Author Topic: Нощните коли и техните аванси  (Read 15417 times)

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Re: Нощните коли и техните аванси
« Reply #80 on: 11.02.2017, 20:45:26 »
А 204 целодневно и целогодишно си тръгва от дружба на -2 или -1, понякога и -3. Хората са свикнали и ходят с няколко минутки по-рано. Едва ли са луди водачите да отнасят глоби всеки ден доброволно, просто не се налага наредбата явно. И наблюденията ми са конкретно от тази спирка, но се съмнявам да е различно на другите.

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #81 on: 11.02.2017, 22:04:45 »
От първа спирка не трябва да се тръгва с аванс ! Последните курсове трябва да са добре синхронизирани и не трябва пътниците да търчат като обезумели между една и друга спирка , а трябва да се предвиди достатъчно време за нормално прекачване !

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
« Reply #82 on: 12.02.2017, 10:56:50 »
Истина е, че доста водачи не се интересуват от глобите, защото могат максимално 60лв да бъдат удържани, което в момента са 10 аванса. Това с тръгването на 0 е голяма недомислица и глупост направо - да речем тм 1 трябва да тръгне в 20:00 от Надлез Надежда и за една минута да стигне до Пета градска. В същото време седмицата пристига на -1 на Пета Градска, защото от Триъгълника е тръгналана -1 и пресича единицата. И това става нон стоп. Или 10-ка на Журналист пристига с аванс от гората, обаче има 12 или 18 на същото време, които трябва да тръгнат на 0 и така става забавяне на всички трамваи. Не случайно отклонението от разписанието е 4 минути (-2 до +2 преди и -1 до +3 сега) и не може това да бъде пренебрегвано макар и само на някои спирки.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #83 on: 12.02.2017, 12:00:49 »
А 204 целодневно и целогодишно си тръгва от дружба на -2 или -1, понякога и -3. Хората са свикнали и ходят с няколко минутки по-рано. Едва ли са луди водачите да отнасят глоби всеки ден доброволно, просто не се налага наредбата явно. И наблюденията ми са конкретно от тази спирка, но се съмнявам да е различно на другите.
От къде знаеш на какво време тръгват през деня?

Целия градски транспорт тръгва от начална спирка на -1, защото надолу не се знае какво ще се случи и това е абсолютно позволено (в рамките -1; +3).
Интересно ми е ако трябва да хванете самолет или влак примерно в 12:20 дали ще отидете в 12:19?

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #84 on: 12.02.2017, 14:38:24 »
Знам от там, че до преди седмица го хващах всеки ден около 12 часа и винаги тръгват на минус. Сега го ползвам сутрин и виждам, че и тогава се случва. Аз проблем с това нямам, просто споделям, че се случва и не е като че някой да го следи явно.
Пък и градският транспорт колкото и да му се иска, чак самолет не е...

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #85 on: 12.02.2017, 15:16:17 »
Не става въпрос за самолет . Става въпрос за елементарна точност и от двете страни.
Онзи ден се возих в един тролей по 1- ва линия , който се движеше на + 2 и на всички спирки имаше тичащи.
На срещи не се ходи на време , за влакове и автобуси се търчи в последния момент , автобуси и трамваи се гонят. Просто това ни е манталитета .

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #86 on: 12.02.2017, 18:56:25 »
Вчера бях на гости във Мърчаево и си хванах предпоследния рейс 59 във 23:05 .По разписание стига във Княжево във 23:37.Последния ТМ5 беше минал а последния ТМ11 който по разписание бе във 23:42 тръгна във 23:39 който изпуснах, докато вървях от спирката на рейса до сбирката на трамвая.

Човече , разбра ли , че си голЕм тЪпак ! Що не отИде 15 минути по-рано на спирката !  :crazy:

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #87 on: 28.10.2017, 21:53:10 »
Днес опитах да направя връзката тм3/А285.
Та, трамвая пристигна на Централна Гара във 21:01. По разписание 285/2 трябва да премине във 21:05. Е познайте, автобуса беше минал  :help:.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“