Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 1220544 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #7000 on: 31.05.2024, 12:04:02 »
Ватман по 22 решил онзи ден да не направи последния курс до автостанция Изток по някаква причина и да се прибира от Подуяне. Чак след идване на полиция и линеен си направил курса.
https://stolica.bg/incidenti/vatman-reshi-da-svali-patnitsite-ot-tramvai-22-poluchi-preduprezhdenie-za-uvolnenie
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Bl3iz3

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #7001 on: 10.06.2024, 16:52:44 »
Изключителна форма на простащина прояви днес ватман на мотриса 4415 по 23. Караше между две спирки с отворени врати, гледаше youtube shorts докато караше и до първата врата си беше сложил в две касетки диня и домати, като динята беше отворена и мухи се събираха около тях. Черешката на тортата беше, когато на една от спирките, той излезе от кабината си и просто реши да си хапне от динята. :neznam:

Offline Whatnow14

• Маниак
    • View Profile
« Reply #7002 on: 25.06.2024, 11:44:39 »
Току-що 304/2, която трябва да прави курс Дружба 2 - Околовръстен път (тоест, целия обичаен маршрут без НИМ)  и да се прибере в гараж, просто се изключи от линия без да изпълнява курса без натрупани закъснения :angel:

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #7003 on: 25.06.2024, 22:21:11 »
По оперативен път явно,....1617 беше на 11 .
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline poly911

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #7004 on: 28.06.2024, 21:20:09 »
Тая вечер бях неволен свидетел на просташкото отношение на водача на ТБ 1603 по линия 11,кара все едно е закъснял,бърза да затваря вратите докато има хора за качване и върхът на айсберга беше на паметника Левски докато една жена се качваше той тръгна да затваря вратите
Гадно ми е че съм толкова уморен от работа иначе щях да се обадя на Центъра

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #7005 on: 28.06.2024, 21:59:44 »
Орязаните разписания предразполагат за постоянно бързане, особено рано сутрин и вечер след 19:30. По минута между спирките, - бавнослизащи пътници, светофари, пешеходни пътеки и т.н. Отстрани е много лесно да се коментира

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #7006 on: 28.06.2024, 23:46:52 »
Орязаните разписания предразполагат за постоянно бързане, особено рано сутрин и вечер след 19:30. По минута между спирките, - бавнослизащи пътници, светофари, пешеходни пътеки и т.н. Отстрани е много лесно да се коментира

Тъй де, ама не е ли целта да се превозят всичките пътници по спирките живи и здрави до следващите спирки...оправданията горе звучат странно. Това са стандартни ситуации за градски условия.
Ако някъде времето се оказва недостатъчно, трябва да се коригира разписанието, а не пасивът да пада върху водачите или пътуващите.
Не е ок да се моля да ме изчака да сляза/да се кача, защото иначе ще го глобят че закъснява.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #7007 on: 05.07.2024, 17:30:37 »
Шофьорът на автобуса 1 не спря на спирка плажа Панчарево код 1335,в посока ИЕЦ  в 1637ч. на 5-и юли. Заобиколи спрелия автобус 3. Група от над 20 деца се нагнетиха в автобуса по линия 3, а първоначалния план на водещия групата и на шофьора на автобус 3, беше да ползват и автобуса по линия 3 и този на 1. Двете превозни средства бяха климатизиран оранжев Ютонг. Така линия 3 увеличи закъснението си още повече.
------------------------

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Невъзможното иска само малко повече време
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #7008 on: 09.07.2024, 08:40:58 »
Пригответе се да ви опиша най-голямата простотия и наглост, която някога сте виждали от шофьор в градския транспорт. Минути преди 7 часа тази сутрин, аз съм на „Христо Ботев“ и „Клокотница“, от „Овча купел“ идва 5047 по 60. Снимам го, шофьорът показва среден пръст. Спира на спирката, излиза, оставя автобуса безпризорен, развиква се като овчар. Попита ме защо снимам, казах му фен съм на возилата от градския транспорт, той продължи да вика, аз му казах ако не искаш да те снимам можеш да ми го кажеш като човек. Поиска първо да изтрия снимката, казах му така или иначе не ми е полезна, след като ми показваш среден пръст, след това поиска визитка и телефон, визитка нямам и никога не съм имал, а да си дам телефона на някакъв си хулиган мислещ се за шофьор от градския транспорт, никакъв шанс, казах нямам визитка и телефон, онзи продължи да настоява, вече минаваше първата минута, откакто автобусът стоеше на спирката и хората го чакаха, дори го виждаха, че се разправя с мен и един човек надникна от вратата да го прикани да се връща. Онзи продължи да иска визитка и телефон, аз му казах, че се държи като простак и го чака пълен автобус с хора, започна да говори как щял да се обади на някого, аз му казах, аз пък ще се обадя на Гаронав на твоя шеф, той продължи с наглостта, поиска име, след това поиска лична карта, аз пак повиших глас, заплаши с обаждане в полицията, казах не, аз първи ще се обадя и посегнах към телефона. Тогава си подви опашката и тръгна към вратата, но не пропусна отново да се обърне и да подкани да не съм го снимал. Цялото действие се разви в рамките на вероятно три минути, в които хората стояха и го чакаха. Този така наречен водач, всъщност селяндур, си заслужава оплакване.

А да, разбира се, заплаши как щял да ми счупи фотоапарата, това вече след като видя, че снимката е изтрита.
« Last Edit: 09.07.2024, 09:51:56 by AGENT 006 »

Sofiatransport транспортна база данни

Най-подробната база данни и галерия за возилата от градския транспорт в София!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #7009 on: 09.07.2024, 09:02:34 »
Проблемът с липсата на водачи води това, че да се напълни градския с идиоти. Връщаш му жеста със средния пръст и го пращаш там, където му е мястото. А ако се чувства онеправдан, нека се обади където ще (Пейчев ще каже).
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7010 on: 09.07.2024, 09:41:18 »
Да ви докарат по-скоро индийски и виетнамски шофьори. Те такива простотии със сигурност не правят - личен опит.
По рейс и по жена не се тича!

Offline София 100

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7011 on: 09.07.2024, 18:24:31 »
  За мен най-наглите шофьори са тези по линиите, обслужвани от МТК. И днес розовобузестият темерут с бялата коса, който преди година, три месеца и един ден не искаше да ми отвори вратите на Автостанция Илиянци с 7041 отново си показа рогцата. Днес беше с 7097 по 30, който тръгва от Балша в 17:23 часа. Отказа да ми отвори вратата на втората спирка в Доброславци. Явно се мисли за толкова велик, че човек трябва да му се моли, за да го качи от спирката, да отвори вратите или всичко, което по същество представляват неговите задължения в работата му. Не очаквам вече каквато и да е справедливост, затова ще взема нещата в свои ръце, и каквото стане :devil:
« Last Edit: 09.07.2024, 18:29:13 by София 100 »
Направеното днес е недостатъчно за утре.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #7012 on: 09.07.2024, 22:22:49 »
Има и свестни водачи, - тичащи качват на Мария Луиза след като завият по Столетов , чакат прикачващи се и тичащи.
Ноооо.......положението е трагично навсякъде. Толкова , че дават на Сульо и Пульо с категория да кара рейса . Никакъв подбор на кадри.

Offline Niko.G

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #7013 on: 10.07.2024, 19:02:37 »
  За мен най-наглите шофьори са тези по линиите, обслужвани от МТК. И днес розовобузестият темерут с бялата коса, който преди година, три месеца и един ден не искаше да ми отвори вратите на Автостанция Илиянци с 7041 отново си показа рогцата. Днес беше с 7097 по 30, който тръгва от Балша в 17:23 часа. Отказа да ми отвори вратата на втората спирка в Доброславци. Явно се мисли за толкова велик, че човек трябва да му се моли, за да го качи от спирката, да отвори вратите или всичко, което по същество представляват неговите задължения в работата му. Не очаквам вече каквато и да е справедливост, затова ще взема нещата в свои ръце, и каквото стане :devil:

Работил е със 7041, след това работи с вечното присъствие по 86 - 7097, но по 30, явно изобщо не е заслужил да бъде титуляр и си обикаля. В МТК знам, че така наказват провинилите се.
SUMC - Desordem e Regresso.