Author Topic: Коронавирус  (Read 260384 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Коронавирус
« Reply #4400 on: 03.11.2021, 16:35:25 »
Как така такива новини за припаднали, починали в болница и писани неваксинирани или Бог знае какво още достигат предимно до ушите на противниците и въздържателите на ваксините? Някакси много удобно, като музика за тяхните уши, а и да поналее малко вода в тяхната мелница да се въздържат от ваксина до момента.
Противниците на ваксините са определено по-шумната част от населението и от моя опит споренето с тях е безсмислено. Човек когато иска или не иска да направи нещо, винаги ще си намери причина. Аз нямам познат, който да е получил някакви тежки нежелани ефекти от ваксината (нищо което да не е отшумяло в рамките на 1 седмица), нито ваксиниран, който да е починал от коронавирус, но за сметка на това познавам 2-ма души, починали без да са ваксинирани, 1 починал от последствията от боледуването, 1 с по-тежки последици след боледуването и още няколко с по-леки такива. Това е моята статистика и тя не е нагласена. За мен това е достатъчно доказателство за ползата от ваксинирането. Не съм и попадал на човек, който да е специалист в тази област и да излезе по телевизията с името си и да каже че ваксините са опасни и че е по-добре да го преболедуваш, отколкото да се ваксинираш.
А колко глупости за ваксините съм чувал, които здравомислещ човек няма как да приеме за верни... Даже не говоря за неща като странични ефекти, а за чиповете, взимане на ДНК, променяне на ДНК, че ти вкарвали реактиви и какво ли още не от този сорт. Просто народа е силно изтъпял и категорично отказва да мисли трезво.
« Last Edit: 03.11.2021, 16:37:42 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #4401 on: 03.11.2021, 16:43:02 »
Началник на Ковид отделение (вярно че той е платен и мнението му не е ценно, колкото на "един човек който имал познат в ковид отделение", но все пак го пускам):
За съжаление, над 90% от пациентите, достигнали до изкуствена белодробна вентилация, т.е. интубирани, не оцеляват", съобщи началникът на COVID реанимацията в УМБАЛ "Медика" в Русе д-р Милен Шопов, който показа тази сутрин в ефира на "Нова телевизия" каква е ситуацията в отделението му.

"Не ги убива интубацията. Те са достигнали до толкова тежка дихателна недостатъчност, че се налага да бъдат интубирани, за да им се удължи животът и евентуално да бъдат излекувани", обясни д-р Шопов. В момента в COVID реанимацията на болницата има и пациенти, при които апаратите на 100% са поели дихателните функции. "Това означава, че на тези хора не им е останала почти никаква здрава белодробна тъкан", обясни д-р Шопов.

Той и колегите му работят на 12-часови смени, а един лекар и две медицински сестри се грижат за 14 пациенти. Медикът призова хората да се ваксинират и подчерта, че в реанимацията е имало само един имунизиран пациент с редица придружаващи заболявания, който се е излекувал. В момента там няма нито един ваксиниран.

GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4402 on: 03.11.2021, 16:43:46 »
Противниците на ваксините са определено по-шумната част от населението и от моя опит споренето с тях е безсмислено. Човек когато иска или не иска да направи нещо, винаги ще си намери причина. Аз нямам познат, който да е получил някакви тежки нежелани ефекти от ваксината (нищо което да не е отшумяло в рамките на 1 седмица), нито ваксиниран, който да е починал от коронавирус, но за сметка на това познавам 2-ма души, починали без да са ваксинирани, 1 починал от последствията от боледуването, 1 с по-тежки последици след боледуването и още няколко с по-леки такива. Това е моята статистика и тя не е нагласена. За мен това е достатъчно доказателство за ползата от ваксинирането. Не съм и попадал на човек, който да е специалист в тази област и да излезе по телевизията с името си и да каже че ваксините са опасни и че е по-добре да го преболедуваш, отколкото да се ваксинираш.
А колко глупости за ваксините съм чувал, които здравомислещ човек няма как да приеме за верни... Даже не говоря за неща като странични ефекти, а за чиповете, взимане на ДНК, променяне на ДНК, че ти вкарвали реактиви и какво ли още не от този сорт. Просто народа е силно изтъпял и категорично отказва да мисли трезво.

