Author Topic: Мнение за форума  (Read 277636 times)

Online dj_the_bus

• Защо пиша толкова много?
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Re: Мнение за форума
« Reply #2000 on: 15.05.2019, 21:23:24 »
Знам,че този форум е от доста време,а аз съм се регистрирал доста след неговото основаване.И с времето забелязвам доста неща с форума.От една страна много от хората,които пишеха в него вече не го правят и дори не отварят да го погледнат, а от друга само темите за столицата са активни с много хора.Дизайна също плаче за промяна поне според мен.В доста от регионалните теми вече не се пише от никой. Та въпроса ми е има ли шанс в скоро време този форум да се възроди от прахта и да стане както преди?
Първо мисля, че мнението е по-скоро за тук. А предходните тук, за за темата с въпроси към локалната власт или частта с проблемите.

Вън от това, по повод коментираното от Пешо:
Форумът доста се промени от основаването му, като резултатът за мен не е задоволителен.
От място за споделяне на общите хоби-интереси относно градския транспорт, това място почна да се превръща в мерене на кой е по-по-най. Кой прави по-готяни снимки, кой прави по-хубави табели, кой гараж/депо биле по-по-най и всякакви такива глупости, в моите очи. Проявяват се много комплексарски истории и съревнования, които са излишни. Най-силната такава проява беше в Бургаския раздел, без да ми се сърдят...
Много хора прекаляват с личните си мании и пристрастия. Почтват дразнещо да си ги натрапват и да вдигат невероятни скандали, заплахи и прочее. На времето се гонеше за такива неща, а сега сякаш до голяма степен е оставено по течението.
Има доста остро отношение към нови, начинаещи в хобито потребители. Доста хора са забравили от къде са тръгнали и почват да нападат, да се държат арогантно и потърпевшите съжаляват, че са дръзнали да влязат в "обетованата земя". Ама по-спокойно... идват нови хора, нови епохи... затова и като работиш в един момент се пенсионираш и идва нов човек...
В друг момент идва модерирането... Не са единични случаите за прилагане на двоен стандарт от страна на локалната власт. Смесването на личните пристрастия със "служебните" дейности, което е неприятно.
Тези и други факти отказаха стари потребители да се откажат от участието си тук. В същото време нови, както споменах по-рано се отказват много бързо.

Както винаги бих изразил малко по-нестандартна идея. Порати множеството потребители от различни градове, както и пътуващите от София из страната, форумът мисля, че му е време да стане ГТБългария, където София е частен случай, както всеки един град. Може да се създадат идентични раздели на софийските, систематизирани по области.
« Last Edit: 16.05.2019, 14:51:08 by Dragon »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #2001 on: 16.05.2019, 14:56:46 »
Да ти кажа, винаги, хайде не от създаването на форума, но от 2008 г. насам е имало различни съревнования. Поне по отношение на снимките със сигурност.
Преди всичко форумът няма нужда от очевидни я заяждания, на каквото попаднах преди малко и го цитирам.

Страхотна похвала и поне толкова страхотен последвал диалог, благодаря ви. Мен пък ми е интересно на шофьора бутилката за вода от каква марка минерална вода беше и ако закусва, сладко или солено?

Ето такива мнения са най-вредни за форума. Нищо смислено не се казва, но поради хейтърската основа на изказа на потребителя говорещ с езика на омразата, се пораждат скандали и всякакъв оффтопик.
Мисля, че други хора вече са коментирали, че заяжданията на The Freshmaker заемат огромна част от постовете му.

Питам ви - какво постигна потребителят с този си негов пост? От моя гледна точка - публично избиване на комплекси с несъществени аргументи.
Ако на мен някой пост не ми хареса, то или го докладвам, или просто го подминавам, но не и да го коментирам с мнение оффтопик. Смятайте, щом отделих време да напиша този коментар тук, колко много ме е възмутил. И то не заради мен, аз какви ли не обиди съм отнесъл за 13 години във форума, а заради сравнително новият потребител.
« Last Edit: 16.05.2019, 15:25:45 by emo »
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #2002 on: 16.05.2019, 15:19:29 »
Емо, малоумно и махленско е някой да хвали друг, че дънело радио в тролей. Но хайде, този някой е още млад и му се струва ОК. Да му отговаря обаче уж зрял индивид, с въпрос ама кое било радиото, и то съвсем насериозно, и то не за друго, а защото било важно на НЕГО дали щяло да му хареса радиото, е наистина малоумно. А по повод избиването на комплекси, точно ти да говориш точно по тази тема, след като за да ти се угоди точно на теб на хатъра целият градски транспорт се сдоби с парцали във вид, който лично на теб да ти допада, моля ти се, не е сериозно.

П.С. в темата ти отговорих поне с ирония, но тук ти отговарям на тона. Ни най-малко не ме интересува какво мислиш за мненията ми, блокирай ме и няма да ги виждаш и ето - готово. Но като човек, многократно доказвал, че съди за света единствено по своята си камбанария, моля ти се не си позволявай да ме съдиш, още повече когато именно ти си започнал разводняването на дадена тема.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #2003 on: 19.05.2019, 12:48:10 »
Да ви кажа, на мен най-много ми липсва приятелският и неформален тон, с който си говорехме в началото. Като преглеждам стари теми от форума (2006-2007г.), имам чувството, че сме били други хора направо. И нормално, аз съм бил на 15, сега гоня 30, но фактът, че не толерираме това, което ние самите сме били, и показателен.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline T_4

• View Profile
« Reply #2004 on: 20.05.2019, 01:08:33 »
Да ви кажа, на мен най-много ми липсва приятелският и неформален тон, с който си говорехме в началото. Като преглеждам стари теми от форума (2006-2007г.), имам чувството, че сме били други хора направо. ....
Да, така си беше - бяхме млади и много от мненията са доста налудничави, особено в раздел "Идеи". Преди време и аз разглеждах старите теми и направо ме хвана срам какви съм ги писал, но човек се учи и затова се присъединявам към призива за повече толерантност към новите потребители.

Може би се пише по-малко, защото има и други платформи за общуване. Когато беше създаден форумът Фейсбук не беше популярен и Инстаграм не съществуваше, така че форумът, заедно с официалния на СКГТ, беше едно от малкото места, където хора, интересуващи се от градски транспорт можеха да общуват във виртуалното пространство.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2005 on: 21.05.2019, 19:55:56 »
Вие ако смятате Фейсбук за нещо сериозно.....не е нищо повече от една клюкарница и място за губене на време и хайлязи...В България докато бях и зам. системен администратор, го бяхме забранили, понеже хората по цял ден...нали се сещате....Лошото е, че има и много полезни неща, които няма как да бъдат намерени другаде - никой не иска да прави сайтове, да плаща за хостинг, домейн и т.н. Аз например честно си казвам, че нямам фейсбук акаунт....
« Last Edit: 21.05.2019, 22:11:28 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2006 on: 21.05.2019, 20:18:21 »
Фейсбук в момента има огромно влияние върху масите, колкото и клюкарски характер да има. Това са неща, които или се приемат каквито са и се ползват пълноценно, или се изпада от класацията.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2007 on: 22.05.2019, 17:49:43 »
Когато е разработен в ЦЕРН протоколът http идеята е била да има милиарди начини , които да използват протоколът http. И това се е сбъднало. По някакви странни нагласи в момента, хората са решили, че е нужно само една реализация на стандарта - http://facebook.com и с последваща наклонена чера целия свят да прави съдържание. Това не ми допада по ред причини, които са следствие от това. Не ми допада идеята всякакви теми да бъдат модерирани от един и същ екип, защото нещата имат специфика в този свят.
И да - за отрицателните неща сме над световното ниво, за много малко положителни неща обаче, особено където трябва и акъл сме там.

Що се отнася до форума - за мен в мног отрицателен аспект се развиват градските теми извън София и в частност Пловдив, Варна, Стара Загора...
Не е нормално примерно днес, всички медии да гърмят за проблемите на новия булевард "Левски" причинени от проливния дъжд (това са например БТВ, Нова, Дневник, Днес, Свободна Европа и т.н. а във варненския раздел да липсва и бегла информация.
Мълчанието е враг на този форум според мен!

Offline davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
« Reply #2008 on: 22.05.2019, 19:40:51 »
Все пак форумът се казва gtsofia.info и е създаден за София, а не gtvarna или друго...
Темите за другите градове е нормално да са празни, защото хората там са по - малко, а и ако съм от Варна едва ли ще търся форум със "София" в името му.
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2009 on: 22.05.2019, 19:48:17 »
То тук читателите на форума с регистрация не са случайни хора, а са редовни негови посетители. Тяхното мълчание е притеснително. Иначе според мен Гугъл отдавна е омаловажил конкретните имена на домейна в потребителския смисъл.
Единици останаха, които да пишат адрес на сайта в адрес бара, вместо в Гугъл.

