Author Topic: Коронавирус  (Read 262603 times)

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #4660 on: 07.01.2022, 16:47:56 »
Продължение на историята. Докато бях в първия хотел, контактувах с втория хотел да питам, имам ли право на достъп като неваксиниран. Категорично ми беше отговорено, че нямам право и това не може да се промени по никакъв начин. Също така ми беше отговорено, че не могат да ми върнат парите и че на техния сайт било пишело, че е 2Г. Че аз съм резервирал от букинг, какво ме бърка техния уеб сайт? То не го пише в букинг изобщо. В букинг е трябвало да ми пратят съобщение на 20 декември, което изяснява промените. Този хотел беше с опция сторниране до 23 декември. Щях да имам време да го откажа без финансови загуби. 2Г за нощувки в Швейцария нама официално въведено. Ако имаше такова, както е в Германия, щях да знам. Има такова само за ползване на гастро- и сауна-зоните, но не и за нощувки. Хотелът се показа като абсолютно затворен за комуникация и отстъпки, вместо това цинично ми заяви, че друг мой ваксиниран познат може да ползва платените от мен нощувки... :blink:
Ето защо писах оплакване до букинг и в момента съм в кореспонденция, получих първи два отговора. Тече процеса. Дано да е с положителен за мен резултат.
Междувременно питах в друг хотел, дали пускат здрави неваксинирани и получих потвърждение, че няма проблем, като оттам ми казаха същото, като от първия - без достъп до закуска и сауна. Явно си може да се нощува, но съм попаднал на грешния хотел.
Иначе въпреки правилото за максимум 70% капацитет на кабинките и фуникульорите, те бяха винаги препълнени на максимум, никаква дистанция не се спазва. По -лежерно го карат, отколкото е в Германия. Тестове не се изискват за нищо от неваксинираните. Ски могат да се карат абсолютно без проблем. Ресторантите наистина са 2Г всички, но някои от тях разрешават за неваксинирани консумация на терасите им. Възползвах се от това на връх Вайсфлухйох. Уникална панорамна тераса, беше сто пъти по-яко да консумираш отвън, отколкото вътре.
Така че ски ваканция в Швейцария все още е възможна, макар и с някои ограничения, които могат и да бъдат възприети като болезнени.
Не отидох в третия хотел, който отговори, че няма проблем. Дълго размишлявах и реших да се откажа, защото първите дни имаше известна горчивина у мен, която след това мина, днес се върнах в Германия. Досега съм здрав, нямам симптоми, предполагам, че не съм заразен с Омикрон. Само коляното малко ме боли, защото паднах на ски-пистата веднъж, не съм толкова добър, а пистите там са доста кофти за моето ниво, стръмни са, а първите дни беше заледено отдолу и беше още по-сложно. После вече като падна новият сняг, стана идеално и вече нямах проблеми.
Но се изхитрих и не си правих тест за връщането, нито попълвах електронна заявка за влизане в Германия. Знаех, че по нея ще ме хванат за следене в карантина и разчитах да няма проверки във влака. Бях готов да ме изхвърлят от влака, но да отстоявам позицията си на съпротива, на каквато по закон имам право. Ако всички спрат да спазват тези дискриминационни ограничения и не попълват заявки, не си правят тестове, мерките просто ще отпаднат.
Няма логика да ходя на протести да викам "Видерщанд", но послушно да си правя тестове и електронни заявки с лични данни.
Веднага след като влязохме в Германия по уредбата съобщиха, че важи 3Г и минава охранителен персонал, който избирателно прави проверки. Миг след това минаха трима полицаи със страшни изражения на лицата, оглеждаха от главата до петите, но не питаха никого нищо, минаха и заминаха и повече никой не се мярна. :rolleyes:Бинго, изиграх ги! Сега не съм карантина, свободен съм, нямат нишка да ме следят дали си стоя вкъщи. Използвах правото си на свобода, доверих се на себе си и бях готов да го остоявам при случай, и не се наложи.
 ;)

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4661 on: 07.01.2022, 20:28:34 »
За съжаление е така- защо да се принуждават хората да се ваксинират и налагат дискриминационни ограничения, който иска да се ваксинира, който не- може да си живее живота, единствено по концерти, театри и т.н може да има 3Г.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4662 on: 07.01.2022, 22:09:00 »
Поредното доказателство, че балканският / славянският манталитет си остава наличен, дори след толкова много прекарани години в друга държава. Дали е случайна връзката между карта 1: (славянските племена на територията на някогашната Източна Германия / Източна Прусия)

И карти 2 и 3?

