Author Topic: Пушенето от страна на водачите в ГТ!  (Read 59131 times)

Offline Ivo

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16116
    • View Profile
    • Email
Монетата винаги има две страни. Не оправдавам водача, но дамата много нагло вади телефон, снима, пречи на водача и нарушава безопасността на превоза, с което застрашава всички. Водача просто се защитава. Доколкото виждам автобуса е късо Конекто с кабина и нито има как да я удари, нито дамата как да усети дима. Просто човека я помоли да се махне.

Друг е въпроса,че много обидчиви и лоши са станаха клиентите навсякъде в последно време. Като им направиш забележка стават много нагли мислят си че като си плащат всичко им е позволено. Отделно служителите работещи с клиенти пък вече изобщо не им мълчат на такива не им пука а навсякъде започнаха да ги слагат на място. Онзи ден пред мен на касата за плащане на битови сметки една нахална госпожа направо крещеше на служителката, докато на служителката не й писна, стана и я изпъди с дръжката на металата като мръсно куче. Просто всичко си има граници на търпимост и откъм двете страни.
@ivo в статията пише че действието е в автобус 85 или 285 не помня точно но няма как по тая линия да е късо конекто
ок така да е гледах само клипчето и помислих че е късо старо Конекто.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Монетата винаги има две страни. Не оправдавам водача, но дамата много нагло вади телефон, снима, пречи на водача и нарушава безопасността на превоза, с което застрашава всички. Водача просто се защитава. Доколкото виждам автобуса е късо Конекто с кабина и нито има как да я удари, нито дамата как да усети дима. Просто човека я помоли да се махне.

Друг е въпроса,че много обидчиви и лоши са станаха клиентите навсякъде в последно време. Като им направиш забележка стават много нагли мислят си че като си плащат всичко им е позволено. Отделно служителите работещи с клиенти пък вече изобщо не им мълчат на такива не им пука а навсякъде започнаха да ги слагат на място. Онзи ден пред мен на касата за плащане на битови сметки една нахална госпожа направо крещеше на служителката, докато на служителката не й писна, стана и я изпъди с дръжката на металата като мръсно куче. Просто всичко си има граници на търпимост и откъм двете страни.
От кога ваденето на телефон и снимането пречи на водача и застрашава всички? Това, което застрашва всички е, че водача постоянно става да се разправя с пътничката, явно уплашен, че ще се види какви ги върши, което и става. Одавна доста от водачите си имат превозните средства за бащиния и се чувстват господари там.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Online difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18883
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
На гърба на кабините е посочен номер за сигнализиране при пушене от страна на водачите. Явно и за ЦГМ това е съществен проблем….

Иначе и аз не разбирам изразеното мнение от Иво, но  в България е масова практика да се търси сметка от този, който е забелязал някакво нарушение, но почти никога от провинилия се… И явно това се превръща в норма!  :help:

Offline Ivo

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16116
    • View Profile
    • Email
Кое не разбра, че клиентите станаха много нагли и налитат със скандали и разправии на служителите навсякъде. Дадох пример онзи ден отивам да си плащам сметките, и една луда добре облечена видимо с възможности госпожа започна да вдига луд скандал на касиерката, ама направо крещи защо не можело да си плати и интернета при нея. Обижда, какво ли не. Е нормално касиерката не издържа, стана и я изпъди навън като мръсно куче с дръжката на метлата. Всякакви луди се навъдиха, нормално всеки иска да се защити от такава измет, просто преди служителите мълчаха от страх от уволнение, сега има работа навсякъде на никой служител не му пука и ако някой клиент се заяде с него гонят клиента като връсно куче и изобщо не се разправят с такава измет. Факт дисциплината пада навсякъде.

А в конкретния случай, аз нали това казах...има телефон на който да се сигнализира ако някой не е доволен от нещо от услугата.  Но явно дамата порсто търси внимание и иска за се заяжда. Иначе щеше цивилизовано още пъривя път просто да сигнализира по телефона. Разговарянето с водача и влизането в конфликт е абсолютно забранено и е нарушение. Като дамата извършва нарушение и самосиндикално се разправя, вместо да се обади на телефона какво друго
може да очаква освен да получи подобаващ ответен отговор?

