Метро > По света

Красотите на подземния свят (или снимки от метрополитените по света)

(1/7) > >>

Tergo:
Често посещавайки различни сайтове и форуми се натъкваме на красиви фотографии, които ни се иска да споделим във форума, но няма създадена тема за съответния обект – метро, станция или вече сме забравили откъде сме свалили изображението...но си заслужава да бъде видяно !
Реших, че не е лошо да си имаме една тема, която да се превърне в нашата галерия на
красотата на подземния свят , метро-света :  тапети, станции, тунели...

И така :
Започвам с няколко любими (за мен) тапета, заснети от художник-фотографа Александър Попов (Русия), известен сред метро-почитателите  в руското интернет–пространство като  Russos.
(За съжаление, нямам информация къде, в кои тунели са заснети фотографиите.)

Следващите няколко не са подписани, но също са негови.

Завършвам с едно негово изображение на Краснопресненския авто-тунел (Москва), интересен с това, че под него преминават двата тунела на  метро-трасето (все още, май, не са в действие). Но трите тунела са градени отделно, а не с една и съща къртица. Казвам това, защото сега за подобни отсечки руският магнат Роман Абрамович е поръчал най-голямата в света къртица (с диаметър 19 м.), която ще прокопава едновременно  двата етажа тунели!

conecto:
Браво, страхотни снимки, пускай още  :fan:

Tergo:
Ето още няколко :
Най-напред : най-красивата станция, която съм виждал - станция "Автово" в Петербург. Снимката е от един форум, отпреди ремонта й, предполагам след завършването му да стане  още по-красива.

Следват три снимки из градските колектори, отново от @Russos.

И накрая, малко екзотика и ужаси :
Ако призраците е по-лесно да се "документират", отколкото да се видят, то из подземията може да се сблъскаш с "продуктите" на човешката дейност - е, не в метрото, а в парижките катакомби...

Knoxville:

--- Quote from: Tergo on 15.08.2008, 20:21:33 ---Често посещавайки различни сайтове и форуми се натъкваме на красиви фотографии, които ни се иска да споделим във форума, но няма създадена тема за съответния обект – метро, станция или вече сме забравили откъде сме свалили изображението...но си заслужава да бъде видяно !
Реших, че не е лошо да си имаме една тема, която да се превърне в нашата галерия на
красотата на подземния свят , метро-света :  тапети, станции, тунели...

И така :
Започвам с няколко любими (за мен) тапета, заснети от художник-фотографа Александър Попов (Русия), известен сред метро-почитателите  в руското интернет–пространство като  Russos.
(За съжаление, нямам информация къде, в кои тунели са заснети фотографиите.)

Следващите няколко не са подписани, но също са негови.

Завършвам с едно негово изображение на Краснопресненския авто-тунел (Москва), интересен с това, че под него преминават двата тунела на  метро-трасето (все още, май, не са в действие). Но трите тунела са градени отделно, а не с една и съща къртица. Казвам това, защото сега за подобни отсечки руският магнат Роман Абрамович е поръчал най-голямата в света къртица (с диаметър 19 м.), която ще прокопава едновременно  двата етажа тунели!

--- End quote ---

Поздравления за темата, много ми харесва. Надявам се, нямаш нищо против да използвам една от снимките, които си пуснал, на десктопа си. Много ми харесват всички снимки, които са публикувани, продължавайте така. И аз ако намеря снимки, ще ги кача

Tergo:
Вижте станциите в Стокхолмското метро. Каква красота!

Интересното е, че там тунелите и станциите са дълбани в компактна скала - точно тя е оставена като вътрешен интериор на  станциите.
И с малка художествена намеса и подходящо осветление изглеждат като излезли от приказките...
(Снимките са от метро-форума mymetro.ru)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version