Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 360222 times)

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Да отбележим тогава, че в Люлин 2 срещу пощата вече започна и строителството на вторият за квартала Лидъл.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Триъгълник 36
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Надявам се да са оставили сурвитут за бъдещо разширение на булеварда, което е така нужно, иначе супер. Много пъти съм се питал как в „Младост“ има два и то в южната ѝ част, както и в „Надежда“, време беше и в „Люлин“ да има втори.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Надявам се да са оставили сурвитут за бъдещо разширение на булеварда, което е така нужно, иначе супер. Много пъти съм се питал как в „Младост“ има два и то в южната ѝ част, както и в „Надежда“, време беше и в „Люлин“ да има втори.

В Младост Лидълите са 3  :D

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Люлинският „Киров“ също е затворил. Целият обект е ограден със строителна ограда, но има едно място, откъдето се вижда, че интериора на халето за сервиз е изтърбушен.
Киров са във фалит. Откакто го взеха за заложник, и бизнесът им тотално западна.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email

В Младост Лидълите са 3  :D
Е скоро време в Люлин ще има и четвърти т маркет

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Триъгълник 36
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Киров са във фалит. Откакто го взеха за заложник, и бизнесът им тотално западна.
Знам, просто отбелязвам, че са затворили и втория си обект, след този на околовръстното. Веднъж с баща ми в едно такси, точно след като даваха филма на „БТВ репортерите“ и преминавайки покрай обекта на околовръстното шофьорът предположи, че вероятно имат някакъв договор за сервиз на съответните машини и ще ги сервизират докато не изтече и затова в „Люлин“ още работят.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Аз предпочитам малките квартални магазинчета. Тук в Хаджията ме дразнят и Фантастикото на пазара, и голямата и по-малката Била в бившия РУМ. Много троснат персонал. От друга страна в малкото Фантастико в Изток близо до хотел Москва ми харесваше да пазарувам. Пишете ме почитател на по-малките магазинчета. Не ми харесват големите като хамбари. Може би от по-големите само Лидъл и Алди в чужбина ми допадат.

Offline mitakis

• Vintage vehicles
  • Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Jumbo ще отварят нов магазин в София до автостанция Илиянци.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
На мястото на "Нов дом", сигурно повече от половин година, правят нов магазин на Промаркет. Не знам, защо толкова време го правят този магазин, но Кауфланд и Лидъл за толкова време строят самостоятелна сграда на гола поляна или барабар с разчистването на терена... Като са вдигнати решетките, вътре се вижда че са вложили някакъв "дизайн", които ще видим дали ще го налагат, или това ще им е флагмански магазин...

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Триъгълник 36
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Може би трябва да се вземе предвид, че това е стара кооперация, може да е имало неочаквани пречки, а и „Промаркет“ не е някаква всемогъща верига.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днес са открили Лидъл в Люлин 2, но интересното е, че са започнали строителството на друг такъв на Сточна гара, на терена на бившия автобусен и тролейбъсен гараж...

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Триъгълник 36
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Дано частната инициатива подпомогне развитието на дупката, в която този район се е превърнал, пък и не е като да няма нужда, въпреки че на пръв поглед изглежда сякаш мястото е крайно непривлекателно за такава цел, но всъщност е точно обратното като се има предвид, че в този район няма нито един хипермаркет, както и в целия център особено най-идеалния.
« Last Edit: 29.10.2018, 18:41:50 by AGENT 006 »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Направо си е екстра че ще правят нещо там. Пък и още един магазин в квартала ще си е чудесно да има.

Offline velinio

• Маниак
  • |MCMXLVIII|
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
Скоро ще откриват ново Фантастико до хотел Вега (май беше) на Г. М. Димитров. Намира се малко преди кръстовището с Никола Габровски като се идва от Зоопарка. Изглежда доста масивна сграда. :)
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Направо си е екстра че ще правят нещо там. Пък и още един магазин в квартала ще си е чудесно да има.
По принцип трябваше там да има някакъв търговски център тип мол, но преди десет години инвеститорите ги удари кризата. Мястото е доста голямо, да видим дали ще е само магазин.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Вчера отвориха Лидъла в Люлин 2 и аз съм безкрайно доволен от този факт. Липсата на подобен магазин в района се усещаше. Фантастикото в Люлин 1, което ми е най-близко и от което винаги съм пазарувал е крайно бедно от към асортимент, а също е и доста мизерно. Билата съко не предлага кой знае какво. Т маркета също има интересни неща, които не могат да се намерят по другие магазини, но не ми е близо.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Може би трябва да се вземе предвид, че това е стара кооперация, може да е имало неочаквани пречки, а и „Промаркет“ не е някаква всемогъща верига.
Сега ти виждам мнението... Сградата е стара, но това не е драма. До преди 15 години сигурно, там имаше гараж (на няколко места в София все още има такива сгради, чиито подземни нива, а дори и надземни са гаражи). После го преоборудваха в мебелен магазин и си беше такъв допреди 1-2 години. Минавам ежедневно и имам преки наблюдения, наистина го чоплеха с чаени лъжички и клечки за зъби... Преправяха настилката, сега от няколко месеца може би стои със спуснати решетки и нищо не се прави. Каквото и да е, ако нямат административни пречки, трябваше да се справят дооооста по-бързо. ;)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Триъгълник 36
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днес в ранния следобед отидохме с баща ми на разходка до стария мол(„Mall of Sofia“) и му дойде на ум да влезем в „Техномаркет“ и да ги попита за електрически влагоабсорбатори. Попита един служител да ни насочи, той отиде да пита втори къде са влагоабсорбаторите, показа ни уред за гонене на комари и се усети чак при отварянето на кутията. След това ни пое колежка консултантка, която сметна дифузер за ароматни масла за влагоабсорбатор, а след това ѝ се причу, че баща ми казал овлажнител, а не влагоабсорбатор и тръгна да ни показва овлажнител. Отделно от това подредбата им беше просто ужасна, едни неща набутани при други, където не им е работа до такава степен, че самите служители не можеха да се ориентират и въобще някаква пълна комедия. Не знам заради това, че се разчу, че „Техномаркет“ е на Делян Пеевски или заради нещо друго, но ми се струва, че тази верига е останала на доизживяване. Стария „Техномаркет“ от времето, когато се казваха още „Техномаркет Европа“ на бул. „Сливница“, който им беше единствения наистина хипермаркет, вече е „Тех Март“, с лекота им взеха мястото в люлинския „Лабиринт“ и ги изпратиха някъде до „Мосю Бриколаж“ и аз не знам къде са точно, а всичките им останали магазини са сравнително малки в моловете. То единственото, в което още ги бива са телевизори, телефони, малко лаптопи, малко аудио и малко прахосмукачки. Въобще не си оправдават името и по-добре ако имат някакви стратегии да вземат да се преструктурират и да се специализират по-тясно щом вече са започнали да се свиват.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Получава се както навсякъде -няма персонал. В много от големите вериги и хипермаркети стария персонал, който си беше от години се разбяга, трудно се намират нови хора, артикулите и материята в която трябва да навлезнат са хиляди и трудно се учат. 100-тици артикули които трябва да познават подробно при запитване, работа със складови програми, заявки, наличности, ревизии, работа с каси, товаро-разтоварна дейност и какво ли още не и новаците се шашкат яко и бързо напускат. И в градския транспорт, и в хипермаркетите, и в обслужването никъде нямат хора, новите трудно се учат и адаптират и за това навсякъде е така. А обслужващия сектор е лицето на града, хората зависят от него и ако не се предприемат мерки ще става все по зле навсякъде. Ама няма как да е при средна заплата в целия обслужващ сектор около 1200 лева( сега очаквам някой критик да се намеси и да се изцепи от рода на"ами то квалифицирани кадри с образование също взимат толкова") Ама я да видим някой "квалифициран" да се хване да работи склададжия, шофьор на автобус, доставчик, хотелиер или нещо подобно където има влачене или по 1000 човека на главата след колко време ще напусне.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Консултантите на "Техномаркет" са пословични с мърлячеството си още през добрите времена на веригата. Дали заплатите им са по-ниски от тези на колегите им по другите вериги или просто фирмената политика куца - друг въпрос.

Вчера по една случайност пазарувах в "Хит"-Младост. Не бях ходил там от години, през които магазинът западна, загуби половината от търговската си площ в полза на Jysk, Зооцентъра и други по-малки магазини. Останах приятно изненадан от промяната на Хит-а. Вътре има изключително много немски артикули - най-вече на Ja и други марки на ReWe - според информацията н Нета Хит не е погълнат от ReWe Group, но от 2007 имат договор за сътрудничество. Не съм виждал друг супермаркет в България да прилича толкова много на немски. И при ненемските стоки има доста с атрактивни цени - в Kaufland и Lidl са доста пестеливи с промоциите си.
« Last Edit: 18.11.2018, 11:23:06 by blagun »