Какво ще стане ако в Канада или Англия някоя такава се кара разпарвя с водача? Бас ловя че последствията за такава в Канада ще са повече, отколкото глобата на шофьор който пуши в автобуса.
« Last Edit: 20.12.2022, 13:22:12 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online Chezare

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1622
    • View Profile
Какво ще стане ако в Канада или Англия някоя такава се кара разпарвя с водача? Бас ловя че последствията за такава в Канада ще са повече, отколкото глобата на шофьор който пуши в автобуса.
За пътничката не знам, ама шофьорът моментално ще изхвърчи от работа или ще се сдобие с предупреждение за уволнение.  ;)
Четох новина за подобна случка от преди 7-8 години в малко градче край Страсбург.
« Last Edit: 20.12.2022, 14:06:59 by Chezare »
Най-лесното, ефективно и щадящо финанси решение е елементарно - разтегляне на разписанията, намаляване на средната скорост на придвижване и свеждане до минимум ролята на GPS-и, говорещи автобуси, табла и всякакви подобни електроники, които само утежняват основните процеси.

Online difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18883
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Кое не разбра, че клиентите станаха много нагли и налитат със скандали и разправии на служителите навсякъде. Дадох пример онзи ден отивам да си плащам сметките, и една луда добре облечена видимо с възможности госпожа започна да вдига луд скандал на касиерката, ама направо крещи защо не можело да си плати и интернета при нея. Обижда, какво ли не. Е нормално касиерката не издържа, стана и я изпъди навън като мръсно куче с дръжката на метлата. Всякакви луди се навъдиха, нормално всеки иска да се защити от такава измет, просто преди служителите мълчаха от страх от уволнение, сега има работа навсякъде на никой служител не му пука и ако някой клиент се заяде с него гонят клиента като връсно куче и изобщо не се разправят с такава измет. Факт дисциплината пада навсякъде.

А в конкретния случай, аз нали това казах...има телефон на който да се сигнализира ако някой не е доволен от нещо от услугата.  Но явно дамата порсто търси внимание и иска за се заяжда. Иначе щеше цивилизовано още пъривя път просто да сигнализира по телефона. Разговарянето с водача и влизането в конфликт е абсолютно забранено и е нарушение. Като дамата извършва нарушение и самосиндикално се разправя, вместо да се обади на телефона какво друго
може да очаква освен да получи подобаващ ответен отговор?

Какво ще стане ако в Канада или Англия някоя такава се кара разпарвя с водача? Бас ловя че последствията за такава в Канада ще са повече, отколкото глобата на шофьор който пуши в автобуса.
Още една грешна мантра, която е любима в този форум - “станах такъв заради някой си…” От видеото се вижда единствено, как прост и нагъл водач на автобус, който е в явно нарушение, вместо да се засрами, върши още нагли и груби действия… Та покрай любимата мантра на много возещи се по кабините - може би покрай прости и нагли водачи и пътниците са станали такива, за да им дават отпор.

Примерът, който даде няма никаква връзка с тази ситуация. Ако пътник беше заставил водача да го закара, където той иска, или да му направи и кафе, освен да го вози е ок да му откаже и евентуално да го изгони. Но къде е връзката с историята при този водач, явен никотинов наркоман, хванат в крачка и държащ се нагло!?
« Last Edit: 20.12.2022, 15:06:57 by difian »

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
@Ivo , вярно е че има много нахални и прости клинети, но тук не е така, а примера ти с касиерката щеше да е аналогичен, ако жената в автобуса му вдигаше скандал, че не иска да я закара до Бояна. А тя му е направила забележка за пушене и просто го снима, докато той крещи и заплашва. Забележи, че дори във виртуалното деловодство има поле за снимка!
Я кажи, не в Канада, а във Фантастико какво щеше да се случи, ако касиер реши да пуши на работното място и клиент му направи забележка? Щеше да излети на момента, а клиента да получи извинение. А ако някой като теб тръгне да го защитава, най-много да го последва.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Ivo

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16116
    • View Profile
    • Email
Да, ще го уволнят, но частинте компании действат малко крайно. Изгонват дори цели фирми за почистване, защото има на пръв поглед дребни забележки в чистотата. И дори сменят фирми по поддръжка за наглед дребни неща. Това са може би малко крайни мярки на честниците. Все едно в ЦГМ или в БДЖ да изгонят всички фирми за почистване и да ги сменят с други, защото има точки петънца по седалките например, или все едно ЦГМ да изгонят всичкия контрол и да наемат външна фирма защото има гратисчии.

