Author Topic: Хигиената в МГТ  (Read 80132 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: Хигиената в МГТ
« Reply #300 on: 30.08.2019, 23:32:53 »
Явно никой не я чисти, защото влаковете влизат за почистване с отворени врати и “творението” се скрива.

Подай сигнал на ЦГМ.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
« Reply #301 on: 22.02.2020, 15:21:59 »
2694 - целият тролей смърди на конски лайна, едвам изтраях да се возя 1 спирка. Чистачи няма ли, се чудя?? На този тролей хич не му е за първи път, така че не е от някой пътник!
Никога няма да се измисли по - добро нещо от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #302 on: 23.02.2020, 10:48:13 »
Има, а чистенето приключва с помитане на пътеката между седалките и евентуално парцал пак там.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #303 on: 23.02.2020, 13:51:49 »
2694 - целият тролей смърди на конски лайна, едвам изтраях да се возя 1 спирка. Чистачи няма ли, се чудя?? На този тролей хич не му е за първи път, така че не е от някой пътник!
А след като тества предела на рецепторите си, сети ли се да звъннеш на 0700 13 233?

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #304 on: 24.02.2020, 19:36:00 »
Возилата на електротранспорта са най-редовно измиваните превозни средства, сравнено с всички други. Даже често миришат на дезинфекционни препарати. Това, което пише два поста преди моя, е изключение.
████████████████████████

Online snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #305 on: 28.02.2020, 11:29:06 »
В Надежда просто се замита с една метла и с това приключва чистенето. В Искър са по-старателни, някои от по-мръсните тролейбуси се минават с парцал с белина, отделно на ТО-тата се прави старателно почистване, но това което май навсякъде не се прави или се прави изключително рядко, е да се изпират седалките, което според мен е силно наложително!

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #306 on: 29.02.2020, 05:01:09 »
Молим хората от Общината, които управляват транспорта да издадат заповед. По време на почивките на последна спирка прев. средства да се оставят с отворени врати. Освен това прозорците да не се заключват, за да могат да се отварят в слънчевите и топли часове от денонощието. Това е задължително и в полза на пътниците.
████████████████████████

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #307 on: 29.02.2020, 09:47:49 »
И после (през зимата) в некламитизираните превозни средства температурата да е под нулата? Иначе за прозорците съм напълно съгласен :fan:
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #308 on: 29.02.2020, 12:12:02 »
Тролеят, в който се возя, смърди брутално на белина. Дерзайте :)
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #309 on: 29.02.2020, 21:33:51 »
Смърди на препарати за почистване, не виждам какво толкова страшно има.
Впрочем ключовете за прозорците (квадратите демек) в гаража ли стоят щом не са у шофьорите?

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #310 on: 29.05.2020, 18:16:55 »
3016

Offline hakama

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #311 on: 07.06.2020, 17:03:46 »
Защо не подменят текстила на седалките(особено в трамваите където по-дълго се пътува и понякога се налага да седнеш) - с изк. кожа хем ще е меко и хем по-хигиенично...лесно за почистване...  :rolleyes:
 ще снимам някой път на какво приличат седалките в трамваите. Не говоря за 5ца и 7ца...

Явно никой не я чисти, защото влаковете влизат за почистване с отворени врати и “творението” се скрива.

Подай сигнал на ЦГМ.
Аз там писах по друг повод и вече 3ти месец няма отговор... Така и не разбрах кой е контролния орган, който ги регулира, за да копирам и до тях следващата жалба?!
 За трамвайната част по точно.
Все пак се спонсорират от данъците ни и отделно от билети и карти, които пак ние плащаме?!?
Подавах тук:
https://www.sofiatraffic.bg/bg/complaint~2F

Може би те?
http://www.elektrotransportsf.com/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=57&lang=bg
« Last Edit: 07.06.2020, 17:07:38 by hakama »

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #312 on: 07.06.2020, 17:10:25 »
 :D Не бих казал , че в последните няколко месеца се спонсорират с билети и карти. Пътувянуто гратис беше на 95%.

Offline hakama

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #313 on: 07.06.2020, 17:57:56 »
:D Не бих казал , че в последните няколко месеца се спонсорират с билети и карти. Пътувянуто гратис беше на 95%.
Не че виждам кой знае каква връзка с темата на питането... но предполагам сте наясно как се издържа МГТ в София??!  :rev:
ПП: Гратисчии имало казвате... а след 19ч знаете ли през колко време бяха колите в ДЕЛНИК?! Пълна малоумщина беше в карантинно време да се разредят колите и да става фрашкано в пиковите часове... след като ми изтече картата смятам да не я подновявам.
« Last Edit: 07.06.2020, 18:03:34 by hakama »

Offline SashoGrigorov

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #314 on: 15.07.2020, 02:48:38 »
От около месец-два автобусите на АП Дружба са доста чисти, пода и седалките се чистят редовно и качествено. Предполагам заради ситуацията се следят нещата, но надявам се да остане така и за напред, че на Дружба чистенето им е болна тема.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #315 on: 15.07.2020, 12:39:33 »
Вярно, от началото на пандемията е така. То направо ти е кеф, да се качиш в лъскавия МАН, даже мирише на ароматизатори и препарати, чистят се веднага дори драсканиците. За чистотата спомага и това че тези автобуси са много добре уплътнени и не влизат прахоляци от пътя вътре.

Приятно впечатление ми прави, че дори слагат ароматизатори в салона, чак до най-отзад и това веднага прави добро впечатление и на други пътници. Похвално, хората си работят както трябва. Пандемията ако не друго поне ще ни научи на чистота.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР