Author Topic: Новият подвижен състав, закупен по ПВУ  (Read 42925 times)

Offline mgt

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 589
    • View Profile
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/obrat-alstom-shte-uspee-da-dostavi-srok-novite-35-vlaka

Обрат: "Алстом" ще успее да достави в срок новите 35 влака
След комуникация със служебното правителство изпълнителят е потвърдил, че ще успее с договора

Offline viktorlc

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7129
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Във видеото от тази новина, между 1:28 и 1:38 се вижда предница на мотриса на Алстом за България.
https://www.mdr.de/nachrichten/sachsen/bautzen/bautzen-hoyerswerda-kamenz/video-alstom-waggonbau-leitung-100.html
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9417
    • View Profile
    • Email
А на 1:23 се виждат таблиците при Coradia с колко са изостанали и кой е в болнични.   :laugh: :help:

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
То беше ясно, че няма да тръгнат април, ама чува ли се нещо за Шкодите? Дали ги сертифицираха? Гледам че си стоят на Илиянци и не мърдат никъде май.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline viktorlc

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7129
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Шкодите не пратиха предварително тестов влак да прави проби в България, с цел да получат разрешение и за нашата страна, а разчитат на първите доставени бройки. Мотрисите им ще идват и ще стоят без възможност за експлоатация с пътници докато не получат разрешение за България, което е процедура, в която са замесени различни институции, част от които не са български. Затова пък като получат разрешение, всички влакове ще могат да тръгнат накуп.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline bdz43r

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6481
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Процедурата не е толкова сложна - само местна хомологация, което се прави за 2 дни проби. Влаковете би трябвало да имат европейски сертификат и да могат да се движат навсякъде.
Мотрисата на Алстом обиколи цялата страна по желание на производителя.

Offline difian

  • Модератор
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18890
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Виждат се доста от нашите Шкоди като фон в това видео.

Алстомът в момента обикаля из Гърция.

Offline Ilian

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1629
    • View Profile
    • Laptop screens and laptop repairs
    • Email
„Дарт Вейдър" свали маската: Първите нови влакове на БДЖ пристигнаха в Пловдив
Серия 35-00 вече е с нова премяна и официалното лого на БДЖ

Quote
Първите две мотриси Alstom Coradia Stream вчера пристигнаха на Централна гара в Пловдив. Така железопътната история на България отгръща нова страница. Влаковете, които официално се водят серия 35-00, вече са брандирани с логото на националния превозвач БДЖ, бележейки началото на мащабна модернизация.

От „Дарт Вейдър“ до модерна европейска визия

В социалните мрежи веднага се появиха снимки на новите композиции, споделяни от пътници и железопътни ентусиасти. За мнозина машините не бяха непознати. По-наблюдателните любители на транспорта си спомниха „черния влак с червените очи“, който преди време премина през страната ни за тестове и сертифициране. Тогава в интернет пространството той получи прякори като „Дарт Вейдър“ или „Черната перла“.

Днес обаче потребителите коментират, че в новата си премяна с логото на БДЖ, влаковете вече не изглеждат „страшни и черни“, а модерно и приветливо. Трансформацията е факт: изпитанията по новите високоскоростни трасета и старите релси вече са в миналото, а първите реални мотриси са тук, за да обслужват гражданите.

Първа нова доставка от две десетилетия

Това събитие е изключително важно за Пловдив и цялата страна, тъй като това са първите нови влакове, пристигащи у нас през последните 20 години. Те са призвани да заменят остарелия парк на БДЖ, в който част от композициите са на възраст над половин век.

Зеленият железопътен флот в цифри

Пристигането на серия 35-00 е част от мащабен проект за изграждане на български зелен железопътен флот с нулеви емисии. Договорът с консорциум „БУЛЕМУ“ (включващ Alstom) предвижда общо 35 нови електрически мотрисни влака. Финансирането е организирано по следния начин:

12 влака на стойност над 363 млн. лв. се финансират по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ).
23 влака на стойност близо 696,4 млн. лв. са включени в Социалния план за климата на България.
Правителството вече осигури временен безлихвен заем от 278,6 млн. лв. за авансовото плащане по проекта.
Въпреки че същинските регулярни доставки се очакват от август 2026 г., вчерашното пристигане на първите две брандирани мотриси в Пловдив е ясен знак, че дългото чакане за модерен железопътен транспорт приключва.

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Тези са отишли направо в депото в Пловдив - значи ли това, че всичко със сертифицирането е ОК и са предадени?
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline bdz43r

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6481
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Само там има място, подходящо за съхраняването им под охрана. Халето на Алстом в Световрачене още е в груб строеж.

Online V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10058
    • View Profile
Опазването им в Пловдив ще е трудно - депото е близо до индийската територия Столипиново.  :rolleyes: