Относно т.н. западни градове:
Прозорците трябва да са отворени, където има люкове - също. Климатиците в началото, трябваше да са изключени, но с повишаването на температурите, това се промени.
След работа, климатичната система се третира с препарати от специализирани фирми. Също и при по-дълга почивка в работно време.
Предполага се, че изискванията, са едни и същи за страните в ЕУ.
Освен контрол на температурата, една инсталация може да прави още много неща, но в крайна сметка всичко опира до пари.