В произволно избран момент от ваксинационната кампания - вляво е степента на ваксинация според провинция, а вдясно индексите на зараза през Ноември м.г.

Зорбите и другите славянски племена, обитаващи сегашна Източна Германия, са погерманчени славяни през 15 век. Манталитетът: "Ти ли ще ми кажеш" е останал все още там. Само степента на тарикатлък е разликата с Балканите.
« Last Edit: 07.01.2022, 22:13:26 by vesko76 »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4663 on: 07.01.2022, 22:38:47 »
Няма нищо общо с племената, а с това, че въпросните провинции са били част от ГДР. Както се вижда, над 30 години след обединението, Берлин все още си има комунистически облик на много места. За това си трябва време.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4664 on: 07.01.2022, 23:09:17 »
vesko, не ти ли се струва, че само се бодете а се намирате където си бяхте към времето преди ваксините?
Украйна, победа!

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4665 on: 07.01.2022, 23:21:29 »
vesko, не ти ли се струва, че само се бодете а се намирате където си бяхте към времето преди ваксините?
Не е съвсем така. За известна част от хората това е разликата между болен вкъщи/болница/починал.
А глупостите за пресичане на заразата, както и всякаквите сертификати с времето стават все по-неадекватни, особено с Омикрон сега.

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4666 on: 07.01.2022, 23:32:20 »
Няма нищо общо с племената, а с това, че въпросните провинции са били част от ГДР. Както се вижда, над 30 години след обединението, Берлин все още си има комунистически облик на много места. За това си трябва време.

По времето на ГДР е имало повече задължителни ваксини, спрямо тези във ФРГ. Освен това Бавария не е била част от ГДР, но има огромна близост със славяни.

Олег, не е баш същото положение:

Смъртност на 1 000 000 души.

Добавена смъртност на 1 000 000 души.

Хора със завършен ваксинационен цикъл.

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4667 on: 08.01.2022, 03:38:02 »
Извинявай vesko, но съпоставяш несъпоставими едни спрямо други критерии - прилагайки статистика на смъртност спрямо 1 000 000 души популация е редно да направиш и съпоставка за смъртносттта сред хората в Европа (ЕС) със и без завършен имунизационен цикъл, а не да съпоставяш само ваксинирани спрямо обща и добавена смъртност... по пътя на логиката искам да видя общата смъртност след ваксинация (2+бустерна) за цяла Европа спрямо България, за ваксинирани и за неваксинирани. Но такава статистика не прави никой по простата причина, че истината ще излезе наяве, а това повечето не го искат!

Както неведнъж съм казвал, ако наложим графики №1 и №2, но върху други подобни от 2018, 2012, 2008 години... ще видим повтаряемост на резултатите - т.е. България и Румъния винаги са си били първи по смъртност, със или без наличието на Ковид - т.е. тези държави имат проблеми, различни от Ковид (но способствани от същия) за високата смъртност, който трябва да се търси във всичко друго, но не и във ваксинацията. Убеден съм, че дори и да бяхме ваксинирани на 100% (да не дава Господ+), статистиката и кривите в горните графики щяха да са същите!  ;)

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4668 on: 08.01.2022, 06:55:19 »
И понеже България и Румъния винаги са били сред водещите страни в Европа по смъртност, нека и да си продължават да бъдат. А и освен това съвсем случайно решиха от лято 2020 да измират още повече, при това в големи пропорции.

На никой ли съвсем случайно не му идва на ум, че ако това чудо продължава да вършее из страната без съпротива, то може след 10-15 години населението на България да се е стопило наполовина спрямо сегашните пропорции......

Когато става въпрос за личното удобство, винаги искаме точно тези статистики, които нам са ни угодни. Като искаш, не се ваксинирай - обаче не се сърди на лекаря в болницата, който може да ти откаже прием - тъй като и той сам си е преценил, че не желае да обслужва неваксинирани пациенти.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4669 on: 08.01.2022, 14:04:07 »
Много ми харесва понятието "медицинска диктатура". Влязохме в период, в който политическата власт е в ръцете на знайни и незнайни лекари, епидемиолози и други лози. Политиците нямат думата, защото каквото и да направят, новата "пета" власт казва, че не трябва така.

И новият министър-председател е изплискал легена и сънува 70% ваксинирани... обаче като гледаме как дори 90% ваксинация не отмени мерките в другите страни, у нас стана изобщо невъзможно да се говори за дори 50%.
ако това чудо продължава да вършее из страната без съпротива, то може след 10-15 години населението на България да се е стопило наполовина спрямо сегашните пропорции......
Ако продължават да се носят маски на обществени места, е напълно възможно. Ваксинирането помага само на ваксинираните да са в относителна временна безопасност, но у нас масовото ваксиниране почти достигна своя максимум. Свободното заразяване в обещствения живот помага цялото общество да е в безопасност и ограничаването му без ваксиниране само води до по-висока смъртност и до необходимост ваксинираните да се ваксинират периодично, за да поддържат имунитета си. Текущият резултат от "предпазините" мерки е, че неваксинираните са по-застрашени, а ваксинираните трябва да се ваксинират отново.

Друг аспект на нещата е, че дори хората, които въвеждат мерките, сами демонстративно не ги спазват и няма как да ме убедят, че дори сами си вярват, че има полза от тях. Имаше неотдавна видео на Меркел, която си нахлузва маската след излизане от колата, ходи на открито с маска и след влизане на закрито, си я маха... у нас още отначало има едно малоумно правило, че при изказване на някакво групово събитие, говорещият може да е без маска. Докато си седи кротко със затворена уста и диша спокойно трябва да пази околните от себе си, но няма проблем когато излезе да говори да плюе срещу всички.
« Last Edit: 08.01.2022, 14:14:59 by bdz43r »

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4670 on: 08.01.2022, 16:55:42 »
На никой ли съвсем случайно не му идва на ум, че ако това чудо продължава да вършее из страната без съпротива, то може след 10-15 години населението на България да се е стопило наполовина спрямо сегашните пропорции.....

Това "чудо" ще се сведе до настинка в рамките на няколко години или ще изчезне (може би и по план). А населението ще продължава да се топи не поради него, колкото поради комплекс от фактори като безработица, безпаричие, бедност, инфлация, корупция, безпътица и т.н. Наред с тях и от нелекуване на лечими иначе заболявания поради отказ от болнична помощ или липса на финансова възможност за такава. Това е каша, от която ще излезем много трудно като държава и явно всеки ще се спасява поединично. Но понеже сега е модерно всеки да обяснява как първо трябвало това, пък после онова, пък накрая доходите - ами не, не е така - първо са доходите, от там тръгва икономиката, здравеопазването... и ще се отлепим от дъното. Но явно определени кръгове както у нас, така и в чужбина, не желаят това да се случи на нас - говоря общо за България, Румъния, Сърбия, Албания и други съседни държави от нашия калибър. Целта никога не е била ние да бъдем здрави, силни и да сме добре, затова е хубаво да спрем да се заблуждаваме и да си мислим, че 1-2-3 игли ще ни решат проблемите. Днес е Ковид, утре ще е нещо друго - от криза в криза.

Притеснителен в цялата история обаче е силният натиск за отнемане на граждански права и свободи, както сред ваксинирани, така и сред неваксинирани, което повлича и икономиките на държавите надолу, сякаш по план. Радвам се, че в известна степен в България хората не робуват на медицинската диктатура, все още имат мозък и почти не спазват "мерките".

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4671 on: 09.01.2022, 21:20:28 »
Първо трябва честно и открито отношение към хората - т. нар. народ. Обаче народа не хваща декиш на честно и открито при гласуване.
Получава се лъготене по ТВто за масова употреба - всички се лъжем и се правим, че си вярваме - официално, а неофициално и лицемерно сме си нормални.
Така в момента се правим, че има болници, в които се лекува КОВИД, правим се, че на някой му пука за болните,  правим се,  че има мерки, че ваксините спасяват за повече от 3 м. след всяка игла и така до края на света...
Украйна, победа!