Също смятам, че причината, поради която малко се пише в темите извън софийските, е че градския транспорт в повечето български региони не е на мода, а имането на автомобил. Поради това става интересен за малко млади хора в намаляващите градове. Тези, които наистина проявяват интерес си намират работа свързана с него.
Обаче страхът от загубата на работа ги кара да не си изразяват публично мнението, освен ако не е чисто свързано с технически въпроси.
« Last Edit: 22.05.2019, 20:44:22 by ooleg »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #2010 on: 02.06.2019, 13:03:14 »
Като човек който преди няколко години редовно пишеше и следеше форума но в последствие се отказах мога да кажа че причината да напусна беше преди всичко именно грубото, безпардонно и високомерно отношение на някои членове на форума към други. Никога не е имало такова към мен самия, нито аз съм си позволявал но лично аз не желая да общувам в нецивилизована и нетолерантна среда.

Не разбирам защо ако някой днес пита на коя улица ще се намира десетата станция по 3тата линия на метрото трябва да му се отговаря че било писано вече на 358ма страница на темата (а актуалната страница е 704та примерно) или защо ако не сложа пълен член трябва да се поправя със червено, подчертано и уголемено. Мисля че колкото повече хора пишат толкова по-добре е за всички, а хората сме различни - умни и глупави, грамотни и не толкова грамотни и поне според мен всеки трябва да получи шанс да участва активно във форума.

Offline stankos

• View Profile
« Reply #2011 on: 03.06.2019, 15:57:09 »
Меко казано е досадно през 2-3 страници да се отговаря на едни и същи въпроси ! Може новите участници да положат малко усилия и да се запознаят с вече обсъждаани проблеми , а не да си мислят, че те в момента са" открили топлата вода" !

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #2012 on: 03.06.2019, 16:38:32 »

Не разбирам защо ако някой днес пита на коя улица ще се намира десетата станция по 3тата линия на метрото трябва да му се отговаря че било писано вече на 358ма страница на темата (а актуалната страница е 704та примерно)

Ако така се отговори, няма проблем. Отиваш на съответната страница и четеш. Но в повечето случаи се казва - има търсачка. Е това с търсачката като го прочета ми причернява пред очите.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
« Reply #2013 on: 03.06.2019, 21:22:13 »

Не разбирам защо ако някой днес пита на коя улица ще се намира десетата станция по 3тата линия на метрото трябва да му се отговаря че било писано вече на 358ма страница на темата (а актуалната страница е 704та примерно)

Ако така се отговори, няма проблем. Отиваш на съответната страница и четеш. Но в повечето случаи се казва - има търсачка. Е това с търсачката като го прочета ми причернява пред очите.
Търсачката, която в повечето случаи е безполезна.
А реплкиката "Има си търсачка, стига си питал"  е любима фраза на един съфорумец, на когото само като видя името и ми става ясно, че ще чета пост, в който се защитава ибис техникът или че за пореден път ще получа полезната информация с въпросната търсачка.
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2014 on: 01.07.2019, 19:04:45 »
Публикувам тук, без никаква редакция, позицията на Марио Евстатиев - ИБИС техник. Снимките, които се споменават по долу, ще публикувам в съответните теми.

Здравейте,

тъй като никой не отговори на призивите ми да възстанови правата ми за писане във форума и се дава трибуна на няколко лица, които постоянно сипят негативни, заядливи и често обидни коментари по отношение на моята професионална дейност, се чувствам длъжен да отговоря на това, а дали то ще бъде публикувано, оставям на вашето решение!

1) Системно се обяснява как "ИБИС техникът"(да, точно така поставят професията ми някои хора), не си върши работата, което е повече от лъжа. В София(и не само) има над 20 вида различни системи, които се поддържат редовно, но не винаги нещата зависят само и единствено от моята намеса. Често се налага чакане на части или техническо решение за някакъв казус, през което време, аз съм с "вързани ръце";

2) Стана голяма полемика със специалните кодове, някои потребители едва ли не видяха хаос, безумие и какво ли още не, още малко щяха да напишат, че ще свърши Светът, защото 1618 поради НЕВЕЖЕСТВО, вместо с дестинация, карал със специален код "АЛЕКСАНДЪР СТОЯНОВ". Същото беше и със забавното "Готин съм, но съм за гараж". Относно първият, всеки един водач Е ДЛЪЖЕН при излизане на линия да въведе коректно линия и дестинация на електронните табели. Ако той не направи това подлежи на санкции по бонусната система на съответния транспортен оператор. В случая, водачът е допуснал въвеждането на кода от лице, пътувало при него и дали от забрава(или умишлено), цял ден е карано така на линия. След тази издънка, аз се самосезирах и с мой колега извършихме екстрен нощен флаш на всички "МАН"-ове, така, че да нямат нищо освен ЛИНИЯ-МАРШРУТ. И се сърдят... Във Виена има 27+ специални кода, включително и такива с имена на титулярни водачи, но кодовете се използват само за снимки в районите на депата(гаражите). Там има и забавни кодове от типа на "Готин съм, но съм за гараж", като идеята е да се разчупи стереотипа и да се накарат чакащите по спирките да се усмихнат, а не да теглят една по посока на отиващото за гараж превозно средство. Тази идея обаче поне на този етап, тук не успя, защото беше охулена от традиционните противници на "ИБИС техника";

3) Из форумната клика се тиражираше невярната информация, че са изчезнали устройства от "Столичен електротранспорт" и за това 4 трамвая Бе4/6 са с компютри от "Конекто" Г(ЛФ). Не ми е работа да се оправдавам, но ще разкажа накратко за непомнещите, че когато през м. Февруари 2017 г, тези возила дойдоха, още нямаше техническо решение за това как ще им тръгнат табелите. С един представител на форума(Михаил Антониев) лично бяхме, когато се обсъждаше дори заместването на тези табели от кафези. Тогава чрез връзки в СА и Карат С, аз измолих 4 компютъра и показах, че табелите работят. След това се закупиха още 26 компютъра(24 + 2 резервни). Още през м. Юни 2017 г, един компютър беше подменен след като заварявали нещо и не изключили нисковолтовото. Вторият е сменен през есента отново след подобен проблем. За първите 4 "Краставици", НИКОГА НЕ Е ИМАЛО предвидени компютри и те са били и ще останат с компютри от "Конекто". Дори ако сега изпука нещо, поради липса на пари, пак ще има компютри от "Конекто". По-важното е да работят табелите, а не с какво ще работят. В момента осигурих компютри за всички Т6А5, тъй като за 2-рите вагони нямаше предвидени БУСЕ-та. Важното е, както казах, системите да са програмирани и изправни, нали?! В "Столичен електротранспорт" се възстановяват и системи, които по една или друга причина не работят, като крайната цел е всичко навсякъде - СА, СЕ и частните оператори да е унифицирано - символи, шрифтове, визия.

3) Някой беше охулил и символите за интермодални връзки - метро, влак, летище, регионални автобусни линии. Та нали прехвалената организация "Спаси София" беше голям застъпник на тези интермодални символи??? Именно за да няма много дискусии, създадох и съгласувах методика, кога и как да се използват те, както и по какъв начин да изглежда визията на информацията, показвана на електронните табели;

4) Само за последните 6 месеца, с моят екип сме реализирали проекти на територията на няколко големи града - Благоевград, Варна, Велико Търново, Русе. Предстоят още проекти, като във всеки един проект сме показали висок професионализъм и всичко, направено от нас работи по правилния начин. Във всеки един град има специални кодове и различни забавни допълнения, но никъде не е имало водач, който да кара на линия с тях, така, че това отново говори за културата на използването на тези системи, а не за "безумията на ИБИС техника". Последният ни проект е град Русе, където кампанийно възстановяваме системите на тролейбусите напълно безвъзмездно.

С оглед на изложеното по-горе, моля, името ми да не бъде тиражирано във форума с негативна цел и да бъде прекратена кампанията, водена срещу мен от страна на някои членове на същия. Желая да бъде възстановено правото ми за писане, за да мога да отговоря лично, когато има някакъв проблем, а не да се налага да търся хора, през които това да става и така да ги превръщам в "прессекретари".

Приложение: Методика за прилагане на специалните символи в електронните табели + снимки

С уважение,

Марио Евстатиев,
Техник "Интегрирани бордови информационни системи"

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Reply #2015 on: 01.07.2019, 19:29:53 »

Търсачката и не намира всичко. Не знам на какъв принцип работи.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта