Author Topic: IAA- Nutzfahrzeuge/commercial vehicles, Хановер  (Read 156 times)

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) или международно автомобилно изложение, се провежда всяка година в Хамбург, Германия. Същото е силно фокусирано към камиони, автобуси и други специални превозни средства с предназначение. Първото изложение е 1897г. в Берлин. На 20-ти септември ще се открие 68-мото такова, като ще продължи една седмица до 27ми. На това изложение се избират МПС-та на годината в отделни категории. Тази година за "Автобус на годината" е избран Mercedes-Benz Citaro Light Hybrid.
Аз ще присъствам на тазгодишното изложение, всичките седем дни и включените събития относно автобусите. Ще се опитам да представя информация, снимки и видео, които предполагам ще са интересни за любителите най-вече на автобусите.

Online IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: IAA- Nutzfahrzeuge/commercial vehicles, Хановер
« Reply #1 on: 19.09.2018, 17:38:40 »
По принцип може ли всеки да посети изложението или е само за хора с покани от фирмите?
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #2 on: 19.09.2018, 19:47:38 »
Всеки. Аз си купих карта за 7те дни на изложението. Определени моменти имат опция за тест драйв, има и возене, показване на функции и тн. Това събитие го следя последните 10на години и сега ми се отваря възможност да го посетя.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 19.09.2018, 21:05:25 »
Да командироват някой от гаражите на Столичен автотранспорт, който разбира повече да види какво е хубав автобус и да дава съвети при поръчки после, вместо да купуват разни китайски.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4 on: 19.09.2018, 21:15:06 »
Да командироват някой от гаражите на Столичен автотранспорт, който разбира повече да види какво е хубав автобус и да дава съвети при поръчки после, вместо да купуват разни китайски.

Иво, ти май вярваш в дядо Коледа  :rolleyes: Не е нужно никой да ходи никъде. В тази община най-малкото известният тук форумец Репчо е напълно наясно какво е хубав автобус, само че има едни други водещи фактори, като "най-ниска цена", както и интересите на хора като Гриша Ганчев, които определят избора на марка, на хубави или нехубави автобуси  ;)

Online IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 19.09.2018, 21:17:02 »
И да отиде - има само един начин за доставка на автобуси - процедура по ЗОП, няма как да се избяга от лапите му. Иначе факторът не е точно "най-ниска цена", а кой наш човек ги внася, в случая Григор Ганчев. Другият вариант е да дадат всички линии на частни оператори, пък те могат с техни си пари или с кредити да си купят каквито искат автобуси, стига да покриват условията на концесията. В тази връзка спирането на концесиите, според мен не е добра идея, понеже досеха ако всички линни на Карат-С ги обслужваше автото, още щяхме да се возим на Чавдар 11Г5 и на Икаруси със стария двигател....Но това не пречи някой шеф наистина да иде, да си направи някоя екскурзийка с гювендията си, голям праз, че няма грам техническа грамотност и че нищо не разбира от автобуси. Брат ми е в МВР, в отдел Международно сътрудничество. Имат често командировки в чужбина, но в повечето случаи вместо да отиде този, който трябва и е пряко свързано с работата му, обосновава се и отива началникът, който нищо не разбира и не прави, с цел точно екскурзийка.
« Last Edit: 19.09.2018, 21:24:31 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #6 on: 19.09.2018, 21:49:58 »
От подобни изложения става да се вземат автобуси за тестове или да се купуват изложените автобуси. Редовно такива ги продават после на половин цена като втора употреба, нищо че за 1 година са изминали макс 10 хил. км като са ги карали от град в град.