Author Topic: Метродиаметър 3 - обща тема  (Read 359902 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Метродиаметър 3 - обща тема
« Reply #1700 on: 15.09.2020, 14:04:26 »
На мен пък ми ми хареса. Скоростта е прилична, оповестяването е доста по-добре от това на другите линии и таблата при касите са много удобни. Влаковете са просторни и возят много приятно. Минусите са наистина големия престой по станциите, който очаквам да бъде коригиран и това, че основните входове на някои от станциите са далеч от самата нея и има голям преход, но това вероятно е нямало как да е иначе конструктивно. Станциите са светли и приятни, макар и не чудо на архитектурата.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1701 on: 15.09.2020, 14:38:17 »
Всъщност идните седмица - две ще бъдат истинският тест за капацитета на мотрисите, с връщането на учениците в училище.  :)

Offline Nikolai Boyanov

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #1702 on: 16.09.2020, 22:07:16 »
Днес се повозих за първи път на новата трета линия на метрото. Макар и да не ме е грижа за вашите мнения, аз ще кажа, че всичките, ама ВСИЧКИТЕ метростанции са красиви. Някой път пак ще се повозя.
Повече информация за новите метростанции и още последни новини за него, отидете на този сайт и намерете [Metro System] Line 3 - 12 Stations U/C | 4 Stations App:
https://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1818

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1703 on: 16.09.2020, 22:13:27 »
Всъщност и при мен днес беше първия път(ще споделя влог пътуването си идните дни) и да, споделям напълно това мнение. Хубаво е че след издънките по втора линия, като скучните и безлични „Централна гара“, „Княгиня Мария Луиза“ и „Бели Дунав“, съумяха да започнат да правят по-добър подбор на материалите, цветовете и динамиката на фасадата. Единствено пейките „радиатори“ на „Театрална“ и седалките то стадион на „Красно село“ не ми допадат. Първите са прекалено агресивни, а вторите прекалено евтинджийски, но иначе оценявам всичко високо.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1704 on: 23.09.2020, 12:42:41 »
Здравейт отново!
И азимах късмет да се повозя още първия ден. Два дни преди това се прибрах от чужбина. Първия ден имаше гафове, нямаше как да разчиташ на разписанието. Влакът в който седнах беше заседнал на Красно село. Имаше и информация за заседнал влак в тунела. Линията е обозначена като L3, доста объркващо след като е възпиета буквата М. Ако целта е да се обозначи линията като система, по-различна от първите две, не това е начинът. Не ми хареса и начинът на придвижване. На Попа за да излезеш се движиш по някакъв тунел.
Агенте, не мога да се съглася че станциите по М2 са издънки. Надежда, Лъвов мост, НДК 1, ЕС, Витоша са си много красиви. Ломско, Мария Луиза, Сердика 2 също могат да послужат за пример за приятен дизайн без излишна кичозност. Дизайнът на М3 е разочарование. Рендърите на Попа изглеждаха добре, но на живо се оказа прекалено семпло, шевицата някакси се губи, бялото преобладава. Жалко за прекрасната идея, но доста семпло се получи. Орлов мост вече коментирахме, кой ли не се е изказал по този въпрос. Единствената станция която ми харесва е НДК 2. Модерна визия, дано се появят повече станции с подобен дизайн. Красно село не е лоша. На България ми харесва паното на България, доста стилно.
Общо взето, откриването на М2 беше доста по-празнично като атмосфера и без издънки. Това беше звездният миг на Софийското метро.
Във всеки случай, предпочитам метрото ни да е с 3 линии. Или повече :)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1705 on: 23.09.2020, 15:44:15 »
Влог ревю от 16-ти септември:

Слизането ми до станция „Хаджи Димитър“ започва оттук.

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #1706 on: 23.09.2020, 20:04:50 »
Май от днес са оправили влаковите табели и вече изписват М3 вместо L3 - видях 2 такива влака, не зная дали е на всичките.