Както казах....

"Всеки да си преценя"

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4403 on: 03.11.2021, 17:05:09 »
Е у нас винаги са най-големите специалисти, дали ще е на тема футбол, политика, икономика, правосъдие, сега и по вирусология и фармакология. Затова сме толкова цъфнали и вързали и на последно място във всяка от тези области. Благодарение на Световния заговор тези специалисти са принудени да си изкарват хляба като шофьори на таксита, автобуси и тролейбуси, жп машинисти, охранители и др. Ако бяха получили международно признание и шанс за развитие, целият свят щеше отдавна да е забравил що е глад, болести и икономическа криза  :laugh: :crazy:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4404 on: 03.11.2021, 17:11:48 »
Не обичам да се поставям на мястото, на което трябваше да се постави властта в България тази година, но беше ясно още пролетта, че нещата отиват към призоваване към масово ваксиниране и имаше само един начин да се реагира правилно, а именно толерантна информационна кампания(настоятелна, но с уважение), включваща масово достъпна информация какви са предлаганите в страната ваксини и кои са най-важните неща, които хората непременно трябва да знаят за тях преди да вземат решение. Ние както винаги по стар български метод, пльосваме им на хората информираните съгласия, подписвай тука, давай да те бодем и да не си претендирал после за нещо. Няма да получиш уважение от човек, към когото не си се отнесъл с такова. Всичко е въпрос на психологически подход, но за него се иска мислене, иска се употреба на мозък, а българките политици, особено в последното десетилетие забравиха какво е това и как се използва. Не българите не са глупави и не са прости, но няма как да пробудиш интелигентна реакция у човек, към когото си се отнасял като към простак.
« Last Edit: 03.11.2021, 17:13:31 by AGENT 006 »

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 69 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4405 on: 03.11.2021, 17:12:06 »
Бащата на жената почина по време на интубирането. Аз не правя извода, че са го убили реаниматорите. Правя правилния извод, че от тежкото състояние почти няма излизане. Дали става по време или след интубация няма значение. Смъртта не идва от апаратната вентилация.
Не виждам и причина някой да буде ужасявян от нея с цвл да го накараш да носи маска, да си седи вкъщи или да си сложи инжекция, защото обикнпвено това са яъзрастни хора, които не трябва да бъдат тормозени умишлено.
Останалите хора, които познавам са го изкарали без проблеми. Обаче, аз познавам в тоя град предимно хора, които не са супер болни. Просто такива мога да срещтна из делничните дни.
Затова не си правя статистика от моя живот - няма да е обективна.
Тъка е оълно с хора например, които харесват неразбираеми за други хора неща. Затова не си правя изводи за българина от форума.
Украйна, победа!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4406 on: 03.11.2021, 17:16:50 »
Смъртта не идва от апаратната вентилация.
Там е работата, че може и да дойде в резултат на налягането и това е основна грешка в подхода към ковид в целия свят, ранно прибягване до инвазивна терапия. Това със сигурност е увеличило броя на смъртните случаи.

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 69 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #4407 on: 03.11.2021, 17:25:45 »
Просто народа е силно изтъпял и категорично отказва да мисли трезво.

В това число 50 % неваксинирани доктори ?

Не българите не са глупави и не са прости, но няма как да пробудиш интелигентна реакция у човек, към когото си се отнасял като към простак.

Е това е истината !

Благодарение на Световния заговор тези специалисти са принудени да си изкарват хляба като шофьори на таксита, автобуси и тролейбуси, жп машинисти, охранители и др.

Това нещо са професии, трета, или втора ръка ли ? Май категорийните работници са над другите от трета категория.
« Last Edit: 03.11.2021, 17:33:40 by я л т а »
Свобода за Украйна !

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4408 on: 03.11.2021, 17:46:22 »
Благодарение на Световния заговор тези специалисти са принудени да си изкарват хляба като шофьори на таксита, автобуси и тролейбуси, жп машинисти, охранители и др.
Това нещо са професии, трета, или втора ръка ли ? Май категорийните работници са над другите от трета категория.
Няма срамна професия, въпросът е друг. Да претендираш, че си компетентен по теми, за които не си образован - това не го разбирам. Аз също нямам медицинско или фармакологично образование и се доверявам на специалистите в тази област, тъй като аз няма как да стана специалист от четене на форуми, статии и гледане на телевизия.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4409 on: 03.11.2021, 18:22:05 »
Големият проблем е липсата на нормална ваксина, съдържаща цялата обвивка на вируса, изграждаща пълноценен имунитет и спираща разпространението му. Такава ваксина би се влияела слабо от мутации - имунната система ще реагира на непроменените части от обвивката.  :rolleyes: Сегашните недодялани набързо скалъпени псевдоваксини не работят и не си струват риска при по-млади хора без хронични заболявания, за деца изобщо.  :rolleyes:

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4410 on: 03.11.2021, 19:06:35 »
Валнева идва към края на годината. Тя е базирана на инактивиран вирус. Дали нашите умници са поръчали от нея? Подозирам, че не са.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4411 on: 03.11.2021, 19:14:31 »
И щото слушаме специалистите,  затуй даскалите по математика всяка сутрин обясняват медицина. Същото и разбирачите по всичкология от сутрешните блокове, особено по бТВ и Нова.
От лекарите - само шефове на ОПЛ,  БЛС, ФС и шефове на болници!

Аз не виждам разлика между голям ваксър и антиваксър.
Целта на официалната власт е да гримира,  напудри, фризира новите ваксини каро фолк певица на концерт.
Като си ги биеш се озоваваш с фолк певицата на събуждане без грим.

И в двата случая все е същия човек, ама някак си има разлика.
Украйна, победа!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4412 on: 03.11.2021, 21:12:01 »
Няма срамна професия, въпросът е друг. Да претендираш, че си компетентен по теми, за които не си образован - това не го разбирам.
Не е нужно да имаш някакво специално образование, за да оцениш поведението на претендиращите за специалисти, когато те днес казват едно, а утре - точно обратното. Или науката се е сменила радикално за няколко дни, което значи, че преди е грешала, или са започнали да говорят глупости по някаква причина, различна от науката. В допълнение имам представа и що за хора се назначават на експертни длъжности в институциите, по какъв начин стигат до там и колко квалифицирани са. Наскоро осъдих една такава институция с крайно некадърен юрисконсулт без дори да ползвам правна помощ. А и времената са такива, че можеш да намериш достатъчно достатъчно информация за всичко, а трудното е да можеш да я филтрираш. И не на последно място, половината ми род по майчина линия е лекари и фармацефти.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4413 on: 03.11.2021, 21:33:11 »
Ами хубаво, не вярвай на българските експерти, а чети и слушай световните. Наистина ли смяташ, че всички 3 милиарда души са луди да се ваксинират, а само ние и румънците сме най-умните и компетентните, и затова се дърпаме??? Фактите са ясни, Веско няколко пъти публикува графиката с починали от Ковид-19. А това, че в родата ти има лекари и фармацеВти, не те прави непременно компетентен. Аз имам примерно роднини - филолози по старогръцки, старобългарски и латински - това не означава, че и аз имам познания по тези мъртви езици.
Понеже "всеки сам си преценя" и затова го докарахме дотам да вярваме на мангъровци, чорбановци и подобни шарлатани, които пропагандират неистини. Да не говорим, още преди пандемията, как по националните медии канеха какви ли не мними лечители, които казваха примерно колко е полезно да се пие урина, колко е полезно да се взимат такива и такива добавки, да се правят такива и такива диети, да се взимат хомеопатични лекарства (които вече е доказано, че не помагат). Примерите са безбройни, но народът вярва, каквото му се покаже по телевизора.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #4414 on: 03.11.2021, 21:37:06 »
Много хубаво изказване на румънския депутат Кристиан Тереш в европейския парламент :

https://www.facebook.com/102001321660422/videos/406537667682313
Свобода за Украйна !

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4415 on: 03.11.2021, 22:46:10 »
Тия дни излизат всякакви прелюбопитни работи по темата. Любимецът Daszak благодари, че отново му разрешават да се занимават с Gain of function в Ухан..

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4416 on: 03.11.2021, 23:23:24 »
Няма срамна професия, въпросът е друг. Да претендираш, че си компетентен по теми, за които не си образован - това не го разбирам. Аз също нямам медицинско или фармакологично образование и се доверявам на специалистите в тази област, тъй като аз няма как да стана специалист от четене на форуми, статии и гледане на телевизия.

Ами обяснението е просто - има хора, които не мечтаят да работят в офис на топло от 9 до 5 и да са послушни. Шофират, правят заварки, занимават се с доста креативна работа, изобщо работят с хора. Тях локдауни почти не ги ловят, понеже не могат да работят дистанционно, а ако по някакъв начин се наложи да спрат работа, последиците за онези в офисите ще бъдат катастрофални - например Англия в момента. Много често си обичат работата и си я работят не защото не могат да отидат в така бленувания офис, а просто защото така им харесва. Но не е политкоректно някой мазен бюрократ да излезе и да каже, че всички професии са равностойни, че и те са хора и т.н. Удобно е да има виновни, удобно е да има "черни" и проблемни, сякаш шофьори, кръчмари & майстори нямат право на мнение и те са вечните виновници за всичко на онези в лъскавите офиси. Явно от там някъде тръгва вечният български стремеж да се работи по офиси и да се мрънка за пари, особено в случаи като преди 2-3 седмици покрай кризата с горивата в Англия, когато се оказа, че заплащането за ADR водач е скочило до 40 паунда на час, при норма преди година от порядъка на 10-15.

А на специалистите с медицинско образование можеш да се довериш със същата степен на достоверност като на специалистите, поддържащи автомобили - едни го правят с желание, други си гонят интереса, трети са там случайно, четвърти гонят печалба, пети анатемосват фейсбук и интернет разбирачите и т.н.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4417 on: 03.11.2021, 23:50:34 »
Ами хубаво, не вярвай на българските експерти, а чети и слушай световните. Наистина ли смяташ, че всички 3 милиарда души са луди да се ваксинират, а само ние и румънците сме най-умните и компетентните, и затова се дърпаме???
Посочи ми къде съм написал, че не трябва да се ваксинираме. Чета всякакви учени... каквито изводи съм си направил, са на база на твърденията на учените и то не Мангъров, а да речем доста по-авторитетния Мутафчийски, както и на база официални статистики.
Няма как обаче да кредитирам доверие на "учен", който днес твърди едно, а утре - точно обратното, който предлага ваксиниран вчера да има привилегии пред преболедувал миналия месец вкъщи и т. н. Има елементарна логика, въпрос на малко обща култура и мисъл, с която лесно се проверява доколко последователни са твърденията на учените дори без търсене да допълнителна информация, съответно доколко може да им се довери човек. В случая повечето се провалят на този тест и то не само в моите очи, а и на много други хора, които започват да търсят алтернативна версия, която дори да е нелепа, е по-праволинейна, та дори и да е свързана с чипиране и 5G.

На първо място, червената лампа трябва да светне, само заради това, че държавата има право да задължи всички да се ваксинират и да глоби тези, които не го направят, но вместо това се опитва да принуди хората да го направят доброволно и едва ли не ги обвинява, че правят саботаж, като не го правят. Това го пиша не като оспорване на положитения ефект от ваксинацията, а на кадърността на експертите, които въвеждат и отменят тези мерки... и готовността им да носят отговорност за решенията си.

А и видяхме, че мерките, които същите учени, (уж) на базата на същата наука пробутваха като решение, в общия случай не сработиха дори там, където бяха стриктно спазени. Толкова за учените и тахната наука...

Това ме подсеща за един доцент, на който една от последните му "научни" публикации беше книжка, в която просто са отпечатани електрически схеми, които преди 10 години аз сканирах от хартия и съм ги давал на колеги под формата на RAR архив. Отпечатани са дори с моите драсканици с молив по тях... Същият дойде веднъж да прави "научен" експеримент с един локомотив с цел разработване на някаква рационализация и му трябваха само 15 минути и локомотива после трябваше да замине нанякъде... и той наистина замина, ама на ремонт, а рационализацията така и не видя бял свят.
« Last Edit: 04.11.2021, 14:00:41 by bdz43r »

