1
Трамвайна инфраструктура / Re: Трамвайни трасета
« on: 04.06.2026, 20:45:34 »
Трасето от ул. „Елин връх“ до последната спирка не е реконструирано, може да се използва времето, в което се прави ремонтът на „Баучер“, и да се направи реорганизация. Булевардът се разширява малко в участъка от бул. „Вапцаров“ до „Парадайз“. Двете трамвайни трасета отиват до тротоарите и се обособяват, а в средата остават 2х2 ленти за движение. Така се премахват излишните паркирани на аварийни коли, не се премахват паркоместа, обособява се трамвайното трасе двупосочно и всичко ще е окей. Дори в частта от Кръста до бул. „Вапцаров“ има накъде да се стеснят малко широките тротоари и да се направи такава организация.