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4672 on: 11.01.2022, 21:44:56 »
МУХОМОРКИ ПРОТИВ НАСТИНКА  :peace:
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
- Учените откриха мухоморка, която предпазва от настинка. Изяж я, безплатно е!
- Задължително ли е да я изям?
- Не, разбира се, никой не задължаваме, само който желае.
- Добре тогава, аз не искам.
- Изяж мухоморката!
- Не.
- Даваме ти безплатна салата към нея и ваучер за почивка.
- Ще пропусна.
- Всички интелигентни хора ядат мухоморката против настинка, само тези с ниско IQ отказват. Трябва да вярваш в науката!
- А кой ще носи отговорност ако мухоморката ми навреди?
- Ти, естествено, ние не носим отговорност.
- Определено не искам мухоморка.
- Трябва да искаш, защото ако откажеш, тези, които вече са си изяли мухоморките се разболяват.
- Може би ако не бяха яли мухоморки, нямаше да са болни!?
- Антигъбарка такава!
- Не съм антигъбарка, яла съм гъби преди, ама това е МУХОМОРКА! Не искам да рискувам. Кажете ми поне какво съдържа!
- Ъъъъ, това е търговска тайна. Но проучванията сочат, че е напълно безопасна и 90% предотвратява настинка.
- Ама комшията ми умря, докато бягаше на стадиона скоро след втора мухоморка.
- Друга е причината, ял е пресни домашни зеленчуци, затова. Мухомокрите са напълно безопасни!
- Но той не е единствен, и други пострадаха.
- Това са фалшиви новини, спри да ги разпространяваш и си изяж мухоморката!
- Е как ще са фалшиви, преди хората си тръгваха живи от стадиона. Никаква мухоморка няма да ям.
- Ако не си изядеш мухоморките, и двете, ще те обявим за опасен за обществото и няма да те пускаме да ходиш по молове, кина и ресторанти.
- Две ли трябва да изям вече?
- Не. Вече са 3 и по този начин с 80% вероятност се предпазваш от настинка.
- Нали бяха 90%?
- Ти задаваш прекалено много въпроси и си враг на народа и общественото здраве и свобода. За да ти позволим да ходиш на работа ще трябва на всеки 3 месеца да хапваш по една мухоморка?
- Това е вече прекалено, през 3 месеца?
- Такова е експертното мнение на доц. Ангел Кунчев-бустера, той е лекар на годината.
- Какъв лекар е той, с хипертония, диабет и ритъмни нарушения. Аз тренирам и съм в отлично здраве. Не ми трябват неговите съвети.
- Нищо няма да тренираш вече, без зелен сертификат няма да те пускаме във фитнеса.
- Не ви искам моловете и фитнесите - отивам в гората! 😊
:::::::::::::::::::::::::::::
Авторът е неизвестен.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4673 on: 15.01.2022, 21:14:49 »
Според последната информация зеленият сертификат във Франция е скъсен до три месеца.  :bag:
От следващата седмица сигурно ще е един месец, а от по-следващата една седмица.  :D

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 72 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4674 on: 16.01.2022, 10:05:18 »
В същото време от Испания се чуха плахи намерения за приравняване към обикновен грип. Това може и да е началото на края на цирка.

Накрая ще останат само страни като Австралия, които традиционно имат много срог входен режим по отношение на това какво се внася, за да не се допуснат външни болести, което съвсем нормално в тази паника, се прехвърли и върху хората и се превърна в патология.
« Last Edit: 16.01.2022, 10:16:53 by bdz43r »

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4675 on: 16.01.2022, 11:10:53 »
И Хамбург забрани протестите. Вчерашният беше забранен, на обичайното място имаше полиция, която с диктофони приканваше хората да напуснат мястото, имаше и арестувани. Това мръсно тоталитарно правителство развали и единствения мирен протест, който досега се провеждаше в Хамбург. В Мюнхен отдавна ги развалиха и забраниха.
Въпреки това, протестът в Хамбург се проведе в друг квартал на града. :P
Иначе нищо ново, след Меркел и новият канцлер Шолц е имал общо минало с ЩАЗИ, Билд разкри досието му. Бил е приятел на комунистите и се е борил против тогавашния канцлер Хелмут Шмидт, който е най-добрия канцлер, който Германия е имала. Така че нищо добро не вещае бъдещето за Германия.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4676 on: 17.01.2022, 10:34:41 »
Забележително е как спасителите не спасяват нищо за вече над 1 г. спасителна ваксинация - нито борците с огледални средства дето виждат 5G,блутут и подобни GSM понятия в спринцовките помогнаха за нещо. Общо взето обикновения човек е плячка и на двете групи.
Нахакаха по 3 дози ваксини на валсър за 1 година и сега ще направят V2,  за да нахакат на същите по още 3-4 дози.
Видя се, че при който номера е минал ще минава още и се заеха да ги бодат и вместо другите. Вижда се, че целта е да не се хвърля договора като, че е за мобилни услуги.
Украйна, победа!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4677 on: 17.01.2022, 13:04:14 »
Ами не мога да се съглася. Ако ти търсиш перфектен живот, в който всичко да се решава с лекота го търси на някоя друга планета, на нашата трябва да се бориш за всеки къшей хляб ако искаш да ядеш. Ако си смятал, че с 12-ти януари всичко ще приключи дълбоко си се лъгал.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4678 on: 17.01.2022, 14:08:54 »
Нищо не съм смятал. Пък 12 януари за мен не е никаква дата.
Въпреки, че хората имат право да искат свободи, нито "Възраждане", нито Трифонов, нито някой знаен и незнаен от тоя калибър са спасители на някой. Те просто използват хората, за да им стъпят на раменете.
Ясно е, че това, че си боднат с някаква ваксина не ти показва нищо след 3 месеца. И затова зеления сертификат е само средство за бодене, но не и за защита. Но махането му просто ей така , вместо промяната няма да оправи нищо.
Пък без да лекуват в болниците - и лилав сертификат няма да помогне.
Крайно време е да се съсредоточи всичко до медицински показатели. Ама като с това се занимават почти всички, но не и такива, каквито трябва - как да стане!
Мангъров също не ми допада! Вижда се, че се хлъзга по партии с московски профили. Лошо няма , ама най-добре е да иде да съветва тези там в Москва.
Просто виждам, че и двете страни се отнасят с хората като с моркови в супа - гледат да ги сготвят и изядат и не им пука за морковите.
Украйна, победа!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4679 on: 17.01.2022, 14:14:54 »
Това, което казваш е все едно аз да кажа, че никога няма да поискам банков кредит, защото банковата система е устроена така, че банките винаги да излизат на печалба. Ти в момента казваш, че хората нямат право да претендират за никакви свои права и да защитават никакви обществени позиции, защото когато го направят може да ги идентифицират с някой друг и да придобиеш нечий „профил“. Ми добре тогава, носи си се по течението и позволявай на всички да правят всичко с теб, но не се опитвай да убеждаваш другите, че това е правилното. Знам, че мнението ти не е насочено лично към мен, извинявам се за бурната реакция, но подобни разсъждения ме вбесяват. Представителната форма на управление съществува, защото човешкият интелект или по-точно огромната степен на неговата липса за сметка на егото би попречила на всякаква форма на пряка демокрация и подобен режим би се превърнал в орда от деструктивно насочени едно срещу друго примитивни същества, които са в непрекъсната стихийна война без правила и граници и всеки ще иска да убие и вземе всичко на всички останали до момента, в който всички се избият взаимно. В тази връзка представителната форма на управление, кодексите и законите са били измислени именно, за да поддържат света в някаква нормалност, нищо че ти я отричаш като такава. Да, политиците са корумпирани, а не са ли хора като всички останали? Следователно ние всички, цялото човечество сме корумпирани и искаме да вземем всичко чуждо за себе си. Ако бяхме кротки благородни същества, които се отнасят към всички останали с уважение и толерантност щяхме ли да се убиваме и щяха ли да ни трябват закони, затвори, поправителни институции, власти и управници въобще, след като ние един на друг щяхме да сме си перфектните такива? Край на офтопика.

Иначе по същество процентите смъртност спрямо брой упоменати заразени за Европа показва следната статистика за първите 10:
България 3.91%;
Северна Македония 3.31%;
Унгария 3.00%;
Молдова 2.68%;
Украйна 2.61%;
Полша 2.36%;
Словакия 1.97%;
Италия 1.62%;
Хърватия 1.60%;
Латвия 1.55%.
« Last Edit: 17.01.2022, 16:04:53 by AGENT 006 »