Author Topic: Ловеч, Троян, Тетевен  (Read 14183 times)

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Ловеч, Троян, Тетевен
« Reply #60 on: 20.03.2020, 15:35:07 »
Две снимки от 2002г. и още две, направени през 2012г. в Тетевен. Любопитен е съчлененият автобус от първата снимка :)
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #61 on: 20.03.2020, 16:01:25 »
Берна е съчленения имаше ги някъде до към 2008-ма мисля когато беше бума в цените на горивата и големите автобуси от малките градчета изведнъж масово почнаха да изчезват.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #62 on: 20.03.2020, 16:44:29 »
Две снимки от 2002г. и още две, направени през 2012г. в Тетевен. Любопитен е съчлененият автобус от първата снимка :)
Браво за снимката на съчленения автобус! Преди около 5 години, един колега беше споменал по - назад в темата, че през 2002г. е видял някакви зелени съчленени автобуси в Тетевен, но не помнеше марка или модел и най - накрая “мистерията” e разплетена  :D . Автобусът е FBW и най - вероятно е внесен от Берн през 1997г.(по това време,  там извеждат от експлоатация техните бройки, които са били с идентична разцветка).
« Last Edit: 21.03.2020, 11:57:55 by Magirus deutz »

Offline gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
« Reply #63 on: 21.03.2020, 14:55:29 »
Такива съчленени FBW-та имаше поне няколко в Стара Загора!  :)
За закупуването на повече съчленени автобуси за Стара Загора!

Offline zirka

• Наистина съм луд
  • www.GTBURGAS.eu
    • View Profile
    • Email
« Reply #64 on: 21.03.2020, 16:18:44 »
Браво за снимката на съчленения автобус! Преди около 5 години, един колега беше споменал... някакви зелени съчленени автобуси в Тетевен, но не помнеше марка или модел и най - накрая “мистерията” e разплетена...
Една молба, понеже някои снимки са рядкост! Ако някой скоро ходи към Тетевен, точно преди да влезе в града от страната на Ябланица, е бившият завод ''Елпром'', пада се отдясна. Там в двора има, поне допреди година беше, един от старозагорските съчленени – точно дали беше Saurer или Volvo е друг въпрос. Но при наличие на възможност ще е интересно да го снима! Самият автобус спира пред портала и се вижда през оградата, така няма да е необходимо да иска разрешение да влиза вътре!
За съжаление отдавна този автобус го няма. Но поради снимката:fan: вече всичко е ясно:  ДАР НА ТЕТЕВЕН ОТ ИНТЕР АСИСТ
01 май 97, 
В Ловешка област започва осъществяването на нова съвместна програма с швейцарската фондация Интер Асист, съобщи вчера областният управител Илиан Обретенов. Чрез нея ще бъдат изградени инфраструктурни обекти от третокласната и четвъртокласната пътна мрежа и в сферата на водоснабдяването. Предвидено е участие в газифицирането на Велико Търново, Плевен, Ловеч, Габрово и по-малки градове на областта. Предстои изграждането на второ областно земеделско бюро, специализирано в сферата на аграрната политика и малките частни преработвателни предприятия.
ИНТЕР АСИСТ ПОДПОМАГА ИНФРАСТРУКТУРНОТО РАЗВИТИЕ
« Last Edit: 21.03.2020, 16:25:14 by zirka »
WWW.FORUM.GTBURGAS.EU

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #65 on: 21.03.2020, 20:03:42 »
Браво за снимката на съчленения автобус! Преди около 5 години, един колега беше споменал по - назад в темата, че през 2002г. е видял някакви зелени съчленени автобуси в Тетевен, но не помнеше марка или модел и най - накрая “мистерията” e разплетена  :D ...
Аз бях повдигал въпроса, макар че си мисля, че спомените ми са от преди 2002 год. Супер за снимката!

Offline mediar

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #66 on: 23.03.2020, 23:08:25 »
Браво за снимката на съчленения автобус! Преди около 5 години, един колега беше споменал по - назад в темата, че през 2002г. е видял някакви зелени съчленени автобуси в Тетевен, но не помнеше марка или модел и най - накрая “мистерията” e разплетена  :D ...
Аз бях повдигал въпроса, макар че си мисля, че спомените ми са от преди 2002 год. Супер за снимката!

Всъщност мисля, че визира моя въпрос, ето я дискусията - https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=889.msg100071945#msg100071945 . Иначе като видях снимката и аз точно за това се сетих, даже се изненадах колко отдавна е била дискусията, мислех, че е било наскоро  :D :D :D Иначе наистина е ценно откритие, поне за мен :)

Offline valeri.1989

• Начинаещ
  • *
  • Рейсаджия
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: 17.09.2020, 08:25:39 »
Ето един музеен експонат забелязан в Ловеч след тунела.
Много напред вървеше и нямаше как да карам по бързо че в участъка редовно слагат тринога камера.
Направо се върнах в детските години с този чавдар
« Last Edit: 17.09.2020, 08:30:45 by valeri.1989 »

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #68 on: 17.09.2020, 09:47:09 »
Страхотно попадение. С какъв номер беше, ако случайно си забелязал?
The Grand Tour

Offline valeri.1989

• Начинаещ
  • *
  • Рейсаджия
    • View Profile
    • Email
« Reply #69 on: 17.09.2020, 10:13:29 »
Далеко беше и не можах да вида, както казах нямаше как да го приближа че след тунела е 50км/ч и редовно слагат тринога камера. Вчера го засякох същия на светофара, редовно го срещам и като го вида пак ще кажа.
Сега се сещам че на едно място в града съм виждал цял парк с чавдари
« Last Edit: 17.09.2020, 10:41:07 by valeri.1989 »