Масов градски транспорт > За системата като цяло

Пътникопоток

<< < (2/214) > >>

borosport:
 А какво ще стане като пуснат изцяло отсечката от сепмтември и се осигури достъп и на дружбенци чрез 88 :D. Станцията росто не е предвидена за крайна. Броя на турникетите е прекалено малък и ще стават опашки и мазало, особено ако метрополитена и ЦГМ не си вържат скапаните системи за електронните картии се наложат непорекъснато превалидирания и показване на карти.

emo:
Вярно е, че станцията не е предвидена за крайна. Искрено се надявам да намалее потокът от леки коли в София, защото засега такъв ефект не се наблюдава.
Дали след пускането на целия участък все пак няма да се премине към платен център, това беше една от идеите на Бойко.

mlk:

--- Quote from: tiristor on 02.06.2009, 23:40:46 ---А 113, новата линия, в пиковите следобедни часове си плаче за дълги автобуси. Пътникопотока при метростанцията е огромен посока младост 4. Няма къде игла да пуснеш, особено ако автобуса е закъснял. Посока центъра следобедите е горе-долу добре.

--- End quote ---
Хехе, това е интересно. Млаодстци са доста по-либерални явно. 115Е в Люлин беше трагична, а сега жителите на Младост не се притесняват да се прекачват. Аз самия видях разни 113-ки в непиков час и бяха добре натоварени, така че съм склонен да вярвам, че в пик са пълни. Чак за дълги автобуси едва ли, но ако видят зор, може да добавят още 1 кола вместо 313 например :) Иначе сутрешен пик как са в посока метрото?

T_4:
От два дни провеждам наблюдение на тм 6 тъй като имам работа по центъра. Ползвам го от хотел "Хемус". Установих следното:
Празник - пълна трагедния, има прекалено малко хора и според мен би било добре да се пускат 4/7/8ХХ, защото двойносъчленените трамваи са почти празни. Отделно от крайно нередовна линия 6-цата се сгъсти доста, което също е фактор за по-малко пътници. Едно по-стегнато разписание от сорта на 4-5-5-2/50-55 мин (къси вагони) би било добре.
Делник - значително повече пътници. Трамваите са доста добре натоварени. Днес към 11.10 всички места бяха заети още от НДК-тунел. Разписанието е добро, скоростта на движение е сравнително висока.

mlk:

--- Quote from: T_4 on 08.06.2009, 16:22:00 ---От два дни провеждам наблюдение на тм 6 тъй като имам работа по центъра. Ползвам го от хотел "Хемус". Установих следното:
Празник - пълна трагедния, има прекалено малко хора и според мен би било добре да се пускат 4/7/8ХХ, защото двойносъчленените трамваи са почти празни. Отделно от крайно нередовна линия 6-цата се сгъсти доста, което също е фактор за по-малко пътници. Едно по-стегнато разписание от сорта на 4-5-5-2/50-55 мин (къси вагони) би било добре.
Делник - значително повече пътници. Трамваите са доста добре натоварени. Днес към 11.10 всички места бяха заети още от НДК-тунел. Разписанието е добро, скоростта на движение е сравнително висока.

--- End quote ---

По кое време от деня са ти делничните наблюдения?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version