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4418 on: 04.11.2021, 12:41:07 »
12 годишно момче от Куксхавен е починало от ваксината два дни след втора ваксина. Аутопсията е доказала връзката. Заглавието беше махнато преди 1 час, по нареждане от горе... В други сайтове още стои обаче. Истината вече все по-трудно може да бъде крита.
А най-големия съвременен философ на Германия Рихард Давид Прехт заяви, че според него ваксините трябва да бъдат забранени за деца и че трябва да се спре с натиска върху неваксинираните. Умен човек и явно неподкупен.
А от работата ни оказаха натиск до днес да кажем кой ще идва на коледното парти и кой не. Който не идва ще работи цял ден, а който идва само до обяд. Това като наказание ли? Детска градина. Нямам нищо против да работя целия ден, но няма да давам пари за тест като неваксинирани после онези ваксинираните, на които не им искат тестове да ме заразят в ресторанта. Това ли е решението за справяне с вируса? Или е награда за ваксинираните, нищо че не работи срещу вируса...
« Last Edit: 04.11.2021, 12:43:33 by yogimax »

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4419 on: 04.11.2021, 14:22:30 »
Няма как обаче да кредитирам доверие на "учен", който днес твърди едно, а утре - точно обратното, който предлага ваксиниран вчера да има привилегии пред преболедувал миналия месец вкъщи и т. н. Има елементарна логика, въпрос на малко обща култура и мисъл, с която лесно се проверява доколко последователни са твърденията на учените дори без търсене да допълнителна информация, съответно доколко може да им се довери човек. В случая повечето се провалят на този тест и то не само в моите очи, а и на много други хора, които започват да търсят алтернативна версия, която дори да е нелепа, е по-праволинейна, та дори и да е свързана с чипиране и 5G.

Тъй като и аз съм учен, мисля че трябва малко обяснение. Точно добрите учени променят мненията си при представяне на нови, неразглеждани преди факти и доказателства. Колегите, които държат на своето въпреки събрани нови доказателства трябва  да попаднат в тази твоя графа "учени".

На първо място, червената лампа трябва да светне, само заради това, че държавата има право да задължи всички да се ваксинират и да глоби тези, които не го направят, но вместо това се опитва да принуди хората да го направят доброволно и едва ли не ги обвинява, че правят саботаж, като не го правят. Това го пиша не като оспорване на положитения ефект от ваксинацията, а на кадърността на експертите, които въвеждат и отменят тези мерки... и готовността им да носят отговорност за решенията си.

А и видяхме, че мерките, които същите учени, (уж) на базата на същата наука пробутваха като решение, в общия случай не сработиха дори там, където бяха стриктно спазени. Толкова за учените и тахната наука...

Експеримента с ковид вече е въртян година и нещо. Статистиката е красноречива - при ваксинираните смъртността и страничните ефекти се наблюдават стотици до хиляди пъти по-рядко. Дори и да не вярваш на конкретен учен, статистиката не е на база мнение, а на база на стотици милиони заразени и няколко милиарда ваксинирани. И извадките не са социологически, а пълни.

Това ме подсеща за един доцент, на който една от последните му "научни" публикации беше книжка, в която просто са отпечатани електрически схеми, които преди 10 години аз сканирах от хартия и съм ги давал на колеги под формата на RAR архив. Отпечатани са дори с моите драсканици с молив по тях... Същият дойде веднъж да прави "научен" експеримент с един локомотив с цел разработване на някаква рационализация и му трябваха само 15 минути и локомотива после трябваше да замине нанякъде... и той наистина замина, ама на ремонт, а рационализацията така и не видя бял свят.

Правиш грешка да сравняваш някакъв български "доцент" със световните учени. В България (за голямо съжаление) е пълно с учени - нехранимайковци. Пропили са се по цялата верига от асистенти до академици. Това обаче не е така на запад (сети се защо в момента не работя в БГ). И в Германия и в САЩ и във всички водещи световни научни суперсили научните практики се спазват абсолютно. Няма "тука има тука нема", каквото има у нас.
За радост и в България има все повече групи, които работят с чисти и ефективни научни практики. В това число влиза и министъра на образованието проф. Денков - световен учен със страхотна група, базиран в България. Има и други - Емил Хорозов, Петър Бойваленков, Николай Витанов (зам. ректора), Александър Драйшу, Леандър Литов и др.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт