Author Topic: Метродиаметър 3 - обща тема  (Read 305181 times)

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Re: Метродиаметър 3 - обща тема
« Reply #1540 on: 04.09.2019, 12:55:28 »
https://www.bgonair.bg/a/188-gallery/173799-fandakova-napravi-proverka-na-uchastak-ot-tretata-liniya-na-metroto

Коя е станцията дето Фандъкова слиза по ескалатора (първата снимка)? Орлов мост? И коя е дъговидната станция на втората снимка?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1541 on: 04.09.2019, 17:19:03 »
Последователно, снимките са от Орлов мост, Патриарха (оранжевото с мотиви от шевици май беше от тази станция) и Булевард България. Нещо ми липсва НДК 2... "Дъговидната" си е Орлов мост, нали нея я прсвиха като Сердика 2 - без да разкопават отогре по нов австрийски тунелен метод.
« Last Edit: 04.09.2019, 17:27:18 by difian »

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1542 on: 05.09.2019, 00:01:28 »
Мерси! Значи този път силуета на моста няма да присътства? При Лъвов мост стана много сполучиво. НДК 2 сме я виждали само на рендъри. Засега Красно село и Булевард България са ми най-симпатични, но нека дочакаме довършителните работи на всички станции за да не правим прибързани изводи.

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1543 on: 23.09.2019, 18:37:53 »
Попадна ми статия в „дир.бг“, която твърди, че съвсем скоро щели да отворят станциите „България“ и „Красно село“. Това вярно ли е, или са поредните предизборни трикове? Или ако е вярно, защо тогава е това безумие – само две станции, та то това си е подигравка със столичани.

Offline Spas237

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1544 on: 23.09.2019, 18:40:42 »
Попадна ми статия в „дир.бг“, която твърди, че съвсем скоро щели да отворят станциите „България“ и „Красно село“. Това вярно ли е, или са поредните предизборни трикове? Или ако е вярно, защо тогава е това безумие – само две станции, та то това си е подигравка със столичани.
Това, че ги отварят не означава, че пускат метрото :D
По принцип би трябвало да завършат и другите станции през октомври, но най-вероятно ще го пуснат догодина.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1545 on: 24.09.2019, 11:07:14 »
Последно промяната на автобусите през красно село се удължава до 05.11, когато вероятно смятат да пуснат движението и да разградят строежа.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1546 on: 24.09.2019, 11:10:04 »
Тези са най-готовите станции и ги показват от над две години... В дир.бг днес видях поредна PR-статия без автор, пълна с манипулации и глупости относно направеното и състоянието на града... В 24 часа също, макар че поне някакви имена на автор бяха сложили...  :help: Нищо чудно фъндъкова да се снима с още една налепена плочка или с върната на мястото й разкачила се лайсна, изпълненивто да достигне 99,99(9)%, но няма да успеят да пуснат метрото под каквато й да е форма преди изборите, колкото и да си го бяха заложили преди година....
« Last Edit: 24.09.2019, 11:12:34 by difian »

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1547 on: 24.09.2019, 11:19:55 »
https://m.dir.bg/dnes/na-fokus/patuvaneto-na-sofiya-tri-lacha-i-edin-mobilen-grad
Ето за тази новина говорех. Гледайте клипчето към нея и ми кажете какво мислите. Точно тук е споменато, че се очаква да се открият споменатите станции скоро, каквото и да значи това.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1548 on: 24.09.2019, 11:49:17 »
Така де, скоро ще е, но първо трябва да завършат другите.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1549 on: 25.09.2019, 00:35:33 »

Фалшиви новини :) Метро няма да бъде пускано до края на тази година.
Догодина :)

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1551 on: 12.10.2019, 08:42:00 »
ПОКАНА
 към всички приятели на софийското метро
 Ден на отворени врати в метростанции „Красно село” и „Бул.България”
 „Метрополитен” ЕАД организира на 19 октомври 2019 г. / събота/ Ден на отворени врати в две от метростанциите на новата „Линия 3 -  „Красно село” / кръстовище на бул. „Цар Борис Трети” и ул.„Житница”/ и „Бул.България” / кръстовище на булевардите „България” и „Иван Гешов”/.
 Инициативата е по повод годишнината от завършването на Линия 1 на Софийското метро от жк „Люлин” до жк”Младост” и засиления интерес от жителите на района.
 Денят на отворени врати ще започне от 10.00 часа и ще продължи до 17.00 часа.
 Желаещите да се запознаят с напредъка по изграждането на първите станции от Линия 3 жители и гости на София ще могат да разгледат напълно завършените метростанции „Красно село” и „България”.
 През втората половина на ноември се предвижда  Ден на отворени врати за следващите три станции от Линия 3.
 Заповядайте на 19 октомври 2019 г. на МС „Бул.България” и МС”Красно село”.

...
От същия пост става ясно че метростанция Монтевидео е преименувана на НБУ.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1552 on: 14.10.2019, 12:20:01 »
Не е доказано. Най-вероятно, поредна порция журналистически измислици. Не че не заслужава. Все пак през всички тия години НБУ се е утвърдил като стабилен университет.

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1553 on: 14.10.2019, 22:46:13 »
ПОКАНА
 към всички приятели на софийското метро
 Ден на отворени врати в метростанции „Красно село” и „Бул.България”
 „Метрополитен” ЕАД организира на 19 октомври 2019 г. / събота/ Ден на отворени врати в две от метростанциите на новата „Линия 3 -  „Красно село” / кръстовище на бул. „Цар Борис Трети” и ул.„Житница”/ и „Бул.България” / кръстовище на булевардите „България” и „Иван Гешов”/.
 Инициативата е по повод годишнината от завършването на Линия 1 на Софийското метро от жк „Люлин” до жк”Младост” и засиления интерес от жителите на района.
 Денят на отворени врати ще започне от 10.00 часа и ще продължи до 17.00 часа.
 Желаещите да се запознаят с напредъка по изграждането на първите станции от Линия 3 жители и гости на София ще могат да разгледат напълно завършените метростанции „Красно село” и „България”.
 През втората половина на ноември се предвижда  Ден на отворени врати за следващите три станции от Линия 3.
 Заповядайте на 19 октомври 2019 г. на МС „Бул.България” и МС”Красно село”.

...
Значи когато беше тази година европейската седмица на градския транспорт нямаше отворени врати в Метрополитена. а преди имаше само отбиване на номера - отворени врати за 1 час в само една метростанция.

А сега цял ден в две метростанции. И ако това не е предизборно????

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1554 on: 19.10.2019, 11:08:29 »
Метростанция България е отворена. Там беше Стоян Братоев с една репортерка /вероятно от БНР, защото нямаше камера/, която интервюира идващите. Дойде и едно влакче, но не ни повози. Няма много хора, даже е доста спокойно, ако някой иска да доведе някое дете да си направи снимки. За Красно село ще напиша по-късно.

Входовете откъм пазара не работят и се влиза от Славия и Лагера. Има един или два влака, които вървят между двете станции, но не пускат да се качват по много хора наведнъж. Направи ми впечатление че ескалаторите се движат доста бързо, но освен това нямаше нищо по-особено.
« Last Edit: 19.10.2019, 12:58:32 by Dimitar155 »

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1555 on: 20.10.2019, 17:06:21 »
Ами винаги пронът трябва да е повече от влака, а не да е точно, колкото него. Под 150 метра перон е пълна шега. Сега ги правят къси., за да е евтино, но когато се увеличи броят пътници и не могат да сложат още, ще е ужас. Това нашето не е метро, а високоскоростен трамвай.
Това мнение вече няма никакъв смисъл. Като не става влаковете да са „музикални“, минахме на станциите са малки. Нали знаеш, че влаковете които се движат по линия 3 са 60м и може да се удължат до 100(по още 2 модула може да се сложат при нужда). Това го обсъдих с инж. Братоев сутринта. А относно влаковете, не знам дали си се качвал вътре, но аз съм го правил, включително и днес и мога да кажа, че са несравними с „Метровагонмаш“. И отново се наблюдава в твоето мнение една соц.-носталгия без да познаваш това време.

