Author Topic: Оповестяване в метрото - табели, озвучаване, схеми  (Read 118720 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
При първите Русич-и от 2005-та явно няма възможност да се програмира новото оповестяване, както всъщност няма и оповестяване "Влакът ще се движи до станция Сливница/Младост І" и часовник.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Най-подробната галерия и база данни за возилата в София
Защото страстта е онова, което ни държи заедно вече 8 години!

Offline spicy_e

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
При първите Русич-и от 2005-та явно няма възможност да се програмира новото оповестяване, както всъщност няма и оповестяване "Влакът ще се движи до станция Сливница/Младост І" и часовник.
Вчера се возих в зелен Русич от 2005-та и всичко беше окей както "Влакът се движи до станция Сливница/Младост 1", така и при английския.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Аз се возих в два светлосини. Имъ и възможността да е бил само един всъщност, но и двата пъти си работеше по старото оповестяване.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Най-подробната галерия и база данни за возилата в София

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Светлосините са от юли 2009г. 2005г. дойдоха само оранжеви и светлозелени. Иначе аз не съм сефтосал новото оповестяване, но не смятам, че трябва да се прекалява със съобщенията. Ще се научат хората да гледат кой влак закъде е.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
На Люлин вече има двуредови табели, които показват кое метро след колко време идва !  :fan:

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Махнали са записа "Джи Ем Димитров"  :P

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
Светлосините са от юли 2009г. 2005г. дойдоха само оранжеви и светлозелени. Иначе аз не съм сефтосал новото оповестяване, но не смятам, че трябва да се прекалява със съобщенията. Ще се научат хората да гледат кой влак закъде е.

Аз от познати чувам, че "английският на който е записан на записа е многп лош" ... иначе скоро и аз ще се повозя да видя що е ,..
Ако някой може нека запише оповестяването :)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Съобщава се 'next station: Ge. Me. Dimitrov', поне днес като се возих  ;) Прави впечталение, че записът е доста по-стегнат отпреди, което е ОК.

Иначе и на Младост-1 таблата са отново с 2 реда, на единия е изписан влакът от БПС-Сливница, а на другия - този от летището до Сливница :fan:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline vasko

• View Profile
Съобщава се 'next station: Ge. Me. Dimitrov'
:fan: Премахнали са една от простотиите в оповестяването! Доста бърза реакция! Чак да не повярваш.

И аз днес се возих в един светлосин състав. Беше си старото звуково оповестяване (без фразите на английски език).  :( Как така успяха да го пуснат на номерните състави, а не могат на доста по-новите (спрямо номерните) влакове Русич.  :neznam: Знам, че става дума за по-старите доставки, ама все пак - така ли ще го караме?

По същия начин на МС Искърско шосе трябва да се чува: Change here for national rail services for southern Bulgaria.  ;)

Стига с тая Южна България бе, от там вървят влаковете за Бургас и Варна през Карлово или Пловдив, това си е чист изток :D
:arrow:

Дори, преди време, касите на Централнага гара в София са били организирани по това разделение на Южна и Северна България.  ;)
« Last Edit: 25.03.2015, 17:57:26 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Съобщава се 'next station: Ge. Me. Dimitrov'
:fan: Премахнали са една от простотиите в оповестяването! Доста бърза реакция! Чак да не повярваш.

И аз днес се возих в един светлосин състав. Беше си старото звуково оповестяване (без фразите на английски език).  :( Как така успяха да го пуснат на номерните състави, а не могат на доста по-новите (спрямо номерните) влакове Русич.  :neznam: Знам, че става дума за по-старите доставки, ама все пак - така ли ще го караме?
Айде да се успокоиш, че твоите истерии край нямат. На всички влакове поетапно се вкарват новите аудио записи. Когато пуснат новата отсечка всичко вече ще е вкарано. А до къде ти ще го караш, си е друг въпрос...