Частниците са едната крайност, държавните компании пък другата. Или все едно заради запалилия се автобус да сменят целия персонал или да си наемат външна фирма за поддръжка. Не знам доколко е хубаво да се действа и толкова крайно.
« Last Edit: 21.12.2022, 12:28:07 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online RADOCVET

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11941
    • View Profile
    • Сдружение ГТИ
    • Email
В повечето случаи е много хубаво.
При държавните и общински предприятия не се прилага поради факта, че са обвързани със ЗОП и често процедурите по избор са много тромави. Да не говорим за случаите с фирми-касички, които се махат само при смяна на номенклатурата, и то пак не винаги.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline TRAMS SOFIA

  • Ограничени права
  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3964
    • View Profile
Няма да взимам страна , но ще кажа, че е крайно време водачите да са отделени с 18 мм плоскост както е в метрото. Изцяло затворена , без досег с пътниците. Пък и да се обадиш да наклеветиш водача , че пафка няма да го накара да откаже цигарите . Всичко останало е гореща супа.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline Mammoth

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3831
  • ČKD
    • View Profile
Никой не говори за отказване на цигарите, а да не пушат докато возят пътници.

Offline TRAMS SOFIA

  • Ограничени права
  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3964
    • View Profile
Като толкова пречат на някой цигарите , да направи две крачки назад, а не да предизвиква водача и да създава предпоставка за ПТП.
Трябват прегради плътни , защото не е работа на пътниците дали водача пуши или си бърка в гащите :)
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Online difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18883
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
При товарните превози има плътни прегради. В трудовата характеристика на возещите пътници е вменено да имат визуален, а доста често и вербален контакт с “товара”, който превозват.

Защо да не е работа на пътниците, какво прави водачът!? На гърба на кабината пише точно обратното…

Offline Mammoth

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3831
  • ČKD
    • View Profile
Като толкова пречат на някой цигарите , да направи две крачки назад, а не да предизвиква водача и да създава предпоставка за ПТП.
Трябват прегради плътни , защото не е работа на пътниците дали водача пуши или си бърка в гащите :)
Аз направо не мога да повярвам какво чета... :help:

Тогава следващия път палвам в салона и аз една, на който му пречи да направи две крачки от мен. :help:

Offline я л т а

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6508
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
В трудовата характеристика на возещите пътници е вменено да имат визуален, а доста често и вербален контакт с “товара”, който превозват.


Е много па знаеш какво има в трудовата характеристика !
Аре да ми преснимаш една такава трудова характеристика, и да я постнеш тук .

Online difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18883
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
В трудовата характеристика на возещите пътници е вменено да имат визуален, а доста често и вербален контакт с “товара”, който превозват.


Е много па знаеш какво има в трудовата характеристика !
Аре да ми преснимаш една такава трудова характеристика, и да я постнеш тук .
Билети продавате ли!? Че даже се и бутате да продавате! Следователно контакт Ви трябва…

Offline я л т а

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6508
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
Характеристиката ми постни !       Без да философстваш, защото лъжеш писменно.

Offline Stoi4o

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 934
    • View Profile
    • Email
Има шофьори в градския за които си знаят че пушат и всеки месец си ги глобяват от гаража.Знам за от гараж"Дружба".Нещо от рода на 70 до 100лв месечно,но да не излъжа с точност.Искам да кажа че от гаража го знаят,той си знае...остава само да пуши тайно за да не го виждат и пътниците,разбира се всичко това е от жалби.




Offline Sixkiller

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3181
    • View Profile
Водачите категорично трябва да бъдат отделени с масивни кабини! Ето поредния пример от най-скорошната катастрофа с туристически автобус за вредата от влиянието на човешкия фактор в превозното средство: https://www.flagman.bg/article/282150  ;)

В актуалния случай е укоримо по-скоро поведението на пътничката. Смятам, че при такива ситуации с хора, въобразяващи се на журналисти е най-правилно водачът просто да спре автобуса и да извика полиция, а пътникът да бъде отведен за обяснения, след което при доказана вина - да му бъде съставен акт и да плати всички разходи на превозвача, контролните органи и останалите пътници за задръжката. За пушенето водачът също трябва да бъде глобен, щом в предприятието има такива правила  :fan:

В България си е най-хубаво и супер и всичко ни е страхотно. Единственото по-хубаво е България едно време, ама и сега си е най! ;)

Парно в салона само с печат в пътния лист.

Offline Mammoth

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3831
  • ČKD
    • View Profile
А шофьора да продължава да пуши вътре като продънено кюмбе, докато пътника бива бичуван публично.  :help: