да си допуснал грешка. А на мениджърите, чичо ви Благо ще ме извинява, държавата и провинциите им орязват големите заплати с огромни данъци. То това е за всички, които са на високоплатени длъжости - горе-долу като в Скандинавия. А за укриване на данъци затворът е гарантиран, нещо което счетоводителите в България го правят повсеместно, понеже шефовете им ги карат и иначе ще останат без работа.....A на мен ако учех висшето си образование в Канада, надали щеше да ми се наложи да шамаросам асистент в университета, което бях просто принуден да направя в прехваленото СУ, от който се убедих, че и дъска за кочина не става, казвам го бидейки известно време в последствие и преподавател в него...
« Last Edit: 15.10.2017, 18:19:55 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2354 on: 16.10.2017, 10:20:02 »
Финансите за ВОСР:
http://www.168chasa.bg/article/6491396
Свобода за Украйна !

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2355 on: 16.10.2017, 11:03:27 »
В правителството на Филип Димитров имаше двама достойни министри - Димитър Луджев и Светослав Лучников, по-късно първият беше заменен от Александър Сталийски всичките изтъкнати професионалисти майстори на чашката с отлична алкохолна подготовка, неведнъж търкаляли се на жълтите павета или в сградата на МС.  :fan: С постиженията си се доближаваха до великия Георги Димитров отличен с престижните прякори Гошо Мастиката и Гошо Тарабата за успехите си в алкохолната подготовка. :fan: Луджев води преговори с Русия и беше отличен от руснаците с престижното звание "Горький пропойца". :fan:
« Last Edit: 16.10.2017, 11:05:20 by V.Peichev »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2356 on: 16.10.2017, 14:44:31 »
За Костов мога да кажа от краткия си софийски опит - откак не се занимава с политика работи и то здраво! Хора, които са обвинявани, че са станали милионери надали се занимават с трудна и неблагодарна работа като него - хем от една страна практическа, хем от друга страна теоретична. Обикновено в университетите има гола теория - без практика, а по фирмите гола практика без капка теория. Костов се опитва да ги съчетава и двете и то по начина, по който може най-добре - да оправя неработещи системи и да ги прави работещи. Обикновено българския шеф си прави една кирлива фирмичка и после е развей прах като събере няколко стотин хиляди лева.
Може би само Жан Виденов работи като Костов, но той доколкото знам си върти едно преподаване - тоест няма практика при него и теорията му не се тества в реалността.
Иначе ние не го заслужавахме като министър председател и си получихме заслуженото. В много отношения сме по-зле от края на 90-те-  началото на 2000-2001-ва година.
Онова СДС дето е толкова мило на всички, се оказа пълно с хора, които освен другите недостатъци са нямали и представа от спецификата в страната. Съответно едно, че не са знаели кое от нещата не върви на добре и друго не са имали нито капацитета да го видят, нито шанса някой да ги остави. А Желю Желев се забрави по средата на пътя за къде е тръгнал...
Елка Константинова беше добър човек от правителството на ФД да вметна...докато Стоян Ганев се оказа едно доста гнусно създание! Но явно нямаше как да се инсталират мутрите и Мултигруп въпреки недостатъците на половната министри. Ня тях им трябваше сламения човек на Жельо Желев - Любен Беров.
Истината е, че България беше най-добре точно до 92-ра година - все още работеща индустрия без изкуствени частни фирми - пиавици, имаше демокрация и свобода на словото.
Сега имаме едни объркани хора, които не само, както казва Костов, че не правят разлика между това, дали Европа или Русия е агресор, ами не могат и да направят разлика между Испания и Каталуния. Всички медии даватг едно и също като информация, само някои спестяват информация срещу ГЕРБ и ББ...
Украйна, победа!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2357 on: 16.10.2017, 15:42:28 »
В началото на 90-те реално нямаше държава. Принципната грешка на Филип Димитров и тези около него е, че заложиха много пара в разни пушилки и малко - в икономиката (за разлика от Андрей Луканов примерно). Предприятията въобще не работеха, а се точеха на входа и изхода чрез приятелски кръгове и кухи банкови кредити. Реално в нашия случай единственото лечение е "шоковата терапия" на Балцерович, но просто ФД не беше Балцерович, уви. Естествено, че Костов не е безгрешен, но през първите 2 години от мандата си той има куража радикално да промени собствеността в България, да се създадат съвременни данъчни и осигурителни закони и съответните институции - НОИ, ГУДА, после НАП, които да ги контролират. Там, където Костов се огъна - БТК, Кремиковци, Булгартабак, нищо добро не се случи с въпросните юридически лица до тяхната приватизация.

Тогава бяха умилителните години на дребния бизнес, на гаражите, клек-шоповете и тенекиените капанчета, на стопроцентовото осигуряване на частния сектор върху МРЗ. Но просто Европа върви по друга писта. Който иска да си ги припомни - може да се разходи до Албания. Всеизвестно е, че обществените поръчки са мощен генератор на корупция, но така или иначе този механизъм е единствено допустим в модерните държави.

В селското стопанство нещата бяха зле предопределени, тъй като за разлика даже от бивши соцдържави като Унгария, Полша, Югославия, собствениците бяха отчуждени от земята си за половин век. А и позициите на БКП/БСП по поземлени комисии и кметства в малки градове и села бяха решаващи.

Голям упрек носят СДС заради любимата им рожба - реституцията. При нея бяха заложени принципи, които поставиха в неравностойно положение хора със сходни имоти. Някои си получиха имотите и компенсаторните бонове в момент, когато те носеха стойност, други - след тяхното обезценяване. Не може да не отбележим липсата на ОУП при старта на реституцията.

А просто безвремието на Беров, дирижираният провал Луканов и неминуемо случилият се поради тотална управленска недостатъчност Виденов са извън всякакъв коментар.
« Last Edit: 16.10.2017, 15:47:54 by blagun »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2358 on: 16.10.2017, 15:58:29 »
Имаше и още един политик, който умело съчетаваше теория и практика - проф. Ал. Томов. Той създаде две важни фундаментални икономически теории - теория за глупавия потребител който продължава да си пише едни и същи глупости и социалдемократически икономически модел и ти приложи успешно в Кремиковци и ЦСКА. Негови ученици и последователи и досега прилагат теориите му в различни области. :fan:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2359 on: 16.10.2017, 16:23:35 »
По времето на ФД ни беше в буквално казано бедна фантазията за нещата, които могат да се случат на нас и икономиката ни.
По онова време не можеше да си представим лукса да се затриват нарочно или полу-нарочно работещи фирми мастодонти.
Например в Димитровград никой не можеше да си представи да се затрият всички рудници и целия холдинг - МАРБАС. Във Варна не можеха да си представят още в по-малка степен да се затрие корабостроенето и кораборемонта. Обаче се оказа, че много хора си купиха предприятия без да разбират от друго освен от скрап и че ще им е по-изгодно без да дават заплати да предадат за скрап няколко стотин тона железа вместо да развиват предприятия, да го мислят, да дават заплати и да търсят пазари.
Разбира се услужливата народна памет не помни царския подарък БТК, не помни царския подарък БМФ, не помни Булгартабак - само му се припомня за БГА Балкан, Кремиковци и някои други предприятия.
Понеже Костов беше финансов министър и можеше да се облажи наистина още 91-92-ра година , но от този период никой не свързва името му с нито едно умишелно разбито предприятие. Може би ако я нямаше паузата 93-97-ма година нещата нямаше да се дават,продават, подаряват на пожар и щяхме да имаме поне една полска действителсност.
Украйна, победа!