На метростанцииите могат да спират стометрови влакове, но Братоев е забравил да ти каже че няма как да паркират на депото в Земляне. Не знам дали ще се налага да пускат такива влакове, по никой не говори че трети метродиаметър трябваше да бъде пуснат август а ще бъде пуснат догодина или най малко 6 месеца закъснение и затова предизборно ни пускат да гледаме готовите метростанциии преди готовото метро

Offline Северен мраз

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1556 on: 21.10.2019, 13:33:40 »

Това мнение вече няма никакъв смисъл. Като не става влаковете да са „музикални“, минахме на станциите са малки. Нали знаеш, че влаковете които се движат по линия 3 са 60м и може да се удължат до 100(по още 2 модула може да се сложат при нужда). Това го обсъдих с инж. Братоев сутринта. А относно влаковете, не знам дали си се качвал вътре, но аз съм го правил, включително и днес и мога да кажа, че са несравними с „Метровагонмаш“. И отново се наблюдава в твоето мнение една соц.-носталгия без да познаваш това време.
Освен че навсякъде вкарвате политически краски, без да е ясно защо (политкомисарите от 50-те щеха да се дивеят на вашите умения ни в клин, ни в ръкав да вкарвате политкоректната идея), само да попитам - коя от прогнозите за пътникопотока се сбъдна, че така лековерно да приема на инж. Братоев изказванията, че е достатъчно? Да, факт е, че все някога ще се сбъдне нещо, ама за момента резултатът е много на 0 срещу тези прогнози Ако не си пътувал в час пик в метрото, можеш да го направиш - и там прогнозите за пътникопотока бяха едни, а се оказаха други.Това са уж дребни неща, които, обаче, се мислят навреме защото идеята е по-адекватното придвижване.

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1557 on: 21.10.2019, 13:52:28 »
Освен че навсякъде вкарвате политически краски, без да е ясно защо (политкомисарите от 50-те щеха да се дивеят на вашите умения ни в клин, ни в ръкав да вкарвате политкоректната идея), само да попитам - коя от прогнозите за пътникопотока се сбъдна, че така лековерно да приема на инж. Братоев изказванията, че е достатъчно? Да, факт е, че все някога ще се сбъдне нещо, ама за момента резултатът е много на 0 срещу тези прогнози Ако не си пътувал в час пик в метрото, можеш да го направиш - и там прогнозите за пътникопотока бяха едни, а се оказаха други.Това са уж дребни неща, които, обаче, се мислят навреме защото идеята е по-адекватното придвижване.
Въпросът не беше до политика или до пътникопоток, защото нито едно от двете не ми е в компетенциите. Моето мнение беше по темата, че или влаковете не ставали, или станциите били малки. Въобще не възнамерявам да обвързвам разговорите с политика, но ми писна тенденциозно да се защитават превозни средства, които са морално остарели, а новите непрестанно да бъдат хулени. За това беше коментара ми за соц носталгията. Ако смятате, че греша, ще Ви насоча към няколко сходни изказвания по други теми.
  Ще помоля модераторите, ако намират това мнение за неподходящо да го изтрият, а колегата Северен мраз, ако иска още да разискваме по темата да ми пише на лични съобщения.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1558 on: 21.10.2019, 20:29:54 »
Пътникопотока наистина е надвишил и най-смелите ни очаквания.
Не съм ходил на деня на отворените врати, но май нищо не съм изпуснал. Ами защо не са въвели атракцията - возене между двете станции? Поне сте влизали в тези влакове.
А и не знам защо новата линия се води М3 след като системата е по-различна от първите 2 линии. Защо не е с по-различно наименование като например, автоматичната DLR в Лондон?
Със сигурност изграждането на М3 не върви толкова гладко като М2. Да се надяваме че пускането няма да се забави като М2 във Варшава или М4 в Будапеща.

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1559 on: 21.10.2019, 20:49:39 »
Пътникопотока наистина е надвишил и най-смелите ни очаквания.
Не съм ходил на деня на отворените врати, но май нищо не съм изпуснал. Ами защо не са въвели атракцията - возене между двете станции? Поне сте влизали в тези влакове.
А и не знам защо новата линия се води М3 след като системата е по-различна от първите 2 линии. Защо не е с по-различно наименование като например, автоматичната DLR в Лондон?
Със сигурност изграждането на М3 не върви толкова гладко като М2. Да се надяваме че пускането няма да се забави като М2 във Варшава или М4 в Будапеща.
То на практика не даваха да се влиза и във влаковете, ама това е друг въпрос. Всъщност само с връзки можеше да се влезе, или с късмет. Иначе влаковете обикаляха пробно, без пътници и возеха по двама машиниста и един инструктор. Караха с 20км/ч, тъй като не са били в „автоматичен режим“. Всъщност само Братоев с двете му внучета се возеше, аз също успях да се добутам и това е друг не знам да са возили.