Author Topic: МВМ 81-740.2/741.2 и 81-740.2Б/741.2Б (Русич/новите влакове)  (Read 319654 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Незнам дали е за тук или за темата за обща информация за линия 2, предварителното ми извинение.
Започва да се появява един нов гаф така да се каже със метровлаковете, пък и с новите. Табелите "Обеля", "Цариградско шосе" и "Джеймс Баучер" на старите русичи не се сменят и си е редовно събитие стар Русич по първа линия с табела "Джеймс Баучер", или по втора с табела "Цариградско шосе", сащото се случва с ел. табелите и на новите, а днес по първа линия имаше стар чистосин Русич с нови ел. табели, но в същото време от двете страни беше изписано "Джеймс Баучер", а за какво са ги сложили тогава при положение, че на никой не му се занимава да ги сверява в зависимост от маршрута.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Най-подробната галерия и база данни за возилата в София
Защото страстта е онова, което ни държи заедно вече 8 години!

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Това е защото линията на практика е една. Не знам как си го пропуснал, но пак ще кажа, че в празнични дни всички курсове са по маршрута Цариградско шосе - Обеля - Джеймс Баучер и обратно. Т.е. Цариградско и Баучер са двете крайни станции. Така е обозначено и на стикерите над вратите в самите влакове. Т.е. ако например на Стадиона спре влак в посока Обеля, на табелата ще пише "Джеймс Баучер". Хората трябва вече да свикнат, че макар и да се наричат "първа" и "втора" линия, двата метродиаметъра на практика са една цяла линия. Всичко това с уговорката, че в пиков час в делничен ден не всеки влак покрива целия маршрут на 100%. Виж темата за графика на метрото, за да ти стане по-ясно.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Днес видях един от новите зелени с 3-4 тага около вратите, засякохме се на една от станциите, та не мога да кажа повече. Хубаво, че има предпазни мерки лесно да се чистят, но не смятам, че трябва да има компромис и защо и да не се залавят престъпниците?!?  :angry:

В допълнение на забелязаното по-рано от Маниака, ето още нещо, ръжда ли е или вече натрупана мръсотия? Снимката трябва да е от официалния пуск на влакчетата:

Източник
« Last Edit: 07.09.2012, 23:22:37 by difian »

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
А41 (лилав) също е в движение.

Offline assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Тази разцветка вече ми грабва окото, то червеното и без това си ми е любимия цвят, но им отива много повече от зеленото например.
А като бъдат доставени всички нови метровлакове старите само по парва линия ли ще останат?

П.С.:наистина не го бях разбрал, сега вече разбрах, благодаря.
« Last Edit: 08.09.2012, 13:49:58 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Най-подробната галерия и база данни за возилата в София
Защото страстта е онова, което ни държи заедно вече 8 години!

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Не ти ли стана ясно, че това няма как да стане, защото реално линията е една. Това с първа и втора линия е само формалност.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Стори ми се, че преди малко видях и А42 в движение.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Стори ми се, че преди малко видях и А42 в движение.
Правилно, аз даже се возих с него, мирише на ново :) Антиграфитното фолио обаче на места беше лепено много некачествено и нищо чудно да почне да се бели...
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline titijoji

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Обаче фолиото дава резултат- в един от влаковете до вратата беше надраскано. Аз пробвах с една салфетка да го изтрия и чертата взе та се изтрива- много оригинално решение, въпреки, че незнам дали е приложимо и за другите влакове.
« Last Edit: 11.09.2012, 11:48:53 by titijoji »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Обаче фолиото дава резултат- в един от влаковете до вратата беше надраскано. Аз пробвах с една салветка да го изтрия и чертата взе та се изтрива- много оригинално решение, въпреки, че незнам дали е приложимо и за другите влакове.
салФетка*

Приложимо е, както се вижда, просто са го налепили и то с невероятно качество...

Offline titijoji

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Грешката идва от бързината просто обърках клавишите и благодаря за забележката ;)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
На А39 не му работеше климатикът в последния вагон, като пътувах от Младост към центъра.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Тази разцветка вече ми грабва окото, то червеното и без това си ми е любимия цвят, но им отива много повече от зеленото например.
А като бъдат доставени всички нови метровлакове старите само по парва линия ли ще останат?

П.С.:наистина не го бях разбрал, сега вече разбрах, благодаря.
И последните 4 ще са с този хубав червен цвят... :D

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Вчера на един от лилавите му висяха някакви като конци от тавана  :fan: Сигурно е някаква материя от изолацията.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Снимки от доставката на последните състави, 09/09/2012, Волуяк

http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline mrclyde85

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Колко състава остават да бъдат пуснати по 2рата линия?

Offline titijoji

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Аз незнам съставите да са определени само за едната или другата линия. По-скоро с новите може да се намали интервалът на движение по някой маршрут.

Offline mita6ki

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
@mrclyde85 До колкото знам в движение са 10, доставени са 14, още два пътуват насам и последните два нови влака са още в завода. Окончателно ще са 30 скифове (заедно със предишните доставки от същия модел).

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Точно така в момента 10 са в движение, скоро трябва да изкарат и А43 и А44. А кога са тръгнали поредните два състава за София (2053-6027-2054;2055-6028-2056)? Ако те пътуват за София, то в завода остават последните два състава А49 и А50. :)