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
От току що: "next station knqginia Maria Luiza" :crazy:
"Next station is Lavov most"  :D

Offline ivanovnikolai188

• Приятел на ГТ
  • Линия: ТБ 1 Тролей: 2112
    • View Profile
    • Email
Броячите обаче трябва да бъдат пренастроени, защото ако имаме следната ситуация:
Сливница-Младост-Летище 1мин.
Сливница-Младост-БП          7мин.
И след като премине влакът за Летището:
Сливница-Младост-Летище 6мин.
Сливница-Младост-БП         13мин.
Тоест в момента все едно са първи и втори влак, а не по двете направления. Да се надяваме, че могат да коригират изписването иначе е леко безмислено.

Offline lopik

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Мисля, че трябваше да се направи с изцяло електронни табла. Например от Лондон:

Източник: http://www.data-display.com/london-underground-platform-display

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
За съжаление нямам снимка, но във влака, с който се прибрах тази вечер имаше и нови схеми над вратите.

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
За съжаление нямам снимка, но във влака, с който се прибрах тази вечер имаше и нови схеми над вратите.

А схемата цялата ли е (МД2+Летище+Бизнес Парк) , или е разделена от едната страна на вратите Летище-Баучер, а от другата БП-Сливница ?

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile

А схемата цялата ли е (МД2+Летище+Бизнес Парк) , или е разделена от едната страна на вратите Летище-Баучер, а от другата БП-Сливница ?

Схемата е залепена върху старите ... Доста нескопосана работа. Отделно разклонението към Бизнес Парка е в оранжев цвят и имената на станциите в отклонението също са с оранжево. Обеля е в синьо, тоест към линия 2.

« Last Edit: 25.03.2015, 20:43:24 by bonbon »

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Добре е направена, всичко останало щеше да си е кич и излишно оцветяване и информация.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
На Люлин вече има двуредови табели, които показват кое метро след колко време идва !  :fan:

Клетите пенсионери сега как ще се ориентират, преди 2 години заради тях махнаха таблата с два реда  :(

Offline vasko

• View Profile

Смея да твърдя, че този тип схема е доста трудна за разбиране от голяма част от средностатистическия гражданин/пътник.

Ние сме транспортни фенове и на някой от нас може да ни харесва и като цяло всички ние да я разбираме без проблеми, но трябва да се опитаме да погледнем през очите на средностатистическия човек.

Проблемът не е в цветове или нещо подобно, ами в цялостния вид на схемата. Хората трудно се ориентират къде се намират в момента, кое накъде е, на къде се движат в момента, как изглежда цялата метромрежа на фона на град София и т.н.

Според мен, едно от нещата, което не носи никаква полезна информация е изобразяването на вида станция (с един или с два перона). Това обърка част от пътниците, а в същото време не помага с нищо. Какво е ползата от него?

*Тези мои твърдения са на база дългогодишни ежедневни пътувания с метрото и наблюдаване на стотици, да не кажа хиляди ситуации, в които хора се чудят и маят докато се взират в схемата; стигат до грешни изводи, докато гледах схемите; питат околните и т.н.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline ivanovnikolai188

• Приятел на ГТ
  • Линия: ТБ 1 Тролей: 2112
    • View Profile
    • Email
Можеше тази оранжевка линийка да е до сливница и хората да знаят, че като се качат от Бизнес Парка, влакът им ще се движи до Сливница - поредното недомислено нещо. А пък под светлинните индикатори в Русичите, на схемата, едно квадратче е разделено по средата - червена половинка за Младост-3 и оранжева половинка за Александър Малинов. Това важи и за станция Цариградско шосе + съответно Акад. Александър Теодоров-Балан и за Дружба + Бизнес Парк София.
Толкова ли не можаха да изведат схемата на линиите на стъклото на вратата и отгоре над индикаторите да лепнат Сливница-Бизнес Парк в оранжево, а под тях Летище София-Витоша... Хем ясно се вижда по кой маршрут е влака, хем и схемата с линиите ще е по-голямоа - има повече място на вратите.
« Last Edit: 26.03.2015, 01:29:50 by ivanovnikolai188 »